dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Mocowanie rur Pert - 1cm izolacji.

    Witam. Niedługo będę układał u siebie ogrzewanie podłogowe. Rurki będą ułożone na stropie na 1 piętrze a miejsca na izolację pod rurki mam tylko 1cm i będzie to styropian a na styropianie oczywiście folia. Szukałem spinek do montażu rurek ale wszystkie są za długie (rurka Pert 16mm). Gdzieś przeczytałem że można przyklejać rurki taśmą ale nie wiem jaką. Proszę o podpowiedź w jaki sposób mocować rurki do tak cienkiej izolacji.

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    730

    Domyślnie

    Listwy montażowe do ogrzewania podłogowego. Listwy przyklejasz na taśmę dwustronną do folii i wpinasz rurki w te listwy.
    Robiłem tak swoją podłogówkę, tyle że na rurkach pex. Pex jest sztywny i sprężynuje. W efekcie potrafił podnosić listwy razem z folią. Ekipa wylewająca anhydryt używała dodatkowo zszywek. Ale Pert jest podobno bardziej elastyczny i podatny, więc powinno działać dobrze. Droższa opcja - płyty/formatki systemowe, styropianowe lub tłoczone z plastiku do mocowania rurek.
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję za podpowiedź. Ciekawy pomysł. Wezmę go pod uwagę ale na tą chwilę raczej położę pod rurki siatkę zbrojeniową o grubości pręta 3mm i przymocuję do niej rurki trytkami.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    730

    Domyślnie

    Pewnie można i tak, ale trochę się natrykasz.
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony