dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 616 z 627
Pokaż wyniki od 12.301 do 12.320 z 12535
  1. #12301
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    to z wjazdem od południa jeszcze inny projekt

  2. #12302

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    to z wjazdem od południa jeszcze inny projekt
    dobrze, ze cie mam
    cos takiego? https://www.extradom.pl/projekt-domu-bono-3-BSE1167
    albo https://www.extradom.pl/projekt-domu-weranda-2-BSA2248
    Ostatnio edytowane przez Karolina001 ; 11-12-2020 o 09:15

  3. #12303
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    w Bono - gdzie ustawisz lodówkę?
    goście wchodząc do domu mają wgląd na kuchnię.

    Weranda - mnóstwo powierzchni stracone na wąskie, długie, nieustawne pomieszczenie.

    Wygląd nowoczesny można nadać niemal każdej bryle. Kwestia układu okien i materiałów wykończeniowych zastosowanych na wizualizacji.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 11-12-2020 o 19:34

  4. #12304
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    https://www.archon.pl/projekty-domow...m8fd24c8394bb0

    tylko przydałoby się go wydłużyć o ok. 1 m w trakcie adaptacji
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 11-12-2020 o 19:45

  5. #12305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    w Bono - gdzie ustawisz lodówkę?
    goście wchodząc do domu mają wgląd na kuchnię.

    Weranda - mnóstwo powierzchni stracone na wąskie, długie, nieustawne pomieszczenie.

    Wygląd nowoczesny można nadać niemal każdej bryle. Kwestia układu okien i materiałów wykończeniowych zastosowanych na wizualizacji.
    myslalam o tym, zeby przeniesc WC (wyciac kawalek lazienki, i tak nie planujemy wanny) i jakos wkomponowac WC tam....
    wtedy spizarnia i WC bylyby czescia kuchni - czyli lodowka by tam weszla....

    Ten w kosaccach jest swietny, ale rzeczywiscie trzebaby go powiekszyc, po te pokoiki po 8m2 troche za male beda. Czy takie zmiany w projektach sa drogie?

  6. #12306
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    wydłużanie domu wzdłuż kalenicy jest tańsze niż poszerzanie (bo wówczas trzeba zmieniać konstrukcję dachu i narysować ją na nowo) - ale jakie to koszty, to trudno powiedzieć. Budowałam juz ponad 6 lat temu.

  7. #12307

    Domyślnie

    Projekt prawie idealny (jak dla mnie) https://z500.pl/projekt/1072/z113+d,...od-ogrodu.html

    Na moją działkę byłby w lustrzanym odbiciu, niewielkie zmiany dotyczylyby okien, można by poszerzyc klatkę schodową kosztem spiżarni, bo kuchnia jest duża.

  8. #12308
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Projekt bardzo fajny i nie zaćkana szuflada czy internat ze srylionem drzwi, otwarty plan to jest to.

    Zrobiłbym wejście w miejscu kotłowni bo jest zbyteczna a tzw sień zamieniłbym w mały gabinet. Spiżarnia ma inne funkcje niż kuchnia więc poszerzanie schodów kosztem kuchni, zważywszy że spiżarnia jest pod schodami jest głupotą i tego nie rozumiem.

  9. #12309

    Domyślnie

    Gawel, w sumie masz racje! Zmierzylam schody w obecnym domu, tez sa 90, i jest ok, nie wiem czemu to 90 wydalo mi sie waskie na projekcie. W kotlowni planuje miec pralnie, poza tym nie wiem jeszcze czy bedziemy szli w pompe ciepla czy gaz z sieci (tu juz zaczyna sie wyzsza szkola jazdy dla mnie, musze sie podszkolic w tym temacie) wiec nie wiem co bede jeszcze w tej kotlowni potrzebowac. Sien jak dla mnie jest rewelacyjna, wlasnie przez to, ze bedzie mozna zrobic jakas zabudowana szafe na wszystkie "zimowe' pierdoly, jest gdzie rzucic torebke
    A i jeszcze ten wykusz bym likwidowala. Coraz bardziej sie przekonuje do tego projektu!

  10. #12310
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zdecydowanie do zamiany miejscami kotłownia i wiatrołap.
    Schody 90 są wąskie. A już pom. spiżarki pod schodami to będzie wąska kanciapka.

    Poddasze jest dosc niskie (zobacz gdzie zaczyna się pełna wysokość) i praktycznie całe tylko doświetlone oknami połaciowymi.

    W przypadku pralki na parterze będziesz nosiła pranie góra-dół po schodach.

    Zastanów się czy na pewno chcesz mieć tak urządzony salon.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 18-12-2020 o 19:57

  11. #12311
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.265

    Domyślnie

    Cytat Napisał Karolina001 Zobacz post
    Gawel, w sumie masz racje! Zmierzylam schody w obecnym domu, tez sa 90, i jest ok, nie wiem czemu to 90 wydalo mi sie waskie na projekcie. W kotlowni planuje miec pralnie, poza tym nie wiem jeszcze czy bedziemy szli w pompe ciepla czy gaz z sieci (tu juz zaczyna sie wyzsza szkola jazdy dla mnie, musze sie podszkolic w tym temacie) wiec nie wiem co bede jeszcze w tej kotlowni potrzebowac. Sien jak dla mnie jest rewelacyjna, wlasnie przez to, ze bedzie mozna zrobic jakas zabudowana szafe na wszystkie "zimowe' pierdoly, jest gdzie rzucic torebke
    A i jeszcze ten wykusz bym likwidowala. Coraz bardziej sie przekonuje do tego projektu!
    Typowo blokowo-trumienne podejście do zabudów. Najlepsze w domu jest to ze jest na wszystko miejsce i nie trzeba budować pudeł z płyty mdv bo są garderoby. W przedpokoju masz nie zgracone pomieszczenie tylko lustro siedzisko szafki na buty i wieszak i to wszystko w zasadzie.

    Proponuję jednak zrezygnować z gazu w kontekście tego chociażby żeby nie został stan surowy powtórnie otwarty

    Załącznik 451219

    Pytanie czy pierzesz ręcznie? Po co pralnia? Porządna pralka + Suszarka i nie trzeba marnować m2 wystarczy 1 m2 na całośc sa na prawde eleganckie zestawy. Nie tzreba wieszać prania i prasować , wystrczy od razu wszystko powiesić na wieszakach garderobie. A pościele od razu na zwoje miejsce. Ja mam suszarke z allegro z pompa ciepła za1200 zł od kwietnia i jestem mega zadowoony polecam.

  12. #12312
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    zmiany układu okien (wyjście z kuchni na taras za domem), zmiana podciągu przy schodach, wiatrołapu (kolor czerwony - nadproże, które warto wbudować w mur, gdybyście w przyszłości chcieli dobudować garaż)



    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 18-12-2020 o 20:50

  13. #12313

    Domyślnie

    Cytat Napisał gawel Zobacz post
    Typowo blokowo-trumienne podejście do zabudów. Najlepsze w domu jest to ze jest na wszystko miejsce i nie trzeba budować pudeł z płyty mdv bo są garderoby. W przedpokoju masz nie zgracone pomieszczenie tylko lustro siedzisko szafki na buty i wieszak i to wszystko w zasadzie.

    Proponuję jednak zrezygnować z gazu w kontekście tego chociażby żeby nie został stan surowy powtórnie otwarty

    Załącznik 451219

    Pytanie czy pierzesz ręcznie? Po co pralnia? Porządna pralka + Suszarka i nie trzeba marnować m2 wystarczy 1 m2 na całośc sa na prawde eleganckie zestawy. Nie tzreba wieszać prania i prasować , wystrczy od razu wszystko powiesić na wieszakach garderobie. A pościele od razu na zwoje miejsce. Ja mam suszarke z allegro z pompa ciepła za1200 zł od kwietnia i jestem mega zadowoony polecam.
    Ja uzywam praki i suszarki od jakis 5 lat na pewno nie chce ich w kuchni czy lazienkach, wiec kotlownia jest jakby oczywistym wyborem
    Co do gazu mam podobne obawy
    Musze pokombinowac z miejscem na przetrzymywanie dupereli, nie chce zagracac za bardzo sypialni...

  14. #12314

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    zmiany układu okien (wyjście z kuchni na taras za domem), zmiana podciągu przy schodach, wiatrołapu (kolor czerwony - nadproże, które warto wbudować w mur, gdybyście w przyszłości chcieli dobudować garaż)
    tak, tak te okna tak wlasnie beda zrobione, nie wim tylko czy to wyjscie z kuchni tez, do przemyslenia.
    Garazu nie planujemy, bedzie tylko wiata. Dzieki za wyrysowanie tego wszystkiego!

  15. #12315

    Domyślnie

    Cześć cześć wszystkim, obserwowałem obserwowałem i postanowiłem dołączyć
    Szukamy coś stosunkowo prostego jeśli chodzi o bryle czyli raczej prostokąt bez jakiś dziwnych wykuszy itp, parter, dwuspadowy dach, był pomysł na garaż ale koszty, raczej zależy mi na stropie.
    Myślimy m.in o domu w leszczynowcach z Archona, nie mam oczywiście żadnego doświadczenia i nie zbyt wiem na co zwrócić uwage może ktoś wytknie jakieś dziwne historie w tym projekcie?

    https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-leszczynowcach-6-m157241b4138a6

    Mogę jeszcze dostosować sobie szerokość i głębokość działki, brak MPZP, ulica czyli wjazd na działkę od północy i tak chciałbym ustawić przyszły dom raczej, czyli kuchnia/salon będzie na zachodnim "szczycie"

    Kominek i drugi komin zdecydowanie chciałbym usunąć jeśli to możliwe, do tego myslimy usunąć pewnie spiżarkę przy kuchni i wymanewrować toalete ze ściana wiatrołapu żeby ściana była "na prosto" ale to takie luźne jeszcze.

    Jakieś poważne zastrzenia do tego projektu?
    Bo ja może skupiam się na głupotach a tutaj są większe babole tylko brak mi doświadczenia gdzie patrzeć.

  16. #12316
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar ŁUKASZ ŁADZIŃSKI
    Zarejestrowany
    Mar 2014
    Skąd
    Katowice, Mysłowice
    Kod pocztowy
    41-400
    Posty
    3.946

    Domyślnie

    z informacji na stronie : " wentylacja: grawitacyjna " i tu się zastanawiam skąd takie pozytywne współczynniki charakterystyki energetycznej spełniające warunki AD 2021 ? przy jednoczesnej informacji na stronie, że :
    " Co zawiera projekt ? :
    Zakres opracowania wewnętrznych instalacji może ulec zmianie w zależności od indywidualnych założeń projektu.
    (Istnieje możliwość zamówienia projektu w formie zgodnej z nowelizacja Prawa budowlanego obowiązującego od 19.09.2020r. skladającego się z 3 egzemplarzy projektu architektoniczno - budowlanego oraz 3 egzemplarzy projektu technicznego). "
    to znaczy co ?
    ta gotowa koncepcja projektowa odnosi się do obowiązujących przepisów budowlanych, czy też nie ?
    to jest podstawowe pytanie ! - dalej można rozważać, czy dostanie się drzwiami toalety wchodząc do budynku, czy też nie ( !? )
    Ostatnio edytowane przez ŁUKASZ ŁADZIŃSKI ; 16-01-2021 o 13:25
    dobra ARCHITEKTURA sama się obroni

  17. #12317
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    kotłownia przy sypialniach

    czym chcesz grzać?

  18. #12318

    Domyślnie

    Cytat Napisał ŁUKASZ ŁADZIŃSKI Zobacz post
    ta gotowa koncepcja projektowa odnosi się do obowiązujących przepisów budowlanych, czy też nie ?
    to jest podstawowe pytanie ! - dalej można rozważać, czy dostanie się drzwiami toalety wchodząc do budynku, czy też nie ( !? )
    Mogę jedynie wzruszyć ramionami, spróbuję złapać z nimi jakiś kontakt.

    EDIT EDIT

    Wydaje mi się że nie mieli oni na myśli zupełnie wymogów co do izolacyjności itd tylko papierologie, niżej cytat jakie niby jeszcze zmiany miały wtedy wskoczyć.


    Na etapie składania wniosku o pozwolenie na budowę lub zgłoszenia, budujący będą składać mniej dokumentów. Inwestor do wniosku o pozwolenie na budowę będzie dołączał tylko część obecnego projektu budowlanego. Zmniejszy się również liczba wymaganych egzemplarzy projektu dołączanego do wniosku. Od 19 września do wniosku o pozwolenie na budowę trzeba będzie złożyć projekt budowlany, który będzie składał się z projektu zagospodarowania terenu (usytuowanie, układ komunikacyjny, informacja o obszarze oddziaływania obiektu) i projektu architektoniczno-budowlanego (układ przestrzenny, projektowane rozwiązania techniczne i materiałowe). Natomiast projekt techniczny (opis konstrukcji, instalacji, charakterystyka energetyczna) będzie trzeba złożyć na ręce kierownika budowy przed rozpoczęciem robót, a w urzędzie nadzoru budowlanego dopiero razem z wnioskiem o udzielenie pozwolenia na użytkowanie lub zgłoszeniem zakończenia robót
    .

    Dlatego jak zauważyłeś piszą ogólnie o 4 egzemplarzach a tu jak widać mogą przygotować według nowego wzoru w trzech, tak ja to odbieram.

    @Elfir (nie mogę złapać jak cytować dwa posty na raz), myślałem o gazie.

    Z tymi kotłowniami to jest urwanie głowy, chciałbym mieć osobne wejście do kotłowni a prawie wszędzie są one albo przy wiatrołapie albo w ogóle gdzieś w centrum budynku...tutaj podobał mi się garaż i kotłownia za garażem ale pomysł odpadł jak myślę ile ten owy garaż ma mnie kosztować.
    Z tymi kotłowniami mamy ogólnie największy zgrzyt w projektach domów (patrząc okiem żółtodzioba).
    Ostatnio edytowane przez Happek ; 16-01-2021 o 17:20

  19. #12319
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    gdyby był to dom dla 2+1 + gabinet, to bym zmieniła wnętrza:




    - wejście przesunięte na środek między kolumny
    - gabinet tam, gdzie kotłownia.
    - Piec gazowy, rekuperacja, zasobnik i pralka w jednym pomieszczeniu.
    - Wyjście komina z pieca przez ścianę (nie trzeba budować kominów w domu, bawić się w obróbki blacharskie na dachu)
    - łazienka i wc z prysznicem

  20. #12320

    Domyślnie

    Ciekawa koncepcja ale chcielibyśmy zostawić komin raczej, wejście do kotłowni z zewnątrz oraz w planie jest 2+2 )

Strona 616 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony