dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Problem - Ociekające schody zewnętrzne

    Witam Panowie,
    Długo sam kombinowałem, żeby rozwiązać problem i ciężko znaleźć mi samemu rozwiązanie i pomyślałem, że zasięgnę rady u specjalistów.
    Do rzeczy. Wykonane zostały u mnie schody z granitu. jeszcze w trakcie remontu okazało się, że po bocznych ścianach mocno zacieka woda.

    Podsyłam link do zdjęć:
    https://ibb.co/gjxD7Rg
    https://ibb.co/hK3Td8z

    Docelowo chciałbym obrobić schody takim samym granitem ale póki co, ze względu na resztę remontu, tymczasowo chcę położyć putz.
    Obawiam się, a wręcz jestem pewny, że za kilka miesięcy ścianki będą całe w zaciekach. Rozważałem rozebranie tych schodów i położenie na nowo, jednak boję się uszkodzeń stopni i dodatkowych kosztów. Od spodu są nacięcia (zrobione przez wykonawcę ręcznie po zgłoszeniu problemu) jednak woda wciąż się leje. Okapniki raczej nie wchodzą w grę, bo brzydko wyglądają.
    No i pytanie teraz co z tym wszystkim można zrobić minimalizując szkody? Czy jak docelowy granit wyląduje na ścianie to sprawa będzie rozwiązana, bo woda po kamieniu po prostu spłynie?



    Liczę na Wasze pomysły i porady, bo nie wiem już sam co z tym zrobić

  2. #2

    Domyślnie

    Zabezpieczyć boczne ścianki hydroizolacją i położyć żywicę w kolorze granitu..

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irek J. Zobacz post
    Wykonane zostały u mnie schody z granitu. jeszcze w trakcie remontu okazało się, że po bocznych ścianach mocno zacieka woda.
    Jak pada deszcz to woda nie będzie stała na schodach tylko gdzieś jej nadmiar musi ściekać.
    Skoro ścieka po obu stronach to raczej zachowany został poziom a jedyna niewielka pochyłość istnieje w stronę przodu.

    Cytat Napisał Irek J. Zobacz post
    No i pytanie teraz co z tym wszystkim można zrobić minimalizując szkody? Czy jak docelowy granit wyląduje na ścianie to sprawa będzie rozwiązana, bo woda po kamieniu po prostu spłynie?
    Granit załatwi sprawę tylko połowicznie ponieważ ściekającej wody nie będzie widać natomiast część jej wniknie na pewno przez fugi za płyty granitowe i tam z roku na rok będzie powodować destrukcję aż w końcu którejś zimy płyty zostaną odspojone i będą odpadać.

    Odnośnie hydroizolacji to pytanie czy została ona zastosowana także pod stopnie i podstopnice gdyż ściekająca tamtędy woda wnika także i tam.

    A zacząć należało by od tego czy istnieje jakakolwiek izolacja pozioma pomiędzy schodami a ich fundamentem lub ich fundament jest jakoś izolowany.

    Jeżeli nie masz na ten temat wiedzy to chociaż powiedz co działo się ze starą okładziną schodów.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony