dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Asie z forum to Ty nie rozumiesz znaczenia słów, których używasz - nie przypisuj mi swoich problemów. To Ty napisałeś:



    Co nie jest zgodne z prawdą. To wymysł Twojej wyobraźni.



    Sugerujesz, że ludzie, którzy montują PV w nowym systemie rozliczeń to stado baranów? Jak się poszuka, pomyśli (czytaj: nie jest się asem z forum), to można zrobić instalację 10kW i magazyn energii 15kWh z dotacją, która wkrótce wejdzie (mój prąd 6) za około 30tyś zł. Załóżmy, że z instalacji 10kWh wykorzystam tylko połowę - 5000kWh (przypominam, że jest magazyn energii). Załóżmy też, że nic nie sprzedamy do sieci (a sprzedamy). Przy koszcie 1kWh na poziomie 1,1zł (załóżmy, że nie będzie wzrostu cen energii elektrycznej - a będą) to instalacja PV zwraca się po 5,5 roku. Dalej zarabia już dla nas. Założenia, które przedstawiłem uważam, że są niedoszacowane bo instalacja powinna się zwrócić jeszcze szybciej.
    Ty ewidentnie masz coś z głową nie teges.
    Temat jest o zasilaniu awaryjnym.
    I w tym temacie ty piszesz
    Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
    Ja obecnie w zakresie zasilania awaryjnego ale też oszczędności zdecydowałem się na instalacje PV z inwerterem hybrydowym + magazyn. Wówczas przez sporą część roku jak chcemy to nawet możemy być całkowicie odcięci od sieci. Są spore koszty takiej instalacji - nie ma co ukrywać, ale jak ja sobie to obliczałem nawet zakładając, że ceny energii nie wzrosną to powinno mi się to zwrócić po 6 latach a później będzie już zarabiać na siebie. Dodam, że taka instalacja w zakresie zabezpieczenia przed brakiem energii z sieci jest bardzo wygodna w użytku. .
    Może słyszysz głosy albo co innego...więc nie będę już więcej zadawał ci pytań, bo krzywdę sobie jeszcze zrobisz.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Ty ewidentnie masz coś z głową nie teges.
    Z punktu widzenia asa z forum zapewne tak

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Temat jest o zasilaniu awaryjnym.
    Temat jest o agregacie prądotwórczym. Dzięki asie za zrobienie dnia

    Cytat Napisał dbx Zobacz post
    Może słyszysz głosy albo co innego...więc nie będę już więcej zadawał ci pytań, bo krzywdę sobie jeszcze zrobisz.
    Argumentum ad personam - choć dla asów argument typowy, nie jest żadnym poważnym argumentem

    Ps. zmykaj, wstydu sobie oszczędź

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Cytat Napisał adam_mk Zobacz post
    BARDZO NIEJASNA sugestia!
    W efekcie może doprowadzić do tragedii.

    J wiem co masz na rozumie, ale nie każdy zrozumie.

    Adam M.
    Tak naprawdę to faktycznie strach się odzywać, bo nie majac rysunku (a nawet mając) wszystko można spieprzyć. Chyba oczywiste jest że do nieruchomych styków podłaczasz zasilanie ( NO - 231V, NC - agregat ) a do ruchomego odbiorniki. Jest sieć ,to przyciągnięty przekażnik podaje sieć, nie ma sieci to puszcza i łączy z agregatem. Agregat trzeba wystartowąc ręcznie. Kiedyś takie widziałem na styczniku olejowym. Wiem że stare styczniki lubiały brzęczeć. Teraz to chyba przekaźniki...

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar adam_mk
    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Skąd
    pustynia
    Kod pocztowy
    32-310
    Posty
    22.208

    Domyślnie

    Mnie się zdawało, że nie oczywiste!

    Adam M.
    jak jestem potrzebny to: [email protected]

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony