dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie Jaką rekuperacje wybrać

    Drodzy forumowicze,

    Stoję przed wyborem rekuperacji do domu ~150m2+ wbudowany garaż 2 stanowiskowy (38m2) i kotłownia (~5m2) wg projektu: Dom w świetliku G2 z małymi zmianami,

    W intrenecie co jedna strona to inna opinia który rekuperator lepszy. Z tego co przeczytałem ważna jest bezawaryjność, koszty filtrów, poboru prądu oraz % odzysku ciepła

    Czy moglibyście doradzić sprawdzony, sprzęt który będzie pasował do wielkości domu?

    Rekuperator mam w cenie stanu deweloperskiego, także droższe opcje również wchodzą w grę

    Projekt: https://www.archon.pl/projekty-domow...BoCoXMQAvD_BwE

    Powierzchnia podłóg
    203,62 m²
    Powierzchnia całkowita
    296,27 m²
    Kubatura
    977,4 m³

    Standard deweloperski:
    - podłogówka góra i dół całość (jedynie w garażu grzejnik)
    - fundamenty ocieplone styropianem 15cm
    - ściany ocieplone styropianem 20cm lambda 0.033/0.038
    - ocieplenie poddasza - wełna 25cm
    - wszystkie okna pakiet 3 szyby
    - jestem również na etapie wyboru kotła gazowego, tutaj temat: https://forum.muratordom.pl/showthre...48#post8224148

    Z góry dziękuję za wszystkie opinie i porady

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo dziękuje za podesłanie tematu,

    Czy któryś z poniższych wydaje się sensowny? Jak chodzi o bezawaryjność czy są jacyś konkretni producenci na których produktach warto by się było skupić?

    Zehnder ComfoAir Q350 TR

    Zehnder ComfoAir 350 Luxe VV ERV

    WANAS 350H/3 + ERV

    iZZi 402 ERV / 302 ERV

    AERISnext 350 R VV TR ERV (tu nie znalazlem informacji na temat EC)

  4. #4

    Domyślnie

    A czy mógłbym podpytać z jakiej rekuperacji Pan korzysta? i czy jest Pan zadowolony? I jaki rekuperator wybrałby Pan kupując rekuperator do domu 150m2 użytkowych (oczywiście to nie formalna porada , natomiast widzę, że ma Pan znaczącą wiedzę)

    Pewnie po zakupie podpytam jeszcze jak poustawiać, żeby mialo to rece i nogi

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrcnh Zobacz post
    A czy mógłbym podpytać z jakiej rekuperacji Pan korzysta?
    Link ERV w sygnaturce. Wady opisane w wątku. Czy następca jest ich pozbawiony - nie wiem. Każdy ma jakieś wady. Poczytaj też inne linki z sygnaturki o wentylacji.

    BTW. Ostatnich Panów w Internecie wyrżnięto w 1982.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Link ERV w sygnaturce. Wady opisane w wątku. Czy następca jest ich pozbawiony - nie wiem. Każdy ma jakieś wady. Poczytaj też inne linki z sygnaturki o wentylacji.

    BTW. Ostatnich Panów w Internecie wyrżnięto w 1982.
    Faktycznie trochę za dużo tych Panów

    iZZi V.402 ERV R/L standardowy panel sterowania moduł stałego przepływu + moduł CO2/higro + modul connect Wi-Fi brzmi chyba sensownie.

    roznica 402 i 302 to 500zl, jest sens brania 400 zamiast 300?

    Thesslagreen AirPack4 300v Enthalpy wydaje się tez byc dobrym wyborem? Oczywiście poczytam, ale widza aktywnosc, pewnie i tu bedziesz mial wieksza wiedze co sadza inni

    Doplata 1-3k zl wchodzi w gre z racji, ze rekuperator mam w cenie

  7. #7
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Mam Izzi 302, brak problemów. Na 150m2 może być za mały, więc ja brałbym 402, Bez żadnych wifii, za to wolałbym moduł CF i ewentualnie grzałkę/skrzynkę z grzałką https://cennik24.pl/antysmogowa-izol...a-wstepna-9237 jeśli mieszka się w rejonach gdzie -10stC dłużej trzyma.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  8. #8

    Domyślnie

    zwróć uwagę na koszt filtrów w rekuperatorach. Czasami kosztuja kilka PLNów a czasami kilkadziesiąt PLNów w zależności od modelu rekuperatora.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    zwróć uwagę na koszt filtrów w rekuperatorach. Czasami kosztuja kilka PLNów a czasami kilkadziesiąt PLNów w zależności od modelu rekuperatora.
    Dlatego warto mieć dostęp do czerpni, by w niej umieszczać filtr wstępny z włókniny, który kosztuje grosze a znacząco przedłuża żywotność filtra w reku. W domu na wywiewach filtry stożkowe w tym samym celu, które można co jakiś czas odkurzyć i ręcznie przeprać, dzięki czemu kanały czyste.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Mam Izzi 302, brak problemów. Na 150m2 może być za mały, więc ja brałbym 402, Bez żadnych wifii, za to wolałbym moduł CF i ewentualnie grzałkę/skrzynkę z grzałką https://cennik24.pl/antysmogowa-izol...a-wstepna-9237 jeśli mieszka się w rejonach gdzie -10stC dłużej trzyma.
    Super, dzieki

    jak chodzi koszty przegladow i filtrow, wydlada to dobrze?

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrcnh Zobacz post
    Super, dzieki

    jak chodzi koszty przegladow i filtrow, wydlada to dobrze?
    Ja mam pierwszy model 302. Przeglądam sobie i ustawiam sam, filtry 2x 55zł. System sugeruje czyszczenie/wymianę co 90 dni. Ja to robię co pół roku (mam filtr wstępny na czerpni - włókninę wymienianą co 4tyg a zimą co 2 - i stożkowe na wywiewach) po zimie, bo mimo że dobrze wyglądają, to zalatują tym, co wydalają "piece na wszystko" okolicznych mieszkańców.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Ja mam pierwszy model 302. Przeglądam sobie i ustawiam sam, filtry 2x 55zł. System sugeruje czyszczenie/wymianę co 90 dni. Ja to robię co pół roku (mam filtr wstępny na czerpni - włókninę wymienianą co 4tyg a zimą co 2 - i stożkowe na wywiewach) po zimie, bo mimo że dobrze wyglądają, to zalatują tym, co wydalają "piece na wszystko" okolicznych mieszkańców.
    A myślałeś kiedys o ReQnet Req V?

    Jak sie doda wszystkie moduly, tak czy siak izzi wychodzi troche taniej, i jest zdecydowanie mniejszy. z tego co czytam to jest chyba roznica w wymiarach, materiale produktu, i zbiorniku na skropliny + opcje sa w standardzie. Jest sens sie pchać jak jest miejsce?

    Izzi wchodzi pod serwis ReQnet? wiec na ich stronie szukac ludzi do przegladaow?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał mrcnh Zobacz post
    Jak sie doda wszystkie moduly
    I co te moduły mają dać?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony