dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41
  1. #1
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Zenon

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    6

    Domyślnie projekt MAKS GLX19 pracownia ATRIUM

    Czy ktoś może podzielić się informacją na temat budowy domu
    GLX 19 ?. Koszty, materiały, funkcjonalność itd

    Będę bardzo zobowiązany . Zenon

  2. #2

    Domyślnie

    buduje glx8 projekt bardzo podobny
    pozdrawiam Michalus

  3. #3

    Domyślnie

    A ja GLX 19. Mam tylko fundamenty.Wprowadziłem trochę zmian do projektu.

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Ja wybudowałem glx8. Mam wykonane tynki wewnętrzne.
    Michalus na jakim jesteś etapie?

  6. #6

    Domyślnie

    Greg dzialasz jak balsam na moje uszy, jak dobrze ze jestes dalej niz ja.Ja zrobilem na jesieni strop nad parterem i zakonczylem ze wzgledu na pogode. Buduje z bk odmiany 400 na klej.Prosze o uwagi i rady sam chetnie odpowiem na Twoje pytania. Czy zmieniles wysokość sciany kolankowej, roztaw i wielkośc okien połaciowch ,jakiej wielkosci okna połaciowe zastosowales
    pozdrawiam Michalus

  7. #7

    Domyślnie

    Ja zacząłem budowę jesienią ubiegłego roku i przed zimą miałem piwnice i strop nad nimi (stan zero). W tym roku reszta.
    Jeśli chodzi o ściankę kolankową to podniosłem ją o ok. 30cm - wcześniej oglądałem wybudowany właśnie GLX19 i poddasze wydawało mi się zbyt przytłaczające. W ogóle poddasze trochę zmieniłem. Kosztem największego pokoju (z wykuszem) zrobiłem niewielką garderobę. W związku z tym nie ma w tym miejscu 2 okien połaciowych tylko jedno i to przesunięte na taką odległość jak okno w sąsiednim pokoju. Okna to Fakro 78x118cm.
    Budowałem z MAXa. Ocieplę to styropianem 12 cm.
    A jeszcze nie mam garażu przy domu ponieważ mam wąską działkę.
    Ty wykonałeś pełne podpiwniczenie? W jaki sposób zrobiłeś piwnice?
    pzdr

  8. #8

    Domyślnie

    greg !
    gdzie widziałeś wybudowany GLX19
    nie miałem jeszcze okazji GO zobaczyć.

  9. #9

    Domyślnie

    Greg dzieki za odpowiedz. Ja wykonalem cale podpiwniczenie ale wynioslem budynek ok 50-60cm Ściany piwnicy zewnatrz - bloczki betonowe szer.12cm styropian 6cm beton lany gr.12cm cegla modularna ceramiczna 8,8cm wewnatrz. od poziomu gruntu klinkier. Jest to troche wycudowane ale tak doradzil mi fachowiec.Twierdzi ze beton w piwnicy jest zimny natomiast ceramika jest znacznie cieplejsza. Nie ma u mnie tych koszy pod oknami. Na dole mam zamiar zrezygnowac z lazienki przy wejsciu-zrobie tu przedpokoj z szafami na ubrania.Powiekszylem troche spizarnie i tu bedzie tylko vc
    pozdrawiam Michalus

  10. #10

    Domyślnie

    Mc jestem z Rzeszowa i teraz to u nas w okolicy jest dużo GLX19. Widziałem nawet całe osiedle takich domków w budowie.
    Michalus ja właśnie zrobiłem ściany piwnic z bloczków betonowych gr. 30cm zewn i 25 wewn. Też to myślę ocieplić styropianem bo w tamtym roku nie zdążyłem przed zimą. Na początku chciałem podpiwniczyć tylko połowę domku ale po rozmowach z różnymi fachowcami wykonałem całe podpiwniczenie. Twoje rozwiązanie bardzo mi się podoba. Na parterze nie dokonywałem żadnych zmian poza dodatkowymi oknami doświetlającymi klatkę schodową (nie mam garażu). Zrobiłem też schody proste. To na razie. Myślę, że jeszcze popiszemy
    pzdr.
    greg

  11. #11

    Domyślnie

    Dzięki.Niestety, to prawie drugi koniec kraju.

  12. #12

    Domyślnie

    Greg mam pytania: Czy na gorze obok drzwi balkonowych da sie wstawic jeszcze zwykle okno?, drugie pytanie czy okno polaciowe o wymiarach 78x138cm troche wieksze od twoich ma tu racje bytu,czy wystarczy moze okno jakie ty wstawiles?
    pozdrawiam Michalus

  13. #13

    Domyślnie

    Michalus założyłem nowy wątek - GLX8. Tam odpisałem.

  14. #14

    Domyślnie

    mc - jakie zmiany wprowadziłeś do GLX 19?????

  15. #15

    Domyślnie

    1.likwidacja tarasu
    2.drugi wykusz /pod balkonem/
    3.scianka kolankowa
    4.powiekszony garaz
    5.dod.pomieszczenia w garazu i nad nim
    plus troche ponniejszych drobiazgow

  16. #16

    Domyślnie

    Dzięki!

    Czy zrobiłeś też przejście z garażu do domu..?
    A jak z wentylacją kuchni - idzie poziomo do komina w kotłowni..?

  17. #17

    Domyślnie

    Wszystko to jeszcze plany.
    WejScie do wydłużonego garażu z garderoby.Dodatkowe wyjście na zewnątrz z pomieszczenia gospodarczego wydzielonego z garażu po przeciwnej stronie bramy garażu.
    Nad wentylacją nie zastanawiałem się jeszcze,ale pewnie jak wynika z rysunku - pozioma.
    Na jakim etapie jesteś?

  18. #18

    Domyślnie

    Czy wydłużenie garażu zatwierdzałeś w Atrium..?
    Dobry pomysł z przejściem z garażu przez przedsionek

    My to dopiero maksymalny początek - poważna decyzja , który z projektów GLX zakupić (piwnica czy bez - ale większy garaż - powód: ogrzewanie olejowe)


  19. #19

    Domyślnie

    mc - a możesz podeslać rysunek (rzut) po Twoich zmianach - najbardziej interesuje mnie rozwiązanie z garażem i pomieszczeniem nad nim...

    Czy wejście do tego pomieszczenia jest z garazu (jakby stryszek) czy też z domu (poddasza)?

  20. #20

    Domyślnie

    Zgodę na zmiany w projekcie mozna uzyskać w m-scu zakupu projektu.
    Nie mogę przeslać rysunku,bo nie mam jeszcze adaptacji projektu.Strasznie sie to przewleka.
    Wejście będzie z poddasza.

Strona 1 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony