dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Podłączenie gazu do nowego budynku

    Witam,
    proszę o informacje
    kupuje dom od dewelopera do działki doprowadzony jest gaz ale deweloper nie dociąga gazu bezpośrednio do domu.
    Poprosiłem dewelopera by ruszył temat gazu i dostałem informacje.

    Dostaliśmy warunki w których termin określili na 14 miesięcy od daty podpisania umowy.

    Co możemy dalej zrobić by jak najszybciej gaz został dociągnięty do domu, który planowany jest do oddania w czerwcu.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Nie za bardzo rozumiem. Kto dostał warunki przyłączenia ? deweloper czy Wy ?
    Jeżeli do działki doprowadzony jest gaz to jaka jest przeszkoda w przyłączeniu obiektu do sieci?
    Moze obiekt jest wielolokalowy typu szeregowce lub apartamentowce więc wtedy problem tkwi w sieci wewnętrznej.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

    Domyślnie

    Plan z geoportalu
    https://zapodaj.net/plik-FCx3r6Zf96

    346/68 to działka na której będzie dom, warunki przyłączenia są na dewelopera przekazał mi je mamy umowe przedwstępną itd.
    Według mnie do działki dociągnięty jest gaz lewy górny róg działki oznaczony G być może deweloper sam nie wie na jakim to jest etapie jeśli ktoś może podpowiedzieć co dalej będę wdzięczny.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2024-03-3 o 20.42.57.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	19,5 KB
ID:	468347  
    Ostatnio edytowane przez MRNBDA ; 03-03-2024 o 19:55

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Skoro warunki przyłączenia są na dewelopera to wy nie jesteście stroną w tym postępowaniu. Po drugie to termin jest nie zależny od dewelopera ale od zakładu gazownictwa z danego rejonu który od rury w ulicy podciągnie odnogę do skrzynki najczęścien posadowionej w lini ogrodzenia.lub na zewnętrznej ścianie budynku.
    Jeżeli kupujecie od dewelopara dom torozumiem że obecnie nie jest on podłączony do sieci a więc inwestycja nie jest ukończona. Do wykonania przyłącza gazowego jest potrzebne pozwolenie i projekt , Obecnie jest ono realizowane wraz z inwestycją domu który chcecie zakupić,
    Jeżeli inwestycja jest niedokończona skąd pytania o przyłączenie gazu.
    Przecież deweloper nie oferuje wam chyba na sprzedaż niedokończonej inwestycji.
    Rozumiem że chcecie zakupić i się wprowadzić ale tak jak zaznaczyłem na początku nie jesteście stroną postępowania i nic w tej sprawie nie można raczej zrobić.
    Tylko będąc właścicielem który przejął budowę wraz z pozwoleniem może cokolwiek przyspieszyć.
    Najczęściej skontaktowanie się prywatnie z pogotowiem gazowniczym którego pracownicy po godzinach wykonują różne prace umożliwia zlecenie wykonania przyłącza wraz z załatwieniem potrzebnych dokumentów, podpisania umowy itp.
    Jeżeli przyłącze jest załatwiane drogą normalną przez dewelopera to zlecenie wykonuje firma która wygrała przetarg na dany rok. Termin jest uzależniony od firmy a także od środków finansowych gazownictwa które jest zleceniodawcą.
    Dlatego to czasem trwa dłuzej.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  5. #5

    Domyślnie

    Developer jest chętny do współpracy pytanie czy można to pchnąć dalej by w czerwcu dociągnąć gaz do domu.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Cytat Napisał MRNBDA Zobacz post
    Developer jest chętny do współpracy pytanie czy można to pchnąć dalej by w czerwcu dociągnąć gaz do domu.
    Zamieść aktualną fotkę działki i domu oraz narożnika w którym według Ciebie znajduje się gaz.
    Sądzę iż deweloper udaje chętnego gdyż chce sprzedać......jednak piłka nie leży po jego stronie i ruch nie należy do niego tylko do rejonu gazowniczego w danym mieście itp.

    Termin określony jako 14 miesięcy jest maksymalny więc nie oznacza że stanie się to za ponad rok tylko równie możliwe że na wiosnę ruszą pracę.
    Z waszej strony aby przyspieszyć sprawę jedyną mozliwością jest szukanie znajomości w spółce dostarczającej gaz.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 04-03-2024 o 07:41
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7

    Domyślnie

    W narożniku działki zgodnie z planem geoportal jest oznaczenie G, dodatkowo przy działce jest wbity żółty znak z napisem GAZ.
    Deweloper już mi sprzedał, byłem w gazowni z tymi warunkami i dostałem informacje że Deweloper musi podpisać umowę i później zrobić na mnie cesje jesteśmy umówieni z deweloperem że taką umowę podpisze i ja pokryje wszelkie koszty pytanie ile trwa podpisanie umowy od momentu wydania warunków przyłączenia i jak ten proces przyspieszyć.

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Podpisanie umowy do czego? Na co ta umowa.?

    Umowę kompleksową na odbiór paliwa gazowego podpisuje się na samym końcu tej drogi.
    Najpierw musi być podpisany wniosek o przyłączenie do sieci , wniosek o zawarcie umowy, następnie wykonane przyłącze, projekt instalacji wewnętrznej, zgłoszenie gotowości instalacji gazowej do napełnienia, i dopiero potem wraz ze wszystkimi dokumentami dotyczącymi odbioru podpisujesz umowę.

    Żółty znak z napisem gaz oznacza tylko istniejącą tam rurę w ziemi. Do podłączenia od tej rury do budynku itp. jeszcze długa droga.
    Podpisanie umowy trwa tyle ile złożenie podpisu na dokumentach, natomiast proces przyłączenia trwa w zależności od sytuacji. Tutaj może to być 3 miesiące lub rok.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 06-03-2024 o 08:57
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony