Witam,

Podczas przenoszenia hydrofory ( zbiornik 24 l ) na działkę przez niewiedzę zamieniłem rure 1 cal na 2 rury 25 PE, gdzie jedna była rurą ssącą, a druga miała służyć jedynie do spuszczenia wody na zimę, aby co roku nie rozkopywac miejsca gdzie poprzednio był zawór do spuszczania. Po zmianie podczas podlewania pompa pracuje w sposób ciągly, a poprzednio pompa dobijała do max ciśnienie i się na chwilę zatrzymywała.

Założyłem, że jest to stan nieprawidłowy i dzieje się tak ze względu na zbyt mały przekrój rury ssącej i żeby ponownie nie rozkopywać i zamieniac na 30 PE postanowiłem, że wykorzystam rurę do spuszczanie wody i obie będą służyć jako doprowadzenie wody ze studni do hydroforu. Czyli mamy studnie - 1 cal trójnik - 2 x 25 PE - trójnik 1 cal - hydrofor

Czy taki układ ma sens, czy zrobi większe spustoszenie niż układ z jedną rurą 25 PE?

W planie mam jeszcze montaż większego zbiornika 50 l lub 80 l, bo w planie montaż prysznica jak to wpłynie na sytuację

Z drugiej strony chyba dla hydroforu zdrowsza jest praca ciągła niż wyłączanie co minutę podczas godzinnego podlewania.

Czy nie będzie problemu z zassaniem wody itp

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	7,3 KB
ID:	468310