dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25
  1. #1

    Domyślnie Zwolnienie z podatku za magazyny energii

    https://www.fakt.pl/pieniadze/rzad-szykuje-prezent-dla-podatnikow-dostana-go-za-ten-konkretny-przedmiot/2bx271p

  2. #2

    Domyślnie

    https://www.fakt.pl/pieniadze/rzad-s...edmiot/2bx271p
    Link poprawny.
    A po co mi to?
    By płacić?
    Jestem na starych zasadach.
    Niech dają zwolnienie dla instalacji off grid.
    Dla magazynów w nowych instalacjach są duże dopłaty.
    Dla mnie, to strzał w kolano.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    "Chciałabym, by w 2025 r. zaczął obowiązywać odpis podatkowy w związku z instalacją przydomowego magazynu energii

    - mówiła podczas czwartkowego posiedzenia Sejmu Paulina Hennig-Kloska."

    Tylko, że w praktyce to już jest:
    Według rozeznania Wnioskodawczyni, falownik wraz z magazynem energii jest osprzętem instalacji fotowoltaicznej i stanowi integralną część instalacji fotowoltaicznej. [...] według Wnioskodawczyni: instalacja paneli fotowoltaicznych przy użyciu falownika hybrydowego z magazynem energii można zakwalifikować do punktu 13, jako osprzęt i uznać jako koszt do ulgi termomodernizacyjnej (art. 26h ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).
    [...]
    Ocena stanowiska

    Stanowisko, które przedstawiła Pani we wniosku jest prawidłowe.


    Inna sprawa, że przydomowy magazyn zmagazynuje całe nic z dziennej produkcji w sezonie (z godzinę produkcji może jak przez noc jest rozładowany do zera).

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Magazyn energii może mieć sens: kupuję energię w godzinach szczytu niskich cen i ją zużywam na własne potrzeby i / lub sprzedaję do sieci w godzinach szczytu wysokich cen.
    Pewnie sprzedaży energii trzeba do tego zostać prosumentem czy zamontować PV.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.788

    Domyślnie

    Zdecydowanie taniej wychodzi dołożenie instalacji nawet 3 razy większą iż potrzebna a nie jakies bateryjki z którymi niejeden nabawi się nerwicy, oni podpowiadają my łykamy tak ? a hoja niech się walą . niech gmina buduje a od nas wara.

  6. #6
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Rupicapra
    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Hanyska Krajina
    Posty
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Zdecydowanie taniej wychodzi dołożenie instalacji nawet 3 razy większą iż potrzebna
    Otóż to!
    Trzeba zainstalować tyle paneli, by zimą w pochmurny dzień dało się coś zagrzać w domu...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    Zdecydowanie taniej wychodzi dołożenie instalacji nawet 3 razy większą iż potrzebna a nie jakies bateryjki z którymi niejeden nabawi się nerwicy, oni podpowiadają my łykamy tak ? a hoja niech się walą . niech gmina buduje a od nas wara.

    Podobasz mi się... slusznie! Też myślałem o dołożeniu...

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rupicapra Zobacz post
    Otóż to!
    Trzeba zainstalować tyle paneli, by zimą w pochmurny dzień dało się coś zagrzać w domu...
    Masz instalację PV?
    Ile trzeba paneli aby
    "zimą w pochmurny dzień dało się coś zagrzać w domu" ?

    Instalacja 3x większa niż potrzeba... dla właściciela może to mieć sens ale jeżeli to ma być porada dla wszystkich to jest głupia i bezmyślna.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.788

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Masz instalację PV?
    Ile trzeba paneli aby
    "zimą w pochmurny dzień dało się coś zagrzać w domu" ?

    Instalacja 3x większa niż potrzeba... dla właściciela może to mieć sens ale jeżeli to ma być porada dla wszystkich to jest głupia i bezmyślna.
    To jest najlepsza porada ,latem można nawet połowę odłączyć i tyle a wysyłać tylko tyle ile w umowie ,zimą zapodać ile wlezie , koszt paneli nijak ma się do magazynu ,dziś panel 400 watowy za 260 zł sztuka mozna kupić i gwarancję że 25 lat będzie produkował a te bateryjki za 40 000 ile 10 lat ? ,mumiesz liczyć to licz na siebie tylko i wyłacznie .

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    sito

    Zarejestrowany
    Jan 2021
    Skąd
    Pyrzowice
    Kod pocztowy
    42-625
    Posty
    890

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    To jest najlepsza porada ,latem można nawet połowę odłączyć i tyle a wysyłać tylko tyle ile w umowie ,zimą zapodać ile wlezie , koszt paneli nijak ma się do magazynu ,dziś panel 400 watowy za 260 zł sztuka mozna kupić i gwarancję że 25 lat będzie produkował a te bateryjki za 40 000 ile 10 lat ? ,mumiesz liczyć to licz na siebie tylko i wyłacznie .
    Dla mojego domku który ma całe 86m po wyliczeniach wyszło że potrzebowałbym 30 kWp paneli i magazyn 30 kWh , ewentualnie bez magazynu jakieś 40 kWp....

    Naprawdę uważasz że na tak małym domku i działce 822m się to zmieści ? Podoba mi się też wasza wiara w to że utrzymanie domu będzie można opędzlować "za darmo"
    Domek 86m szkieletowy ogrzewany klimą 3,5kW
    Koza 6kW w salonie na darmowy chrust jako urządzenie szczytowe
    CWU pędzone COP1. W domu wszystko na prąd. Rocznie ~5000 kWh

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.788

    Domyślnie

    Cytat Napisał sito Zobacz post
    Dla mojego domku który ma całe 86m po wyliczeniach wyszło że potrzebowałbym 30 kWp paneli i magazyn 30 kWh , ewentualnie bez magazynu jakieś 40 kWp....

    Naprawdę uważasz że na tak małym domku i działce 822m się to zmieści ? Podoba mi się też wasza wiara w to że utrzymanie domu będzie można opędzlować "za darmo"
    A kto ci każe za dosłwne darmo ? w paranoję się wpędzisz tak kalkulując , przecież to raptem kilka miesięcy i to co latem nadprodukujesz leży w wirtualnym banku i choćby ci płacili grosze to jednak są więc od wczesnej wiosny do jesieni za darmo a potem zapłacisz coś tam i tyle i na bank będzie to taniej niż te zesrane bateryjki , ja grzeję pompą dom większy od twojego i średnio do pompy potrzeba w granicach 500watt stale a i to podałem za dużo obecnie z panelami średniodobowe zurzycie to jakieś kilka kilowat ,nie dajmy się zwariować ,co za idiotyzm myśleć że koniecznie musi być za darmo ,więcej przedupcamy pieniędzy na bzdury niż na grzanie ale akurat utarło się że grzanie musi być qurfa całkowicie za darmo ,pierdoły i tyle.jeszcze raz mówię nie dajmy się zwariować ilepiej wpłacać co miesiąc 200 zł do taurona niż kupować jakieś bateryjki.

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Magazyn energii może mieć sens: kupuję energię w godzinach szczytu niskich cen i ją zużywam na własne potrzeby i / lub sprzedaję do sieci w godzinach szczytu wysokich cen.
    Teoretycznie tak, ale śmiem wątpić, czy ta najwyższa cena będzie wyższa od ceny najniższej z dodanym kosztem dystrybucji i z dodanym VAT.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Może tak być. Nigdy nie wiadomo jakie będą ceny.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  14. #14
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    To jest najlepsza porada ,latem można nawet połowę odłączyć i tyle a wysyłać tylko tyle ile w umowie ,zimą zapodać ile wlezie , koszt paneli nijak ma się do magazynu ,dziś panel 400 watowy za 260 zł sztuka mozna kupić i gwarancję że 25 lat będzie produkował a te bateryjki za 40 000 ile 10 lat ? ,mumiesz liczyć to licz na siebie tylko i wyłacznie .
    Głupia porada.
    Masz własne PV?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.788

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Głupia porada.
    Masz własne PV?
    Mał własne 8,4kwp bez dotacji oczywiście bo nimi się brzydzę , planuję kolejne 4 lub 5 kwp i zero magazynów , zresztą już widzę że chyba nie ma powodu aby jakiś magazyn budować bo i tak tanio mnie grzanie wychodzi a w paranoję nie dam się wpuścić i za darmo jak to co poniektórzy chcą ja nie muszę grzac ,

    przuykładowo dziś do teraz pochmurny dzień pv zrobiło 11,5kwp a pompa zjadła 3,5kwh dom też nie za wiele więc dzień za darmo i niech mi ktoś wmówi że bateryjki za 40 patli mi coś dają
    Ostatnio edytowane przez goguś ; 11-03-2024 o 14:58

  16. #16
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.868

    Domyślnie

    A ile rocznie, miesięcznie, dziennie zużywasz?
    Np. 10 kWh dziennie?
    To ile musisz mieć paneli aby to zimą zaspokoić?
    Ile masz dzisiaj? 2 kWh?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.788

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    A ile rocznie, miesięcznie, dziennie zużywasz?
    Np. 10 kWh dziennie?
    To ile musisz mieć paneli aby to zimą zaspokoić?
    Ile masz dzisiaj? 2 kWh?
    Zimą ci dobierają z wirtualnego portfela i się to jako tako wyrównuje to raz a dwa ja nie oczekuję aby za darmo grzać bo to bezsens , pompa średnio powiedzmy 10-15kwh doba w mrozy przy minus 19 pobierała na dobę do 25kwh więc ileż tego prądu idzie ? przecież to nie bufor z grzałkami fizycznymi aby na dobę wpierdalało 100kwh w pierwszym półroczu płaciłem szacunkowo wg nich po 360 zł co drugi miesiąc a teraz po dołożeniu kolejnych 4kwp jak narazie nic nie chcę a jak by nawet to sam od siebie będę płacił 200 zł co miesiąc aby nie mieć zdziwka i tyle.

  18. #18

    Domyślnie

    Listopad, grudzień , styczeń, luty, to najsłabsze miesiące.
    Jeśli ktoś chce użyć kWh z modułów, no do pc w okresie zimy, to powodzenia.
    Większość czasu słońce świeci, albo chowa się za chmury.
    Bez odbioru brakującego prądu z sieci albo Aku, pc raz dwa szlag trafi przez braki w ciągłym zasilaniu.
    A wracając do pomysłu przewymiarowywania instalacji, piękna sprawa.
    A jaka sieć to wytrzyma?
    Wątpię, by ktoś, kto posiada przewymiarowaną, latem ją odłączał o część przewymiarowaną.
    Także nie ma sensu iść w tym kierunku.
    Chyba że macie dobra sieć.
    Ale to się zmieni, bo od 27 czy 28r każdy nowy dom ma posiadać pv.
    To dopiero będzie pisk.
    CO:Kocioł elektryczny 6kW + tania PC PW 8kW
    PV 9kWp na gruncie na starych zasadach.
    Ściany: protherma z perlitem+silikat drążony 24cm + 20cm eps 033 Piwnica bloczki betonowe+styrodur 10cm pod ziemią i 10cm eps 033 nad. Podłoga parter: 20cm eps 035+anhydrytowe wylewki parter z poddaszem 125m2.
    Poddasze skosy 35cm 037, jętki 15cm 039.

  19. #19
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.788

    Domyślnie

    Cytat Napisał klaudiusz_x Zobacz post
    Listopad, grudzień , styczeń, luty, to najsłabsze miesiące.
    Jeśli ktoś chce użyć kWh z modułów, no do pc w okresie zimy, to powodzenia.
    Większość czasu słońce świeci, albo chowa się za chmury.
    Bez odbioru brakującego prądu z sieci albo Aku, pc raz dwa szlag trafi przez braki w ciągłym zasilaniu.
    A wracając do pomysłu przewymiarowywania instalacji, piękna sprawa.
    A jaka sieć to wytrzyma?
    Wątpię, by ktoś, kto posiada przewymiarowaną, latem ją odłączał o część przewymiarowaną.
    Także nie ma sensu iść w tym kierunku.
    Chyba że macie dobra sieć.
    Ale to się zmieni, bo od 27 czy 28r każdy nowy dom ma posiadać pv.
    To dopiero będzie pisk.
    A co to tak znacząco zmieni że listopad grudzień i styczeń nie świeci ? płacić co miesiąc jakąś określoną wg siebie kwotę a od wiosny do późnej zimy panele coś zarobią i po wymieszaniu wyjdzie to wszystko w miarę ok i nie wciskajcie ludziom kitu że koniecznie każdy za darmo musi grzać , na wczasy wydawać dziesiątki tysięcy ok auto zmieniać co pół roku (ja) ok ale na grzanie chałby to be ? lepiej co miesiąc te 2 czy 3 stówki płacić i mieć święty spokój niż babrać się w ten cyrk z bateryjkami , bateryjki nich państwo czy gmina stawia a nie my.

  20. #20
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Rupicapra
    Zarejestrowany
    Nov 2019
    Skąd
    Hanyska Krajina
    Posty
    229

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Masz instalację PV?
    Ile trzeba paneli aby
    "zimą w pochmurny dzień dało się coś zagrzać w domu" ?
    Mam już dwie PV. Jak tylko się dowiem ile potrzeba paneli i jak ustawione, do zagrzania zimą to się pochwalę na forum ^^ Wstępnie obliczyłem, że koło 25kW z czego połowa musi być pionowo

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony