dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Marcin813

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Kraków
    Kod pocztowy
    33-300
    Posty
    25

    Domyślnie Chłodzenie spiżarni w lato

    Czołem,

    zastanawiam się nad ogrzewaniem podłogowym w miejscu pod schodami, gdzie będzie znajdować się spiżarka domu. Chciałbym w lato móc to miejsce schłodzić za pomocą pompy, jako jedyne w całym domu.
    Nie wiem na ile takie rozwiązanie się sprawdzi. Czy muszę się martwić o odprowadzanie wilgoci w tej sytuacji?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin813 Zobacz post
    Chciałbym w lato móc to miejsce schłodzić za pomocą pompy, jako jedyne w całym domu.
    Bez sensu. Kup najtańszy klimatyzator.
    Nick pozostał ale pompę ciepła już mam: Atlantic Excelia Tri 11kW. A teraz jeszcze Dimplex Lak 14ITR.

  3. #3

    Domyślnie

    Chłodzenie , tak samo jak grzanie , wymaga zładu/odbioru , a podłogówka w pomieszczeniu 2,5x1m ma go znikomy...
    Więc pompa po prostu będzie taktować ( no chyba ,że masz bufor 500l a nie garnek do zupy 50l) ,o ile nie ustawisz bardzo niskiej temperatury , a wtedy zacznie pojawiać się wilgoć.
    Klimatyzator tak , ale trzeba mieć gdzie jeszcze ciepłe powietrze odprowadzać....

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    boguslaw

    Zarejestrowany
    Dec 2004
    Skąd
    Bielsko- Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Dzielnica
    Mikuszowice
    Posty
    6.142
    GRZEJNIKI C.O. KANAŁOWE- ŚCIENNE- DEKORACYJNE PRODUCENT Grzejniki PODŁOGOWE KANAŁOWE. Ścienne: REGULLUS i SOLLARIUS; Dekoracyjne - DECOR PRO Podwójnej grubości - DUBEL Niskotemperaturowe. Grzejniki ścienne z wentylatorem: REVERS 24V, E www.regulus.com.pl Ogólnopolska sieć sprzedaży. Eksport UE

    Domyślnie

    Pompa ciepła pracująca na rewersie.
    Zaopatrzony w wentylator poprzeczny grzejnik rewersyjny REVERS. Pobór mocy -6-9V.
    Do chłodzenia niezbędna jest wymuszona cyrkulacja powietrza.

    Kontrola nad wykraplaniem? Różnica temperatur pomiędzy zasilaniem a powrotem nie większa niż 11 oC.
    Dotyczy to wszystkich miejsc chłodzonych przy użyciu grzejników rewersyjnych.

    Według opinii użytkowników, przy takim reżimie temperaturowym pomieszczenia w domu można bezpiecznie schłodzić rewersami w zakresie 2-4 oC.
    Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein
    Multi multa sciunt, nemo omnia - Wielu wie dużo, nikt wszystkiego.

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Ratpaw
    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Gdynia
    Kod pocztowy
    81-531
    Posty
    4.454
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin813 Zobacz post
    Czołem,

    zastanawiam się nad ogrzewaniem podłogowym w miejscu pod schodami, gdzie będzie znajdować się spiżarka domu. Chciałbym w lato móc to miejsce schłodzić za pomocą pompy, jako jedyne w całym domu.
    Nie wiem na ile takie rozwiązanie się sprawdzi. Czy muszę się martwić o odprowadzanie wilgoci w tej sytuacji?
    Tak, musisz się tym martwić. W takim zastosowaniu tylko najtańszy klimatyzator.
    --
    Dom pasywny podpiwniczony, 230 m2
    Gdynia

  6. #6

    Domyślnie

    Ja w spiżarni po prostu nie dałem podłogówki, do tego brak okna i jest latem naprawdę chłodno. Dla słoików/zapraw w zupełności wystarczy.
    Drugi wybudowany dom. Parterówka, projekt indywidualny. 142 m.kw pow.użytkowej +36 nieogrzewany garaż. Wysoki salon (kubatura salonu 150 m3), sporo przeszkleń. Całość ogrzewanie podłogowe + jedna drabinka. Ściany Silka 24 + 20 styro 0,33, podogi 12 styro, strop ok.30cm zasyp wełny. Pompa Ariston Nimbus Flex 7kW. WM Reventon Inspiro 350.

  7. #7

    Domyślnie

    Mamy wysoką szafkę, która stoi tyłem do zewnętrznej ściany, do której nie dociera słońce, i ta szafka faktycznie nagrzewa się zbyt ciepło, aby trzymać w niej jakiekolwiek jedzenie. Mieliśmy w tej szafce wszystko, od marynat, przez krakersy, po salsę i mąkę. Ściana ta ma oczywiście niewielką izolację lub nie ma jej wcale, więc zamieniliśmy ją router login [ na szafkę na garnki i patelnie, a wszystkie produkty spożywcze przenieśliśmy na półki w klimatyzowanym pomieszczeniu gospodarczym, aby uniknąć przypadkowego psucia się rzeczy. Nie trzymamy tu żadnej żywności w szafkach ustawionych pod ścianą zewnętrzną.
    Ostatnio edytowane przez monon ; 25-03-2024 o 21:31

  8. #8
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    siinski

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    WLKP
    Kod pocztowy
    62-025
    Posty
    127

    Domyślnie

    W spiżarni przy kuchni nie mam okna, nie mam izolacji term.pod wylewką ( jedynie papa zgrzana na zakładkę z papą pod działówkami ale to p.wilgoci ) no i kratka nawiewu z dworu i wentylacja grawitacyjna w kominie .Wylewka ma razem z posadzką blisko 30 bm grubości a Izolowane są tylko ściany 5 cm xps aby nie było mostka od nieizolowanej posadzki.To wystarczy aby zimą mieć temp nawet o 13-15" niższą niż w kuchni , wiosną i jesienią tak z 5-8 " a latem z 2-3 " .Na pewno nie pomaga fakt że ściana zewnętrzna z nawiewem jest od zachodu i latem jest w dużej części dnia nasłoneczniona. Ale różnicę temp. od nieizolowanej posadzki bez podłogówki czuć o każdej porze roku. Wystarczy wejść na nią bosą stopą.

  9. #9

    Domyślnie

    U mnie spiżarnia przy kuchni służy do przechowywania produktów nazywajmy je sypkimi, makarony, to co generalnie nie psuje się w pomieszczeniach o temp niewiele poniżej 20*C. Cała reszta słoików z przetworami ląduje w gospodarczym gdzie zimą jest około +2*C a latem nie było cieplej jak 18*C, nie ma tam w ogóle ogrzewania a izolacja to 3 cm styro i chyba 10 cm w czapce.
    7.3kW w fotowoltaice + 7,2m2 kolektorów słonecznych.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony