Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
Asie z forum to Ty nie rozumiesz znaczenia słów, których używasz - nie przypisuj mi swoich problemów. To Ty napisałeś:



Co nie jest zgodne z prawdą. To wymysł Twojej wyobraźni.



Sugerujesz, że ludzie, którzy montują PV w nowym systemie rozliczeń to stado baranów? Jak się poszuka, pomyśli (czytaj: nie jest się asem z forum), to można zrobić instalację 10kW i magazyn energii 15kWh z dotacją, która wkrótce wejdzie (mój prąd 6) za około 30tyś zł. Załóżmy, że z instalacji 10kWh wykorzystam tylko połowę - 5000kWh (przypominam, że jest magazyn energii). Załóżmy też, że nic nie sprzedamy do sieci (a sprzedamy). Przy koszcie 1kWh na poziomie 1,1zł (załóżmy, że nie będzie wzrostu cen energii elektrycznej - a będą) to instalacja PV zwraca się po 5,5 roku. Dalej zarabia już dla nas. Założenia, które przedstawiłem uważam, że są niedoszacowane bo instalacja powinna się zwrócić jeszcze szybciej.
Ty ewidentnie masz coś z głową nie teges.
Temat jest o zasilaniu awaryjnym.
I w tym temacie ty piszesz
Cytat Napisał Frofo007 Zobacz post
Ja obecnie w zakresie zasilania awaryjnego ale też oszczędności zdecydowałem się na instalacje PV z inwerterem hybrydowym + magazyn. Wówczas przez sporą część roku jak chcemy to nawet możemy być całkowicie odcięci od sieci. Są spore koszty takiej instalacji - nie ma co ukrywać, ale jak ja sobie to obliczałem nawet zakładając, że ceny energii nie wzrosną to powinno mi się to zwrócić po 6 latach a później będzie już zarabiać na siebie. Dodam, że taka instalacja w zakresie zabezpieczenia przed brakiem energii z sieci jest bardzo wygodna w użytku. .
Może słyszysz głosy albo co innego...więc nie będę już więcej zadawał ci pytań, bo krzywdę sobie jeszcze zrobisz.