dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Styropian pod ogrzewanie podłogowe

    Witam, mam parę pytań o układanie styropianu pod ogrzewanie podłogowe. Prosiłbym o w miarę możliwości uzasadnienie odpowiedzi, bo na większość pytań znalazłem już bardzo różne odpowiedzi i mam mętlik w głowie

    1. Czy na piętrze też potrzebuje dawać pod styropian folię?
    2. Czy na piętrze wystarczy 1 warstwa styropianu np 10cm, czy powinny być 2 warstwy po 5cm?
    3. Pianka wysokoprężna - do czego? Wypełnianie ubytków między nierównymi ścianami, czy dawać ją też w szczeliny pomiędzy każdy kawałek styropianu?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał alex93 Zobacz post
    Witam, mam parę pytań o układanie styropianu pod ogrzewanie podłogowe. Prosiłbym o w miarę możliwości uzasadnienie odpowiedzi, bo na większość pytań znalazłem już bardzo różne odpowiedzi i mam mętlik w głowie

    1. Czy na piętrze też potrzebuje dawać pod styropian folię?
    2. Czy na piętrze wystarczy 1 warstwa styropianu np 10cm, czy powinny być 2 warstwy po 5cm?
    3. Pianka wysokoprężna - do czego? Wypełnianie ubytków między nierównymi ścianami, czy dawać ją też w szczeliny pomiędzy każdy kawałek styropianu?
    wg. mojego doświadczenia:
    ad.1 nie
    ad.2 wystarczy 5cm
    ad.3 są wykonawcy którzy pianką NISKOPRĘŻNĄ kleją styropian do podłoża. Wg. mnie, jest to zawodny sposób. Pianką można wypełaniać szpary pomiedzy ułożonymi płytami styropianu oraz w miejscach np. przejścia instalacji po wycięciu części styropianu.

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.326

    Domyślnie

    1. Na piętrze lub poddaszu folia pod styropianem jest zbędna. Tam nie ma wilgoci pochodzącej z gruntu.
    2. Ze względu na instalacje wodne, elektryczne itp. raczej korzystne są dwie warstwy w tym wypadku po 5 cm.
    To zależy od posadowienia drzwi.
    Czasem nawet korzystniejsze są 3 warstwy. W pierwszej ukrywamy instalację elektryczną w drugiej ze względu na wychładzanie instalację wodną a trzecią wyrównujemy powierzchnię.
    3. Pianka raczej niskoprężna do wypełnienia większych ubytków fug pomiędzy płytami. Przy prostych płytach jest to zbędne i stosowane tylko na elewacji.
    Ubytków pomiędzy ścianą się nie wypełnia, przy większych nierównościach lepiej wkleić kawałek styropianu gdyż pianka rozprężna będzie powodowała naprężenia. Jeżeli układamy piętro bez folii to klejem w piance korzystniej jest kleić styropian do podłogi i warstwy między sobą tak aby instalacja ogrzewania podłogowego nie podnosiła płyt.
    Nie każdy hydraulik posiada rozwijak do szpuli, część inwestorów instalację robi samodzielnie.
    W każdym razie mały koszt a dużo spokoju.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 22-03-2024 o 07:14
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    goguś

    Zarejestrowany
    Aug 2021
    Skąd
    k-k
    Kod pocztowy
    47-253
    Posty
    1.786

    Domyślnie

    A po kiego na piętrze 10 cm styro ? tam 5 cm wystarczy tylko po to aby spinki od rurek było do czego mocować bo izolacji raczej akurat w tym miejscu pełnić nie będzie od tego jest dach oraz pod posadzką na parterze.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał goguś Zobacz post
    A po kiego na piętrze 10 cm styro ? tam 5 cm wystarczy tylko po to aby spinki od rurek było do czego mocować bo izolacji raczej akurat w tym miejscu pełnić nie będzie od tego jest dach oraz pod posadzką na parterze.
    spoko spoko, była sugestia że i 15 cm "czasem" nawet...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony