dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 125
  1. #1

    Domyślnie Stało się. Brukselka nakazuje...

    Od 2028r. wszystkie nowe budynki będą musiały obowiązkowo posiadać panele fotowoltaiczne.
    Do 2040r. wszystkie budynki w Polsce będą musiały być pozbawione kotłów węglowych i pieców gazowych!

    Na dzień dzisiejszy, fotowoltaika plus grzejniki energooszczędne... super!
    Taki zestaw, kontra foto+pompa ciepła.

  2. #2

    Domyślnie

    Czyli przymusowa wymiana pieca gazowego? Myślałem że te co nie zostaną wymienione do 2040 będą igły zostać.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Od 2028r. wszystkie nowe budynki będą musiały obowiązkowo posiadać panele fotowoltaiczne.
    Do 2040r. wszystkie budynki w Polsce będą musiały być pozbawione kotłów węglowych i pieców gazowych!

    Na dzień dzisiejszy, fotowoltaika plus grzejniki energooszczędne... super!
    Taki zestaw, kontra foto+pompa ciepła.
    Grzejniki energooszczędne Fajny antonim
    Zdajesz sobie sprawę, że (m.in. dzięki Brukseli) niemożliwe jest uzyskanie pozwolenia na budowę budynku ogrzewanego z COP=1 ?
    A Ty piszesz o grzejnikach....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  4. #4

    Domyślnie

    Teraz będzie zalew takich. Już widziałem artykuł, że do 2040 koniec pieców gazowych, więc montujmy... folie na podczerwień

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A to już w ogóle abstrakcja.
    O ile jeszcze grzejnik obudowany kamieniem ma jakąś szanse częściowo zagrzać w taniej taryfie (choć podłogówka w kilkunastu tonach betonu i tak zrobi to lepiej) to folie IR to kompletne wariactwo
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Od 2028r. wszystkie nowe budynki będą musiały obowiązkowo posiadać panele fotowoltaiczne.
    Do 2040r. wszystkie budynki w Polsce będą musiały być pozbawione kotłów węglowych i pieców gazowych!

    Na dzień dzisiejszy, fotowoltaika plus grzejniki energooszczędne... super!
    Taki zestaw, kontra foto+pompa ciepła.
    Ja bym nie reagował zbyt nerwowo. Może się okazać, że będzie jak z samochodami elektrycznymi. W 2026 roku planowana jest rewizja przepisów dotyczących zakazu sprzedaży samochodów spalinowych.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Grzejniki energooszczędne Fajny antonim
    Zdajesz sobie sprawę, że (m.in. dzięki Brukseli) niemożliwe jest uzyskanie pozwolenia na budowę budynku ogrzewanego z COP=1 ?
    A Ty piszesz o grzejnikach....
    Uwierz mi...
    Od 4 lutego '24 r., mam 6 grzejników na piętrze o pow. 93 m2 po podłodze. Od 1 marca wiem jakie zużycie pradu wynosi... o rany, to mi foto 10 kW pokryje zapotrzebowanie w zużyciu prądu na pow. 185m2. Poza brakem izolacji cieplnej w podlodze na parterze, dom dobrze.. wręcz dobrze ocieplony.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Ale to nie zmienia faktu, że mając pompę ciepła potrzebowałbyś 3x mniej energii. No i marzec to kiepski miesiąc, żeby mówić o zapotrzebowania na ogrzewanie
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Ja bym nie reagował zbyt nerwowo. Może się okazać, że będzie jak z samochodami elektrycznymi. W 2026 roku planowana jest rewizja przepisów dotyczących zakazu sprzedaży samochodów spalinowych.
    Nawet jak cofną zakaz, spalinowych już nic nie uratuje. Na razie elektrycznych jest mało i są krótko na rynku. Większość ludzi nigdy nimi nie jechała i nie zna osobiście nikogo, kto takie auto ma, a "wiedzę" czerpie z mediów społecznościowych opanowanych przez trolle.

    Jak co dwudzieste auto będzie elektryczne, z czego połowa piętnastoletnich to Kowalscy będą w realu widzieć, że te baterie zapalające się od patrzenia i wymieniane co trzy lata, podróże z wyłączoną klimą i stada porzuconych rozładowanych elektryków na poboczach, to kompletna bzdura. Jak sąsiad, szwagier, wujek, kolega z pracy opowie jak mu się od pięciu lat jeździ używanym elektrykiem, w którym nie ma skrzyni, sprzęgła, dwumasy, turbiny, wtrysku, zmiennych faz rozrządu, katalizatora, DPF lub GPF, , rdzewiejących tłumików, wreszcie rozrządu z paskami rozpuszczanymi w kąpieli olejowej i tym podobnych umilaczy, to odeślą sadzomioty na śmietnik, gdzie ich miejsce.

    Dokładnie tak samo odeślą piece gazowe, jak tylko promocja na tanią energię z gazu się skończy. A skończy, bo gaz jest bardziej potrzebny jako surowiec na nawozy i inną chemię, w ostateczności w szczytowych elektrociepłowniach. A infrastruktura do dostarczania gazu do każdego domu jest absurdalnie kosztowna, co pociąga za sobą wysokie opłaty abonamentowe, w miarę ubywania odbiorców indywidualnych wykładniczo pędzące w kosmos.

  10. #10
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    redox7

    Zarejestrowany
    Apr 2021
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Nawet jak cofną zakaz, spalinowych już nic nie uratuje. Na razie elektrycznych jest mało i są krótko na rynku. Większość ludzi nigdy nimi nie jechała i nie zna osobiście nikogo, kto takie auto ma, a "wiedzę" czerpie z mediów społecznościowych opanowanych przez trolle.

    Jak co dwudzieste auto będzie elektryczne, z czego połowa piętnastoletnich to Kowalscy będą w realu widzieć, że te baterie zapalające się od patrzenia i wymieniane co trzy lata, podróże z wyłączoną klimą i stada porzuconych rozładowanych elektryków na poboczach, to kompletna bzdura. Jak sąsiad, szwagier, wujek, kolega z pracy opowie jak mu się od pięciu lat jeździ używanym elektrykiem, w którym nie ma skrzyni, sprzęgła, dwumasy, turbiny, wtrysku, zmiennych faz rozrządu, katalizatora, DPF lub GPF, , rdzewiejących tłumików, wreszcie rozrządu z paskami rozpuszczanymi w kąpieli olejowej i tym podobnych umilaczy, to odeślą sadzomioty na śmietnik, gdzie ich miejsce.

    Dokładnie tak samo odeślą piece gazowe, jak tylko promocja na tanią energię z gazu się skończy. A skończy, bo gaz jest bardziej potrzebny jako surowiec na nawozy i inną chemię, w ostateczności w szczytowych elektrociepłowniach. A infrastruktura do dostarczania gazu do każdego domu jest absurdalnie kosztowna, co pociąga za sobą wysokie opłaty abonamentowe, w miarę ubywania odbiorców indywidualnych wykładniczo pędzące w kosmos.
    naiwny lewak.... samochody elektryczne w takiej formie jak dziś nie mają racji bytu. Nie dość że nie sa ekologiczne to jeszcze są pieruńsko awaryjne.
    Pompy ciepła fajne urządzenia ale nie dla każdego sa miejsca gdzie nie da się nimi zastąpić poczciwych kotłów.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał redox7 Zobacz post
    naiwny lewak.... samochody elektryczne w takiej formie jak dziś nie mają racji bytu. Nie dość że nie sa ekologiczne to jeszcze są pieruńsko awaryjne.
    Pompy ciepła fajne urządzenia ale nie dla każdego sa miejsca gdzie nie da się nimi zastąpić poczciwych kotłów.
    Ale masz jakieś wsparcie?

  12. #12
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.143
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Z jednej strony straszą wojną - skorzysta szybko rosnący przemysł zbrojeniowy, z drugiej strony wprowadzają bzdurne przepisy.
    Tak właśnie działa biurokracja - wyrzuca z siebie kolejne przepisy i tworzy kolejne komórki do ich kontrolowania. Zaangażowanych setki tysięcy ludzi, którzy niczego nie wytwarzają. Prawo Parkinsona...

    Poza tym - nie ma prądu - nie ma grzania. PC także. FV w zimie nie działa.
    Co warto? Warto trzymać w ogródku kupkę cegły szamotowej...
    Pożyjemy, zobaczymy. Nie wierzę, by ludzie łykali wszystko jak pelikany.
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał redox7 Zobacz post
    naiwny lewak.... samochody elektryczne w takiej formie jak dziś nie mają racji bytu. Nie dość że nie sa ekologiczne to jeszcze są pieruńsko awaryjne.
    Pompy ciepła fajne urządzenia ale nie dla każdego sa miejsca gdzie nie da się nimi zastąpić poczciwych kotłów.
    Właśnie miałem to napisać. Słuchałem ostatnio podcastu ma YT, w którym były wyniki przeprowadzonych badań. Elektryki są dużo bardziej awaryjne niż auta spalinowe. https://www.youtube.com/watch?v=yokey1sPsdA&t=1271s fragment zaczyna się 12:30.

    Juz pisałem o tym dawniej. Idealnym kompromisem były by hybrydy. I myślę, że tematu samochodów w ogóle by nie było.

  14. #14

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Właśnie miałem to napisać. Słuchałem ostatnio podcastu ma YT, w którym były wyniki przeprowadzonych badań. Elektryki są dużo bardziej awaryjne niż auta spalinowe. https://www.youtube.com/watch?v=yokey1sPsdA&t=1271s fragment zaczyna się 12:30.

    Juz pisałem o tym dawniej. Idealnym kompromisem były by hybrydy. I myślę, że tematu samochodów w ogóle by nie było.
    Ten film na Povagowanych to jest wyjątkowe nagromadzenie bzdur, półprawd i manipulacji. Różne już widziałem, ale aż taki rak to rzadkość. Fikołki intelektualne, jakie tam autor uskutecznia, żeby "udowodnić" że spalinowe są lepsze, są wprost niesłychane.

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar swierol
    Zarejestrowany
    Jan 2017
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-819
    Posty
    1.554
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał Juan Zobacz post
    Ten film na Povagowanych to jest wyjątkowe nagromadzenie bzdur, półprawd i manipulacji. Różne już widziałem, ale aż taki rak to rzadkość. Fikołki intelektualne, jakie tam autor uskutecznia, żeby "udowodnić" że spalinowe są lepsze, są wprost niesłychane.
    To samo tyczy się wszystkich wychwalających elektryki jako zbawienie globalnego transportu i remedium na wysoki poziom CO2.
    Gdybyś słuchał uważnie to byś doszedł do wniosku, że nikt tam nie mówi o tym, że spalinowe są lepsze ale lewacki umysł wziął górę.

  16. #16
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.143
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Nie wolno dać się wodzić za nos. Lobbyści zawsze będą straszyć. Biurokraci będą tworzyć przepisy oderwane od rzeczywistości.

    Poczynione inwestycje muszą się zamortyzować.
    Ile set tysięcy ludzi, dopiero co, przeszło na ogrzewanie gazem?

    Każdy powinien pomyśleć o opcji rezerwowej źródła ciepła np. FV do zabezpieczenia podstawowych potrzeb własnych, nie największa PC + nieduży kocioł gazowy jako szczytowe źródło ciepła. W razie czego posiadany komin zawsze się przyda...
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  17. #17

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    To samo tyczy się wszystkich wychwalających elektryki jako zbawienie globalnego transportu i remedium na wysoki poziom CO2.
    Gdybyś słuchał uważnie to byś doszedł do wniosku, że nikt tam nie mówi o tym, że spalinowe są lepsze ale lewacki umysł wziął górę.
    Ani trochę nie mówi. Na początku jest jedno zdanie, że wcale nie uważa samochodów elektrycznych za złe, po czym jest niemal półgodzinny seans nienawiści rodem z roku 1984 i prawdy niczym z Russia Today. Wiarygodność tego kanału sięgnęła dna. A pożyteczni idioci mlaskają w komentarzach jak to "samą prawdę" powiedział i w ogóle jaki zajebisty jest. Gdyby był w tym samym pokoju to chyba by mu obciągnęli. Żałosne.

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Ale to nie zmienia faktu, że mając pompę ciepła potrzebowałbyś 3x mniej energii. No i marzec to kiepski miesiąc, żeby mówić o zapotrzebowania na ogrzewanie
    Siłą rzeczy, energooczędne grzejniki akumulacjne są górą.. w kazdym mieszkaniu możesz podłączyć, a pompy ciepła nie w każdym domu zamontujesz, tylko do podłogówek w nowo budującym domciu.
    PC mają 5 lat gwarancji i się psują... wiecznie coś nie tak, jak się czyta tu na forum.
    Grzejniki alumulacyjne mają gwarancję 30 lat i nie ma, w przeciwienstwie do PC, ruchomych elementów. W kazdym pokoju możesz wg harmonogramu ustawić temp. jaką chcesz, działa automatycznie i nie są bezwładne jak w podlogówkach.
    Gazem, węglem nie można to czym? pompą ciepła? Nie w kazdym domu pasuje, zwłaszcza w wybudowanych w latach powojennych. Masz do wyboru: drewno, pellet, fotowoltaika... i energooszczędne grzejniki. Przecież nie będę zrywał parkiet na podlogówkę !!! Pompa ciepła na grzejniki? To trzeba mieć PC wysokotemperaturowa. Byl taki oferant z "Warszowy" który zaproponował zlikwidować grzejniki z dużą ilościa wody na parterze. Koszt takiej operacji całego domu 55 tys.zl.
    Koszt montowania grzejników 0,00 zł., Kobieta potrafi właczyć do gniazdka i po kłopocie.

  19. #19

    Domyślnie

    Cytat Napisał swierol Zobacz post
    Juz pisałem o tym dawniej. Idealnym kompromisem były by hybrydy. I myślę, że tematu samochodów w ogóle by nie było.
    No przeciez hybrydy sa, cala Toyota hybrydami stoi.

  20. #20
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Alessandro Zobacz post
    Gazem, węglem nie można to czym? pompą ciepła? Nie w kazdym domu pasuje, zwłaszcza w wybudowanych w latach powojennych. Masz do wyboru: drewno, pellet, fotowoltaika... i energooszczędne grzejniki.
    Nie ma czegoś takiego, jak "energooszczędne grzejniki"
    Żaden grzejnik nie "oszczędza" energii bo każdy do wyprodukowanie 1kWh ciepła zużywa 1kWh energii elektrycznej.

    Już chcę widzieć te "powojenne" domy grzane prądem z COP=1
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

Strona 1 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony