dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Janiol

    Zarejestrowany
    Mar 2024
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-463
    Posty
    4

    Domyślnie Pomoc w aranżacji mieszkania 63 m2

    Witam serdecznie wszystkich

    Zwracam się do Was z wielką gorącą prośbą:
    Otóż nie za bardzo potrafię zaaranżować mieszkanie które otrzymałem w spadku po zmarłych rodzicach.

    Mieszkanie składa się;
    Z dwóch przedpokojów około 3 m2 oraz około 7 m2,
    Z pokoju około 10 m2,
    Z pokoju około 9 m2,
    Z pokoju około 21 m2,
    Z kuchni około 7 m2,
    No i wiadomo z łazienki oraz WC, i balkonu.

    Niestety do szczęścia potrzebowałbym 4 osobnych pokojów, z czego jeden mógłby być naprawdę symboliczny (4 - 5 m2).

    Potrzebowałbym „salon” (mógłby być z aneksem kuchennym - służyłby również do spania dla starych), pokój dla syna 12 lat, pokój dla syna 8 lat, no i właśnie ten niewielki pokój na moje pierdołki typu komputery, drukarki 3D, i jakieś gadgety wykorzystywane przeze mnie, drony, pojazdy RC, ładowarki, zasilacze, mierniki itp.

    Myślałem, żeby kuchnię przenieść do dużego pokoju i wtedy sprawa by się niejako rozwiązała, niestety pani ze spółdzielni kategorycznie stwierdziła, że nie wolno zmieniać przeznaczenia pomieszczeń

    Ściany które można zlikwidować są zlikwidowane na rysunku 3.

    Przeglądałem dużo różnych propozycji aranżacji ale niestety nic nie mogłem dopasować do moich potrzeb, a samemu jakoś nie mam takich zdolności

    Dlatego zwracam się do Was szanowni formułowicze, może ktoś znajdzie chwilkę czasu i pomoże mi.

    Z góry bardzo serdecznie dziękuję za wszelki rady, porady i propozycje.

    Poniżej szkice mieszkania, jeśli coś z nimi nie tak mogę przygotować je w innej formie.

    Pozdrawiam serdecznie

    dnn-Model1.pdfdnn-Model2.pdfdnn-Model3.pdf

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przygotuj jako plik graficzny i wrzuć albo poprzez fotosik, albo bezpośrednio na forum (zaawansowana edycja)

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Janiol

    Zarejestrowany
    Mar 2024
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-463
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Janiol Zobacz post
    Witam serdecznie wszystkich

    Zwracam się do Was z wielką gorącą prośbą:
    Otóż nie za bardzo potrafię zaaranżować mieszkanie które otrzymałem w spadku po zmarłych rodzicach.

    Mieszkanie składa się;
    Z dwóch przedpokojów około 3 m2 oraz około 7 m2,
    Z pokoju około 10 m2,
    Z pokoju około 9 m2,
    Z pokoju około 21 m2,
    Z kuchni około 7 m2,
    No i wiadomo z łazienki oraz WC, i balkonu.

    Niestety do szczęścia potrzebowałbym 4 osobnych pokojów, z czego jeden mógłby być naprawdę symboliczny (4 - 5 m2).

    Potrzebowałbym „salon” (mógłby być z aneksem kuchennym - służyłby również do spania dla starych), pokój dla syna 12 lat, pokój dla syna 8 lat, no i właśnie ten niewielki pokój na moje pierdołki typu komputery, drukarki 3D, i jakieś gadgety wykorzystywane przeze mnie, drony, pojazdy RC, ładowarki, zasilacze, mierniki itp.

    Myślałem, żeby kuchnię przenieść do dużego pokoju i wtedy sprawa by się niejako rozwiązała, niestety pani ze spółdzielni kategorycznie stwierdziła, że nie wolno zmieniać przeznaczenia pomieszczeń

    Ściany które można zlikwidować są zlikwidowane na rysunku 3.

    Przeglądałem dużo różnych propozycji aranżacji ale niestety nic nie mogłem dopasować do moich potrzeb, a samemu jakoś nie mam takich zdolności

    Dlatego zwracam się do Was szanowni formułowicze, może ktoś znajdzie chwilkę czasu i pomoże mi.

    Z góry bardzo serdecznie dziękuję za wszelki rady, porady i propozycje.

    Poniżej szkice mieszkania, jeśli coś z nimi nie tak mogę przygotować je w innej formie.

    Pozdrawiam serdecznie

    dnn-Model1.pdfdnn-Model2.pdfdnn-Model3.pdf
    Pliki graficzne:
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dnn-Model1.jpg
Wyświetleń:	23
Rozmiar:	91,7 KB
ID:	468504   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dnn-Model2.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	84,6 KB
ID:	468505   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dnn-Model3.jpg
Wyświetleń:	11
Rozmiar:	86,4 KB
ID:	468506  

  4. #4
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar DarekDawid
    Zarejestrowany
    Mar 2020
    Skąd
    Olsztyn
    Posty
    268

    Domyślnie

    Nic nie zmieniaj. Czas szybko leci, dzieci zaraz wyfrunął. Wystarczy przemieszkać te 6, 8 lat. Oddzielna kuchnia to teraz przy tym współczesnym budownictwie to atut.
    To powinno się udać.

  5. #5
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Janiol

    Zarejestrowany
    Mar 2024
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-463
    Posty
    4

    Domyślnie

    No właśnie, teraz tłoczę się w mniejszym mieszkaniu, chciałbym w końcu zaznać trochę wygody
    Tak, kuchnię też wolałbym mieć osobną, może dało by się coś wyczarować z dużego pokoju??
    Pozdrawiam

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    za mała powierzchnia. Jesli w salonie ustawisz jakikolwiek stół, kanapę z funkcją spania i szafy na ubrania to nie będzie z czego wydzielać tych 5 m.

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Janiol

    Zarejestrowany
    Mar 2024
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-463
    Posty
    4

    Domyślnie

    Naprawdę nic się nie da zrobić?? Nie muszę mieć wielkich pokojów, ważne jest tylko aby były 4.
    Pozdrawiam

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to gdzie będziesz wypoczywał z rodziną, jadł obiad, skoro zrobicie sobie tylko ciasne sypialnie + pokój na twoje graty?

    Można zrobić wspólny pokój dzieci i wówczas zrobić sobie klitkę:
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 21-03-2024 o 21:59

  9. #9

    Domyślnie

    Mam taki ogolny, luzny pomysl: zrobic zabudowe do samego sufitu, z przesuwanymi sciankami. W srodku dzielisz jak chcesz (polki, szuflady), to drobny szczegol. Mozesz tam umiescic blat z krzeslem wsuwanym, kiedy go nie uzywasz (litera K ). To ogolnie tak bardzo nie pomniejszy pokoju, a jest jednoczesnie w miare pojemne.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dnn-Model1b.jpg
Wyświetleń:	18
Rozmiar:	65,8 KB
ID:	468532  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony