dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Materiał przewodów wentylacyjnych

    Witam,

    Obecnie planuję instalację rekuperacji w moim budynku mieszkalno-usługowym. W projekcie rekuperacji nie ma jasno sprecyzowanej informacji, które przewody powinny być z jakich materiałów. Z informacji znalezionych w internecie wynika, że przewody wentylacyjne w części usługowej muszą być wykonane z materiałów niepalnych. I tutaj nawet wykonawca ma wątpliwości czy nie wystarczą zwykłe przewody FLEX.

    Chcę zaznaczyć, że przewody mają docelowo znajdować się pod wylewką.

    Proszę o potwierdzenie jakiego typu rur muszę użyć oraz o polecenie konkretnego produktu.

    Pozdrawiam

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawlo20no Zobacz post
    Witam,

    Obecnie planuję instalację rekuperacji w moim budynku mieszkalno-usługowym. W projekcie rekuperacji nie ma jasno sprecyzowanej informacji, które przewody powinny być z jakich materiałów. Z informacji znalezionych w internecie wynika, że przewody wentylacyjne w części usługowej muszą być wykonane z materiałów niepalnych. I tutaj nawet wykonawca ma wątpliwości czy nie wystarczą zwykłe przewody FLEX.

    Chcę zaznaczyć, że przewody mają docelowo znajdować się pod wylewką.

    Proszę o potwierdzenie jakiego typu rur muszę użyć oraz o polecenie konkretnego produktu.

    Pozdrawiam
    Rury sztywne spiro lub kanały prostokątne płaskie ocynkowane.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.316
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawlo20no Zobacz post
    W projekcie rekuperacji nie ma jasno sprecyzowanej informacji, które przewody powinny być z jakich materiałów.
    Dziwny ten projekt.
    A kształt i średnice czy pole przekroju masz podane? Bez tego nie mogliby policzyć prędkości przepływów.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. W opisie projektu są następujące informacje:

    Kanały wentylacyjne
    Kanały wentylacyjne i kształtki wykonane z blachy stalowej ocynkowanej typu A/I, PE-FLEX oraz Spiro. Kanały wentylacyjne muszą mieć gładkie ściany, a wykonanie kształtek i połączeń jest wykonane aerodynamicznie. Zaprojektowano kanały z blachy stalowej ocynkowanej typu A/I, PE-FLEX oraz Spiro. Podejścia do nawiewników wykonano jako elastyczne. Przy przejściu przez ścianę oddzielenia pożarowego należy zastosować klapy p.poż. Podczas montażu kanałów powietrznych należy zwrócić uwagę aby nie zabrudziły się ich wewnętrzne ścianki. ...

    Załączam również skan projektu z części usługowej.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2024-03-19 o 21.46.51.jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	18,8 KB
ID:	468503

  5. #5

    Domyślnie

    Rób stalowe. Ja miałem elastyczne flex,zmieniłem na stalowe spiro i nie żałuję. Juz kiedyś pisałem dlaczego.
    NIE dla średniowiecznych systemów grzewczych (czyt. wungiel/drewno)

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.316
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawlo20no Zobacz post
    Załączam również skan projektu z części usługowej.
    Nieczytelny obrazek. Widać tyle, że nie są to rury sztywne.
    Nie ma legendy?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony