dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    Domyślnie Rodzaj pisaku na podsypkę cementowo-piaskową pod kostkę granitową i stosunek

    Witam,

    czy pod podsypkę pod kostkę granitową łupaną 8/10 można zastosować zwykły piasek z kopalni, czy podsypka będzie miała lepsze właściwości, kiedy zastosowany zostanie piasek siany?

    Widziałem również różne proporcje piasku i cementu na podsypkę - jedni piszą o 3 częściach piasku, 1 części cementu, inni zalecają 4:1, czasem przewija się 2:1...

    Może ktoś podpowie... no i jaka grubość podsypki pod granit? Wstępnie myślałem mieścić się w przedziale 5-10cm.

    Będę wdzięczny za merytoryczne podpowiedzi. Pozdrawiam!

  2. #2

    Domyślnie

    Piasek kopalniany jest lepszy.
    Wysypujesz piasek, równasz, zagęszczasz, sypiesz parę worków cementu - w zależności od powierzchni, później przegrabić górną warstwę i jeszcze raz zagęścić.

    Jakie proporcje pod kostkę? TIRem chcesz po tym jeździć?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał mmmarcinnn Zobacz post
    Piasek kopalniany jest lepszy.
    Wysypujesz piasek, równasz, zagęszczasz, sypiesz parę worków cementu - w zależności od powierzchni, później przegrabić górną warstwę i jeszcze raz zagęścić.

    Jakie proporcje pod kostkę? TIRem chcesz po tym jeździć?
    Zawsze słyszałem, że siany jest lepszy, przez co droższy... samo ziarno, pozbawiony pyłu, więc na logikę powinien być lepszy...

    Ciężarówka raz na jakiś czas pewnie najedzie... chociażby beczka po odbiór ścieków.

    Sam będę układał granit, także raczej będę wyrabiał małymi porcjami podsypkę w betoniarce, bo nie spodziewam się, że ułożę dziennie więcej niż 5m2... szczególnie na początku.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.211

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pascalt Zobacz post
    Zawsze słyszałem, że siany jest lepszy, przez co droższy... samo ziarno, pozbawiony pyłu, więc na logikę powinien być lepszy...

    .
    Lepszy do czego? Troche przesadzę ale jak masz kamienie "otoczaki" wszystkie podobnej wielkości spróbuj je zaklinować To samo tylko winnej skali dzieje sie z takim sianym piaskiem. Róznorodnośc frakcji powoduje klinowanie.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał jajmar Zobacz post
    Lepszy do czego? Troche przesadzę ale jak masz kamienie "otoczaki" wszystkie podobnej wielkości spróbuj je zaklinować To samo tylko winnej skali dzieje sie z takim sianym piaskiem. Róznorodnośc frakcji powoduje klinowanie.
    Jak najbardziej przemawia do mnie Twoja argumentacja. Płukany stosuje się chyba bardziej do sporządzania betonu, albo tynkowania. Myślę, że dobry będzie też do przygotowania fugi betonowej "na mokro.
    Nie wychwytuję jeszcze różnicy pomiędzy piaskiem sianym, a zwykłym i który z nich będzie optymalny do podsypki cementowo-piaskowej pod kostkę granitową.
    Ceny piasków w moim rejonie:
    - zwykły: 500zł
    - siany: 600zł
    - płukany: 750zł
    Ostatnio edytowane przez Pascalt ; 23-03-2024 o 10:46

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony