dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Jakiej firmy blachę na rąbek polecacie?

    Witam,

    chcę pokryć dach blachą na rąbek panelową. Poddasze nieużytkowe, ocieplany strop. Czy wymienione firmy poniżej rożnią się jakością produktów? Co polecacie?

    Z dostępnych na rynku rozważam: Ruukki, Pruszyński, Blachotrapez, Blachodach. Rukki i Pruszyński w podobnej cenie, najtaniej wychodzi Blachodach.

    Ruukki dla mnie zaletę ma taką iż daje gwarancje na 50 lat oraz ich panele są dostępne z mikrofalą co zmniejsza falowanie oraz wydaje mi się, że niweluje trochę wizualnie ew. pofalowania.

    Z drugiego końca jest Blachodach który daje gwarancję na 25 lat, ale z ich paneli wizulanie wybrałbym tylko gładki.

    Warunki gwarancji wszystkich producentów troche wirtualne (np. przegląd dachu co roku, czy wada musi być większa niż 5% powierzchni dachu), ale mogą być wskaźnikiem jakości produktu.

    Proszę o opinię.

  2. #2

    Domyślnie

    Użyj nożyc, najlepiej czerwonych/zielonych. Elektronarzędzia służą do zgrubnych cięć, wszystko, co musi być precyzyjne lub dobrze wyglądać, powinno być cięte ręcznie.

    Co więcej, przycinaj końcówki, które zostały przecięte piłą lub https://xender.vip/ materiałami ściernymi, rdzewieją znacznie szybciej i tworzą się metalowe opiłki, które mogą plamić dach, gdy rdzewieją. Jedynymi elektronarzędziami, których należy używać do cięcia stalowych pokryć dachowych lub blach elewacyjnych, są przecinaki i nożyce.
    Ostatnio edytowane przez ztraa ; 04-04-2024 o 17:21

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony