dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie "dozorowanie" budowy

    Czytając większość postów na forum zauważyłem ,że sporo z Was ma kłopot z pilnowaniem wykonawców i dostawców na budowie. Ciekaw jestem czy wielu byłoby chętnych na kogoś kto zajmowałby sie dozorem budowy na zasadzie pilnowania poprawności wykonania ,zużycia materiałów ,terminów robót oraz dostaw itp...ale bez uprawnien budowlanych. Jakiegoś takiego gościa z głową na karku ,znającego się na budowaniu.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE
    kze

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    14.102
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    186

    Domyślnie

    Ja byłbym chetny... Ale najlepiej jakby to był ktoś kogo znam dobrze, blisko.. Ale warto by miał pojecie o budowaniu. Przecież bez doświadczenia to wystarczy jakiś dziadek do pilnowania przed złodziejami...
    Dom to jeden wielki kompromis pomiędzy kosztami, możliwościami i naszymi potrzebami.
    Dziennik
    Komentarze

  3. #3
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał kze
    Ja byłbym chetny... Ale najlepiej jakby to był ktoś kogo znam dobrze, blisko.. Ale warto by miał pojecie o budowaniu. Przecież bez doświadczenia to wystarczy jakiś dziadek do pilnowania przed złodziejami...
    Właśnie mi nie chodzi o stróża tylko "dozoranta".
    Zawsze to pomysł dla kogos na pracę - nie?
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  4. #4

    Domyślnie

    No, nie wiem.
    Chyba nie sposób odpowiedzieć hipotetycznie, a trzeba odnieść się do własnych doświadczeń.

    Buduję w odległości 14 km od miejsca zamieszkania, a 10 km od biura. Najczęściej jestem na budowie dwa razy dziennie, czasami trzy. Buduję dom dla moich Dam i dla siebie, czuję, że muszę tam być. Po za tym zawsze są jakieś sprawy do obgadania z szefemn ekipy. I zwykła ciekawość jak się posuwają prace, i pewien rodzaj więzi z czymś własnym co powstaje - wielokrotnie było na Forum, jak mocno emocjonalnie wiąże budowanie. Żaden dozorant mnie w tym nie zastąpi. Bo i jak? On będzie dozorował, a ja ustalał z wykonawcą i hurtownią terminy kolejnych transportów? Czy może i logistyka budowy miałaby iśc przez niego? No to z dozoranta mamy prawie developera (ew. firmę budującą pod klucz). Nawet gdybym zdecydował się na takie rozwiązanie, to nie myślę, aby zrezygnował z jeżdżenia na budowę. A skoro jeżdżę, to w jakimś stopniu i dozoruję. Jak? Po prostu rozmawiam z ekipą i pytam co to jest, dlaczego tak? Jeżeli wizyta na placu budowy dramatycznie koliduje z obowiązkami zawodowymi, to jadę w innym terminie (ekipa nie przyzwyczai się w ten sposób do stałych godzin odwiedzin), czasami zastępuje mnie żona.

    Dozorant mógłby być przydatny w sytuacjach absolutnie wyjątkowych, taki ktoś na czuwaniu. Ale tak na stałe to raczej nie, trudno byłoby dzielić się czymś bardzo osobistym.

    Maciek

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam już kogoś takiego w roli dozoranta i zarazem logistyka. Człowiek z doświadczeniem, już na emeryturze. Ja sobie jeżdżę (raz dziennie po pracy, gdyż nie mogę sobie pozwolić na rozkojarzenie w trakcie pracy, a tak by było: siedzenie "na telefonie"-zamawianie materiałów i jakieś ustalenia techniczne z ekipą, bo zawsze coś wyskakuje plus wypady na budowę) oglądać postęp prac. Jasne, że interesuje mnie co się dzieje, jak i z czego, ale to odbywa się w czasie, który mogę poświęcić budowie. Budowa dla mnie, a nie ja dla niej .

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Maciek W - jasne że może to tak wyglądać tyle tylko że po deweloperze spodziewać sie możesz wszystkiego ,a to byłby ktoś wypełniający Twoje obowiązki.Przykład -zalewają Ci ławy i fundamenty wraz ze zbrojeniem słupów,konstrukcji ,wzmocnień. Po Twoim przyjeździe sie okazuje że nie miały być dokładnie tam gdzie chciałeś.Co robisz?
    a-dostajesz białej gorączki
    b-op... ekipę
    c-machasz na to ręką
    d-rozwalasz beton(bo zdążył już stężeć) i wmurowujesz od nowa
    Ja osobiście jak juz pisałem po przyjeździe na budowę kopniakiem zawaliłem ścianę ,bo w miejscu drzwi zrobili mur. Na szczęście zdążyłem.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  7. #7

    Domyślnie

    Tak jak napisałem na początku poprzedniego postu, to bardzo indywidualna sprawa. Mam wrażenie i tylko wrażenie, że różnie podchodzimy do naszych budów, może Agana i Mały mniej emocjonalnie, spokojniej. Ja od początku wiedziałem, że ma to być głównie moje zadanie, choć żona bardzo mi pomaga, że czeka mnie praca na dwóch etatach i to z nadgodzinami. I tak jest. Ale pomimo zmęczenia bardzo dobrze się z tym czuję, może nigdy dotąd nie przeżywałem takiego stanu ducha.

    I wydaje mi się, że cały ten czas to nie tylko stawianie murów, ale i umacnianie naszych rodzinnych więzi. I oby tak było dalej, czego wsztskim życzę. Maciek

  8. #8
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał MaciekW
    Tak jak napisałem na początku poprzedniego postu, to bardzo indywidualna sprawa. Mam wrażenie i tylko wrażenie, że różnie podchodzimy do naszych budów, może Agana i Mały mniej emocjonalnie, spokojniej. Ja od początku wiedziałem, że ma to być głównie moje zadanie, choć żona bardzo mi pomaga, że czeka mnie praca na dwóch etatach i to z nadgodzinami. I tak jest. Ale pomimo zmęczenia bardzo dobrze się z tym czuję, może nigdy dotąd nie przeżywałem takiego stanu ducha.

    I wydaje mi się, że cały ten czas to nie tylko stawianie murów, ale i umacnianie naszych rodzinnych więzi. I oby tak było dalej, czego wsztskim życzę. Maciek
    Dzieki za odpowiedź- ja Tobie również najlepszego życzę.
    Co do tego stanu to pamiętam jeszcze jak rosły pierwsze mury,wyjeżdżam zza zakrętu i...mur na 6 pustaków! Ale adrenalinka!
    Ale teraz faktycznie : luzik,bezstresowo. Bo pod koniec to już siwizny na główie zaczęło przybywać.I stwierdziłem STOP.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    po wybudowaniu domu mogłabym sie nadać na cerbera kolejnej budowy Ale co moja budowa zżarła mi nerwów już nie wspomnę. Wszystko przez to, że:
    - jeździłam na nią z doskoku
    - mąż wierzył budowlańcom, bo "oni przecież znają się na robocie"
    - moja wiedza była uboga

    Każda budowa powinna mieć takiego "inwestora zastępczego"

  10. #10
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Mały
    Zarejestrowany
    May 2003
    Skąd
    Gościcino
    Posty
    7.643

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    po wybudowaniu domu mogłabym sie nadać na cerbera kolejnej budowy Ale co moja budowa zżarła mi nerwów już nie wspomnę. Wszystko przez to, że:
    - jeździłam na nią z doskoku
    - mąż wierzył budowlańcom, bo "oni przecież znają się na robocie"
    - moja wiedza była uboga

    Każda budowa powinna mieć takiego "inwestora zastępczego"
    Ja zajeżdżałem z doskoku po 3 dniowych trasach (kierowca swego czasu) To czasem włos dęba na głowie stawał,ale juz było za późno.
    Więc ci dziekuję losie choćby tylko za to,
    że nie musiałem się urodzić pod wulkanem.
    Że średni u nas klimat i przeciętne lato,
    ale dzieciaki są przeważnie roześmiane...

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony