dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie podblatowy filtr do wody

    Najprawdopodobniej będę przestawiać zlew w kuchni o 1,5 m.
    W dotychczasowym miejscu kran wychodzi ze ściany, a nie ze zlewu. Zamiast kuć ściany żeby się go pozbyć i nas nowo kafelkować zamontowałabym tam filtr by woda do picia była tam czysta, smaczna i zdrowa. Woda w sieci jest miękka, tylko płynie starymi rurami. Jaki filtr mi wodę dosmaczy i oczyści?
    Mam dosyć plastikowych butelek.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Nie wiem jak sobie wyobrażasz montaż tego filtra na ścianie... ale jeśli zależy Ci na tylko na zabezpieczeniu tej wody przed zanieczyszczeniami z rur to wystarczy filtracja mechaniczna. Może być to przykładowo zestaw do ultrafiltracji, zawierający już wkład węglowy i piankowy.

  3. #3

    Domyślnie

    chyba problem to montowanie filtra w ścianie, a nie na ścianie
    pod blatem mogę rozkuć i zamalować, ubytków nie widać

    tam będzie sam blat, bez szafek, miejsce na kosz, stołek, wiadro z ziemniakami, wózek z ikei ....
    taki filtr się raczej zmieści https://najlepszefiltry.pl/ultrafiltracja_Kuna_Filter

    chyba, źe są ograniczenia o których jeszcze nie wiem

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał ollencja Zobacz post
    chyba problem to montowanie filtra w ścianie, a nie na ścianie
    pod blatem mogę rozkuć i zamalować, ubytków nie widać

    tam będzie sam blat, bez szafek, miejsce na kosz, stołek, wiadro z ziemniakami, wózek z ikei ....
    taki filtr się raczej zmieści https://najlepszefiltry.pl/ultrafiltracja_Kuna_Filter

    chyba, źe są ograniczenia o których jeszcze nie wiem
    Możesz wstawić zdjęcia z miejsca montażu, bo chyba nie do końca można zrozumieć o co chodzi.
    Co do filtrów z linku, odpuść sobie, bo to nic innego jak najzwyklejsze filtry opakowane w marketingowy bełkot, a do tego wymiana filtrów co 3-4 miesiące w cenie 349 zł.
    Wątpliwości budzi niejaka membrana ultrafiltracyjna o bardzo krótkiej żywotności do 6 miesięcy. Nie wiem czy to nie jest jaki zwykły filtr 10 mikronów.
    Np. membrana nanofiltracyjna zastosowana w Nano Pad ma trwałość 2-3 lata.

    Jeżeli zważasz na aspekt wizualny to mogę polecić RO bez zbiornikowe, w obudowie kompaktowej, a jakość wody nieporównywalnie lepsza niż tego zestawu podlinkowanego przez Ciebie.

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał ollencja Zobacz post
    chyba problem to montowanie filtra w ścianie, a nie na ścianie
    pod blatem mogę rozkuć i zamalować, ubytków nie widać
    Chyba faktycznie zdjęcie będzie lepsze niż długie opisy...

    taki filtr się raczej zmieści...
    chyba, źe są ograniczenia o których jeszcze nie wiem
    No właśnie o czymś takim myślałem. Alternatywnie taki zestaw: https://www.ultrafiltracja.pl/pl/p/F...r-FT-Line-3/20

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał prohus Zobacz post
    Co do filtrów z linku, odpuść sobie, bo to nic innego jak najzwyklejsze filtry opakowane w marketingowy bełkot, a do tego wymiana filtrów co 3-4 miesiące w cenie 349 zł.
    Ja tam w opisie widzę 6 miesięcy lub 11 m3. Oczywiście te dane są jak zwykle zaniżone (żeby częściej wymieniać wkłady) bo generalnie wszystko zależy od jakości wody i jej zużycia. Z mojego doświadczenia wymiana co 9-12 miesięcy jest jak najbardziej realna przy wodzie miejskiej.

    Wątpliwości budzi niejaka membrana ultrafiltracyjna
    Jakie masz wątpliwości co do membrany UF??

    Nie wiem czy to nie jest jaki zwykły filtr 10 mikronów.
    Membrana to membrana, a filtr wstępny (zazwyczaj 5 mikronów) to osobny wkład.

    Np. membrana nanofiltracyjna zastosowana w Nano Pad ma trwałość 2-3 lata.
    Przecież nanofiltracja i ultrafiltracja to zupełnie różne metody i zupełnie różne produkty. NF to praktycznie osmoza ze wszystkimi jej wadami (ścieki, wydajność, wymagane ciśnienie, itd) z jedną zaletą (przepuszcza rozpuszczone minerały) co w niektórych przypadkach też może być wadą.

    Jeżeli zważasz na aspekt wizualny to mogę polecić RO bez zbiornikowe, w obudowie kompaktowej, a jakość wody nieporównywalnie lepsza niż tego zestawu podlinkowanego przez Ciebie.
    Każde RO będzie zupełnie innym produktem niż ten z linka - o innych zastosowaniach i nie oceniałbym, który jest uniwersalnie "lepszy". Kwestie wizualne pomijam bo każdemu podoba się co innego

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał qbek17 Zobacz post
    Ja tam w opisie widzę 6 miesięcy lub 11 m3. Oczywiście te dane są jak zwykle zaniżone (żeby częściej wymieniać wkłady) bo generalnie wszystko zależy od jakości wody i jej zużycia. Z mojego doświadczenia wymiana co 9-12 miesięcy jest jak najbardziej realna przy wodzie miejskiej.


    Jakie masz wątpliwości co do membrany UF??


    Membrana to membrana, a filtr wstępny (zazwyczaj 5 mikronów) to osobny wkład.


    Przecież nanofiltracja i ultrafiltracja to zupełnie różne metody i zupełnie różne produkty. NF to praktycznie osmoza ze wszystkimi jej wadami (ścieki, wydajność, wymagane ciśnienie, itd) z jedną zaletą (przepuszcza rozpuszczone minerały) co w niektórych przypadkach też może być wadą.


    Każde RO będzie zupełnie innym produktem niż ten z linka - o innych zastosowaniach i nie oceniałbym, który jest uniwersalnie "lepszy". Kwestie wizualne pomijam bo każdemu podoba się co innego
    Producent deklaruje przydatność swoich filtrów dla określonych danych.
    Np. Dafi ma podobne rozwiązania i piszą, że np. wydajność filtra zmiękczającego to 6 msc, a jak wczytasz się w instrukcje, to owszem 6 msc ale przy wodzie poniżej 4dH.
    A przyjmując 17dH to już tak kolorowo nie jest, wydajność na poziomie 400 litrów.

    Ultrafiltracja czy nanofiltracja, wiem jaka będzie różnica, ale w perspektywie czasu wolałbym zakupić NanoPad. Oczywiście, że koszt zakupu znacznie wyższy, ale koszty wymiany filtrów są już znacznie niższe, a nie wspomnę o jakości wody.
    Oczywiście, że są to dwa kompletnie różne zastosowania, ale komplet tych 3 filtrów nic więcej nie daje jak nawet najtańszy zestaw USTM, który również posiada zestaw filtra wstępnego, zmiękczającego i węglowego za ułamek ceny podlinkowanego zestawu, nie wspominając o kosztach wymiany wkładów.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar qbek17
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    6.089

    Domyślnie

    Cytat Napisał prohus Zobacz post
    Ultrafiltracja czy nanofiltracja, wiem jaka będzie różnica, ale w perspektywie czasu wolałbym zakupić NanoPad. Oczywiście, że koszt zakupu znacznie wyższy, ale koszty wymiany filtrów są już znacznie niższe, a nie wspomnę o jakości wody.
    Ty byś wolał nanofiltrację, a ja bym wolał RO6 - jakość wody jeszcze lepsza, a cena jeszcze niższa

    Oczywiście, że są to dwa kompletnie różne zastosowania, ale komplet tych 3 filtrów nic więcej nie daje jak nawet najtańszy zestaw USTM, który również posiada zestaw filtra wstępnego, zmiękczającego i węglowego za ułamek ceny podlinkowanego zestawu, nie wspominając o kosztach wymiany wkładów.
    Skoro to dwa różne rozwiązania to przecież wiesz, że w zestawach UF nie ma zmiękczania, przy jednoczesnej bardzo dobrej filtracji mechanicznej (do poziomu bakterii i większych wirusów). Jak więc w ogóle to porównywać do jakichś innych zestawów??
    Ja nie twierdzę, że ten zestaw jest kosztowo optymalny (bo pewnie można znaleźć i tańsze i droższe) ale twierdzenie, że efekt jest ten sam co pianki 5um i wkładu zmiękczającego to nieporozumienie...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony