dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 119
  1. #1

    Domyślnie Niczym nie ograniczona ludzka głupota :)

    Na wstępie chciałbym oświadczyć, że czuję się i według mnie jestem głupi. Nie chcę nikogo manipulować, naprawdę tak uważam A chciałbym porozmawiać o twierdzeniu Alberta Einstein oraz możemy w tym temacie zahaczyć o AI w kontekście konkurowania ze sobą w niedalekiej przyszłości. AE uważał, że:

    "Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."

    Albert Einstein

    Znowu miał rację skurczybyk Prowadząc dyskusję na forum zauważyłem, że większość ludzi nie rozumie nawet tego co przeczyta:

    "Według badań PISA I OECD, aż 70% Polaków ma kłopot ze zrozumieniem tego, co czyta."

    https://glospokolenia.pl/2022/02/70-...sce-xxi-wieku/

    To przykre, że aż tak duży procent ludzi nie potrafi nawet czytać ze zrozumieniem. Konsekwencją tego jest to, że pisząc kolokwialnie "mają nasrane we łbie" ponieważ wszystko co przeczytali to wynik fantazji ich umysłu. Jeśli ktoś nie potrafi czytać ze zrozumieniem to nie ważne ile książek przeczyta - informacje, które z nich zrozumie są mocno zniekształcone.

    Lecimy dalej...

    Mam już trochę lat na karku i zauważyłem, że niemal niemożliwe jest przekonanie kogoś "na internetach" do swojej racji. Dlaczego? Skoro 2+2 to jest 4 a nie 3 to ludzie powinni łatwo dać się przekonać jeśli ktoś ma rację. A tak nie ma. Dlaczego? Uważam, że to kwestia emocji. Ludzie kierują się emocjami a nie myśleniem. Sam wiele razy ulegałem emocjom zamiast na chłodno coś przeanalizować i wybrać "mądrze". Podobno psychopaci ludzkich emocji odczuwają mniej i dzięki temu pod względem materialnym "osiągają" więcej. Mam nawet taką teorię, że ludzie, którzy nami rządzą to psychopaci. Są to osoby, które bez emocji oraz zasad moralnych pięły się na ścieżce kariery. Byli lepsi od innych i dlatego rządzą społeczeństwami. Moim zdaniem emocje czynią z nas ludzi, ale też przeszkadzają w podejmowaniu mądrych decyzji.

    AI takiego "problemu" jak emocje nie ma. Rozwój AI jest niesamowity, obecnie AI potrafi już lepiej rozumieć przeczytaną treść niż przeciętny człowiek. AI rozwija się tak szybko, że my ludzie żyjący teraz będziemy świadkami nowej rewolucji, podobnej do tej gdy kiedyś wprowadzono maszyny, które zastąpiły siłę mięśni człowieka czy konia. To się dzieje na naszych oczach. Myślę, że świat mocno się zmieni.

    Zastanawiam się czy będzie w tym "nowym" świecie miejsce dla nas. Dla ludzi. Dla tych, którzy ciągle ze sobą walczą, ciągle się zabijają (normalnie człowiek z człowiekiem to by się poklepał po plecach i piwa się napił ale jeśli jakiś psychopata wyda taki rozkaz to jeden zabije drugiego).

  2. #2

    Domyślnie

    I w tym własnie problem - psychopaci wydający rozkazy - dlaczego ich się słucha ? Dlaczego otoczenie kolesia nie zareaguje na jego idiotyczne pomysły ?
    Jak to jest że takiego wuca słuchaja bezwarunkowo wszyscy ? Społeczeństwa są chyba źle zorganizowane jeśli jeden wariat potraf cudzymi rękoma zabić miliony.
    Skoro już jest tak że się zgadzają na zabijanie to winni sa wszyscy - od gienierała aktora piekarza po ostatniego żołnierza. Dlatego tez jestem za wykluczeniem takiego narodu totalnym a nie jakies popierdółki typu nie wpuszczamy ich do siebie na wakacje.

    Gdy znów do murów klajstrem świeżym
    Przylepiać zaczną obwieszczenia
    Gdy „do ludności" „do żołnierzy"
    Na alarm czarny druk uderzy
    I byle drab i byle szczeniak
    Wodwieczne kłamstwo ich uwierzy
    Że trzeba iść i z armat walić
    Mordować grabić truć i palić
    Gdy zaczną na tysiączną modłę
    Ojczyznę szarpać deklinacją
    I łudzić kolorowym godłem
    I judzić „historyczną racją"
    O piędzi chwale i rubieży
    Ojcach pradziadach i sztandarach
    O bohaterach i ofiarach
    Gdy wyjdzie biskup pastor rabin
    Pobłogosławić twój karabin
    Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba
    Że za ojczyznę bić się trzeba
    Kiedy rozścierwi się rozchami
    Wrzask liter pierwszych stron dzienników
    A stado dzikich bab kwiatami
    Obrzucać zacznie „żołnierzyków"
    O przyjacielu nieuczony
    Mój bliźni z tej czy innej ziemi
    Wiedz że na trwogę biją w dzwony
    Króle z panami brzuchatemi
    Wiedz że to bujda granda zwykła
    Gdy ci wołają „Broń na ramię"
    Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
    I obrodziła dolarami
    Że coś im w bankach nie sztymuje
    Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
    Lub upatrzyły tłuste szuje
    Cło jakieś grubsze na bawełnę
    Rżnij karabinem w bruk ulicy
    Twoja jest krew a ich jest nafta
    I od stolicy do stolicy
    Zawołaj broniąc swej krwawicy
    „Bujać to my panowie szlachta"

    Tak dawno napisane a wciąż nie dotarło
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie rozumiesz jednej rzeczy - w internecie możesz kogoś zawalić twardymi argumentami, nawet przekonać - w ten sposób że sam zmieni zdanie ale nigdy, przenigdy do tego się nie przyzna.... przynajmniej Polak.

  4. #4

    Domyślnie

    Kto decyduje o tym czy coś jest prawdą czy fikcją ?

    Jak nazwiesz człowieka, który czytając fikcję ze zrozumieniem, przekazuje ją dalej twierdząc że to jest prawdziwe ?
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    jestem za wykluczeniem takiego narodu totalnym a nie jakies popierdółki typu nie wpuszczamy ich do siebie na wakacje.
    Nie tędy droga. Teraz UE kupuje dalej od Rosji ale nie bezpośrednio a pośrednicząc w transakcji. Czyli np. Rosja sprzedaje jakiemuś krajowi ropę, wtedy ta ropa staje się własnością tego kraju a później jest sprzedawana jako "nie rosyjska" UE.

    A pod względem psychologii... w krajach skandynawskich więzienie to luksusowy hotel. Tam strażnicy więzienni traktują więźnia z szacunkiem, chcą pomóc mu wyjść na prostą. w USA jest na odwrót. Nie znam badań, który model "resocjalizacji" jest lepszy (pałka czy miłość), natomiast nie zdziwię się jeśli mniej ludzi do więzienia wróci po resocjalizacji w krajach skandynawskich. Uważam, że nikt nie miał wpływu na to w jakiej rodzinie się urodzi i jaki ma start. Często przestępstwa popełniają ludzie, którzy mieli złe wzorce w dzieciństwie. Byli np. przez rodziców bici i poniżani. Co to zmieni jeśli trafią do więzienia i będzie to samo? W kontekście kraju i całego społeczeństwa myślę, że może być podobnie. Jeśli będziemy dany kraj izolować (tak jakby obywatele tego kraju byli winni decyzji jednej lub kilku osób u władzy) to tacy ludzie mogą zdziczeć. Nie jestem za izolacją, nie jestem też za sercem na tacy, gdzieś tu pewnie po środku jest jakiś kompromis i mądry wybór.

    Cytat Napisał cactus Zobacz post
    Nie rozumiesz jednej rzeczy - w internecie możesz kogoś zawalić twardymi argumentami, nawet przekonać - w ten sposób że sam zmieni zdanie ale nigdy, przenigdy do tego się nie przyzna.... przynajmniej Polak.
    Ja to widzę inaczej. To nie kwestia tego, że ktoś jest Polakiem, to nie kwestia tego, że ktoś zrozumie, że się myli. To kwestia emocji. Emocje są złym doradcą i jeśli na coś się uprzesz to zdania nie zmienisz. A warto zanotować, że tylko mądrzy ludzie zmieniają zdanie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Kto decyduje o tym czy coś jest prawdą czy fikcją ?
    Zależy w jakim kontekście pytasz - może to być nauka, psychiatra itd

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Jak nazwiesz człowieka, który czytając fikcję ze zrozumieniem, przekazuje ją dalej twierdząc że to jest prawdziwe ?
    Głupcem. Dlatego uważam nas ludzi za głupich bo właśnie tak robimy My ludzie cały czas się porównujemy do psa czy kota. Tak jesteśmy dużo, dużo bardziej inteligentni od naszego psa. Natomiast teraz nie będziemy się mierzyć intelektualnie z psem tylko z AI. No i zobaczymy co z tego wyniknie. Dla AI wystarczy kilka minut nauki "samym ze sobą" aby ograć mistrza świata w szachy czy go. Czyli najlepszy z nas, ktoś kto uczył się czegoś przez całe życie i jest najlepszy na całym świecie przegrywa z danej dziedziny z AI, która uczy się sama ze sobą przez kilka minut. Mnie to ciekawi ale zarazem przeraża

  6. #6

    Domyślnie

    Ciekawi Cię to, że coś stworzone przez człowieka będzie robić mu papkę w mózgu ?
    Dlaczego Cię przeraża ?
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Kto decyduje o tym czy coś jest prawdą czy fikcją ?

    Jak nazwiesz człowieka, który czytając fikcję ze zrozumieniem, przekazuje ją dalej twierdząc że to jest prawdziwe ?
    Jak to kto media za pieniądze a zawsze chodzi o pieniądze to przekonają cię do wszystkiego może 10 proc nie ulegnie ale już taki powiedzmy telewidz TVN na bank łyka jaką papkę by mu tylko nie podali to wszystko jest jedyną objawioną prawdą,

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Ciekawi Cię to, że coś stworzone przez człowieka będzie robić mu papkę w mózgu ?
    Dlaczego Cię przeraża ?
    Bo tworzymy sobie sami inteligentniejszy od nas nowy gatunek? Wiesz jak ten nowy gatunek nas będzie traktował? Bo ja nie wiem i stąd ten "strach".

  9. #9

    Domyślnie

    W jaki sposób coś stworzonego może być bardziej inteligentne od twórcy ?
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Jak to kto media za pieniądze a zawsze chodzi o pieniądze to przekonają cię do wszystkiego może 10 proc nie ulegnie ale już taki powiedzmy telewidz TVN na bank łyka jaką papkę by mu tylko nie podali to wszystko jest jedyną objawioną prawdą,
    The United States of America were targeted by 58 of these cases, followed by Poland (33), Germany (31), France (25) and Serbia (23)
    [...]
    The website was imitating a domain, which was previously blocked for releasing leaked emails from Polish politicians, and which was attributed by independent researchers and Polish services to the Russian and Belarusian security services78. The amplification of the content was conducted mostly on X (formerly Twitter), where only 4 accounts were responsible for more than 70% of the activity, indicating inorganic amplification of the content.

    Ty powtarzasz FIMI za free?
    Ostatnio edytowane przez Kaizen ; 27-02-2024 o 14:55

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Tak jesteśmy dużo, dużo bardziej inteligentni od naszego psa.
    Hmmm... pies rozumie i wykonuje nasze polecenia. Znasz człowieka, który rozumie, co pies do niego mówi ?

    Gdybym posłuchał mądrych, sypiących liczbami i dowodami, to miałbym dom ogrzewany kablami i bez PV "bo to się nie opłaca" Możliwe, ale dla mnie najważniejszy był i będzie szeroko pojęty spokój. Dlatego mam i PC i PV ów spokój w temacie kosztów ogrzewania mi dający.
    Czy mądry to zrozumie? Wątpię, bo jego dowody mówią, że się nie opłaca...jemu.
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    W jaki sposób coś stworzonego może być bardziej inteligentne od twórcy ?
    A skąd wiesz, że nie może? Jeśli AI wygrywa z mistrzami świata w szachy i go - dlaczego uważasz, że nie może? Ja uważam, że to tylko kwestia czasu.

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Hmmm... pies rozumie i wykonuje nasze polecenia. Znasz człowieka, który rozumie, co pies do niego mówi ?
    Strasznie prymitywne. AI całkiem możliwe, że teraz osiągnęło wyższy poziom intelektualny od Ciebie pod względem rozmowy z drugim człowiekiem.

  13. #13
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pytajnick Zobacz post
    Hmmm... pies rozumie i wykonuje nasze polecenia. Znasz człowieka, który rozumie, co pies do niego mówi ?

    Gdybym posłuchał mądrych, sypiących liczbami i dowodami, to miałbym dom ogrzewany kablami i bez PV "bo to się nie opłaca" Możliwe, ale dla mnie najważniejszy był i będzie szeroko pojęty spokój. Dlatego mam i PC i PV ów spokój w temacie kosztów ogrzewania mi dający.
    Czy mądry to zrozumie? Wątpię, bo jego dowody mówią, że się nie opłaca...jemu.
    Piękny przykład na to,że kanony własnego "widzi mi się" nie są dobrym przykładem aby kogoś ocenić i jego wybory.
    Dla jednego wyda się to głupotą a dla drugiego całkowicie odwrotnie.
    Każdy z nich może mieć rację.
    Bo racja to rzecz "ważona" może być jej mniej lub więcej w obu skrajnych sytuacjach.

    A co do sztucznej inteligencji.
    Jeszcze jej nie wynaleźliśmy. Jeśli ktoś boi się algorytmów i uczenia maszynowego....
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  14. #14
    Lider FORUM (min. 2800)
    Pytajnick

    Zarejestrowany
    Jan 2018
    Skąd
    Lubuskie Lasy
    Posty
    2.936

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Piękny przykład na to,że kanony własnego "widzi mi się" nie są dobrym przykładem aby kogoś ocenić i jego wybory.
    Dla jednego wyda się to głupotą a dla drugiego całkowicie odwrotnie.
    Każdy z nich może mieć rację.
    Bo racja to rzecz "ważona" może być jej mniej lub więcej w obu skrajnych sytuacjach.

    Jedni pracują by żyć, a inni żyją, by pracować.
    Jedni kupują merca, a inni twierdzą, że to głupota, bo daćką, też pojedziesz.
    Itd. itp...
    Zrozumienie sytuacji innych nie wchodzi w grę.

    Dlatego cenię fora/filmiki, gdzie ktoś opisuje/pokazuje jak coś, zbudować, naprawić, ustawić i jakie są tego efekty.
    Tutaj jest tego coraz mniej...
    Chatka Z7L GL 82+24 m2 100% podłogówka, ogrzewane PCPW Atlantic 6kW. Kubatura ogrzewana 288 m3. Zero kominów, WM z reku Izzifast. Termoizolacja - podłoga -15cm styro 036, ściany- 20cm 031, strop 30cm PUR Synthesia, nad garażem 20cm. PV 6,4kWp na glebie. Całkowite zużycie prądu w 2021r na CO+CWU+media - 4720kWh (w tym PC - 2387) Na CO, CWU i CHŁODZENIE :
    Rok 2022 - 2290k Wh
    Rok 2023- 2204 kWh

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    A skąd wiesz, że nie może? Jeśli AI wygrywa z mistrzami świata w szachy i go - dlaczego uważasz, że nie może? Ja uważam, że to tylko kwestia czasu.
    Komputer wykona tylko to co zostało mu wgrane. Aby mógł wykonać coś więcej trzeba go odpowiednio zaprogramować. Sam się nie zaprogramuje.
    Dlatego uważam, że nigdy nie będzie bardziej inteligentny od człowieka ponieważ sam nic nie wymyśli.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.319
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Komputer wykona tylko to co zostało mu wgrane. Aby mógł wykonać coś więcej trzeba go odpowiednio zaprogramować. Sam się nie zaprogramuje.
    No i właśnie o to chodzi z całym AI, że zaprogramuje. Zmieni się. Nauczy się czegoś, co nie zostało mu zaprogramowane.

    Pamiętam wrażenie, jakie na mnie zrobił film Saturn 3 z Kirkiem Douglasem i Keitelem. I mamy czasy, gdy to się ziszcza.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post

    Pamiętam wrażenie, jakie na mnie zrobił film Saturn 3 z Kirkiem Douglasem i Keitelem. I mamy czasy, gdy to się ziszcza.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    No i właśnie o to chodzi z całym AI, że zaprogramuje. Zmieni się. Nauczy się czegoś, co nie zostało mu zaprogramowane.

    Pamiętam wrażenie, jakie na mnie zrobił film Saturn 3 z Kirkiem Douglasem i Keitelem. I mamy czasy, gdy to się ziszcza.
    Ale to nie jest tak,że sobie sama coś wymyśla.
    Dostaje bazy danych na ich podstawie potrafi się rozwijać w z góry określonym kierunku.
    Tzn. Masz uczyć się jeździć - więc dostaje dane z jazd. Analizuje je i wyciągania wnioski z tego co ktoś zrobił. Aby lepiej rozpoznać sytuacje i przypisać wyuczone wzorce.

    Ale to nie jest tak, że sama coś odkrywa. Stwierdza, że jeżdżenie jest do kitu i zaczyna sobie latać lub pływać.
    Samo świadomość też wciąż nie istnieje.

    Jest postęp owszem. Ale to jeszcze nie jest prawdziwa inteligencja.
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Komputer wykona tylko to co zostało mu wgrane. Aby mógł wykonać coś więcej trzeba go odpowiednio zaprogramować. Sam się nie zaprogramuje.
    Dlatego uważam, że nigdy nie będzie bardziej inteligentny od człowieka ponieważ sam nic nie wymyśli.
    No właśnie wiele ludzi nie rozumie tego co się właśnie dzieje. AI samo się uczy. Np. AI samo ze sobą uczy się grać w szachy i po krótkiej chwili wygrywa w tą grę z najlepszym na świecie z tej dyscypliny człowiekiem.

    Odnośnie programowania - wydaj w Chat GPT polecenie "napisz program w C++, który będzie obliczał całki" i dostaniesz kod gotowego programu.



    AI to są sieci neuronowe i istnieje taka możliwość, że to działa podobnie do ludzkiego mózgu. Ktoś tu na forum napisał, że to działa na zasadach rachunku prawdopodobieństwa. A skąd wiadomo, że nasz mózg nie działa na rachunku prawdopodobieństwa? Dlaczego ile ludzi tyle zdań na każdy temat? Może mózg jednego człowieka wylosował "A" a innego "B"? A może tak naprawdę to my jesteśmy AI - symulacją, która się odbywa na jakimś "komputerze"?

    Ja uważam, że my ludzie jesteśmy za głupi aby samemu sobie odpowiedzieć na kluczowe pytania. Ale pomoże nam w tym AI a co później stanie się z nami to tego nie wiem.

  20. #20

    Domyślnie

    To działa tylko na podstawie danych już wprowadzonych.
    W świecie ciemnoty sztuczna inteligencja może wydawać się czymś niesamowitym.
    A to człowiek jest kimś szczególnym a nie komputer który stworzył.
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony