dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie MPZP. Niski wskaźnik 0.28

    Dzień dobry wszystkim,
    Chce się podjąć szalonego pomysłu budowy domu, działka znaleziona, super lokalizacja. Wszystko gotowe u notariusza a tu tak zacząłem patrzeć w MPZP i widzę, że max wskaźnik to 0.28, biorąc pod uwagę, że działka ma 8.8ar (z czego 1 ar to droga do działki, ale jako działka), to zostaje 246m2 na powierzchnię całkowitą.
    Znalazłem projekt Hiacynt 7 B - niby powierzchnia całkowita to 260m2 (jakoś mało mi się wydaje w stosunku do wielkości domu) - myślę, że te 14m2 gdzie by znalazł, żeby pomniejszyć.

    https://projekty.muratordom.pl/proje...b-mg0660-31473
    lub
    https://projekty.muratordom.pl/proje...r-mg0667-31494

    Natomiast pytanie jest takie, czy urzędy godzą się na dopuszczenie dachów płaskich garaży, pod pretekstem "tarasu" ?
    Bo płaskich dachów też zabraniają.

    Dobrze rozumiem, że nawet antresola (dziura w suficie) jest zaliczana do powierzchni całkowitej? Jest jakaś szansa to przeskoczyć? Dodatkowo jak utwardzę ten 1ar drogi (wiadome, że zrobie to pewnie za jakiś długi czas) będzie to też liczone do współczynnika?

    Serdecznie dziękuję za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Ale to jest maksymalny wskaźnik czego? Wskaźniki są różne bo jedne pokazują ile całkowitej powierzchni użytkowej domu możesz mieć na działce a drugie ile możesz zabetonować działki łącznie z podjazdami, opaskami, tarasami. Podaj definicję tego wskaźnika z planu. Czasami wskaźniki pozwalają na traktowanie np. zielonych dachów jako 50% powierzchni biologicznie czynnej.

  3. #3

    Domyślnie

    Chodzi o maksymalny wskaźnik intensywności zabudowy.

  4. #4

    Domyślnie

    Utwardzanie drogi to inny wskaźnik - powierzchnia biologicznie czynna. Maksymalna intensywność zabudowy powoduje, że przy tej działce i wymaganiach nie opłaca się budować domu ze skosami.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony