dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie Wyjście ze stanu deweloperskiego

    Cześć, nie wiedziałem która kategoria będzie najbardziej odpowiednia, dlatego też piszę post tutaj. Na wstępie chcę dodać, że nie mam dużej wiedzy budowlanej - operuję na tym czego się nauczyłem przez ostatnie kilka lat.

    Przechodząc do tematu - wraz z żoną chcemy kupić dom w stanie deweloperskim, metraż jakieś 100-150 m2, prawdopodobnie parter + poddasze użytkowe, z ogrzewaniem podłogowym wodnym w całym domu. W przyszłości chciałbym kupić auto elektryczne, które będzie ładowane energią z fotowoltaiki. Przechodząc do pytań:
    1. Kolejność wyjścia ze stanu deweloperskiego, czy jest prawidłowa, czy pominąłem coś ważnego?
    Krok 1: Gruntowanie, malowanie ścian i sufitów
    Krok 2: Panele/płytki na podłogach i schodach
    Krok 3: Listwy przypodłogowe i sufitowe
    Krok 4: Drzwi wewnętrzne i ościeżnice
    Krok 4: Kontakty, włączniki światła
    Krok 5: Łazienka (płytki na ścianach, armatura, grzejnik, meble, oświetlenie)
    Krok 5: Pralnia (meble, sprzęt AGD, oświetlenie)
    Krok 5: Kuchnia (meble, sprzęt AGD, oświetlenie)
    Krok 5: Pokoje (łóżka/sofy, meble, sprzęt RTV, oświetlenie)
    Krok 5: Salon (sofa, sprzęt RTV, oświetlenie)
    Krok 5: Jadalnia (meble, oświetlenie)
    Krok 5: Wiatrołap, korytarz (meble, oświetlenie)
    Krok 5: Pompa ciepła
    Krok 5: Klimatyzacja
    Krok 5: Rekuperacja
    Krok 5: Instalacja fotowoltaiczna
    Krok 5: (opcjonalnie) Magazyn energii
    Krok 5: Bezpieczeństwo (alarm, monitoring, wideodomofon jeśli nie ma)
    2. Z tego co wiem, pompę ciepła można zrobić zawsze, tak samo fotowoltaikę czy klimatyzację (poprawcie mnie jeśli się mylę). Czy rekuperację można zrobić, zwłaszcza jeśli nie ma nieużytkowego poddasza? W niektórych miejscach było napisane, że rekuperacja powinna być planowana podczas budowy domu
    3. Czy naprawdę warto „montować tyle paneli fotowoltaicznych ile się da na dachu, bo są teraz tanie”, czy powinno się jedynie zrobić nadwyżkę? Gdzieś widziałem, że za nadwyżkę się płaci/być może będzie się płaciło
    4. Na pewno będę zatrudniał ekipę, która zajmuje się odbiorem mieszkań i domów (sprawdzają wszystko), ale co ja mógłbym poprosić od biura nieruchomości aby wiedzieć więcej o nieruchomości? Interesuje mnie między innymi plan położenia ogrzewania podłogowego, informacje elektryczne (3 fazy, jaka moc, jakie kable, czy będzie fizyczna możliwość podniesienia do 20kW+) czy wymiary dachu (pod instalacje fotowoltaiczną)
    5. Przy ogrzewaniu podłogowym meble powinny być na nóżkach aby ogrzewanie dobrze działało - prawda czy mit?

    Z góry dziękuję za odpowiedzi

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.152
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    drzwi raczej przed malowaniem. Zasadniczo maluj po łazienkach i innych rzeczach gdzie kręcą się wykonawcy i noszą ciężkie rzeczy, bo mogą przypadkiem obić ściany.

    poproś o kopię projektu domu.

    Ogrzewanie nie wymaga nóżek. Ale efektywniejsze jest im większa wolna przestrzeń podłogi.

  3. #3

    Domyślnie

    1. Prace brudne i kurzące: łazienki, płytki, gładzie, gniazdka, włączniki
    2. Malowanie agregatem wszystkiego jak leci (farba podkładowa plus na biało raz)
    3. Prace budowlane czyste: klima,
    4. Malowanie na gotowo
    5. Lampy, karnisze i wszystko inne z drabiny
    6. Panele
    7. Drzwi
    jak ekipy od paneli albo drzwi dały dupy - poprawki malarskie
    8. Listwy
    9. Meble

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000)
    dwiecegly

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Bielsko-Biała
    Kod pocztowy
    43-300
    Posty
    1.346

    Domyślnie

    W zasadzie to napisaleś kolejnosc prawie idealnie na odwrót.
    Zaczynasz generalnie od gładzi i łazienek. No i poprawek elektryki bo prawie zawsze i w prawie każdym pomieszczeniu trzeba zmienić połozenie gniazdek, włączników itp. Po deweloperze tynki są beznadziejne, nawet mocno tolerancyjni nabywcy robią gładzie. Jak potrzebujesz dodawać ścianki KG lub podwieszane sufity to też na pocżątku prac.
    Malujesz potem ale tylko pierwszą warstwę, bo po podlogach/schodach i drzwiach zwykle trzeba poprawiać malowanie.
    Na koncu meble w kuchni, zabudowy itp
    Na samiutkim koncu wykonczeniowe malowanie i wieszanie lamp, przykrecanie ramek gniazdek itp
    Ostatnio edytowane przez dwiecegly ; 08-04-2024 o 09:04

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony