dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Dofinansowania z innego województwa

    Witam, za niedługo planuje wrucic z Niemiec do Polski, już na stałem. Planuję też wziąść się za remont domu po dziadkach i tu zaczyna się cały mój dylemat. Dom z całą działką w spadku dostał ojciec, ale jesteśmy ugadani do tego że może mi go przepisać. Obecnie jestem zameldowany w Małopolsce, dom jest w świętokrzyskim. Dom jest też w lekko opłakanym stanie np. Powybijane okna itp. Moje pytania to:
    1. Jakie dofinansowanie mogę otrzymać?
    2. Czy muszę być zameldowany w tym domu ?
    3. Czy wszystkie dotacje muszą być z fakturą od fachowców?
    4. Czy jest jakiś maksymalny próg dochodowy po którym już nic nie dostanę i max dotacja na 1 dom?
    Przepraszam, że tak haotycznie, ale po wszystkich artykułach mam mętlik w głowie.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5zl Zobacz post
    Witam, za niedługo planuje wrucic z Niemiec do Polski, już na stałem. Planuję też wziąść się za remont domu po dziadkach i tu zaczyna się cały mój dylemat. Dom z całą działką w spadku dostał ojciec, ale jesteśmy ugadani do tego że może mi go przepisać. Obecnie jestem zameldowany w Małopolsce, dom jest w świętokrzyskim. Dom jest też w lekko opłakanym stanie np. Powybijane okna itp. Moje pytania to:
    1. Jakie dofinansowanie mogę otrzymać?
    2. Czy muszę być zameldowany w tym domu ?
    3. Czy wszystkie dotacje muszą być z fakturą od fachowców?
    4. Czy jest jakiś maksymalny próg dochodowy po którym już nic nie dostanę i max dotacja na 1 dom?
    Przepraszam, że tak haotycznie, ale po wszystkich artykułach mam mętlik w głowie.
    Nie ma co przepraszac tylko zadzwonic na infolinię czystego powietrza. Forum nie jest oficjalnym przedstawicielem tego programu, a pytac zawsze trzeba u zródła

    https://czystepowietrze.gov.pl/kontakt

    Tylko tyle i az tyle

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    DUNIA.MD

    Zarejestrowany
    Oct 2020
    Skąd
    Radom
    Kod pocztowy
    26-600
    Posty
    1.272

    Domyślnie

    Cytat Napisał 5zl Zobacz post
    Moje pytania to:
    1. Jakie dofinansowanie mogę otrzymać?
    2. Czy muszę być zameldowany w tym domu ?
    3. Czy wszystkie dotacje muszą być z fakturą od fachowców?
    4. Czy jest jakiś maksymalny próg dochodowy po którym już nic nie dostanę i max dotacja na 1 dom?
    Przepraszam, że tak haotycznie, ale po wszystkich artykułach mam mętlik w głowie.
    Odpowiedzi:
    ad3. Tak.
    ad2. Zameldowanie nie jet warunkiem koniecznym, a dom wymaga ogrzewania cała zimę ze względu na prowadzone prace i gromadzony sprzęt.
    ad1, 4. Trzy progi dofinansowania:

    1. Podstawowy - Dofinansowanie do 66 tys. zł przysługuje osobom o dochodzie rocznym nieprzekraczającym 135 tys. zł. Chodzi tu o dochód osoby, która składa wniosek w programie, a nie jego rodziny.

    2. Podwyższony - Dofinansowanie do 99 tys. zł może otrzymać właściciel (współwłaściciel) domu lub wydzielonego mieszkania w domu jednorodzinnym, który łącznie spełnia następujące warunki:
    - przeciętny miesięczny dochód na jednego członka jego gospodarstwa domowego nie przekracza kwoty: 1894 zł w gospodarstwie wieloosobowym albo 2651 zł w gospodarstwie jednoosobowym (są to kwoty netto). Do wniosku o dotację trzeba załączyć zaświadczenie z gminy wskazujące ten dochód, wydane nie wcześniej niż trzy miesiące przed datą złożenia wniosku.
    Dochód jest ustalany przez gminę na podstawie oświadczenia wnioskodawcy, przy czym w okresie od 1 stycznia do dnia 31 lipca danego roku bierze się dane z przedostatniego roku, a w okresie od dnia 1 sierpnia do dnia 31 grudnia – z ostatniego roku poprzedzającego rok złożenia żądania wydania zaświadczenia. Dodajmy jeszcze, że wieloosobowe gospodarstwo domowe tworzą osoby spokrewnione lub niespokrewnione, pozostające w faktycznym związku, wspólnie z zamieszkujące i gospodarujące;
    - jeśli prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą, jego roczny przychód z tego tytułu za rok kalendarzowy, za który ustalony został przeciętny miesięczny dochód, nie przekroczył trzydziestokrotności kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę obowiązującego w grudniu roku poprzedzającego rok złożenia wniosku o dofinansowanie. Dla wniosków składanych w 2023 r. jest to 93 000 zł (30 x 3 100 zł). Wysokość wskazanego we wniosku rocznego przychodu z działalności musi być zgodna ze złożonym zeznaniem podatkowym, a w wypadku rozliczania się kartą podatkową – ze stanem faktycznym.

    3. Najwyższy - Najwyższy poziom dofinansowania – do 135 tys. zł – przysługuje osobie, która łącznie spełnia następujące warunki:
    - przeciętny miesięczny dochód na jednego członka jej gospodarstwa domowego wskazany w zaświadczeniu wydanym przez gminę nie przekracza kwoty: 1090 zł w gospodarstwie wieloosobowym albo 1526 zł w gospodarstwie jednoosobowym. Zamiast tego wnioskodawca może przedstawić zaświadczenie, że ma ustalone prawo do otrzymywania zasiłku stałego, okresowego, rodzinnego lub specjalnego opiekuńczego. To zaświadczenie powinno wskazywać rodzaju zasiłku oraz okres, na który został przyznany. Zasiłek musi przysługiwać w każdym z kolejnych sześciu miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc złożenia wniosku o wydanie zaświadczenia oraz co najmniej do dnia złożenia wniosku o dofinansowanie;
    - jeśli przedstawiła zaświadczenie o przeciętnym miesięcznym dochodzie na jednego członka gospodarstwa domowego i prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą, roczny przychód z tej działalności za rok kalendarzowy, za który ustalony został przeciętny miesięczny dochód, nie przekroczył dwudziestokrotności kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę w grudniu roku poprzedniego. Dla wniosków składanych w 2023 jest to 62 tys. zł (20 x 3 100 zł).
    Regulamin forum

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.500
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał DUNIA.MD Zobacz post
    Odpowiedzi:
    ad3. Tak.
    .
    Jezeli czesc prac wykonamy we własnym zakresie a mozemy tak zrobic, to przedstawiamy tylko faktury zakupu materiału, mowy o fakturach od fachowców oczywiscie nie ma, chyba ze fakturę zakupu materiałów nazwiemy fakturą od fachowców, bo sami sobie faktury nie wystawimy.
    Oczywiscie ma to sens tylko przy kosztach wykonania danego przedsięwzięcia przekraczających wartosc dotacji i umiejętnosciach wykonania.
    To tak gwoli scisłości
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 01-04-2024 o 22:14

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony