dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Temat: Spadek

  1. #1

    Domyślnie Spadek

    Witam,

    Mam pytanie dotyczące spadku - z różnych względów w budynku instalacja kanalizacyjna musi być prowadzona z różnym spadkiem.
    Moje pytanie brzmi: Jak technicznie można rozwiązać tę kwestię - na zewnątrz wiem, ze należy stosować studzienki jednak jak to ma się do sytuacji wewnątrz budynku.

    Pozdrawiam!

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.906

    Domyślnie

    Te różne spadki ile mają wynosić w %% ?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  3. #3

    Domyślnie

    Na całej długości instalacji występują spadki w zakresie od 40%% do nawet jakiś 110%%.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.906

    Domyślnie

    Spadki od 20 stopni do prawie 50 stopni?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  5. #5

    Domyślnie

    Myślałem, ze rozmawiamy tutaj o promilach, w procentach jest od 4 do 11%, czyli powiedzmy, że maksymalnie jest około 6 stopni.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.906

    Domyślnie

    %% miało znaczyć procenty
    Na jakich długościach mają być te spadki?
    Proste odcinki by będą skręcać?
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Filip312 Zobacz post
    Witam,

    Mam pytanie dotyczące spadku - z różnych względów w budynku instalacja kanalizacyjna musi być prowadzona z różnym spadkiem.
    Moje pytanie brzmi: Jak technicznie można rozwiązać tę kwestię - na zewnątrz wiem, ze należy stosować studzienki jednak jak to ma się do sytuacji wewnątrz budynku.

    Pozdrawiam!
    W linku poniżej jest bardzo fajnie i czytelnie opisane przykłady prawidłowej instalacji kanalizacyjnej wewnątrz budynku.
    https://budujemydom.pl/instalacje/wo...kanalizacyjnej

  8. #8

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o odległości to są one dość zróżniocowane - mówimy tutaj o dość sporym budynku. Odnośnie załamań - kilka występuje.

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.906

    Domyślnie

    Cytat Napisał Filip312 Zobacz post
    Jeżeli chodzi o odległości to są one dość zróżniocowane - mówimy tutaj o dość sporym budynku. Odnośnie załamań - kilka występuje.
    Ty wszystko wiesz a my nie znamy szczegółów.
    Jakie odległości między załamaniami i spadkami, jaki załamania, jakie średnice itp.
    To są niezbędne informacje aby coś doradzić.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

  10. #10

    Domyślnie

    Średnica na całej długości 110 PP
    Załamania - praktycznie same 45 stopni
    Jeżeli chodzi o odległości to zakres jest spory, ale uśredniając jest to od około 1 m do nawet 8 metrów, tak jak mówiłem budynek jest dość spory

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Praktycznie, ważne jest aby spadki nie były zbyt małe, szczególnie dla mniejszych średnic np. 50 mm. Po latach, gdy odłoży sie nieco tłuszczu na ściankach = większe opory i mniejsze światło/przekrój, mogą byc problemy ze spływaniem i ubogacona akustyka np. bulgotanie i cietrzewiopodobne efekty podczas zrzutu wody ze zmywarki. Większe spadki? No to co. Jesli nie ma kolan 90* (st) to problemów nie będzie. 90* lepiej podzielić na 2 x 45*. Pół wieku miałem kilka metrów fi 100 pod kątem 45* i nic się nie działo. Kilka haków na ścianie piwnicy i tyle. Teraz mam chyba 3m 110PCV coś około 20* pochylenia i jest OK. Ważne jest ,aby długie odcinki kończyły sie pionem napowietrzającym, aby nie wysiorbało wody z syfonow po drodze.

  12. #12

    Domyślnie

    To rozumiem, bardziej chodziło mi o to jak te różne spadki łączyć

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.906

    Domyślnie

    Spadki wykonuj na łączeniach kolan.
    Kolano 45 stopni wykonaj z dwóch kolan 22,5 stopnia.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony