dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 33
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    Mieszkanie o pow.55m*,blok z cegły /lata 60-te/ nieocieplony, 3 grzejniki , 3pkt.cwu - najlepiej gdyby kocioł był z zamkniętą komorą spalania / kominiarz nie widzi przeciwwskazań/. Naczytałem się opinii o różnym sprzęcie , ale właściwie zawsze opisy dotyczą domków lub dość dużych mieszkań . A co wybrać do małego mieszkania by nie uzyskać efektu "przemiarowania" i w efekcie wysokich rachunków za gaz ???
    Będę wdzięczny za Wasze opinie . Jack

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    Nie spodziewałem się , że to aż tak "ciężki" temat ... Nie do ruszenia ? Nie ma tu na forum żadnego fachmana, instalatora , czy też użytkownika tego typu instalacji ???
    Jack

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hugo

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    252

    Domyślnie

    Elexia, można zmodulować do 7KW, i tak będzie za duży (bardzo cicho pracuje)

  4. #4
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki za odźwięk ... Eleksja -a z jakiej to firmy ? A co myślisz o termetowskim MiniMax Turbo ? Jack

  5. #5
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hugo

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    252

    Domyślnie

    Chaffoteaux & Maury, Termet ostatnio zaczął instalować elektronikę z Altronixa i jest ona trochę zawodna, jestem raczej za Elexią.

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    No nieźle się naszukałem tej Elexii /tylko pod jednym adresem występuje ta nazwa /, ale znalazłem . Jednak pierwsze co mnie odrzuciło to spore gabaryty tego kociołka ( a termetowy o wiele mniejszy / i choć zachwalane są jego walory oszczędnościowe ta ja mam jednak wątpliwości... Czy nie ma naprawdę czegoś mniejszego na naszym rynku ? Jack

  7. #7

    Domyślnie

    Jak na ogrzewanie małego mieszkania (55mw) to uważam że przepłacisz za kocioł gazowy.Instalacja,przeglądy itp.bardziej opłaca się do większych domów np.100m-etrowych.Zależy jaki kocioł,ale może on Ci zabrać też trochę miejsca w mieszkaniu.Ja się zastanawiam nad promiennikami na sufit.Myslałeś o tym???W kalkulacji jest to tańsze.

  8. #8

    Domyślnie

    Jak na ogrzewanie małego mieszkania (55mw) to uważam że przepłacisz za kocioł gazowy.Instalacja,przeglądy itp.bardziej opłaca się do większych domów np.100m-etrowych.Zależy jaki kocioł,ale może on Ci zabrać też trochę miejsca w mieszkaniu.Ja się zastanawiam nad promiennikami na sufit.Myslałeś o tym???W kalkulacji jest to tańsze.

  9. #9
    Guest

    Domyślnie

    Przepłacam , ale co zrobić kiedy przerost demokracji w tym kraju prowadzi do takich , a nie innych rozstrzygnięć /to decyzja świeżo utworzonej wspólnoty mieszkaniowej /.Myślę ,że takich "kwiatków" może być coraz więcej w Polsce.Ale stało się... Więc chcę,żeby to miało ręce i nogi , tj. bezpieczeństwo+ wydajność+niewygórowana cena jeśli się da )+ jak najmniejsze gabaryty... Ale coś mi się wydaje ,że za dużo wymagam...I chyba jeszcze rzaden z liczących się producentów nie wpadł na pomysł wyprodukowania takiego kociołka do polskego m-2,3,4...
    Jack

  10. #10
    Guest

    Domyślnie

    W zasadzie wszystkie kotly(wiekszosc) chodza na minimum 7-8 kW.Ustawia to serwisant.Dosyc waski jest Euroline z Junkersa i miesci sie w szafce.

  11. #11
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hugo

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    252

    Domyślnie

    Zapomniałem o jeszcze jednym kociółku. Torus Viktoria, chyba najmniejszy na rynku i bdb. Polecam.Jutro mogę podać gabaryty.

  12. #12
    Guest

    Domyślnie

    Hugo - wspomniałeś o Torusie. Jeszcze latem odpowiadając komuś , wspomniałeś o jakimś ich nowym modelu , który ma się ukazać jesienią - wiesz coś już na ten temat ? A w ogóle co to za firma ? Masz jakiś namiar na nich ? Będę wdzięczny za jakieś info.
    Pzdrawiam -Jack

  13. #13
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hugo

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    252

    Domyślnie

    To właśnie Victoria jest tym nowym modelem. Torus Poznań ul.Dąbrowskiego, znam tel do serwisu 061 665-69-50, chyba http://www.torus.pl

  14. #14
    Guest

    Domyślnie

    Dzięki Hugo za info , ale ten Torus to jakaś trochę anonimowa firma - brak strony internetowej , ciężko o jakiekolwiek informacje. Ale , w międzyczasie trafiłem na b.ciekawą jak mi się wydaje ofertę japońskiej firmy Ulrich /www.ulrich.com.pl/ , a mianowicie kocioł Wandlich-dwufunkcyjny,kom.zamknięta o regulowanej mocy 4-10(15)kW w promocyjnej cenie około 526 euro +vat=około 2250zł. Byłaby to więc superoferta , ale ... Czy wiesz coś o tych kotłach , firmie ? Jak z ich niezawodnością , sprawnością??? W reklamie wszystko wygląda tak pięknie... Proszę o Twoj, Wasz komentarz.
    Pozdrawiam -Jack

  15. #15
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    hugo

    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    252

    Domyślnie

    Kotła nie znam, widziałem to cudo 3 dni temu. Wizualnie w środku wygląda fatalnie, moja opinia wynikać może z przyzwyczajenia do kotłów europejskich. Ciasno, archaicznie, jak bym widział starego Vaillanta z przed 30 lat, albo jeszcze gorzej, ale podkreślam że może się mylę, może to bdb kocioł. Zobaczymy.

  16. #16
    Guest

    Domyślnie

    Mały gazowy to może być Ceramini Junkersa. Albo wybierz kocioł elektryczny. W takim mieszkaniu sprawdzi się 6 kW a kosztuje około 1800 zł.

  17. #17
    Guest

    Domyślnie

    Mario-na stronie Junkersa ani słowa o produkcie pod nazwą Ceramini... Daj więc jakieś bliższe namiary na ten kociołek.
    Hugo- więc skreślamy Ulricha ? A może znajdzie się jakiś zadowolony klient tej firmy ??
    Pozdrawiam - Jack

  18. #18
    Guest

    Domyślnie

    Ale to jest jednak jednofunkcyjny. Podaję adres
    http://www.instex.com.pl/o_kotly_wis...s.html#wiszace
    Tam znajdziesz.

  19. #19
    Guest

    Domyślnie

    Może już ostatni raz w tym temacie...Dostałem ofertę kotła SaunierDuval - Thematek F21E - dwufunkcyjny, komora zamknięta , moc regulowana od 8.9-21kW , zużycie gazu 1.06-2.41 m3/h za 2250zł brutto... Co Wy na to ? Czy warto w to wejść? Pozdrawiam -Jack

  20. #20

    Domyślnie

    małe piece. Na niemieckiej stronie Junkersa są małe piece zarówno tradycyjne (Ceramini) jak i kondensacyjne (nawet Cerapur 3-16 kW). Zadzwoniłem do polskiej infolinii, gdzie poinformowano mnie, że w Polsce nie ma zapotrzebowania na tak małe piecei nawet Ceramini został wycofany z oferty. Na nieieckiej stronie jest test ułatwiający wybór pieca. W moim przypadku wyszło:
    Cerapur 3-16 kW, dodatkowo zestaw kolektorów słonecznych, rekuperator. Od naszych sąsiadów dzieli nas nie tylko granica ale także kilkanaście lat różnicy.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony