dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1

    Domyślnie pompa ciepła do C.W.U- z wężownicą- jaka ?

    Czy to ma sens ? Zużywam miesięcznie 200 kwh do podgrzewania ciepłej wody, jest fotowoltaika , i w styczniu brakuje już z magazynu.

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.783

    Domyślnie

    Kup sobie jakiś klimatyzator kosz ok 2 tys zł dokup wymiennik płytkowy i masz pompę ciepła do cwu zero problem proste jak cep.

  3. #3

    Domyślnie

    pytam bo zielony jestem, klimatyzator i 100 litrów wody ? jak to jest łączone ? a pobór prądu ?
    Ostatnio edytowane przez azet ; 20-03-2024 o 16:23

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.783

    Domyślnie

    !00 litrow to kiepsko , albo sobie kup gotowy bojleropompę ciepła używkę koszt ok 2 tys pohandlujesz to i taniej , coś tego typu niekoniecznie ta one po 400 wat biorą
    https://www.olx.pl/d/oferta/zasobnik...8-IDT98Qj.html

  5. #5

    Domyślnie

    tak jak pisze goguś powyżej - pompa ciepła z duzym zbiornikiem wstawiona w kotłowni zmniejszy pobór co najmniej o połowę jak nie do 1/3. Zbiornik musi być duzy ponieważ najoptymalniej ona pracuje grzejąc do max 50C więc trzeba więcej tej wody. Mam taką ponad dwudziestoletnią z wystawki i działa mi już 5 ty rok bez problemu. Woda ustawiona na 45 C całkowicie wystarcza aby na piętro po dotarciu do prysznica trzeba było używać mieszacza. 300 litrowy zasobnik pozwala na uruchamianie jej w najlepszych momentach albo gdy słońce świeci albo gdy jest niższa taryfa za prąd. Elementem ubocznym jest chłodzenie powietrza co można wykorzystać odpowiednio je rozprowadzając. Z waszego zużycia prądu wynika że zuzywacie około 120 l wody o temperaturze 60C na dobę. Tak więc tę samą ilość ciepła o temperaturze 45 C pomieścisz w ponad 150 litrowym zasobniku jednak aby mieć zapas na brak słońca szukałbym zbiornika minimum 250 l . I takie lub 300 litrowe PC są do kupienia niedrogo na OLX. Naprawdę świetna inwestycja.
    Ostatnio edytowane przez Chris Zielonka ; 21-03-2024 o 08:12
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

  6. #6

  7. #7

    Domyślnie

    Tak - tylko te ceny -dla mnie nie do przyjęcia - wolałbym wyszukać jakąś niemiecką z demobilu z emaliowanm zasobnikiem i jak największą powierzchnią wężownicy.
    0, 6 m kw trochę mało gdyby chcieć to kiedyś napędzać pompą ciepła od CO .
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.783

    Domyślnie

    Za te pieniądze to kupisz normalną pompę ciepła typu monoblok wszystko w jednym np haier i grzejesz dom oraz bojler , szukaj jakiejś porządnej urzywki lub leżaka magazynowego,sporo tego

  9. #9

    Domyślnie

    Dobrze prawi - polałbym gościowi - znaczy gogusiowi.
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

  10. #10

  11. #11
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.783

    Domyślnie

    To zależy czy wystarczy ci 200l czylepiej 300 l ale zainteresowałbym się którąś z nich i mocno negocjował bo sprzedający wie że teraz to cięzko sprzedać mu będzie bo większość bierze normalne pompy do co oraz cwu więc wynegocjuj jak najniższą cene i brać .

  12. #12

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc Galmet jakoś mi nie zapadł w pamięć jako producent wieloletnich zbiorników. Jak szukałem swojej to doczytałem że niemiecki Blomberg i kilka innych firm produkują czy produkowali bardzo dobre pompy na zbiornikach emaliowanych i taką też sobie kupiłem firmy Dimplex

    https://www.olx.pl/d/oferta/pompa-ci...8-IDUTOpP.html

    Myślę że ta powyższego linku jest jej następcą - moja ma ponad 20 lat to może i ta popracuje trochę ale oczywiście na pewno jest jeszcze sporo innych marek z trwałymi urządzeniami choc jak wskazuje życie im nowsze tym krócej żyją.
    120 mkw Połowa piętrowego bliźniaka z piwnicą, z lat 70 tych ocieplone 10 cm styro, PC monoblok Panas 7kw, kocioł MPM 18 kw, PV 9,8kwp, bufor 2000l, grzejniki.

  13. #13

    Domyślnie

    na co zwracać przy zakupie używanej pompy ciepła ?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony