dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Guest

    Domyślnie

    proszę o informację czy dach drewniany pokryty papą można
    pokryć onduline bezpośrednio na papę. Czy to jest korzystniejsze niż pokrycie blachą? Z góry dzięki.

  2. #2

    Domyślnie

    Bez problemu mozesz pokryc onduliną dach pokryty wczesniej papą.
    Oczywiście wczesniej potrzebne jest przygotowanie rusztu z łat i kontrłat.Najłatwiej to wybierz się do składu budowlanego lub hipermarketu Producent Onduline zadbał o to i dostaniesz pełną informację na ich foderze. Tam jest wszystko.
    Wystarczy przeczytać, kupić materiał i przybijać )
    Powodzenia.
    Robert
    Aha i jeszcze jedno. Sprawdź najpierw czy pochylenie połaci dahcowej umozliwia pokrycie dachu onduliną.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Robert. Dziękuję za informację, nie mam żadnych doświadczeń budowlanych, więc jeszcze spytam, czy jeżeli przybiję onduline bezpośrednio do papy, bez łat i kontrłat to będzie źle.Dach jest bity z pełnych desek na to papa. Dzięki i sorry że jestem takim aborygenem.

  4. #4

    Domyślnie

    Witaj, sorry że tak długo to trwało.
    Nie polecałbym położenia Onduline w sposób, który opisujesz.
    dach w ten sposób nie będzie wentylowany.Przypuszczam że wytrzymałośc (trwałość) zmiejszy się drastycznie. System Onduline jest bardzo prosty i nawet nie taki drogi więc polecałbym jednak zrobić wszystko wg zaleceń producenta.
    Drewniane łaty nie są znowu tak drogie, chyba ze dach ma monstrualną powierzchnię. Jakby co pytaj zawsze chętnie w miarę możliwości odpowiem.
    Pozdrawiam
    Robert.

  5. #5

    Domyślnie

    Robert_Myslowitz ma rację - łaty i kontrłaty przyłomocz koniecznie. Sam mam dach krytu Onduliną i jak na razie ( 2 lata ) nie narzekam _). Poza tym nie bębni deszcz tak jak o blachę.

    Pozdrawiam Robert

  6. #6
    Guest

    Domyślnie

    Bardzo dzięki doświadczonym kolegom Robertom za informacje.Serdecznie pozdrawiam - aborygen budowlany.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony