dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    chudywro

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-132
    Posty
    10

    Domyślnie Papa na chudziaku, jak łączyć papę z rurami kanalizacyjnymi

    Cześć,

    Mam na całym chudziaku położoną papę termozgrzewalną. Aktualnie rury od kanalizacji (na równo z chudziakiem) są nią przykryte. Papę w miejscach wyjścia pkt z kanalizacją trzeba rozciąć. W jaki sposób to później obrobić, jak połączyć papę z rurą żeby zachować szczelność hydroizolacji. Czy łączyć papę z rurą jakąś gumą w płynie/ lepikiem? Jakieś konkretne marki? Jeśli ktoś już to przerabiał i ma jakieś zdjęcia to chętnie zobaczę.
    Przeszukałem forum ale rozwiązania lub przykładu łączenia papy położonej na chudziaku z rurami kanalizacyjnymi nie znalazłem.
    Ostatnio edytowane przez chudywro ; 13-02-2024 o 23:11

  2. #2

    Domyślnie

    a jak montujesz cala reszte hydrauliki do chudziaka ? ew ktoredy kladziesz kable ?

  3. #3
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    chudywro

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-132
    Posty
    10

    Domyślnie

    Kable idą po papie i nie przebijają papy. Hydraulika po chudziaku też jej nie przebija. Chodzi tylko o rury kanalizacyjne, które są puszczone w sasypie i w kilku miejscach wychodzą przez chudziak.

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wojtekdomus

    Zarejestrowany
    Nov 2011
    Skąd
    Warszawa/ Poznań
    Kod pocztowy
    03-226
    Posty
    156

    Domyślnie

    Można owinąć rurę obustronną taśmą klejąca i połączyć papę z taśmą jakimś wodnym albo bezrospuszczalnikowym mazidłem. Ja kiedyś stosowałem taśmę Preprufe tape firmy GCP i znam tylko ten produkt ale jest on cholernie drogi. Pewnie są jakieś inne taśmy hydroizolacyjne obustronne na rynku.

  5. #5
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    chudywro

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-132
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dzięki, właśnie o to mi chodziło. Myślę, że to jest dość powszechny temat w przypadku pokrywania papą chudziaka. Mam jeszcze chwilę i chciałbym wybrać najpewniejszy i możliwie najprostszy sposób.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie


  7. #7
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    chudywro

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-132
    Posty
    10

    Domyślnie

    Dzięki Kaizen, dokładnie ten filmik wczoraj oglądałem ale mam nadzieję, że w przypadku rur w chudziaku są łatwiejsze metody obróbki. Niektóre z rur u mnie idą przy samych działówkach i nie będzie możliwości nadłożenia takiej ilości papy.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Takie obróbki to na dachu a nie w płycie podłogowej.
    Rozetnij papę dookoła podejścia a następnie jeżeli chcesz zasmaruj uszczelniaczem dekarskim Soudal wasser stop łącząc papę z rurą i posadzką.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie posmarowano Isolastik (masa bitumiczna)

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    chudywro

    Zarejestrowany
    Aug 2023
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    54-132
    Posty
    10

    Domyślnie

    @Mareks77, @marvinetal dzięki. Super, że podaliście nazwy produktów będę wiedział w czym szukać. Macie może jakieś foty jak to wygląda po wykonaniu?

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał chudywro Zobacz post
    @Mareks77, @marvinetal dzięki. Super, że podaliście nazwy produktów będę wiedział w czym szukać. Macie może jakieś foty jak to wygląda po wykonaniu?
    Fotek nie mam. Praca została zakryta posadzkami. Z resztą jak ma wyglądać papa posmarowana w miejscu łączenia pędzlem to można sobie wyobrazić.

    Znalazłem na szybko prospekt z filmikiem.

    https://www.kacbud.pl/produkt/a9-soudal-woda-stop-2/

    Nie musisz się nastawiać i kupować niczego specjalnego, możesz to zrobić jakąkolwiek hydroizolacją nawet Mapelastic która przyda Ci się potem do balkonu, łazienki, tarasu itp..
    Po wyschnięciu tworzy gumową powierzchnię.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 15-02-2024 o 06:58
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony