dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 18
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 345
  1. #21
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Marzy mi się aby w końcu takie osoby jak ty były kompletnym marginesem w życiu publicznym.
    Vice Versa

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A co, chłopcze, chciałeś przekazać słowem "UPAdli" ?
    Obsesja ?

    Wy się cieszycie, że zarabiacie więcej a nakładane kontrybucje sprawiają, że macie coraz mniej
    Chcesz powiedzieć, że Polaka w Unii stać mniej, niż "przed Unią" ?
    Może Białorusina stać na więcej ?
    Może spakuj walizki i wyjedź do tej cywilizacji wschodniej, ostoi dobrobytu i wolności ?

    Kilka dni temu napisałem finlandii, że jak mu się nie podoba moja sygnatura to proszę natychmiast usunąć moje konto. I dlaczego nie usunął? Bo wie, ze jakby zostało tu samo lewactwo to utopiło
    To po co tu wchodzisz ? Ja się tam z przyjemnością "utopię" bez ciebie.
    I rada dla ciebie - jak chcesz zniknąć z Forum, to pisz do Redakcji, bo moderator nie ma takich uprawnień.,
    Wiele kont stąd zniknęło bez takich rejtanowskich scen.
    To twoje prawo, żeby zniknąć stąd bez śladu.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 12-03-2024 o 19:41
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  3. #23
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Źle to oceniasz. może to sentyment przez Ciebie przemawia.
    Użytkownik o którym piszesz, hmmm... zmienił się.
    Jak sprawdzisz jego posty sprzed 10 lat teraz, to jest to skok w przepaść.
    I nikt go tam nie wepchnął...
    A twoje od zawsze takie same czyli kłucie kogoś nie czegoś , o Ukrainie chyba nie chcesz już rozmawiać co ? pamiętasz jak naskoczyłes na mnie jak opisałem jak to się skończy ? dokładnie tak się kończy to na naszych oczach.nie odpisuj niczego ja też więcej tego nie ciągnę,ok ?

  4. #24
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    Cytat Napisał Chris Zielonka Zobacz post
    Właśnie dlatego że ono już jest z gówna i kartonu i ratunku nie widać wolę sie trzymać cywilizacji. Słowo BEZWARUNKOWO -jest sporo na wyrost - wszak mamy tam Korwina i resztę odpadów politycznych które mają prawo głosu anawet weta. Tam trzeba walczyć o lepszą unię a nie spać na sesjach i piać peany na cześć Putlera jak Korwin czy też wymachiwać gaśnica jak Grzegorz. Unia po prostu jest nasza i jak sobie zdamy z tego sprawę i wyślemy tam ludzi myślących technicznie o sprawach przemysłu choćby takich jak Adam to jest nadzieja. Inaczej to płacz i zgrzytanie zebów, sranie za stodołą i ruski mir.
    Co do Brauna to próżno szukać w twoim otoczeniu i twoich wybrańców takiej osobistości więc pohamuj sie , pamiętaj to lewactwo zniszczy świat nie tacy ludzie jak Braun . mielibyśmy w sejmie 300 takich braunów to dziś inaczej by PL wyglądała ale czy ty to zrozumiesz śmiem wątpić skoro ktoś popiera lewicę .

  5. #25

    Domyślnie

    Od dawna jestem za tym aby emeryci nie mieli praw wyborczych bo na starość prawie każdy dziwaczeje i jego czas jest na odpoczynek a nie na ustalaniu reguł młodym jak mają żyć. Adam jest tego przykładem
    A do tych co są przeciw UE to chciałbym przypomnieć, ze większy i silniejszy ma zawsze racje. Więc albo będziemy w grupie albo skończymy jak Białoruś lub Ukraina. Przestańcie wierzyć w szklane domy, że niby Polska da sobie rade bez UE. To są mżonki, po paru latach bez UE będziemy do pracy wyjeżdżać na Białoruś.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Źle to oceniasz. może to sentyment przez Ciebie przemawia.
    Użytkownik o którym piszesz, hmmm... zmienił się.
    Jak sprawdzisz jego posty sprzed 10 lat teraz, to jest to skok w przepaść.
    I nikt go tam nie wepchnął...
    Nie zaglądam tutaj żeby czytać o pierdołach czy polityce. Nie wiem co dzieje się w tej przepaści FM i mnie to w ogóle nie interesuje, bo nie czytam na FM o wojnach, wirusach i wyborach.
    Widzę, że np. taki wątek o buforach ciągle żyje i pozostaje merytoryczny. Zresztą nic się nie zmieniło przez te lata i świeżaki wciąż nie rozumieją Yody i jego mowy
    Z8 z pracowni Z500. Mieszkamy od października 2014. Ściany: Ytong+20cm TO 032. Podłoga: 15cm TO grafit. Strop: 17-33cm regranulatu styropianu + 20cm wełny. 100% podłogówka. Kocioł: Immergass Victrix 24kW dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem 45l. Wentylacja: PE na skrzynkach + Luna.
    Dziennik budowy: www.budowa-domu.info

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    Nie zaglądam tutaj żeby czytać o pierdołach czy polityce.
    A tym głównie się ostatnio Twój bohater zajmuje. I to często używając knajackiego języka. Zresztą pisałem o tym w #7
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #28
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.630
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    A twoje od zawsze takie same czyli kłucie kogoś nie czegoś , o Ukrainie chyba nie chcesz już rozmawiać co ? ?
    Nie mam przed tym tematem oporów.
    I nie wiem, co cię "kończy" ?
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Linka nie dali, ale wątek znalazłem.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  10. #30
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.110

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    ....

    Przy całej radości ze zmieniających się czasów i pełnych nadziei oczekiwań względem proeuropejskiej młodzieży należy wziąć pod uwagę, że czas forów minął, a najdalej od nich trzyma się właśnie owa młodzież. W nowej epoce nie będzie nie tylko słowiańskiego bałaganu, ale i całego tego bałaganu, w którym od lat tutaj siedzimy. A siedzę tu znacznie dłużej niż wskazuje data przy koncie gorbaga.

    Starych użytkowników, nie da się zastąpić.
    Nikt nie przyjdzie na ich miejsce, nie wygeneruje Wam (nam) za darmo wartościowego contentu, nie podzieli się doświadczeniami i nie pociągnie dyskusji. Jeśli aktywny użytkownik z takim stażem źle się czuje u mnie na forum, to przepraszam i pytam się jak mogę naprawić błąd. Zarządzam swoim forum od ponad 20 lat, to zatem życzliwa rada z własnego doświadczenia.
    Za tą część chciałem podziękować, ale... nie mam ikonki. Nie wiem czy całkiem ją zdjęto, czy w tym dziale nie ma. Ale zgadzam się w 100%. Czas forów minął i one już od dawna umierają i póki co zostaje nam tylko nadzieja, że trend się odwróci.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Napisał gorbag Zobacz post
    Nie zaglądam tutaj żeby czytać o pierdołach czy polityce. Nie wiem co dzieje się w tej przepaści FM i mnie to w ogóle nie interesuje, bo nie czytam na FM o wojnach, wirusach i wyborach.
    Widzę, że np. taki wątek o buforach ciągle żyje i pozostaje merytoryczny. Zresztą nic się nie zmieniło przez te lata i świeżaki wciąż nie rozumieją Yody i jego mowy
    To nie tak. Posty Adama są dwojakie. Merytoryczne (niestety coraz rzadsze). Te są jak najbardziej zrozumiałe i pożyteczne. Niestety są i te drugie.

    Zastanawiam się skąd na FM taka nadreprezentacja użytkowników o poglądach, rzekłbym, dość luźno związanych z polską racją stanu? Jak można tak bez umiaru walić w nasz udział we wspólnotach, które są naszym jedynym oparciem w walce przeciwko odwiecznemu śmiertelnemu wrogowi? Niewiedza, głupota, czy ruskie srebrniki?

    Mamy takie położenie geograficzne, jakie mamy. Wciśnięci między bandytę z jednej i najsilniejszy kraj na kontynencie, z drugiej. Niemcy od dwóch przegranych wojen trzymały pacyfistyczny kurs, ale nie ma żadnej gwarancji, że tak będzie zawsze. Ludzie, którzy pamiętali, jaki łomot im spuszczono, już odeszli.

    Unia nie powstała po to, żeby się bogacić. To miły produkt uboczny. Integrację europejską wymyślono, żeby Niemcy i Francuzi, a wraz z nimi reszta kontynentu, nigdy więcej nie wzięli się za łby. I ten mechanizm, zgrzytając wprawdzie tu i ówdzie, ale jednak działa. Wojny w centum Europy nie było już dłużej niż kiedykolwiek w historii. Bardzo to nie w smak bandytom z Kremla, bo zgodna i bogata Europa obnaża ich nędzę, gospodarczą, społeczną i moralną. Wydają więc astronomiczne kwoty na przekupywanie u nas kogo się da i szerzenie propagandy, kłamstw i manipulacji. I niestety mają wyniki, bo to chyba jedyne w czym są naprawdę dobrzy.

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Od dawna jestem za tym aby emeryci nie mieli praw wyborczych bo na starość prawie każdy dziwaczeje i jego czas jest na odpoczynek a nie na ustalaniu reguł młodym jak mają żyć. Adam jest tego przykładem
    A do tych co są przeciw UE to chciałbym przypomnieć, ze większy i silniejszy ma zawsze racje. Więc albo będziemy w grupie albo skończymy jak Białoruś lub Ukraina. Przestańcie wierzyć w szklane domy, że niby Polska da sobie rade bez UE. To są mżonki, po paru latach bez UE będziemy do pracy wyjeżdżać na Białoruś.
    Widziałeś gdzieś, abym komuś nakazywał co ma robić i jak żyć?!
    Za to...
    NIGDY nie zgodzę się na to, aby mi jakiś federasta unijny dyktował jak ja mam żyć!
    Naucz się czytania ze zrozumieniem treści, choć to trudne.
    Młode to zielone, a zielone to głupie! - chciałoby się tu powiedzieć.
    Nie dziwota, że mylą strefę Schengen z unią.
    Nie pamiętają, że wstępowaliśmy do organizacji zrzeszającej państwa a nie do tworu, w którym mamy być ubezwłasnowolnieni i zarządzani przez Niemców.
    O ich znajomości historii nie wspomnę.
    Wcale nie dziwi mnie ta chęć pracy tutaj na obcych i bez wyjeżdżania po pracę w świat daleki.
    Lepszy dla nich stary pan i władca, bo znany.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  13. #33

    Domyślnie

    Tylko narzekać potrafisz.

  14. #34
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    To nie tak. Posty Adama są dwojakie. Merytoryczne (niestety coraz rzadsze). Te są jak najbardziej zrozumiałe i pożyteczne. Niestety są i te drugie.

    Zastanawiam się skąd na FM taka nadreprezentacja użytkowników o poglądach, rzekłbym, dość luźno związanych z polską racją stanu? Jak można tak bez umiaru walić w nasz udział we wspólnotach, które są naszym jedynym oparciem w walce przeciwko odwiecznemu śmiertelnemu wrogowi? Niewiedza, głupota, czy ruskie srebrniki?

    Mamy takie położenie geograficzne, jakie mamy. Wciśnięci między bandytę z jednej i najsilniejszy kraj na kontynencie, z drugiej. Niemcy od dwóch przegranych wojen trzymały pacyfistyczny kurs, ale nie ma żadnej gwarancji, że tak będzie zawsze. Ludzie, którzy pamiętali, jaki łomot im spuszczono, już odeszli.

    Unia nie powstała po to, żeby się bogacić. To miły produkt uboczny. Integrację europejską wymyślono, żeby Niemcy i Francuzi, a wraz z nimi reszta kontynentu, nigdy więcej nie wzięli się za łby. I ten mechanizm, zgrzytając wprawdzie tu i ówdzie, ale jednak działa. Wojny w centum Europy nie było już dłużej niż kiedykolwiek w historii. Bardzo to nie w smak bandytom z Kremla, bo zgodna i bogata Europa obnaża ich nędzę, gospodarczą, społeczną i moralną. Wydają więc astronomiczne kwoty na przekupywanie u nas kogo się da i szerzenie propagandy, kłamstw i manipulacji. I niestety mają wyniki, bo to chyba jedyne w czym są naprawdę dobrzy.
    Jednak młode - to zielone!

    W roku pańskim 1938 już byliśmy sprzymierzeni z mocarnymi, co mieli być naszym oparciem w walce z wrogiem, jakby co się porobiło...
    Znowu jesteśmy w jakimś tworze, który MOŻE ALE NIE MUSI zadziałać zgodnie z jakimś tam punktem 5 porozumienia, jakby co się porobiło...
    A na razie pilnie ćwiczy błyskawiczny odskok z Suwalszczyzny na granicę Niemiec. Kilka razy już ćwiczył.
    Nie zwracanie na to uwagi to... Niewiedza, głupota, czy czyjeś srebrniki?

    Mamy takie położenie geograficzne, jakie mamy. Fakt!
    ZAWSZE przeciw nam były sojusze Niemiecko-Rosyjskie, którym przeciwstawialiśmy sojusze Francusko-Polskie + Wielka Brytania.
    (Choć gówno nam to dało)
    W chwili, gdy zmieniły się realia geopolityczne wcale nie zmieniła się nasza polityka.A szkoda.
    Wyduszono nas z wielu dóbr i kasy jak cytrynę i polskojęzyczne elity nas rozbroiły.
    Wszystko w imię pomocy sąsiadowi, który ma wobec nas roszczenia terytorialne!
    Zastanawiam się skąd na FM taka nadreprezentacja użytkowników kompletnie ślepych na fakty, które aż biją w oczy.
    No, fakt... Jeszcze trzeba by trochę historii znać, a młode bez srajfona to ziemniaków ugotować nie umieją.
    A co mają myśleć, to puki sieć działa - mają przy sobie.

    Niemcy, którym łomot spuszczono to wspaniałości w Ameryce i Rosji budowali, puki nie wymarli.
    Te Niemiaszki mniej kumate co zostały, zostały tak wytresowane, że nawet nie pierdnęły, jak ich zalano "inżynierami i lekarzami".
    Nie tylko oni...
    Nawet tu jakiś pożyteczny wykazujący ewidentne niedobory jodu pisze:

    "Unia nie powstała po to, żeby się bogacić. To miły produkt uboczny. Integrację europejską wymyślono, żeby Niemcy i Francuzi, a wraz z nimi reszta kontynentu, nigdy więcej nie wzięli się za łby. I ten mechanizm, zgrzytając wprawdzie tu i ówdzie, ale jednak działa. Wojny w centum Europy nie było już dłużej niż kiedykolwiek w historii. Bardzo to nie w smak bandytom z Kremla, bo zgodna i bogata Europa obnaża ich nędzę, gospodarczą, społeczną i moralną. Wydają więc astronomiczne kwoty na przekupywanie u nas kogo się da i szerzenie propagandy, kłamstw i manipulacji. I niestety mają wyniki, bo to chyba jedyne w czym są naprawdę dobrzy."

    On chyba nawet w to wierzy!
    Bo co? Srebrniki?

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  15. #35
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.202

    Domyślnie

    Coś dodam...
    ZAWSZE wojny powodowały skok technologiczny.
    Obecna też spowodowała.
    Z klasycznych konfliktów - jest chyba jedną z ostatnich.
    Teraz są wojny ekonomiczne, a naszą właśnie przegrywamy.

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Gik

    Zarejestrowany
    Oct 2014
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    656

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Coś dodam...
    ZAWSZE wojny powodowały skok technologiczny.
    Obecna też spowodowała.
    Z klasycznych konfliktów - jest chyba jedną z ostatnich.
    Teraz są wojny ekonomiczne, a naszą właśnie przegrywamy.

    Adam M.
    O, w końcu coś z sensem.
    Tak przegrywamy wojnę ekonomiczną... nie tylko jako Polska.
    Gdyby nasi rządzący z opowieści przeszli by do konkretów to my jako Polska mogli byśmy jeszcze trend przynajmniej u siebie odwrócić.

    A gadanie o g... i kartonie zwyczajnie sprzyja tej 2giej stronie.
    --------- Domek 85m2 po podłodze. Poddasze użytkowe z antresolą. Łącznie 120m2--------------------
    ---------------- Fundament 30cm XPS | Sciana 30cm 0,32 | Dach 12PIR +20 PUR ---------------------------
    -- CO wodne - piec Kospel 6kW + Klimatyzator 3,5kW + Grzałki Łazianki 2x 0,4kW | Rekuperacja.---
    - PV ON-Grid 9,9kWp - 8,2kW Falownik | Magazyn 3x MPII 5000VA + 14,4kWh (6x2,4kW) ----------
    - PV OFF-Grid 10,05kWp - 6,4kW Ładowarka

  17. #37
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Coś dodam...
    ZAWSZE wojny powodowały skok technologiczny.
    Obecna też spowodowała.
    Z klasycznych konfliktów - jest chyba jedną z ostatnich.
    Teraz są wojny ekonomiczne, a naszą właśnie przegrywamy.

    Adam M.
    Z kim?
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  18. #38

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Jednak młode - to zielone!

    W roku pańskim 1938 już byliśmy sprzymierzeni z mocarnymi, co mieli być naszym oparciem w walce z wrogiem, jakby co się porobiło...
    Znowu jesteśmy w jakimś tworze, który MOŻE ALE NIE MUSI zadziałać zgodnie z jakimś tam punktem 5 porozumienia, jakby co się porobiło...
    A na razie pilnie ćwiczy błyskawiczny odskok z Suwalszczyzny na granicę Niemiec. Kilka razy już ćwiczył.
    Nie zwracanie na to uwagi to... Niewiedza, głupota, czy czyjeś srebrniki?

    Mamy takie położenie geograficzne, jakie mamy. Fakt!
    ZAWSZE przeciw nam były sojusze Niemiecko-Rosyjskie, którym przeciwstawialiśmy sojusze Francusko-Polskie + Wielka Brytania.
    (Choć gówno nam to dało)
    W chwili, gdy zmieniły się realia geopolityczne wcale nie zmieniła się nasza polityka.A szkoda.
    Wyduszono nas z wielu dóbr i kasy jak cytrynę i polskojęzyczne elity nas rozbroiły.
    Wszystko w imię pomocy sąsiadowi, który ma wobec nas roszczenia terytorialne!
    Zastanawiam się skąd na FM taka nadreprezentacja użytkowników kompletnie ślepych na fakty, które aż biją w oczy.
    No, fakt... Jeszcze trzeba by trochę historii znać, a młode bez srajfona to ziemniaków ugotować nie umieją.
    A co mają myśleć, to puki sieć działa - mają przy sobie.

    Niemcy, którym łomot spuszczono to wspaniałości w Ameryce i Rosji budowali, puki nie wymarli.
    Te Niemiaszki mniej kumate co zostały, zostały tak wytresowane, że nawet nie pierdnęły, jak ich zalano "inżynierami i lekarzami".
    Nie tylko oni...
    Nawet tu jakiś pożyteczny wykazujący ewidentne niedobory jodu pisze:

    "Unia nie powstała po to, żeby się bogacić. To miły produkt uboczny. Integrację europejską wymyślono, żeby Niemcy i Francuzi, a wraz z nimi reszta kontynentu, nigdy więcej nie wzięli się za łby. I ten mechanizm, zgrzytając wprawdzie tu i ówdzie, ale jednak działa. Wojny w centum Europy nie było już dłużej niż kiedykolwiek w historii. Bardzo to nie w smak bandytom z Kremla, bo zgodna i bogata Europa obnaża ich nędzę, gospodarczą, społeczną i moralną. Wydają więc astronomiczne kwoty na przekupywanie u nas kogo się da i szerzenie propagandy, kłamstw i manipulacji. I niestety mają wyniki, bo to chyba jedyne w czym są naprawdę dobrzy."

    On chyba nawet w to wierzy!
    Bo co? Srebrniki?

    Adam M.
    Adamie, weź zawołaj tego prawdziwego, co tu tyle lat z sensem pisał. Może jeszcze gdzieś w zakamarkach siedzi.

    Cieszy mnie niezmiernie, jak mnie ktoś "młodym" nazywa, bo choć szron na głowie, choć nie to zdrowie, to w sercu ciągle maj.

    Jakie roszczenia terytorialne? Przecież to brednie, takie same jak to, że my zaraz będziemy Lwów z przyległościami zajmować. I z tego samego źródła pochodzące.
    Oczywiście, że po obu stronach granicy jest po garstce idiotów, co takie rojenia mają. I to nawet bez kacapskiego podjudzania. Ale to margines marginesu. Klauny w rodzaju Korwina i Brauna. Kompletnie bez realnego znaczenia.

    Co do "odskoku". Obrony nie robi się na linii granicy. To kretyn albo zdrajca Macierewicz przeniósł sporo naszego wojska w bezpośredni zasięg ruskiej artylerii i rakiet.

    A jak mowa o pomocy Ukraińcom. Powiem cynicznie. Przecież to najlepszy deal jaki tylko mogliśmy sobie wymarzyć. Cudzymi rękami mielimy wojsko, sprzęt i wszelki potencjał naszego, powtarzam, odwiecznego śmiertelnego wroga. Robimy najlepszy możliwy użytek ze sprzętu, który kupowaliśmy właśnie po to, żeby bić ruskich, a nasi żołnierze nie płacą za to krwią. Ba, cudownie brzmiącym chichotem historii jest mielenie ruskiego mięsa armatniego również sprzętem, którzy sami nam kazali kupować do zdobywania Danii.
    Każdy spalony ruski czołg, zestrzelony samolot, zużyty pocisk czy bomba, każdy ruski sołdat ubity na ukraińskiej ziemi, nigdy już nie przekroczy naszej granicy, żeby u nas niszczyć, zabijać, gwałcić i kraść.
    Do tego jawimy się jako najlepszy przyjaciel, pomocnik i adwokat Ukrainy. Takich rzeczy się nie zapomina. Do dziś pokutuje u nas mit Bonapartego, co dał nam przykład jak zwyciężać mamy. To nic, że naprawdę ani trochę mu na Polsce nie zależało, a naszych legionistów, co myśleli że z nim będą Polskę wyzwalać, wysłał za ocean do pacyfikowania kolonii. Nawet dziś, po dwóch stuleciach, powołujesz się na sojusze francusko-polskie. I jeszcze mamy milion ludzi, w dużej części pracowitych i bliskich nam kulturowo, którzy nieco zasypują ogromną dziurę w naszej demografii. I duża część z nich jest nam autentycznie wdzięczna. To jest dobry grunt pod ostateczne pojednanie i odesłanie trudnej historii do muzeum. Wystarczy tylko tego takim głupim pieprzeniem nie zepsuć.

    Z Niemcami też mamy trudną historię, ale na szczęście historię. I najlepsze, co możemy robić, to trzymać zawsze z nimi. W sensie być dla nich ważnym i dobrym partnerem i sojusznikiem. Te wszystkie niemieckie montownie na naszej ziemi to najlepsza gwarancja bezpieczeństwa z tej strony. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie najeżdżać i niszczyć kraju, w który zainwestował mnóstwo pieniędzy i w którym stoją jego fabryki. Właśnie o to mi chodziło, gdy pisałem po co powstała wspólnota europejska.

  19. #39

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patatay Zobacz post
    Od dawna jestem za tym aby emeryci nie mieli praw wyborczych bo na starość prawie każdy dziwaczeje i jego czas jest na odpoczynek a nie na ustalaniu reguł młodym jak mają żyć. Adam jest tego przykładem
    Haha a na emerytów to lecisz i głosujesz


    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Z kim?

    No zadaj sobie pytanie w czyje ręce poszedł Polski majątek.
    Koszą co tylko się da pod rosyjską groźbą i natowską opieką.
    Jak to pięknie się układa. Dzisiejszy Polak cieszy się że ma pracę, nie rozumie że nie o to chodzi.

    My mamy demokrację oni nasz majątek.
    Ostatnio edytowane przez lolson28 ; 13-03-2024 o 06:56
    Regulamin paragraf 7pkt 2.6.f: Nie jest dozwolone zamieszanie (...) wypowiedzi które naruszają polskie lub międzynarodowe przepisy prawa, dobre obyczaje, normy moralne, obrażają godność lub naruszają dobra osobiste innych osób lub przedsiębiorstw, popierają radykalne postawy społeczne lub głoszą takie poglądy (dyskryminacja rasowa, etniczna, ze względu na płeć, wyznanie i inne).

  20. #40

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    Jednak młode - to zielone!
    ...
    Nie zwracanie na to uwagi to... Niewiedza, głupota, czy czyjeś srebrniki?
    ...
    On chyba nawet w to wierzy!
    Bo co? Srebrniki?

    Adam M.
    Masz klapki na oczach i każdego kto ma inne zdanie oskarżasz o ... srebrniki. Tyle, że wygląda na to, że to ty sprzedajesz się za jakies ruskie srebrniki aby Polske wyprowadzić z UE. Tyle, ze nic nie napisałeś co dalej w Polską po wyjściu z UE. UE nie jest idealna, ba nawet daleko jej do ideału, każdy to widzi ale dla Polski jak na razie nie ma alternatywy. Jak myślisz, że wyjdziemy z UE ("nie myl z Schengen" każdy rozumny zna róźnicę ) to Polska będzie mocarstwem? Będziemy drugą Ukrainą z potężną korupcją i dyktaturą jak na Białorusi. Tylko dzięki UE rząd PIS nie wprowadził dyktatury bo do tego dążyli, mniej lub bardziej świadomie ale widać to gołym okiem.
    Polska nie jest Norwegią ani Szwajcarią. Bliżej jej do Ukrainy i Białorusi.Wszystkie te kraje łączy jedno, nie są w UE. W czym Polska (malutki kraj w porównaniu do UE, skonfliktowana po wyjsciu z UE) ma być lepsza? Co Polska ma w sobie takiego, żeby stać się "tygrysem Europy"?

Strona 2 z 18

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony