dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 110
  1. #1

    Domyślnie Ile za schody?

    Przymierzam sie do zamówienia schodów na poddasze użytkowe. Facet mi krzyknął na dzień dobry 5tys. Fakt-robi super, z dębu i dokładnie. Czy aby nie przepłacam? Zastanawiam się czy systemowe nie byłyby tańsze?A jak to wyglądało u was? Czy obowiązuje jakiś cennik za stopień? Pomóżcie podjąć decyzję.

  2. #2

    Domyślnie

    Mój stolarz za schody dębowe PEŁNE, czyli stopnica i podstopnica liczy sobie 500zł za stopień (wtym tralki i poręcza). Jest bardzo solidny ,dokładny i nieuchwytny. Co sądzicie o tej cenie?

  3. #3

    Domyślnie

    Najważniejsza rzecz to bez wątpienia jakość wykonania. Zanim zdecydujesz się na konkretnego wykonawcę powinnaś napewno zobaczyć wykonane przez niego schody. Jeżeli fachowiec jest ok. to chętnie poda Ci kilka adresów gdzie możesz zobaczyć jego robotę.
    Co do cen to mogą być różne i są uzależnione od wielu czynników, m.in. od użytego materiału, stopnia skomplikowania schodów, ich rodzaju, itd.
    W moim przypadku było 3 majstrów. Pierwszy zaśpiewał 11 tys zł, ale ponieważ jesteśmy sąsiadami zaproponował zniżkę na 8,5 tys (nie ma to jak dobry sąsiad ). Kolejna ekipa wyceniła schody na 6,5 tys zł, ale w końcu znalazłem fachowca, który wykonał wszystkie prace za 4,5 tys zł.
    Dlatego sama widzisz, że lepiej stracić trochę czasu na szukanie, można zaoszczędzić i to sporo.
    W Twoim przypadku cena 5 tys nie jest jakaś kosmiczna. Jeżeli fachowiec i jego wytwory Ci odpowiadają to jest ok. Słyszałem, że istnieje taki przelicznik jak 350 zł za 1 stopień, ale nie wiem jak to jest w praktyce liczone.
    pozdrawiam
    Łaska Pańska na pstrym koniu jeździ!

  4. #4

    Domyślnie schody - realna cena za stopień w Warszawie

    Witajcie!

    W swoim domku doszedlem do etapu schodów i ich wykończenia
    Robię rozpoznanie cen w stolicy i nie za bardzo wiem, czy dobrze rozumuje.
    Zgłębiłem zasoby archiwum i oto co udało mi się tam znaleźć:
    cena za stopień wraz z mocowaniem, i wykończeniem pod stopniem (podstopnica) to około 350zł (jest to cena normalna). W niektórych wątkach przewijała się również cena 500zł, ale była tam również mowa o kompletnych stopniach i poręczy.
    Niektórzy też pisali, ze udało im sie po 250zł wykonać "kompletny stopień i poręcz".

    Czy potraficie mi odpowiedzieć, czy cena 500zł za kompletny stopień z poręczą to dużo, czy mało?
    Czy jest sens szukać stolarza, który wykona mi stopień wraz z poręczą (kompletny) w cenie 350zł, czy to raczej rzadkość? A moze to całkiem normalna cena?
    Jak to było w Waszych przypadkach?

    Czekam na opienie i zapraszam do wypowiedzi.

    Pozdrawiam
    Janusz

  5. #5

    Domyślnie

    Ja u siebie zastosowałem opcję kombinowanš tzn. stopnie i podstopnice zamówiłem i œcišgnšłem z zakładu spod Chełma (DALEKOOO !!!), poręcze zamówiłem w Rintalu razem z montażem, natomiast wykonastwo stopni zleciłem stolarzowi. Wszystko z jesionu. Stopnie i podstopnice stolarz podocinał sobie sam. Za zmontowanie stopni z docięciem stopni stolarz brał 80 zł za stopień. Za poręcz i balustradę razem z tralkami i montażem Rintalowi zapłaciłem około 3500 zł (5,5 mb barierek w tym 2 mb balustrady). Za materiał na stopnie i podstopnice (stopnie 4cm gruboœci, podstopnice 2 cm gruboœci - łacznie około 7,7 m2) zapłaciłem około 1500 zł. Sumujšc za 18 stopni oraz poręcz i balustrada - wykonanie + materiały zapłaciłem około 6500 zł. Moim zdaniem to bardzo mało za barzdo ladne schody

  6. #6

    Domyślnie

    Jan,
    moim zdaniem 500 zł to sporo nawet na warunki Warszawskie (Tyle też mi zaproponowali w paru miejscach). Wiem, że na Zoliborzu jest zakład gdzie robią to dużo taniej. Dzwoniłam tam nawet i rozmawiałam z bardzo miłym panem. Na wypadek gdybyś chciał sprawdzić ich ofertę - nr tel. 897 37 82.
    Wybieram się do nich aby to zobaczyć na własne oczy tyle tylko, że niestety przed schodami jescze parę pilniejszych wydatków....
    Pozdrawiam
    MM

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    abromba

    Zarejestrowany
    Sep 2004
    Posty
    1.705
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Kangoo, a mógłbyś pokazać te poręcze i dać namiar na ten Ritnal?

  8. #8

    Domyślnie

    W sobotę ma być u mnie stolarz i wycenić schody, a właściwie stopnie dębowe plus pochwyt balustrady (wangi - dąb i podstopnice - ceramika, już mam). Napiszę jak wyszło. Przez telefon była mowa o cenie montażu - 50 zł za stopień - co brzmiało nie najgorzej, o ile obejmuje lakierowanie i wszystko. Jak wyjdzie niedrogo i zrobi dobrze, to Wam gościa polecę.
    Tomasz M.

  9. #9

    Domyślnie

    Witajcie, w piątek spotkałem się ze stolarzem, wycenił moje 21 stopni na 7000zł - na gotowo. W cenie jest montaż stopnic i podstopnic z dębu, 2x lakierowanie, balustrada, tralki, wangi itp. Dodatkowo w cenie znalazło się też tracenie polowy stopnia jaki pozostał mi po wysokiej wylewce na piętrze.
    Czy to drogo? Pewnie dałoby się taniej.
    Wdając sie w szczegóły rozliczeń to za stopien i jego balustradę bierze 300zł. Do tego w dwóch miejscach potrzebuje wykonać w sumie 5m balustrady bez zadnych ekstrawagancji.
    Chyba się na człowieka zdecyduje, ale nie wiem jeszcze czy nie szarpnąć się na schody z drewna bejcowanego (niby trochę droższe), ale za to (chyba) ładniejsze...

    Dzwoniłem też na namiar od Moniki (wielkie dzięki ) tamten stolarz też wycenił moje stopnie na podobną cenę (300zł z poręczą), a każdą dodatkową tralkę w dodatkowej balustradzie na +/ 30zl. Wybieram się też do niego na rekonesans jego ekspozycji.

    Pożyjemy, zobaczymy
    Dzieki wielkie za wasze głosy!
    Janusz

  10. #10

    Domyślnie

    Ja dołapałem stolarza w Bartkowej koło jeziora Rożnowskiego .Za 16 stopni zapłaciłem 2800zł , oczywiscie z tralkami poreczami wangami i podstopnicami -wszystko dębowe . W moich rejonach tj. Kraków koszt wynosi ok 4500-6000zł.

  11. #11

    Domyślnie

    Byłem tydzień temu na Bartyckiej i tam za 21 stopni (drewno na betonowe schody wraz z poręczmai i resztą, ale zupełnie przeciętne) zażądano 18 tys. zł. Powiedziano mi, że jak pójdę do konkurencji i dowiem się jakie tam są ceny to wrócę do nich. Ponadto powiedział mi fachman, że b. ważne jest wyrównanie schodów przed zamontowaniem drewna, gdyż inaczej drewniane schody po jakimś czasie rozlecą się.

  12. #12

    Domyślnie

    No nie! 18 000 za 21 stopni to już przesada. Szukaj innych ofert. Ameryki nie odkryli mówiąc o wyrównywaniu stopni i nie są jedynymi, którzy to potrafią. (
    W Nadarzynie jeden Pan mi krzyknął 500 za stopień . Jak mu powiedziałam, że to drogo to zapytał jakim samochodem jeżdżę Ciekawy co? Rozumiem, każdy chce zarobić ale nie dajmy się zwariować!!!!
    Pozdrawiam

  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał BOBO1
    Byłem tydzień temu na Bartyckiej i tam za 21 stopni (drewno na betonowe schody wraz z poręczmai i resztą, ale zupełnie przeciętne) zażądano 18 tys. zł. Powiedziano mi, że jak pójdę do konkurencji i dowiem się jakie tam są ceny to wrócę do nich. Ponadto powiedział mi fachman, że b. ważne jest wyrównanie schodów przed zamontowaniem drewna, gdyż inaczej drewniane schody po jakimś czasie rozlecą się.
    Myślę, że raczej do nich nie wrócisz . Według mnie cena jest przynajmniej o 10 tys. za wysoka. U mnie każdy stopień w dębie ma wyjść za 100-200 PLN (część jest prostych, a część zabiegowych) - nie mam jeszcze dokładnej wyceny, balustrada stalowa przy schodach i nad klatką schodową kosztowała ok. 1500 zł z montażem, do tego dojdzie pochwyt drewniany za jakieś 300-400 zł, wangi dębowe 800 zł, za różne "noski" i inne zakończenia- wykończenia zintegrowane z parkietem plus montaż całości zapłacę max. 2000 zł, czyli razem nie więcej niż 8000 tys. za 18 stopni, a na pewno można taniej.
    Co do wyrównania schodów, to żaden z fachowców z którymi rozmawiałem nie miał zastrzeżeń do moich stopni - są w miarę równe - trzeba było skuć placki tynku którymi były ufajdane, ale bez przesady. Pianka montażowa wypełni mniejsze nierówności.
    Tomasz M.

  14. #14

    Domyślnie

    Ja u fachowca z Szydłowca płaciłam za całość: materiał i robocizna 250 zł za stopień razem z poręczą (niestety bez faktury)
    Ulka

  15. #15

    Domyślnie

    Super gacek a kiedy to było? Czy cena łącznie ze szlifowaniem i lakierowaniem ?

  16. #16

    Domyślnie

    na początku tego roku , schody nie sa lakierowane.

  17. #17

    Domyślnie

    ale gładkie jak pupcia niemowłecia, jestem z nich zadowolony pomimo że ich jeszcze nie używam

  18. #18

    Domyślnie

    17 stopni w tym 14 zabiegowych i 8 m barierki 7000 zł w dębie.
    Właśnie mi robi stolarz.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  19. #19
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar Padre
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    219
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    105

    Domyślnie

    A ja za cale schody (16 stopni) debowe, tralki, wange, porecz przy schodach i jeszcze jakies 3,5m dodatkowo poreczy w przedpokoju, maskownica na strop, bejcowanie i podwojne lakierowanie zaplacilem na gotowo 5600zl. Do tego oczywiscie wyrownywanie schodow po nierownych wylewkach (jeden musieli o kilka centymetrow skuwac).
    Aha, wszystko w Minsku Mazowieckim (w zasadzie okolice Warszawy, bo gosc w stolicy tez robi).
    A schody wygladaja tak:





    Wiec moim zdaniem 500zl za stopien to zdecydowanie za drogo.

  20. #20

    Domyślnie

    Jest jeszcze jedno ale, zabiegowe czy proste i jakie szerokie.
    U mnie jak pisałem 14 zabiegowych na szblonach, szerokie 120 cm.
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

Strona 1 z 6

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony