dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 31 z 31
  1. #21
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sew333

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    55-210
    Posty
    35

    Domyślnie

    Ok dzięki za odpowiedzi. Przemysle wszystko i napisze. Jestem wam winny skrzynke piwek za pomoc hehe

  2. #22
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sew333

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    55-210
    Posty
    35

    Domyślnie

    a sluchajcie mam pytanie. Bo rozmawiałem z posrednikiem jakims i mówił,że może być ciężko sprzedać za 500 tys i kupić coś co by zostało 100-150tys dla mnie.
    A tymczasem znalazłem 2 ulotki w skrzynce i jakas osoba prywatna szuka mieszkania. Dzwoniłem i mówił,że każdą oferte rozpatrzy i mówił,żeby tez za bardzo nie ufać pośrednikom. Ale mam pytanie. Czy to bezpieczne by było jakbym takiej osobie to mieszkanie sprzedał? Chodzi mi o to czy to nie oszustwo. OSobie która szuka mieszkania i tel zostawiła na ulotce,dzięki.
    I też mowiła,ze jest obeznana w temacie i ma wykształcenie odpowiednie.

    Dlatego was pytam,czy się nie bać sprzedać takiej osobie i dokumenty podpisywać.

  3. #23
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał sew333 Zobacz post
    Dlatego was pytam,czy się nie bać sprzedać takiej osobie i dokumenty podpisywać.
    A czymże ta osoba się różni od innych potencjalnych kupujących*?
    Jak się boisz, to możecie się umówić, że u notariusza wręcza Ci gotówkę albo robi przelew błyskawiczny albo zakładacie konta w tym samym banku i podpisujesz dopiero jak pieniądze będą u Ciebie. A jeżeli kupujący będzie brał kredyt, to bank przeleje Ci bezpośrednio kasę i sam będzie pilnował bezpieczeństwa transakcji.

    *O ile to faktycznie zwykły kupujący, bo często to flipperzy czy pośrednicy. A na ogłoszenia (zwłaszcza pośredników) nie patrz, bo to często wabiki i nie ma takiej oferty.

  4. #24
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sew333

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    55-210
    Posty
    35

    Domyślnie

    No ok , bo dzwoniłem i są 2 osoby zainteresowane i chciały przyjechać zobaczyc mieszkanie i wycenić i czy sie zgodze czy nie. Ok dzieki to będe działał. A tak płatność u notariusza bym wolał.
    A jeśli chodzi o dokumenty sprzedażowe, to dana osoba mi pomoże w dokumentach co i jak załatwić bo jestem zielony.
    Ale tez mowila ze zajmuje sie skupowaniem mieszkan i tez jest posrednikiem i mi pomoze cos tanszego znalezc i zeby na zycie mi zostalo z 100 tysiecy. Moge zaufac takiej osobie? Z ULOTKI
    Ostatnio edytowane przez sew333 ; 13-03-2024 o 11:38

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał sew333 Zobacz post
    A jeśli chodzi o dokumenty sprzedażowe, to dana osoba mi pomoże w dokumentach co i jak załatwić bo jestem zielony.
    To praca notariusza.

    Cytat Napisał sew333 Zobacz post
    Moge zaufac takiej osobie? Z ULOTKI
    Nie ufaj nikomu, kto może osiągnąć korzyść wykorzystując Cię. Na zaufanie trzeba zapracować.
    I nawet nie koniecznie musi to być osoba nieuczciwa z natury. Są w sytuacje w życiu, gdy (prawie?) każdy dokona świństwa.

  6. #26
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sew333

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    55-210
    Posty
    35

    Domyślnie

    No ale jezeli faktycznie uda mi sie sprzedac tej osobie za tyle i tyle i zeby mi zostalo z nowym mieszkaniem ze 100tys, to skorzystac?

    Ma byc u mnie za 10 minut obejrzec mieszkanie. Równiez mówiła ze zarazem pomoze cos mniejszego i tanszego znalezc jak sie dogadam. Czy nie bać sie?
    Ostatnio edytowane przez sew333 ; 13-03-2024 o 11:50

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał sew333 Zobacz post
    Czy nie bać sie?
    Oczywiście, że się bać i być ostrożnym. I niczego nie podpisywać bez notariusza (umowę przedwstępną, jak będzie potrzebna, też podpisuj u niego). Najlepiej u takiego, którego Ty wybierzesz.

    Ale skoro to ktoś zarabiający na mieszkaniach to nie spodziewaj się dobrej oferty (a jak będzie dobra, to tym większą ostrożność zachowaj).

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał sew333 Zobacz post
    Jeżeli nie wiem kiedy i za ile kupiła osoba zmarła mieszkanie to bedzie to problem? Jak sie tego dowiedziec.
    Jeżeli masz numer księgi wieczystej, to wchodzisz na https://ekw.ms.gov.pl/eukw_ogol/menu.do i sprawdzasz wpisy.
    Jak nie ma tam informacji, to sprawdzasz dokumenty, które masz od notariusza - bo tam musi być informacja, skąd wiedział, że spadkodawca był właścicielem nieruchomości - akt notarialny którym spadkodawca nabył własność.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ulotki zostawili fliperzy. Nie wierz, to osoby prywatne.
    Fliper zarabia na obrocie mieszkaniami, więc na 100% mniej zyskasz niż gdybyś osobiście bardziej zaangażował w proces sprzedaży - przynajmniej o zarobek filipera.

    Skoro już filperzy cię wyhaczyli, znaczy, ze twój lokal jest bardzo atrakcyjny na rynku nieruchomości.

  10. #30
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sew333

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    55-210
    Posty
    35

    Domyślnie

    Dzięki wszystkim za pomoc,naprawde. Napisze już z nowego mieszkania jak wszystko pozałatwiam w tym internet. Należy wam się skrzynka piwa za odpisywanie i pomoc.

  11. #31
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    sew333

    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    55-210
    Posty
    35

    Domyślnie

    Byłem na prezentacji , pewnej kawalerki w rozsądnej cenie, i okazało się ze ogrzewanie jest gazowe, co mi zdecydowanie Pani Pośrednik odradziła. I teraz mam pytanie.
    Czy faktycznie ogrzewanie gazowe jest złe bo jakieś roczne przeglądy trzeba robić i czy przez to nie kupować tej kawalerki? Dzięki za opinie. Bo mieszkanie całkiem ok.
    Ostatnio edytowane przez sew333 ; 25-03-2024 o 22:58

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony