dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie Czym obsypać studzienkę kanalizacyjną na wieździe

    Mam studzienkę kanalizacyjną umiejscowioną na wjeździe wykonaną z rury karbowanej fi 30 cm długość ok. 120 cm, do tego pokrywa żeliwna d400 wytrzymująca nacisk do 40 ton.


    Czym ją obsypać tak by wytrzymała nacisk by miała jak największą wytrzymałość?
    - piaskiem rodzimym?
    - piaskiem do murowania?
    - piaskiem z cementem?
    - pospółką?

    Dodam, że
    - grunt mam piaszczysty
    - wjazd pod górkę.
    - piasek mam już na działce a pospółkę musiałbym zamawiać.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.327

    Domyślnie

    Gruntem rodzimym a na końcówce 0,5m przy włazie piaskiem.
    Wytrzymałości nie zwiększysz przez rodzaj zasypki bo dopóki się ona nie zagęści to ze względu na to że rura jest karbowana a trzon z pokrywą trzyma się tylko na gumowej uszczelce to będzie pracować i osiadać.
    Jak będziesz utwardzał podjazd to po wybraniu części piasku wykonasz podbudowę i osadzisz sam właz w kostce brukowej na zaprawę betonową.
    Obecnie jeżeli nie planujesz utwardzenia dojazdu to podczas zasypywania lej wodę tak aby następowało wstępne samo zagęszczanie a na sam koniec przy włazie zrób szersza płytę mieszając piasek z cementem i tam osadź właz.

    Coś przy studzience tymczasowo musisz utwardzić bo podczas mrozu tworzywo staje się bardziej kruche więc najeżdżając na właz podczas pracy rury karbowanej może ona popękać.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 08-03-2024 o 06:27
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony