dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Ogród zimowy - dach szkło zwykłe czy mleczne

    Cześć,

    Włąśnie jestem na etapie stawiania ogrodu zimowego (firma stawia )
    Doradźcie mi proszę jaki dach wybrać: szkło zwykłe czy mleczne? Podobno mleczne szkło sprawia, że wewnątrz nie nagrzewa się tak mocno. Z drugiej strony wpada też mniej światła więc jesień i zima będzie gorzej. Jakie są wasze doświadczenia?
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar jajmar
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Skąd
    Tarnobrzeg-Rzeszów
    Posty
    10.219

    Domyślnie

    Szklo mlecznie nie jest ochrona przed nagrzewaniam a spojrzeniami sąsiadów. Od nagrzewania jest wentylacja, oslony -rolety, żaluzje.
    Dźwigary deskowe /projekt/ do samodzielnego wykonania. Zainteresowany ? Pisz na priv.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    poza tym czy to będzie szklarnia dla roślin czy zabudowany taras?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    poza tym czy to będzie szklarnia dla roślin czy zabudowany taras?
    To będzie zabudowany taras, nie szklarnia. Faktycznie poczytałem trochę i chyba zostawię szkło zwykłe i zamontuję rolety.
    Montażyści, którzy stawiają mi tą zabudowę twierdzą, że szkło mleczne dużo daje w kwestii nagrzewania się w środku od słońca.
    Mimo wszystko chyba lepiej mieć możliwość wyboru kiedy ma być świtło, a kiedy nie.
    Możecie polecić jakieś sprawdzone rozwiązania rolet zewnętrznych, autoatycznych na dach ze szkła?
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    skoro to zadaszony taras to jakie znaczenie ma ilość światła zimą?
    Zimą i tak większość dnia jest ponuro i ciemno.

  6. #6

    Domyślnie

    Mam już nową zabudowę tarasu. Wszystko super, ale jedna rzecz mnie dziwi. Listwy przy systemie przesuwnym są jakby za któtkie.
    Poniżej zdjęcia:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z1.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	468806

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z2.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	468807

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z3.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	96,8 KB
ID:	468808

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z4.jpg
Wyświetleń:	17
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	468809

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z5.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	468810

    Czy tak to powinno wytglądać? Zanim zadzwonię i zgłoszę reklamację, wolę się upewnić czy, ale mam wrażenie, że listwy powinny być dłuższe, a są ok 1 cm za krótkie. Może źle obilczyli i nie mieli materiału, aby to zmienić.
    Update:
    Patrzyłem właśnie na realizację innych projektów na stronie wykonawcy i widzę, że wszystkiem zabudowy mają tak samo. Wygląda na to, że tak ma być.
    Ostatnio edytowane przez drza ; 29-04-2024 o 12:22
    Dom na stoku: Ytong 24+15,20cm grafitowego 0,032, dachówka czarna braas cisar, 20cm piana pur, 10 cm 0,036 styro na podłogę, pow.zabudowy 88m2, powierzchnia podłóg grzanych 119m2, powierzchnia użytkowa 106 m2, kolektor poziomy spiralny 3x150m PE40, pompa ciepła gruntowa - Smartheat Classic 008i

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.922

    Domyślnie

    Zadzwoń do nich i zapytaj się dlaczego tak jest.
    My zostajemy w UE !!
    #StopRussia !!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony