dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 18
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 345
  1. #241

    Domyślnie

    Dajcie już spokój Żydom. Wszak każdy "prawdziwy Polak" wie, że...


    A "nieprawdziwi" się z tego śmieją.

    Przez tysiąc lat przez polskie ziemie przewaliło się tyle wojsk i migracji, że "czystej krwi Polaków" w ogóle nie ma. Zresztą i tak najpewniej wszyscy, całe osiem miliardów, wywodzimy się od jednej Murzynki sprzed 200 tysięcy lat.

    A wracając do jabłek, to odmiany z czasów Pieniążka już zniknęły. Po tych 30-40 latach stare drzewa wycięto, a na ich miejsce przyszły już inne. Konia z rzędem temu, co znajdzie w sklepie McIntosha albo Starkinga. Za to nie przypominam sobie z czasaów mojego dzieciństwa Ligoli i Jonagoldów.

  2. #242
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    2112wojtek

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Posty
    4.617

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Konia z rzędem temu, co znajdzie w sklepie McIntosha albo Starkinga. Za to nie przypominam sobie z czasaów mojego dzieciństwa Ligoli i Jonagoldów.

    A takie jabłka jak: kosztel, koksa, szara czy złota reneta, antonówka, jaśniepańskie, malinówka pamiętasz?
    A można je sobie dzięki "Pieniążkom" w ogródku posadzić.

  3. #243

    Domyślnie

    Tekst o tym że rolnicy bez dopłat (przed wejściem do UE) mieli dobrze mnie rozwalił Akurat w latach 90tych jeździłem po wsiach z ojcem (taka robota) i bieda aż piszczała. Ludzie dosłownie w łachmanach i dziurawych butach chodzili - 80% wytwórców zboża. Jak był słaby rok bo była susza albo burza z gradem położyła zboża przez samymi żniwami to ludzie wręcz głodowali przez następny rok - nigdy im nie wyrównywał strat ani nic nie dopłacał jak teraz. Był jeden koń na trzy domy a nie trzy ciągniki po 1.5mln jak teraz u niektorych gospodarzy. Zresztą wystarczy posłuchać opowieści rodziców lub dziadków którzy wychowywali się na wsi. Można pojechać też na wycieczkę do jakiejś byłej republiki rosyjskiej to namiastkę tego się jeszcze zobaczy.
    Ostatnio edytowane przez Toty ; 19-03-2024 o 06:18

  4. #244
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Dajcie już spokój Żydom. Wszak każdy "prawdziwy Polak" wie, że...


    A "nieprawdziwi" się z tego śmieją.

    Przez tysiąc lat przez polskie ziemie przewaliło się tyle wojsk i migracji, że "czystej krwi Polaków" w ogóle nie ma. Zresztą i tak najpewniej wszyscy, całe osiem miliardów, wywodzimy się od jednej Murzynki sprzed 200 tysięcy lat.

    A wracając do jabłek, to odmiany z czasów Pieniążka już zniknęły. Po tych 30-40 latach stare drzewa wycięto, a na ich miejsce przyszły już inne. Konia z rzędem temu, co znajdzie w sklepie McIntosha albo Starkinga. Za to nie przypominam sobie z czasaów mojego dzieciństwa Ligoli i Jonagoldów.
    No... temat żydów jest ciekawy.
    Bo taka mała, drobnostka.
    Żydzi nie rządzą światem, bo nie. Bo to głupie itp.
    Ale... jak popularny temat jest o żydach i ich ludobójstwach których się dopuszczają w mediach?

    Jakoś na ten temat nikt po nich za mocno nie jedzie... .
    To, ze mieli pretekst to nie usprawiedliwia aby robić czystkę na jakimś narodzie.... .

    Może nie rządzą światem. Mam to gdzieś, ale na pewno duża część świata ich lubi albo się boi.
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  5. #245
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.784

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ano są - Prawie cała Konfederacja, Ordo Szuris
    Oraz Tusk podobno ale na poważnie jak by popatrzeć co robiono przez ostatnie 30 lat to mam wątpliwość czy nami kierowali tzw Polacy ,ta wyprzedaż byle nie Polakowi te głosowania w EU to takie modne służyć bardziej komuś niż sobie , po co przykład podpisano fit for 55 czy kamienie milowe skoro bez tego byśmy nie wymarli a jakoś byśmy wyszli sami z tych problemów czy to energetycznych a najważniejsze nie dobilibyśmy społeczeństwa tymi wariactwami bo głównie nas to dotknie nie polityków czy bogatszej części EU , mogli wynegocjować okres przejściowy wydłużony ze względów oczywistych oni nie byli 70 lat pod ruskim zarządem a my tak .

  6. #246

    Domyślnie

    Mnie ciekawi kto się nazywał Apfelbaum - bo w kontekście sadów całkiem fajne nazwisko. I ja wiem kto a pan Adam chyba tylko z internetu.
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

  7. #247
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.784

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Mnie ciekawi kto się nazywał Apfelbaum - bo w kontekście sadów całkiem fajne nazwisko. I ja wiem kto a pan Adam chyba tylko z internetu.
    Chyba o Sikorskiego chodzi ale pewności nie mam.

  8. #248

    Domyślnie

    Tak o Sikorskiego tylko że to jego zona jest Apfelbaum więc niby czemu on miałby się tak nazywać ? Ale na potrzeby spiskowej teorii ruskich trolli to wszystko jedno.

    https://wiadomosci.radiozet.pl/polsk...cenie-pulitzer

    A jeśli żydów jest więcej w naszym rządzie to może nawet dobrze bo ich średnia IQ duzo wyższa od światowej - więc zdobywcy nagród Pulitzera czy Nobla zawsze milej widziani niż Dzban Roku.

    https://sapere-aude.org.pl/2013/12/3...ie-tak-madrzy/

    Pewnie z zazdrości taki hejt w rasistowskich organizacjach

    https://wiadomosci.wp.pl/zdobyli-14-...6111704766593a

    Wiem że zaraz się zacznie że Palestynę zniszczyli i Gazę bombardują tylko że to nie znaczy że zrobili to WSZYSCY żydzi. Laureaci Nobla czy Pulitzera raczej nie zrzucają bomb. Rzekłbym tym prawacko ruskim oskarżycielom niech sie przyjrzą swojemu guru od marszu w niebiosa jak się z Putlerem miłuje. Mieni się dziadyga sługą dobra i moralności wzorem dla Europy a poklepuje mordercę po ramieniu i składa mu gratulacje. Tak że najpierw zatrudniajmy mądrych a nie nawiedzonych a pochodzenie i hejt sobie odpuśćmy - inaczej będzie wojna za wojną .

    https://www.petycjeonline.com/dzie_p..._wito_pastwowe

    Powyżej link do przemyślenia kto jest mordercą wszechczasów - żydów mało więc pewnie chcą dorównać chrześcijańskiej europie. Szczęść Boże panie miłośniku Brauna .
    Ostatnio edytowane przez Chris Zielonka ; 19-03-2024 o 10:14
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

  9. #249
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.784

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Tak o Sikorskiego tylko że to jego zona jest Apfelbaum więc niby czemu on miałby się tak nazywać ? Ale na potrzeby spiskowej teorii ruskich trolli to wszystko jedno.

    https://wiadomosci.radiozet.pl/polsk...cenie-pulitzer

    A jeśli żydów jest więcej w naszym rządzie to może nawet dobrze bo ich średnia IQ duzo wyższa od światowej - więc zdobywcy nagród Pulitzera czy Nobla zawsze milej widziani niż Dzban Roku.

    https://sapere-aude.org.pl/2013/12/3...ie-tak-madrzy/

    Pewnie z zazdrości taki hejt w rasistowskich organizacjach

    https://wiadomosci.wp.pl/zdobyli-14-...6111704766593a

    Wiem że zaraz się zacznie że Palestynę zniszczyli i Gazę bombardują tylko że to nie znaczy że zrobili to WSZYSCY żydzi. Laureaci Nobla czy Pulitzera raczej nie zrzucają bomb. Rzekłbym tym prawacko ruskim oskarżycielom niech sie przyjrzą swojemu guru od marszu w niebiosa jak się z Putlerem miłuje. Mieni się dziadyga sługą dobra i moralności wzorem dla Europy a poklepuje mordercę po ramieniu i składa mu gratulacje. Tak że najpierw zatrudniajmy mądrych a nie nawiedzonych a pochodzenie i hejt sobie odpuśćmy - inaczej będzie wojna za wojną .
    W Palestynie niestety są akty ludobójstwa i puki co nikt specjalnie się tym nie zajmuje z powodu poprawności politycznej boją się mordy otworzyć ,jedynie RPA usilnie próbuje cos z tym zrobić i skarży Izrael gdzie się da.

  10. #250

    Domyślnie

    Ostatnio na innym forum jeden zdolniacha jechał po Izraelu, że Natanjachu zbrodniarz wojenny, bo Żydzi zabili już dwanaście tysięcy dzieci. Nawet załączył głupek link do źródła, w którego tytule zobaczył te 12 tysięcy. Miał pecha, bo tekst dotyczył wszystkich dzieci zabitych i rannych we wszystkich konfliktach w... 2018 roku. W szczególności w bombardowanej przez kacapów Syrii. O konflikcie izraelsko-palestyńskim też tam było. 59 ofiar.

    Takie to "asy" geopolityki są.

  11. #251

    Domyślnie

    Dziękuję UE

    https://zapodaj.net/plik-a0Njkm11q6
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2024-03-19 131433.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	7,1 KB
ID:	468487  
    Ostatnio edytowane przez lolson28 ; 19-03-2024 o 12:25
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  12. #252
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.784

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Tak o Sikorskiego tylko że to jego zona jest Apfelbaum więc niby czemu on miałby się tak nazywać ? Ale na potrzeby spiskowej teorii ruskich trolli to wszystko jedno.

    https://wiadomosci.radiozet.pl/polsk...cenie-pulitzer

    A jeśli żydów jest więcej w naszym rządzie to może nawet dobrze bo ich średnia IQ duzo wyższa od światowej - więc zdobywcy nagród Pulitzera czy Nobla zawsze milej widziani niż Dzban Roku.

    https://sapere-aude.org.pl/2013/12/3...ie-tak-madrzy/

    Pewnie z zazdrości taki hejt w rasistowskich organizacjach

    https://wiadomosci.wp.pl/zdobyli-14-...6111704766593a

    Wiem że zaraz się zacznie że Palestynę zniszczyli i Gazę bombardują tylko że to nie znaczy że zrobili to WSZYSCY żydzi. Laureaci Nobla czy Pulitzera raczej nie zrzucają bomb. Rzekłbym tym prawacko ruskim oskarżycielom niech sie przyjrzą swojemu guru od marszu w niebiosa jak się z Putlerem miłuje. Mieni się dziadyga sługą dobra i moralności wzorem dla Europy a poklepuje mordercę po ramieniu i składa mu gratulacje. Tak że najpierw zatrudniajmy mądrych a nie nawiedzonych a pochodzenie i hejt sobie odpuśćmy - inaczej będzie wojna za wojną .

    https://www.petycjeonline.com/dzie_p..._wito_pastwowe

    Powyżej link do przemyślenia kto jest mordercą wszechczasów - żydów mało więc pewnie chcą dorównać chrześcijańskiej europie. Szczęść Boże panie miłośniku Brauna .
    Brauna zostaw w spokoju jemu do pięt nie dorasta 90 proc tego sejmu i nic tego nie zmieni to raz a dwa on do Żydów nie ma negatywnego stosunku a to że zgasił jakiś świecznik to moim zdaniem zachował się godnie bo miał rację to była sekta jakaś a sekty w większości cywilizowanych krajach są pod przynajmniej lupą a to w Polskim sejmie sekty palą jakieś świeczki , sekta nazywa się chabad lubawicz., krzyż wisieć nie może ale sekty mogą robić co chcą ? no nie .

  13. #253
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.784

    Domyślnie

    Cytat Napisał lolson28 Zobacz post
    Dziękuję UE
    Nic nie widać za małe toś wstawił , co tam jest może to opisz.

  14. #254
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Ostatnio na innym forum jeden zdolniacha jechał po Izraelu, że Natanjachu zbrodniarz wojenny, bo Żydzi zabili już dwanaście tysięcy dzieci. Nawet załączył głupek link do źródła, w którego tytule zobaczył te 12 tysięcy. Miał pecha, bo tekst dotyczył wszystkich dzieci zabitych i rannych we wszystkich konfliktach w... 2018 roku. W szczególności w bombardowanej przez kacapów Syrii. O konflikcie izraelsko-palestyńskim też tam było. 59 ofiar.

    Takie to "asy" geopolityki są.
    Czy myślisz, że dane na temat ofiar są obiektywne?
    Nie mam zamiaru podważać, nie ma mnie tam i być nie chcę.
    Ale patrząc na te zgliszcza i walenie z karabinów do wszystkiego co się rusza - nawet swoich. To jakoś z przekąsem biorę do siebie informację na temat ofiar.
    Wystarczy, że od czasu do czasu pojawi się jakaś informacja, że punkty zbioru ludności były przypadkiem ostrzelane. Lub coś w podobnym tonie.

    Dla mnie to śmierdzi. Wiem tyle, że nie jest na rękę przedstawianie konfliktu w jego prawdziwym świetle. Komu? Dlaczego?
    Czy to aż tak istotne? Jest jak jest...
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  15. #255

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gik Zobacz post
    Czy myślisz, że dane na temat ofiar są obiektywne?
    Nie mam zamiaru podważać, nie ma mnie tam i być nie chcę.
    Ale patrząc na te zgliszcza i walenie z karabinów do wszystkiego co się rusza - nawet swoich. To jakoś z przekąsem biorę do siebie informację na temat ofiar.
    Wystarczy, że od czasu do czasu pojawi się jakaś informacja, że punkty zbioru ludności były przypadkiem ostrzelane. Lub coś w podobnym tonie.

    Dla mnie to śmierdzi. Wiem tyle, że nie jest na rękę przedstawianie konfliktu w jego prawdziwym świetle. Komu? Dlaczego?
    Czy to aż tak istotne? Jest jak jest...
    Każda wojna śmierdzi. I w każdej wojnie walka toczy się również na froncie propagandowym.

    Ten artykuł był na podstawie danych ONZ. Jeśli nawet nie były do końca rzetelne, to na pewno nie na korzyść Izraela. W 2018 roku zginęło 59 palestyńskich dzieci. To oczywiste, że w tym dużo więcej. Jest wojna, są ofiary. Ale to Hamas i jego mocodawcy z Iranu, Kataru i rosji są za nie odpowiedzialni. Tym bardziej, że tchórze z Hamasu chowają się wśród ludności cywilnej, w domach mieszkalnych, szkołach i szpitalach. A spora część ludności Gazy nadal stoi murem za nimi, niczym żona pijaka i damskiego boksera. Palestyńczycy naprawdę mieli sporą autonomię i wszelkie możliwości żeby żyć w pokoju i dostatku. Niestety wybrali Hamas i jego idee fixe, żeby zniszczyć Izrael. I teraz płacą za to cenę.

  16. #256
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Każda wojna śmierdzi. I w każdej wojnie walka toczy się również na froncie propagandowym.

    Ten artykuł był na podstawie danych ONZ. Jeśli nawet nie były do końca rzetelne, to na pewno nie na korzyść Izraela. W 2018 roku zginęło 59 palestyńskich dzieci. To oczywiste, że w tym dużo więcej. Jest wojna, są ofiary. Ale to Hamas i jego mocodawcy z Iranu, Kataru i rosji są za nie odpowiedzialni. Tym bardziej, że tchórze z Hamasu chowają się wśród ludności cywilnej, w domach mieszkalnych, szkołach i szpitalach. A spora część ludności Gazy nadal stoi murem za nimi, niczym żona pijaka i damskiego boksera. Palestyńczycy naprawdę mieli sporą autonomię i wszelkie możliwości żeby żyć w pokoju i dostatku. Niestety wybrali Hamas i jego idee fixe, żeby zniszczyć Izrael. I teraz płacą za to cenę.
    Masz rację, ale kto jest odpowiedzialny za konflikt był bym wstrzemięźliwszy.
    Przecież nie da się ukryć, że jest on cholernie na rękę Izraelowi.
    Natomiast Hamas chyba nie uważał, że takim zabiegiem pozbędzie się wroga od zarania dziejów?
    A Izrael pierwsze co obiecał to zrównanie z ziemią... czy tak postępuje ktoś komu na tym nie zależy? Kto się nie przygotowywał?

    Idealne miejsce na teorie spiskowe. Tylko problem z określeniem gdzie leży większa część prawdy.

    ps. to są wyłącznie moje przemyślenia. Nie jest to temat z kręgu moich zainteresowań..
    I skoro są za Hamasem.... to jednak....
    Z mojego nędznego doświadczenia wiem... że to cywile wybierają mniejsze zło. Nie rządy
    Ostatnio edytowane przez Gik ; 19-03-2024 o 15:23
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  17. #257
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.629
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Byli i tacy co najpierw byli polakami a potem - żydowskiego pochodzenia.
    https://www.google.com/search?client...5%BCydowskiego
    W pełni zasymilowani i zwykle nie przywiązujący wagi do żydowskich rytuałów.

    Adam M.
    No to kto z tej listy jest "zasymilowany i zwykle nie przywiązujący wagi do żydowskich rytuałów" a kto nie ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  18. #258
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    mogli wynegocjować okres przejściowy wydłużony ze względów oczywistych oni nie byli 70 lat pod ruskim zarządem a my tak .
    Litwa, Łotwa, Estonia, Rumunia, Bułgaria, Węgry, Czechy, Słowacja - wszystkie były pod ruskim zarządem. Tłumaczenie się po tylu latach jest słabe.

  19. #259
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.784

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Każda wojna śmierdzi. I w każdej wojnie walka toczy się również na froncie propagandowym.

    Ten artykuł był na podstawie danych ONZ. Jeśli nawet nie były do końca rzetelne, to na pewno nie na korzyść Izraela. W 2018 roku zginęło 59 palestyńskich dzieci. To oczywiste, że w tym dużo więcej. Jest wojna, są ofiary. Ale to Hamas i jego mocodawcy z Iranu, Kataru i rosji są za nie odpowiedzialni. Tym bardziej, że tchórze z Hamasu chowają się wśród ludności cywilnej, w domach mieszkalnych, szkołach i szpitalach. A spora część ludności Gazy nadal stoi murem za nimi, niczym żona pijaka i damskiego boksera. Palestyńczycy naprawdę mieli sporą autonomię i wszelkie możliwości żeby żyć w pokoju i dostatku. Niestety wybrali Hamas i jego idee fixe, żeby zniszczyć Izrael. I teraz płacą za to cenę.
    Tylko sprawdź jak wyglądała mapa palestyny 50 lat temu i śledź co 10 lat , zresztą , tu to masz fajnie pokazane https://www.youtube.com/watch?v=R3ScIRGL2Vg

  20. #260
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.784

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Litwa, Łotwa, Estonia, Rumunia, Bułgaria, Węgry, Czechy, Słowacja - wszystkie były pod ruskim zarządem. Tłumaczenie się po tylu latach jest słabe.
    Podałaś zły przykład oni czerpali ruski prąd z atomu przeważnie a my na węglu mieliśmy oparte wszystko i teraz pstryk jakis komuch zrobi i przestawiamy gospodarkę o 500 proc wszak jesteśmy imperium lechitów potęgą gospodarczą mieliśmy kolonie na całym świecie więc i złota góry w każdym domu Polskim, to nie takie chop siup to będzie musiało trwać z 30 lat co najmniej zanim przestwimy wszystko.

Strona 13 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony