dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie PC Monoblock, mróz i wymiana czynnika w niepracującej jednostce

    No więc jak to jest z Mono? Mamy mróz , pompa nie pracuje i następuje wymiana czynnika w jednostce.
    Zadałem pytanie kilku firmom, także markowy i nie uzyskałem odpowiedzi.

    Skąd bierze wodę na wymiane? Mój były Samsung zamiast z podłogówki brał ze zbiornika CWU. Najwięksi ich uwcześni monterzy nie znaleźli rozwiązania i tak już zostało.

    Będę brał teraz jakiegoś chińczyka czy inną taniochę. Zapytałem dostawcę Sprsuna, blondyna i dostawcę Heiera... Zero. Nie wiedzieli o co mi chodzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Bo tak piszesz, że nie wiadomo o co ci chodzi.
    Wysil się trochę i skleć logiczne zdanie.

    1) Po co chcesz wymieniać czynnik?
    2) Jaka wymiana wody?

    - tego się nie wymienia - to krąży w obiegu.
    Ostatnio edytowane przez Marco36 ; 25-02-2024 o 12:15
    Dom z 1910r., pow. ogrzewana 160 m2 ; OZC 7,2kW dla -20°C (i +22°C w domu), 100% grzejniki, częściowe podpiwniczenie, cegła klinkierka 50cm z pustką dylatacyjną +10cm styro., strop 32cm wełny, skosy 17-20 cm. "U" przegród - podłoga na gruncie U=0,62-0,86; mury zew. U=0,34; skosy U=0,25; strop U=0,11; okna U=1,6 +rolety zewn. Fotowoltaika 8,31 kWp (4,56kWp poli; wschód -73°) + (3,75kWp mono; zachód +107°), rekuperacja <300m3/h. Od 15.10.2020r. PC-PW Daikin Altherma III R32 - 6 kW z grzałką 9 kW.

  3. #3
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    730

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    ...
    Będę brał teraz jakiegoś chińczyka czy inną taniochę. Zapytałem dostawcę Sprsuna, blondyna i dostawcę Heiera... Zero. Nie wiedzieli o co mi chodzi.
    Nie wiedzieli, albo nie chcieli wiedzieć. Od lat mamy lawinowo rosnący rynek pomp ciepła. Firmy mają co robić i nie chce im się gadać z byle jakim klientem. Z 10 lat wstecz zamontowałem sobie sam używaną, chińską pompę ciepła. Tylko jedna firma z mojej okolicy raczyła zechcieć ją serwisować. Z innej firmy usłyszałem przez telefon szczere wyznanie: sam pan sobie zamontował, to niech Pan sobie sam serwisuje.
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  4. #4

    Domyślnie

    Mój serwisant mówi;
    - roboty jest do ogłupienia,
    - zwiększa ekipę serwisową,
    - najwięcej zleceń ma na montaż klimy
    Około 80 % Energii Na Ogrzewanie Budynku Przypada Na Temperatury > - 2 C ,
    Dobór mocy PC-PW wg. OZC ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-wg-OZC/page16
    Czy bufor / sprzęgło jest potrzebne ??? ; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-hydrauliczne),
    Grzanie PC-PW w II-taryfie; http://forum.muratordom.pl/showthrea...-taryfie/page2

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    Cytat Napisał pandzik Zobacz post
    No więc jak to jest z Mono? Mamy mróz , pompa nie pracuje i następuje wymiana czynnika w jednostce.
    Zadałem pytanie kilku firmom, także markowy i nie uzyskałem odpowiedzi.

    Skąd bierze wodę na wymiane? Mój były Samsung zamiast z podłogówki brał ze zbiornika CWU. Najwięksi ich uwcześni monterzy nie znaleźli rozwiązania i tak już zostało.

    Będę brał teraz jakiegoś chińczyka czy inną taniochę. Zapytałem dostawcę Sprsuna, blondyna i dostawcę Heiera... Zero. Nie wiedzieli o co mi chodzi.
    Fakt cięzko kapnąć o co ci kaman ale jeśli o ściąganie czynnika to prawdopodobnie wystarczy przełączyć na chłodzenie czyli cool i ściągasz jaki to problem ?

  6. #6
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar Apacer
    Zarejestrowany
    Mar 2019
    Skąd
    Polkowice
    Kod pocztowy
    59-101
    Posty
    419

    Domyślnie

    Na defrost bierze z bufora lub podłogówki, a jeśli mróz to dogrzewa grzałką w celu uruchomienia. Pisz po ludzku bo nic nie można zrozumieć

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony