dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wyblaknięcie, utrata koloru nowej kostki

    Witam. Prawie rok temu, w kwietniu 2023 została położona kostka Bruk Bet Visio, kolor wapień dewoński.
    W ciągu miesiąca kostka straciła swój oryginalny kolor i bardzo mocno wyblakła. Mysłałem, że to wykwity wapienne i po sezonie deszczowym kostka będzie wyglądała lepiej, ale nie widzę zmian. Żadne impregnaty nie były stosowane.

    Kostka ma oryginalny kolor tylko po deszczu. Jak wyschnie to jest bardzo jasna, wyblakła i daleko jej do oryginalnego koloru.
    Załączam zdjęcia dla porównania po deszczu i bez deszczu. Zdjęcia w wersji bez deszczu wyszły i tak lepiej niż w rzeczywistości, bo jak świeci słońce to jest jeszcze gorzej. Na obrzeżach widać wykwity, ale czytałem, że nawet mogą pojawiać się do 3 lat.

    Nie wiem co może być powodem wyblaknięcia kostki - nawet jeśli z upływem czasu traci swój kolor to chyba nie powinno to się zdarzyć tak szybko?
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Po deszczu..jpg
Wyświetleń:	26
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	468515   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez deszczu 1.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	96,7 KB
ID:	468516   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez deszczu 2.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	96,3 KB
ID:	468517   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez deszczu 3.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	96,5 KB
ID:	468518  

  2. #2

    Domyślnie

    Absolutnie to normalna sprawa... Taki urok ma kostka betonowa, która tuż po ułożeniu wygląda 2x lepiej, niż np. granit zaraz po ułożeniu, za to po 5 latach od ułożenia, granit wygląda 10x lepiej niz beton.

    Są impregnaty, którymi uzyskasz efekt mokrej kostki, ale jak trwały jest to efekt - niestety nie odpowiem.
    Ostatnio edytowane przez Pascalt ; 21-03-2024 o 17:57

  3. #3

    Domyślnie

    Czy to możliwe, żeby utrata koloru widoczna za załączonych zdjęciach nastąpiła tak szybko, czyli po około miesìącu? Mysłałem, że jest to bardziej kwestia lat niż miesięcy.
    Druga sprawa czy to wyblaknięcie powinno się traktować jak wykwity wapienne? Bo jeśli tak to kostka może jeszcze odzyskać trochę koloruz upływem czasu. Jeśli nie to czy wskazane będzie użycie już teraz impregnatu, jeśli obrzeża mają jeszcze widoczne wykwity?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolek768 Zobacz post
    Czy to możliwe, żeby utrata koloru widoczna za załączonych zdjęciach nastąpiła tak szybko, czyli po około miesìącu? Mysłałem, że jest to bardziej kwestia lat niż miesięcy.
    Druga sprawa czy to wyblaknięcie powinno się traktować jak wykwity wapienne? Bo jeśli tak to kostka może jeszcze odzyskać trochę koloruz upływem czasu. Jeśli nie to czy wskazane będzie użycie już teraz impregnatu, jeśli obrzeża mają jeszcze widoczne wykwity?
    Nawet jak zobaczysz zwyczajne, fundamentowe bloczki betonowe, jak zdejmujesz z palety, ich barwa jest wyrazista, ta barwa jest nie do utrzymania w dłuższym terminie. Tak samo jest z kostką brukową. Pigmenty są, ale zawsze bezpośrednio po zdjęciu z palety ma bardziej wyraziste kolory, które zawsze bledną. Co do wykwitów i impregnatów niech się wypowiedzą inni, ale nie liczyłbym na to, że z upływem czasu będzie wyglądać lepiej.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony