dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Piec gazowy - dodatkowy niezależny obieg grzewczy

    Witam serdecznie, posiadam dom parterowy ok. 100m ogrzewany piecem gazowym Immergas 23kw. Z domu zostały wyodrębnione 3 pomieszczenia dla osoby z rodziny która tam obecnie mieszka. Obecnie całość ogrzewania na zasadzie grzejników ściennych jest ze sobą powiązana w całości domu.

    Czy istnieje możliwość stworzenia dwóch odrębnych obiegów tak aby grzejniki w konkretnym lokalu można było ewentualnie odłączyć np. w przypadku długoterminowego wyjazdy. Tak aby piec zasilał jedynie grzejniki w pomieszczeniach których ktoś urzęduje?

  2. #2

    Domyślnie

    A nie wystarczą zawory i głowice termostatyczne?
    Dla wygody mogą być elektroniczne ze sterowaniem przez aplikację?

  3. #3

    Domyślnie

    W listopadzie byłem nieobecny w domu przez ponad 3 tygodnie i wszystkie grzejniki były na 2. Rachunek za ogrzewanie był może 5-10% mniejszy. Niewiem czym może być to spowodowane.

    Dodatkowo wchodzi do grę także ewentualne rozdzielenie tak aby można było obliczyć kto ile kw zużywa.

  4. #4

    Domyślnie

    Możesz po prostu ustawić termostat w salonie na wyższą temperaturę i zamknąć termostat w salonie - spowoduje to włączenie kotła, ale nie ogrzanie salonu. W zależności od logiki na płycie kotła może to być BIT mniej wydajne, ale prawdopodobnie nie wystarczające, aby zrównoważyć cenę Tado. Uruchomiłem głupi termostat, a potem Tado na jeden sezon i działało całkiem dobrze - ale twój kocioł musi być podłączony do trybu włączenia/wyłączenia. Jeśli jest podłączony do otwartego termu, będziesz potrzebować co najmniej jednego trv Tado w innym pomieszczeniu, ponieważ system będzie się strasznie nagrzewał, próbując ogrzać pomieszczenie przy zamkniętym trv. (To właśnie miałem mój drugi sezon) Fajną rzeczą w tado jest połączenie otwartej komunikacji termicznej z kotłem, dzięki czemu pomieszczenia mogą modulować ciepło żądane z kotła, co prowadzi do długiego i powolnego spalania, 10.0.0.0.1 192.168.1.254 co jest bardziej wydajne w nowoczesnych kotłach na gaz kondensacyjny. Jeśli twój kocioł nie komunikuje się przez opentherm i będziesz używać 8 urządzeń Tado, mogę prawie zagwarantować, że nigdy nie będzie pomieszczenia, które nie będzie żądało ogrzewania i będziesz w zasadzie w tym samym scenariuszu, co przedstawiłem w pierwszym akapicie.
    Ostatnio edytowane przez quten ; 28-02-2024 o 13:31

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony