dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kaczor181

    Zarejestrowany
    Mar 2024
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-806
    Posty
    3

    Domyślnie Wieje z nowej wentylacji

    Witam wszystkich, przychodzę tutaj z takim problemem, mieszkam w ocieplonej kamienicy, mieszkanie 47m2, 3 miesiące temu około została zrobiona wentylacja pod gaz. W kuchni mam zrobiony otwór oraz dwa otwory w łazience, jeden to wyciąg kominowy który był od początku (ten działa prawidłowo, jest ciąg). Problem jest taki ze wentylacja która niedawno została zrobiona zamiast wydmuchiwać, to wdmuchuje zimne powietrze do środka, szczególnie czuć to rano w kuchni bo jest znacznie chłodniej w tym pomieszczeniu, w czym może być problem, co mogę zrobić? Sprawdzić?

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczor181 Zobacz post
    Witam wszystkich, przychodzę tutaj z takim problemem, mieszkam w ocieplonej kamienicy, mieszkanie 47m2, 3 miesiące temu około została zrobiona wentylacja pod gaz. W kuchni mam zrobiony otwór oraz dwa otwory w łazience, jeden to wyciąg kominowy który był od początku (ten działa prawidłowo, jest ciąg). Problem jest taki ze wentylacja która niedawno została zrobiona zamiast wydmuchiwać, to wdmuchuje zimne powietrze do środka, szczególnie czuć to rano w kuchni bo jest znacznie chłodniej w tym pomieszczeniu, w czym może być problem, co mogę zrobić? Sprawdzić?
    o jeden za dużo.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.316
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczor181 Zobacz post
    Problem jest taki ze wentylacja która niedawno została zrobiona zamiast wydmuchiwać, to wdmuchuje zimne powietrze do środka, szczególnie czuć to rano w kuchni bo jest znacznie chłodniej w tym pomieszczeniu, w czym może być problem, co mogę zrobić? Sprawdzić?
    W oknach są nawiewniki?
    Jak powietrze jest wyciągane, to musi gdzieś je uzupełnić powietrze zewnętrzne. Standardowo są to nawienniki w oknach (obecnie wymagane przepisami - wcześniej wystarczało wycięcie kawałka uszczelki a jeszcze wcześniej same okna były wystarczająco nieszczelne).
    Jak są szczelne okna bez nawiewników to kominem z lepszym ciągiem wyciąga a ze słabszym zaciąga powietrze.

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kaczor181

    Zarejestrowany
    Mar 2024
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-806
    Posty
    3

    Domyślnie

    Nawiewników nie ma, ale co zauważyłem ze u sąsiadów zamontowano w oknach i na klatce schodowej, muszę chyba w takim razie przedzwonic do wspólnoty, bo chyba mnie pominęli. A czy aby nawiewniki okienne nie będą wychładzać mi mieszkania? Czy nie jest to zbyt odczuwalne? Dodam ze ogrzewam mieszkanie grzejnikami na podczerwień.

  5. #5
    ELITA FORUM (min. 1000)
    maaszak

    Zarejestrowany
    Dec 2016
    Skąd
    Poznań
    Kod pocztowy
    61-315
    Posty
    1.391

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczor181 Zobacz post
    Nawiewników nie ma, ale co zauważyłem ze u sąsiadów zamontowano w oknach i na klatce schodowej, muszę chyba w takim razie przedzwonic do wspólnoty, bo chyba mnie pominęli. A czy aby nawiewniki okienne nie będą wychładzać mi mieszkania? Czy nie jest to zbyt odczuwalne? Dodam ze ogrzewam mieszkanie grzejnikami na podczerwień.
    Nie, przepływ przez nawiewniki nie jest duży (jeśli nie ma obliczeń to niestety dobór liczby i rodzaju nawiewników trochę metodą prób i błędów a i samych kominów może być za mało/dużo), dodatkowo ukształtowanie nawiewników kieruje świeże powietrze w sufit, więc zdąży się ogrzać zanim opadnie w strefę przebywania ludzi. Nawiewniki też mają klapkę do dodatkowego przydławienia przepływu jeśli zmienią się warunki atmosferyczne i zacznie mocniej wwiewać. Na pewno są bardziej komfortowe niż rozszczelnianie/mikrowentylacja okien - to dopiero szybko wychładza pomieszczenia.
    Węgle do elektrowni, NIE do domu.

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.316
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaczor181 Zobacz post
    A czy aby nawiewniki okienne nie będą wychładzać mi mieszkania? Czy nie jest to zbyt odczuwalne? Dodam ze ogrzewam mieszkanie grzejnikami na podczerwień.
    Oczywiście, że zimne powietrze wychładza mieszkanie. Dlatego nawiewniki są montowane w oknach pod którymi są grzejniki powodujące, że to zimne powietrze miesza się z ciepłym unoszącym się nad grzejnikiem, wznoszone pod sufit i opada gdy już nie jest zimne.
    Niestety, przestaje to działać, jak nie ma pod nawiewnikiem grzejnika i zimne powietrze "spływa" po parapecie co jest szczególnie nieprzyjemne jak siedzisz czy śpisz z głową przy oknie.
    Tyle, że nie bardzo masz wybór - żeby wentylacja działała musisz wpuścić powietrze w miejsce usuniętego kominami. Dla oszczędnych i ceniących komfort wymyślono rekuperację. Bez tego możesz pomyśleć o nawietrzaku z grzałką elektryczną.
    A co do grzejników na podczerwień...
    https://forum.muratordom.pl/entry.php?133012

  7. #7
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    kaczor181

    Zarejestrowany
    Mar 2024
    Skąd
    Zabrze
    Kod pocztowy
    41-806
    Posty
    3

    Domyślnie

    Czyli pozostaje ścigać wspólnotę żeby przyjechali zamontować. Ale dla próby spróbowałem dziś otworzyć okna i sprawdzić czy wentylacja będzie ciągła, ale niestety mimo otwartych okien nadal z niej dmuchało, nie wiem w czym problem. Na strychu jedynie gdzie wszystkie kanały się łączą jest zamontowany jakiś wentylator, do niego podłączona jest jakaś elektryka ale nie słychać żeby to działało

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony