dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Poliglota

    Zarejestrowany
    Mar 2024
    Skąd
    Walbrzych
    Kod pocztowy
    58-309
    Posty
    1

    Domyślnie Szczelina pomiędzy oknem a ścianą

    Dzień dobry.

    Mam pytanie techniczne. Szukam zapisu który mówi ile należy pozostawić szczeliny montując okna plastikowe w starym budownictwie. Czytam, że zakłada się około 2 cm. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć takiego zapisu. Czy mogę liczyć na pomoc?
    Pozdrawiam
    Jacek

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.320
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Poliglota Zobacz post
    Szukam zapisu który mówi ile należy pozostawić szczeliny montując okna plastikowe w starym budownictwie. Czytam, że zakłada się około 2 cm. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć takiego zapisu. Czy mogę liczyć na pomoc?
    W jakiej instrukcji montażu brakuje takiej informacji?
    Dla przykładu Vetrex - tabela 1

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał Poliglota Zobacz post
    Dzień dobry.

    Mam pytanie techniczne. Szukam zapisu który mówi ile należy pozostawić szczeliny montując okna plastikowe w starym budownictwie. Czytam, że zakłada się około 2 cm. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć takiego zapisu. Czy mogę liczyć na pomoc?
    Pozdrawiam
    Jacek
    Nie znajdziesz takiego zapisu. Są instrukcje montażu, są ogólne wytyczne i w końcu są sytuacje z życia wzięte które te zapisy weryfikują.
    Widziałem Twoje zdjęcie na FB. Tak, masz /za/duże luzy by to łatwo obrobić. Zostaje płyta k/g
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Poliglota Zobacz post
    Dzień dobry.

    Mam pytanie techniczne. Szukam zapisu który mówi ile należy pozostawić szczeliny montując okna plastikowe w starym budownictwie. Czytam, że zakłada się około 2 cm. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć takiego zapisu. Czy mogę liczyć na pomoc?
    Pozdrawiam
    Jacek
    Przy montażu okien plastikowych w starym budownictwie zaleca się pozostawienie szczeliny o szerokości około 1-2 cm. Jest to konieczne ze względu na ewentualne nierówności i deformacje ścian, które mogą występować w starszych budynkach. Jednak dokładne wymiary szczeliny mogą się różnić w zależności od konkretnych warunków budowlanych, dlatego zawsze warto skonsultować się z fachowcem lub producentem okien w celu uzyskania precyzyjnych wskazówek dotyczących montażu.
    Tu była reklama...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Poliglota Zobacz post
    Dzień dobry.
    Mam pytanie techniczne. Szukam zapisu który mówi ile należy pozostawić szczeliny montując okna plastikowe w starym budownictwie. Czytam, że zakłada się około 2 cm. Niestety nie mogę nigdzie znaleźć takiego zapisu. Czy mogę liczyć na pomoc?
    Pozdrawiam
    Jacek
    Aprobata techniczna wkrętu i raport badania wkrętu. Tam najdziesz. Jeżeli szczeliny są większe anieli 2cm, to może być problem. Zależy od wkrętu, zależy od ściany.
    Jeżeli wkręt podda się na ścianie, to będziesz miał ruszające się okna. Tym bardziej będą się ruszać im bardziej ościeżnica/rama/futryna okna będzie oddalona od ściany. W takim wypadku piana musi przejąć rolę kotwienia mechanicznego, a raczej nie powinna.
    Ostatnio edytowane przez dejfit ; 02-04-2024 o 12:18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony