dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 101 z 627
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 12535
  1. #2001

    Domyślnie

    Wiesz zielonooka , po twoich uwagach wpadło mi coś do glowy
    Pomyslałam że moznaby schody na parterze przerzucic na lewą stronę i wejscie tez.
    Wtedy jadalnia byłaby duzo blizej kuchni i mozna by nawet pomyslec o ustawieniu stołu inaczej ( pionowo) Wtedy wokół stołu miałabym dwie sciany bez drzwi czyli lepsze do ustawienia i byłoby to wygodniejsze w korzystaniu

    Pozatym wejscie do pokoju goscinnego ( tego z lewej od pólnocy) byłoby troche pod schodami i bardziej oddalone od jadalni.

    No i moznaby zmienic poddasze. Pokoje po prawej stronie moglyby byc dluższe i dzieki temu zyskalyby miejsce na dzuze szafy garderoby ( mniej wiecej na wysokosci terazniejszych schodów

    Myślę też o zmianie w łazience babci a wlasciwie o zmianie w jej kształcie.
    Moze zrobic by ją bardziej prostokątna tak zeby zmiescila sie rowniez kabina ???

    Zastanawiam sie rowniez czy nie fajnie byloby zrobic antresolę ( galerie ) nad salonem lub jadalnią? nie wiem czy to dobry pomysł?

    A co ty o tym wszystkim myslisz?


    Kombinuję też jak zrobić wyjcie bezposrednio z kuchni na taras ? Ale na to pomyslu jeszcze nie mam
    Co o tym sądzisz?
    Zaczynam przygodę z budową domu - uda się !

  2. #2002

    Domyślnie Re: Kosmiczna zmiana decyzji co do wyboru projektu - ratunku

    wszystkiego najlepszego!

    totalne zmiany decyzji ws projektów czesto sie zdarzaja
    nam wybor projektu zają dwa lata
    zaczelismy od parterowego z uzytkowym poddaszem przez pietrowy a skonczylismy na indywidualnym projekcie domu parterowego
    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

  3. #2003

    Domyślnie

    Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!!!

    Jaśli ci się podobaja domy w tym stylu co Karmina zajrzyj do projektu :
    -Koleta z archipelagu - http://www.archipelag.pl/projekt.php...0300&CanBack=1
    - dom z magnoliach http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m3f02a7af6302c
    -morena http://nowydom.onet.pl/3853,2,projekt.html
    -libra [/color] http://nowydom.onet.pl/3517,projekt.html

  4. #2004

    Domyślnie Libra!!

    Ja też polecam zdecydowanie Librę z firmy Domus, bo właśnie ją buduję . Z dnia na dzień utwierdzam się w przekonaniu, że wybór był trafiony w 130 % . Lukarny dodają uroku dachowi, a ładny dach cieszy całe życie. Polecam też Jupitera z tej samej firmy, znajomi będą go budować niedługo z czego się bardzo cieszę
    Życze powodzenia w wyborze i wszystkiego najlepszego w okazji urodzin

  5. #2005

    Domyślnie

    A ja tak mysle- podoba nam sie porsche ale dwudrzwiowy i wewnatrz mały i ciasny.
    Jak sie ma podobanie do codziennych realiów.Przemyśl?
    A może powrócisz do parteówek?

  6. #2006
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Violek przepraszam bo ...troche ostatnio zakrecona jestem ....
    Wieczorem, najpozniej jutro sie "ustosunkuje" - ogolnie to co szybko pzreczytalam - ok, popieram ale musze sie wglebic - powaznie do tego podejsc
    I przeczytac uwaznie to co odpisalas -

  7. #2007
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Nie wiem wprawdzie, co mój przedmówca miał na myśli, ale pewnie chciał zwrócić uwagę na pewne niedoskonałości domów z użytkowym poddaszem. Ja natomiast, po własnym doświadczeniu z takim wymarzonym skośnym domem, chciałem dolać nieco oliwy do ognia.

    Otóż uważam, że jeżeli dom to albo parterowy albo piętrowy (tzn. z pełnym piętrem o prostych murowanych ścianach). Dlaczego tak myślę? Oto lista powodów:

    1) dom poddaszem użytkowym będzie w środku sprawiał wrażenie mniejszego od parterówki o podobnej pow. użytkowej

    2) w domu z poddaszem użytkowym w górnych pomieszczeniach możesz nie mieć na czym powiesić półek na książki / zabawki / ozdóbki, etc.

    3) w domu z poddaszem użytkowym masz na górze SKOSY - a ile to radości niech ci powie ktoś, kto mieszka już w takim domu od lat i od lat chodzi zgięty w pół podchodząc do ściany, albo wdrapuje się na palce aby wyjrzeć za okno.... albo wali głową w sufit wychodząc z wanny, albo nie ma gdzie postawić szafy na ubrania, albo....

    4) w domu z poddaszem użytkowym i lukarnami są lukarny... hmmm.. czyli dodatkowe koszty (Okno, Ściana, Izolacja, etc.) i dodatkowe wygięcie skosów wewnątrz domu. Wewnątrz pomieszczenia na styku krawędzi ściany bocznej lukarny i skośnej płaszczyzny dachu tworzy się bardzo niebezpieczna krawędź. Na własne oczy widziałem jak 5-cio letni brzdąc zasuwał na rowerku po swoim pokoju mijając tę krawędź w odległości kilku centymetrów. Mam dość bujną wyobraźnię, by zrozumieć co wydarzyłoby się, gdyby przy którymś okrążeniu nagle tych paru centymetrów zabrakło... (ta jedna obserwacja właściwie spowodowała, że oddaliśmy kupiony już projekt domu właśnie z poddaszem użytkowym i lukarnami i zakupiliśmy nowy projekt domu piętrowego)

    5) 95% domów budowanych w Polsce to szałasy - albo parterowe albo z poddaszem użytkowym... może warto wydobyć się poza ten main stream?

    może tyle na ten raz. jak będzie kto prosił, to mogę trochę dodać ..

    Pozdr
    Maciek
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  8. #2008

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ela_i_Maciek
    Nie wiem wprawdzie, co mój przedmówca miał na myśli, ale pewnie chciał zwrócić uwagę na pewne niedoskonałości domów z użytkowym poddaszem. Ja natomiast, po własnym doświadczeniu z takim wymarzonym skośnym domem, chciałem dolać nieco oliwy do ognia.

    Otóż uważam, że jeżeli dom to albo parterowy albo piętrowy (tzn. z pełnym piętrem o prostych murowanych ścianach). Dlaczego tak myślę? Oto lista powodów:

    1) dom poddaszem użytkowym będzie w środku sprawiał wrażenie mniejszego od parterówki o podobnej pow. użytkowej

    2) w domu z poddaszem użytkowym w górnych pomieszczeniach możesz nie mieć na czym powiesić półek na książki / zabawki / ozdóbki, etc.

    3) w domu z poddaszem użytkowym masz na górze SKOSY - a ile to radości niech ci powie ktoś, kto mieszka już w takim domu od lat i od lat chodzi zgięty w pół podchodząc do ściany, albo wdrapuje się na palce aby wyjrzeć za okno.... albo wali głową w sufit wychodząc z wanny, albo nie ma gdzie postawić szafy na ubrania, albo....

    4) w domu z poddaszem użytkowym i lukarnami są lukarny... hmmm.. czyli dodatkowe koszty (Okno, Ściana, Izolacja, etc.) i dodatkowe wygięcie skosów wewnątrz domu. Wewnątrz pomieszczenia na styku krawędzi ściany bocznej lukarny i skośnej płaszczyzny dachu tworzy się bardzo niebezpieczna krawędź. Na własne oczy widziałem jak 5-cio letni brzdąc zasuwał na rowerku po swoim pokoju mijając tę krawędź w odległości kilku centymetrów. Mam dość bujną wyobraźnię, by zrozumieć co wydarzyłoby się, gdyby przy którymś okrążeniu nagle tych paru centymetrów zabrakło... (ta jedna obserwacja właściwie spowodowała, że oddaliśmy kupiony już projekt domu właśnie z poddaszem użytkowym i lukarnami i zakupiliśmy nowy projekt domu piętrowego)

    5) 95% domów budowanych w Polsce to szałasy - albo parterowe albo z poddaszem użytkowym... może warto wydobyć się poza ten main stream?

    może tyle na ten raz. jak będzie kto prosił, to mogę trochę dodać ..

    Pozdr
    Maciek

    ja sie pod tym podpisuje obiema rekami
    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

  9. #2009

    Domyślnie

    ja w 99% - poza tymi szalasami

  10. #2010

    Domyślnie Faworyt, APS119 czy może jeszcze coś innego?

    Ponieważ ilość projektów jest conajmniej taka jak ludności w chinach to człowiek im więcej ich ogląda tym bardziej jest niezdecydowany.
    Obecnie dwoma podstawowymi walczącymi ze sobą o me wzgledy projektami jest Faworyt ale wersja z garażem dwustanowiskowym z pracowni mgprojekt ( www.mgprojekt.com.pl ) oraz APS 119 z archi-projekt ( www.archi-projekt.com.pl )

    Zewnętrznie bardziej podoba mi sie APS 119, wewnątrz Faworyt chociaż ma kilka braków- niestety.
    APS posiada u góry jedną sypialnię z łazienką i garderobą- tak własnie chciałabym dla nas, faworyt tego nie ma.
    Oba mają sypialnie z garderobami- super.
    Oba garaż na dwa auta- super.
    Faworyt ma troszkę za mały taras z podcieniem.
    Natomiast aps ma tylko 1 pomieszczenie gospodarcze i to nie wielkie, a my potrzebujemy najlepiej dwoch wiekszych - z kolei Faworyt takie ma.

    Z jednej strony balkony są niezbyt potrzebne, ale jak już są to lepiej by były ładne, aps ma dwa- torchę za dużo ale są w pozradku, natomiast faworyt ma 1 ale strasznie wąski.

    Wiele jest za i przeciw odnośnie dwóch projektów.

    A co wy o nich sądzicie? Moze pomożecie w wyborze, napewno zobaczycie coś czego ja nie widzę. Proszę o uwagi.

    Pozdrawiam

  11. #2011

    Domyślnie

    Z tą katastroficzną wizją dziecka jeżdzącego wzdłuż krawędzi ściany na piętrze na rowerze sobie nie radzę proszę o jakiś dokładniejszy opis bo zabrakło mi wyobraźni... I po co jeździć rowerem po poddaszu..? Ogólnie masz rację ale:
    1) dom poddaszem użytkowym będzie w środku sprawiał wrażenie mniejszego od parterówki o podobnej pow. użytkowej
    prawda ale będzie od niej tańszy w budowie (to na pewno, można też pospekulować że również w ogrzaniu)
    2) w domu z poddaszem użytkowym w górnych pomieszczeniach możesz nie mieć na czym powiesić półek na książki / zabawki / ozdóbki, etc.
    prawda, ale też nie do końca - w przypadku mebli na wymiar (szafy wnękowe etc) koszty są nieznacznie wyższe a funkcjonalność takich mebli gdy są przemyślane nie musi być mniejsza.
    3) w domu z poddaszem użytkowym ... ktoś, kto mieszka ... chodzi zgięty w pół podchodząc do ściany, albo wdrapuje się na palce aby wyjrzeć za okno.... albo wali głową w sufit wychodząc z wanny, albo nie ma gdzie postawić szafy na ubrania, albo....
    kwestia wysokości ścianki kolankowej - oraz wyobraźni projektanta (wanny i sedesy pod skosami to stały temat rozmów na tym forum)
    5) 95% domów budowanych w Polsce to szałasy - albo parterowe albo z poddaszem użytkowym... może warto wydobyć się poza ten main stream?
    no to poproszę wydobądź mnie: kąt nachylenia połaci dachowych 35-45 stopni, wysokość w kalenicy do 9m. W moim przypadku to już trochę "po ptakach" ale z chęcią dowiem się co straciłem

  12. #2012

    Domyślnie Agnieszka - Pola - Jupiter ?

    Jesteśmy na etapie wyboru projektu i od samego początku wpadły nam w oko projekty w stylu Agnieszka i Jupiter (bardziej Agnieszka)
    Który projekt wydaje wam się bardziej funkcjonalny? Proszę was abyście spojrzeli na nie, ocenili i pomogli nam dostrzec jakie są ich + i - .
    Krytyki się nie boimy.
    Pozdrawiam

    -agnieszka z mgprojekt http://www.mgprojekt.com.pl/domki/ag....html#elewacje
    -Pola z archipelag http://www.archipelag.pl/domek.php?K...500&ProjID=369
    - jupiter - http://www.dobredomy.pl/?id_project=70
    - dom w magnoliach http://www.archon.pl/index.php?act=3...m3f02a7af6302c


  13. #2013
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Panie Romanie,

    dzieci to takie stworki o bardzo małych rozumkach i ogromnie wielkiej energii... robią czasem różne rzeczy - ja na przykład uwielbiałem palić ogniska w salonie u moich rodziców (akurat był remont...) kiedy byłem jeszcze bardzo mały i nie miałem pojęcia, co robię. Na rowerze po domu też jeździłem... (w zasadzie to było 3-pokojowe mieszkanie, a nie dom...).

    Wanny i inne sprzęty użytkowe postawione pod skosami to często efekt jedynego możliwego zagospodarowania przestrzeni w poieszczeniu... A już "garderoba" pod skosami to nadaje się co najwyżej na półki na ubrania, bo nie sięga na tyle wysoko, aby zamontować tam wieszaki z prawdziwego zdarzenia (górna poprzeczka na 220 cm, niższa na 90-110 cm). Ale ja odkryłem to dopiero po dokonaniu wizji lokalnej!! Zanim zobaczyłem dom wybudowany wg. wybranego, wymarzonego projektu, byłem jak dziecko we mgle. Oczy otworzyły mi się nadwyraz szybko i szeroko z przerażenia po wizycie u mieszkańców domu, w jakim i mnie mogło się zdarzyć mieszkać. Nie wahałem się (żona też nie) nawet 10 sekund i od razu postanowiłem zmienić projekt.

    Jeżeli jest Pan zainteresowany tym, co pan stracił, to proszę skorzystać z linku w moim podpisie. Kalenica ok 9m, kąt nachylenia połaci dachu ok 20 stopni.

    Pozdrawiam,
    Maciek
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  14. #2014

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ela_i_Maciek
    Panie Romanie,

    Jeżeli jest Pan zainteresowany tym, co pan stracił, to proszę skorzystać z linku w moim podpisie. Kalenica ok 9m, kąt nachylenia połaci dachu ok 20 stopni.

    Pozdrawiam,
    Maciek
    Oj!!!!!!
    nie sprawdzilam wczesniej co zamierzacie budowac...
    Ale Wam zazdroszcze
    GEMINI to dla mnie ideal, jednak u nas PZP nie pozwala na postawienie takiego domu - bedzie wiec parterowka
    Życie zaczyna sie po trzydziestce!

  15. #2015
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ela_i_Maciek
    Panie Romanie,

    dzieci to takie stworki o bardzo małych rozumkach i ogromnie wielkiej energii... robią czasem różne rzeczy - ja na przykład uwielbiałem palić ogniska w salonie u moich rodziców (akurat był remont...) kiedy byłem jeszcze bardzo mały i nie miałem pojęcia, co robię. Na rowerze po domu też jeździłem... (w zasadzie to było 3-pokojowe mieszkanie, a nie dom...).

    Wanny i inne sprzęty użytkowe postawione pod skosami to często efekt jedynego możliwego zagospodarowania przestrzeni w poieszczeniu... A już "garderoba" pod skosami to nadaje się co najwyżej na półki na ubrania, bo nie sięga na tyle wysoko, aby zamontować tam wieszaki z prawdziwego zdarzenia (górna poprzeczka na 220 cm, niższa na 90-110 cm). Ale ja odkryłem to dopiero po dokonaniu wizji lokalnej!! Zanim zobaczyłem dom wybudowany wg. wybranego, wymarzonego projektu, byłem jak dziecko we mgle. Oczy otworzyły mi się nadwyraz szybko i szeroko z przerażenia po wizycie u mieszkańców domu, w jakim i mnie mogło się zdarzyć mieszkać. Nie wahałem się (żona też nie) nawet 10 sekund i od razu postanowiłem zmienić projekt.

    Jeżeli jest Pan zainteresowany tym, co pan stracił, to proszę skorzystać z linku w moim podpisie. Kalenica ok 9m, kąt nachylenia połaci dachu ok 20 stopni.

    Pozdrawiam,
    Maciek

    Nie do końca prawda
    Dobrze wybrany projekt z poddaszem jest w pełni funkcjonalny. U nas ścianka kolankowa ma ok. 140 cm, nikt o nic głową nie wali. Wanny czy sanitariaty też da się ulokować bez ograniczeń (a mój mąż jest wysokim człowiekiem ). Wielkość poddasza odpowiada wielkości dołu - nie ma strat powierzchni. Garderoba też w pełni funkcjonalna - ja jestem bardzo zadowolona z wyboru. Stworków mamy 3 (na dniach 4), wszystkie bardzo żywe
    Tylko - nasz projekt ma dach dwuspadowy i decyzja o podniesieniu ścianki kolankowej zapadła na etapie adaptacji, kiedy można było sprawdzić, jak to wpłynie na proporcje budynku PRZED faktem. Z domami o dachach dwuspadowych jest trudniej - często taki dom z wysoką ścianką wygląda jak grzybek, albo trzeba robić gigantyczny okap, wzmacniać więźbę itp...

  16. #2016
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał baba_budowniczy

    Nie do końca prawda
    Dobrze wybrany projekt z poddaszem jest w pełni funkcjonalny. U nas ścianka kolankowa ma ok. 140 cm, nikt o nic głową nie wali.

    Tylko - nasz projekt ma dach dwuspadowy i decyzja o podniesieniu ścianki kolankowej zapadła na etapie adaptacji, kiedy można było sprawdzić, jak to wpłynie na proporcje budynku PRZED faktem.
    Babo (przepraszam za taki wykrzyknik, ale nie ma jak inaczej ),

    właściwie to nie do końca porównujemy "apples to apples". Chciałem uściślić swoją wypowiedź odnośnie "szałasów", do których zaliczam domy o dachu kopertowym, a nie dwuspadowym. Domy takie, jak twój, mają ogromną zaletę w postaci murowanych ścian szczytowych, które dają możliwość innego zagospodarowania wnętrza i pozwalają zazwyczaj podnieść ściankę kolankową (co, jak piszesz, miało miejsce i w waszym przypadku).

    Z domami "szałasowatymi" jest tak, że ścianki są tam dosyć niskie. Dla przykładu, w wybranym przez nas pierwotnie projekcie wysokość ścianki wahała się między 80 a 110 cm (przy czym najniższa była w sypialniach, a najwyższa w małej łazience na górze). Podniesienie o "jedną cegłę" wchodziło w grę, ale wynikające z takiego manewru zyski byłyby dość ograniczone.

    Pozdr,
    EiM
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  17. #2017
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... WSZECHOBECNA Avatar zielonooka
    Zarejestrowany
    May 2004
    Posty
    9.942
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Na prosbę Violek wklejam rzut domu ktory jej sie podoba


  18. #2018

    Domyślnie

    Witam.
    Ja już byłam zdecydowana na Szmaragd, ale miałam okazję zobaczyć na żywo stan surowy otwarty i naszły mnie wątpliwości. Niby salon duży ale tak naprawdę jego znaczną część można uznać za korytarz. ja ze względu na trójkę dzieci musiałabym nnieć sypialnię na dole ,ale niebardzo widzę możliwośc wstawienia dużego lóżka i szafy do zabudowy no chyba że jedno z nas będzie spało pod ścianą, w małej łazience trzeba by było zwęzić okno, bo na kabinę zabraknie miejsca chyba ze malutką (ja chce wstawić ściankę z płytek zamiast kabiny, ale i tak braknie miejsca). Ateraz plusy: piękny wykusz, super kuchnia i spiżarka, kotłownia i góra bardzo fajna i naprawdę przestronna. Jeśli chodzi o Orion po wątpliwościach akie mnie naszły co do szmaragdu też zaczęłam o nim myśleć, ale pomyślałam że z kilka lat moi chłopcy zaczną sprowadz kolegów i "koleżanki" no i każdy taki gość wchodząc po schodach będzie miał "piękny" widok na moją kuchnię co by mnie krępowało w trakcie przygotowywania posiłków, już nie wspominając o bałaganie po przygotowaniu obiadu, a nawet najczystrza pani domu taki bałagan będzie mieć bo po po przygotowaniu obiadu dla 4-5 osób nie zrobi się porządku w 5 minut. Ostatnio znalazłam projekt Hermes,

  19. #2019

    Domyślnie

    Żadnych spostrzeżeń?

  20. #2020

    Domyślnie

    WITAM!!
    Jesteśmy z mężem nadal w rozterce jeżeli chodzi o wybór projektu. Przejrzelismy masę projektów i to chyba był nasz błąd bo nie potrafimy wybrać najlepszego dla nas.
    Jeżeli chodzi o inne projekty to kuszą nas jeszcze - Atlas, Pola, Agnieszka, Jupiter II. Mamy straszny mętlik w głowie !!

Strona 101 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony