dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 108 z 627
Pokaż wyniki od 2.141 do 2.160 z 12535
  1. #2141
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Czemu pytasz?

    Jest tu na forum kilka osób, które budują lub zamierzają zbudować Gemini (na przykład my zamierzamy). Więcej informacji znajdziesz w tym wątku.

    Nasza historia z projektami wyglądała tak, że po wielu poszukiwaniach najpierw chcieliśmy budować Amigo. Ale urzędnicy w gminie stwierdzili, że dom jest zbyt awangardowy (tj. nie pasuje do istniejącej zabudowy i nie spełniłby wymagań w decyzji o warunkach zabudowy). Nam ten dom bardzo podoba się ze względu na bardzo niebanalną bryłę, dużo przeszkleń i fajny pomysł na elewację.

    Ale jest to na pewno dom drogi.

    Po odrzuceniu Amigo wybraliśmy Koronę. Ten dom skasowały z listy skosy (widzieliśmy w rzeczywistości i oddaliśmy kupiony już projekt).

    Gemini to kompromis. I wydaje nam się, że bardzo udany.

    Pozdr.
    EiM
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  2. #2142

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie pomocne słowa. Rzeczywiście Zbyszku otwarte schody dla mnie są również ogromną zaletą w domu, nadal wybór pozostaje dla mnie niełatwy. Prosze o inne pomocne opinie. Dziękuję

  3. #2143
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kris19

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    839
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał maximus.
    WITAM WSZYSTKICH

    WEDŁUG MNIE AGNIESZKA TO PROJEKT BARDZO FUNKCJONALNY I ŁADNY Z ZEWNĄTRZ. GÓRA WYDAJE SIE BARDZO PRZEMYŚLANA. TROCHĘ MARTWIĄ MNIE TE NIEDORÓBKI PROJEKTANTA O KTÓRYCH TU MÓWIONO.

    SAM JESTEM NA ETAPIE WYBORU PROJEKTU I PRZYZNAM ŻE MNIE TEN PROJEKT ZAINTERESOWAŁ .MYŚLAŁEM TEŻ O INNYCH NP.

    http://www.dobredomy.pl/?id_project=63
    http://www.archipelag.pl/switch_obj....=525&CanBack=1

    OBA SĄ WYBUDOWANE W WARSZAWIE.
    Witam.
    My też wybraliśmy ten projekt. Zdecydowały trzy rzeczy:
    Minimalna szerokość działki
    Rozkład i funkcjonalność
    Wygląd zewnętrzny.
    Ze względu na papierkową robotę (warunki zabudowy itp.), budowę rozpoczniemy na wiosnę 2007 na Białołęce.
    Może ktoś zna miejsce w Warszawie lub okolicach gdzie można zobaczyć AGNIESZKĘ.
    Pozdrawimy EWA I KRIS

  4. #2144

    Domyślnie

    Ela_i_Maciek, dzięki za post !

    Pytam co sądzicie o tych projektach ponieważ musimy w końcu zdecydować sie na któryś z nich. Wybieramy już od kilku miesięcy, początkowo tylko spośród domów ze skosami a naszym faworytem była Libra II z tej samej pracowni. Teraz jesteśmy pewni że musi to być dom z pełnym piętrem.

    Oczywiście wątki dotyczące Gemini od jakiegoś czasu ślędzę na bierząco i jak tylko zdecyduję się na na ten projekt bardzo chciałbym dołączyć do "Gemini Family".

    Rzeczywiście dom wg projektu Amigo nie jest tani, podobno jest droższy od Gemini o około 20%.

    Również u mnie w planie zagospodarowania jest napisane, że "zaleca się stosowanie dachów pochyłych oraz form architektonicznych zharmonizowanych z krajobrazem". Chyba muszę skoczyć do urzędu, może "pomogą" mi wybrać lub odrzucić któryś z tych projektów.

    A co sądzicie o projekcie Gemini II ?
    Posiada on coś, czego trochę brakuje mi w projekcie Gemini a mianowicie niewielki zadaszony taras. Wydaje mi się, że elewacja ogrodowa dzięki niemu jest trochę ciekawsza.

    I jeszcze jedno pytanko, czy nie przeraża Was dość duża (ponad 1000m3) kubatura Gemini ? Czy posiadacie informacje o potrzebach tego budynku jeśli chodzi o ciepło ? I czym zamierzacie go ogrzewać ?

    Pozdro
    Adam

  5. #2145

    Domyślnie

    Obejrzałam sobie Gemini II i ma dla mnie kilka rozwišzań, które oceniam gorzej, niz w pierwowzorze, ale może ja już tak się przyzwyczaiłam

    przeszadza mi asymetria tergo projektu (ale to ewidentne przyzwyczajenie do symetrii Gemini)
    łazienka na parterze nie ma okna,
    z salonu widać kuchnię, co mi œrednio odpowiada, ten wyważony wariant z Gemini, ze sciana działowš, uważam za optymalny.
    Filar w garaży jak był, tak jest...

    Fajnie,że na piętrze jest druga garderoba, ale kosztem tego holu, który w moim odczucie stanowi ogrmnš zaletę projektu- daje wrażenie otwartoœci, przestrzeni na piętrze. W II tego nie ma, to tylko cišg komunikacyjny.

    Trzeci balkon to dodatkowy koszt (wiem coœ o tym, bo jestem na etapie realizacji balustrad , a maja one wyłšcznie funkcję dekoracyjnš.

    My problem braku tarasu mamy rozwišzany w ten sposób,że ogród mamy od strony elewacji garażowej, co zmusz nas do ładnego zaaranżowania w przyszłoœci sciany garażu, natomiast w naturalny sposób mamy miejsce na taras- zadaszony będzie markizš ....kiedyœ....

    Ale ja się przyznaję, ja jestem zauroczona Gemini, i w zasadzie tylko porównuję.

  6. #2146

    Domyślnie wybór projektu

    Czy ktośbuduje Mój Świat?

  7. #2147
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Ad-am,

    Bez wahania bierzcie Gemini:

    1. prosty w budowie (w końcu to klocek ) - dużo prostsze murowanie niż w przypadku Amigo

    2. dużo tańszy do postawienia niż Amigo (myślę, że podane przez ciebie 20% należałoby spokojnie podwoić); zwróć uwagę na koszty:

    a) płaskiego dachu, który wymaga okropnie dużo zachodu, bardzo porządnych materiałów i bardzo doświadczonej ekipy, która nie spartaczy wam dachu!

    b) skomplikowaną elewację (te łączenia tynku z klinkierem; przenikające się bryły)

    c) trzy poziomy dachu (!!!) - przyjrzyjcie się dokładnie!

    3. Amigo jest mniej funkcjonalny od Gemini.

    Dlaczego nie Gemini II?

    Oprócz tego, co powiedziała Ania, dodam od siebie:
    1. uroda to rzecz gustu, ale nam frontowa elewacja Gemini II po prostu nie podoba się tak bardzo, jak prosta i nie pocięta dachem "twarz" Gemini

    2. Gemini II ma salon od frontu - taki wariant pasuje do działek z wjazdem od POŁUDNIA (sprawdźcie, jak to jest u was)

    Odnośnie kubatury... zasadniczo ściany lepiej trzymają ciepło niż dach. To trochę pomaga zniwelować efekt rozbuchanej kubatury. Ponadto zwróć uwagę na to, że ów 1.000 m3 zawiera w sobie STRYCH (a nie jestem pewien, czy nie zawiera też przypadkiem garażu), którego przecież możesz nie ogrzewać. Część mieszkalna nie przekracza 800 m3. My będziemy ogrzewać gazem ziemnym (z sieci miejskiej). Początkowo planowaliśmy ocieplać wełną (15 cm), ale zrezygnowaliśmy z tego pomysłu. Styropian (też 15 cm) będzie kosztował nas o 12.000 brutto mniej. Zaoszczędzone pieniądze przeznaczymy na rekuperator (no na 50% rekuperatora ). Doszliśmy do wniosku, że to nie ściany oddychają, a wentylacja, więc postanowiliśmy dobrze zainwestować $$$.

    Co nie podobało się wam w Librze?

    Jak pisałem, my mieliśmy wybraną Koronę. Na papierze - super. W rzeczywistości (z zewnątrz) - super. Po wejściu do środka - zaskoczenie, przechodzące w głębokie rozczarowanie (szczególnie zupełnie bezużyteczną górą domu, którą bardzo skutecznie ograniczają połacie dachu nachylone pod bardzo stromym kątem: 39-40 st.)....

    Pozdr.
    M
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  8. #2148
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał AniaRe
    Filar w garaży jak był, tak jest...
    Ania, kto adaptował wam projekt? My braliśmy od pani Rockiej-Januszko, która niejako "w standardzie" dokonuje usunięcia owego filaru. U nas też usunęła i w jego miejsce zaprojektowała (tzn. zrobiła copy/paste z poprzednich projektów) podciąg. Ma to przeliczone przez konstruktora i ponoć dom się trzyma...

    Cytat Napisał AniaRe
    Fajnie,że na piętrze jest druga garderoba, ale kosztem tego holu, który w moim odczucie stanowi ogrmnš zaletę projektu- daje wrażenie otwartoœci, przestrzeni na piętrze.
    hmm. my u siebie z tego holu "trochę rezygnujemy". Postawimy od podłogi do sufitu szklaną ściankę ze szklanymi drzwiami i wydzielimy część do pracy w domu (papiery, komputery, etc.). Liczymy na to, że dzięki przeszkleniu nie stracimy tego poczucia przestrzeni na górze.

    Gemini II faktycznie wygląda nieco hotelowo na górze (korytarz z drzwiami na lewo i prawo)...

    Cytat Napisał AniaRe
    Trzeci balkon to dodatkowy koszt (wiem coœ o tym, bo jestem na etapie realizacji balustrad , a maja one wyłšcznie funkcję dekoracyjnš.
    a my na przykład robimy balkon tylko z przodu.

    Cytat Napisał AniaRe
    My problem braku tarasu mamy rozwišzany w ten sposób,że ogród mamy od strony elewacji garażowej, co zmusz nas do ładnego zaaranżowania w przyszłoœci sciany garażu, natomiast w naturalny sposób mamy miejsce na taras- zadaszony będzie markizš ....kiedyœ.....
    U nas w domu nie będzie z tyłu płyty balkonowej, a drzwi (zostawiamy wysokie of course!) będą opasane z zewnątrz balustradką. Zamierzamy bowiem wykonać za domem taras (połączony na poziomie fundamentów z domem) i na nim zbudować drewnianą pergolę sięgającą do poziomu piętra. Balkon przeszkadzałby nam w wybudowaniu takiej konstrukcji.

    Cytat Napisał AniaRe

    Ale ja się przyznaję, ja jestem zauroczona Gemini, i w zasadzie tylko porównuję.
    My też jesteśmy... to taki elegancki, a jednocześnie przytulny i funkcjonalny projekt!
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  9. #2149

    Domyślnie

    U nas robił to lokalny, z reszta bardzo dobry architekt, ale nam wszytskim jakos umkneło..no ale nasz pierwszy dom, cos musiało być do kitu

    My mamy oba balkony, a w ocenie Gemini II masz rację, wiem juz, co mi przypomina -zdeformowaną twarz. Gemini jest klasyczne, symetryczne, czyste w formie, a II mi się wydaje zniekształcona.

    Ten hol na pietrze to jeden z uroków domu w moim odczuciu, choc wiem, że kiedyś może będe go musiała zabudować, ale na razie sie nim ciesze i robie w nim dodatkowy salonik dla dzieci, tam ma stac komputer i telewizor, a nie w ich pokojach.

    Przyznam,ze tego o tarasie i pergoli nie pojęłam, ale na pewno bedzie fajnie

    Co do Gemini: on jest "przywiteczny", jeszcze nie skonczony, a kto przychodzi, mówi to samo-ze dobrze się w nim czuje. A to na razie sciany nie pomalowane i beton na podłodze...Mam nadzieję,że tak pozostanie, bo takie mieliśmy marzenie- przestronny, jasny dom, taki zapraszający.

  10. #2150

    Domyślnie

    Widzę, że lobby na rzecz Gemini działa bardzo sprawnie - pogratulować . Dzięki za posty.

    Jeśli chodzi o wygląd to jak na razie oba Gemini nam się podobają, choć rzeczywiście Gemini I jest bardziej klasyczne i stonowane dzięki czemu chyba bardziej ponadczasowe.
    Asymetria w Gemini II nam akurat nie przeszkadza (a mi osobiście nawet się podoba), góra rzeczywiście jest trochę „hotelowa” no i muszę przyznać że dół bardziej odpowiada nam w Gemini I. Tak jak wspominałem trochę nie podoba mi się w Gemini I nazbyt prosta elewacja ogrodowa i to, że nie ma niewielkiego zadaszonego miejsca żeby usiąść i wypić kawę/herbatę przed domem. Trzeba będzie wybudować kolejny obiekt do posiedzeń bo jakoś stolik+krzesła+parasol na tarasie przed domem nie bardzo pasują mi do dostojnej twarzy Gemini I (nie wiem czy nie byłaby to profanacja).
    W Gemini II podoba mi się oprócz zadaszenia nad wyjściem z salonu większe pomieszczenie techniczne, dodatkowa garderoba i doświetlenie schodów.

    Czy moglibyście napisać kilka słów o strychu który jest w Gemini I, jak tam można się dostać, czy jest trochę miejsca w którym można swobodnie na stojąco się przeciągnąć i jak i na ile skutecznie jest on doświetlony. Na co zamierzacie go przeznaczyć ?

    Ja również przyznaje, że nie do końca czuję drewnianą pergolę o której piszą Ela_i_Maciek, czy macie to dorysowane w projekcie ? Albo czy robiliście jakieś symulacje jak to będzie wyglądało i pasowało do spokojnej elewacji Gemini ?


    Pozdrawiam
    Adam

  11. #2151

    Domyślnie

    Na strych wchodzisz normalnie, po schodach Klatka schodowa jest doprowadzona na góre.

    U nas własnie panowie kończa ocieplanie i montowanie płyt g-k, dookoła tej klatki i wyszło przyzwoite, spore pomieszczenie, spokojnie mozna stać, my nie zrobilismy żadnych okien, jedynie wyłaz dachowy, więc u nas nie jest doświetlone, ale mozna sobie okna dachowe dorzucic.

    U nas jest przeznaczone na tzw. męski pokój, gdzie będzie mozna bezkarnie miec bałagan a ja nie bede miała wstepu, albo przynajmniej nie bede mogla zrzedzić, że jest bałagan...

  12. #2152

    Domyślnie

    Cytat Napisał AniaRe
    Na strych wchodzisz normalnie, po schodach ...
    Tak proste, że aż nieprawdopodobne , doszukiwałem sie bardziej wyrafinowanych technik .

    No to jeszcze jedno pytanko ...

    Jaka jest wysokość ściany kolankowej (tak to się chyba nazywa) na poddaszu/strychu ?

  13. #2153
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał AniaRe
    Przyznam,ze tego o tarasie i pergoli nie pojęłam, ale na pewno bedzie fajnie
    no to po kolei...

    1. już na etapie fundamentów dorobimy fundamenty pod taras za domem.

    2. taras będzie umiejscowiony tak, aby można na niego wyjść przez to duże okno z salonu.

    3. taras będzie umiejscowiony symetrycznie względem tych drzwi, tzn: wyjście będzie prowadziło na środek tarasu, który z kolei będzie rozciągał się na szerokość mniej więcej równą odległości między oknami z tyłu domu (tymi z jadalni i z salonu). Taras będzie miał wymiary 3x6 m (głębokość x szerokość).

    4. z 4 rogów tarasu wyrosną w górę drewniane słupy, na których oprzemy drewnianą kratownicę (coś a'la dziurawy strop). W ten sposób powstanie szkielet naszej drewnianej pergoli.

    5. dzieło zwieńczą obrastające pergolę pnącza. Pnącza zarosną "dziurawy dach" i zrobi się zacieniony taras

    Pozdr.
    Maciek
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  14. #2154
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ad-am
    Tak jak wspominałem trochę nie podoba mi się w Gemini I nazbyt prosta elewacja ogrodowa i to, że nie ma niewielkiego zadaszonego miejsca żeby usiąść i wypić kawę/herbatę przed domem.
    No to zachęcam do skorzystania z naszego pomysłu na "pergolę". Właśnie dlatego ją zaprojektowaliśmy!.

    Nie liczyłbym zanadto na ten "zadaszony taras" w Gemini II. Jest za płytki, żeby spełniać zadania właściwe tarasowi z prawdziwego zdarzenia.

    Pytasz o to, czy rysowaliśmy to sobie lub czy widzieliśmy, jak to wygląda? Otóż nie rysowaliśmy. Ale widzieliśmy jedno Gemini, które z tyłu miało dobudowaną betonową konstrukcję odpowiadającą naszemu pomysłowi na pergolę. Wyglądało to bardzo przekonująco i na pewno było bardzo praktyczne.

    My zdecydowaliśmy się na drewnianą wersję, ponieważ dzięki temu będziemy mieli możliwość usunięcia zadaszenia tarasu, jeżeli nam się znudzi. Tylko fundamenty i płyta tarasu będą bowiem złączone trwale z domem. Drewniana konstrukcja będzie mogła być zdemontowana (nie jest związana trwale z elewacją domu).

    Pozdr.
    Maciek
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  15. #2155
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    No dobra, teraz o strychu.

    Otóż w Gemini I strych nie ma ścianki kolankowej. ZERO. Dach opiera się na murłacie, która wyrasta bezpośrednio ze stropu piętra (tak to przynajmniej wygląda w projekcie - Ania może potwierdzić z 'autopsji').

    Z projektu można wyczytać, że na strychu można wygospodarować pomieszczenie o powierzchni ok. 25 m2 (licząc do wysokości 1.80 od podłogi so skosu).

    Pozdr.
    Maciek
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  16. #2156

    Domyślnie Który projekt wybrać Nowina - Agnieszka ???

    Wiosną 2007 planuję rozpocząć budowę. Bardzo proszę forumowiczów o radę, który projekt wybrać ? Nowina



    http://www.archeton.pl/index.aspx

    Agnieszka





    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/ag....html#elewacje

  17. #2157

    Domyślnie

    Witam.
    Oba przyjemne ale to wlasciwie dwa rozne projekty, Nowina jest sporo mniejszy.
    Jesli chodzi o wyglad bardziej przemawia do mnie Nowina (wizualizacja jakas "przytulniejsza"), natomiast Agnieszka ma lepszy uklad wewnatrz - szczegolnie poddasze.

  18. #2158

    Domyślnie

    Maciek> ale jeœli rozumiem, ta Wasza pergola nie będzie idealnie chroniła przed deszczem, tylko to co poroœnie?

    Ad-am> co do œcianki kolankowej: nie wiem, nie mam zacięcia do czytania projeku, a nie zwróciłam uwagi, dziœ bedę na budowie, zobaczę.
    Niemniej mamy juz prawie zrobione płytami G-K poddasze, skosy za klatka zostały wydzielone na "graciarnię", a wewnštrz klatki jest naprawdę spore pomieszczenie, myœlę,ze rzeczywiœcie jakieœ 25 m2, w którym spokojnie możesz chodzić, (mój mšż ma prawie 1,90 i nie narzeka). Tylko trzeba wtedy zrobić okna dachowe, jesli chce się to na stałe traktowac jako pokój.

    Ja jedynie ponawiam zaproszenie, można całoœc zobaczyć "na żywo" i zastanowić się, co zrobić inaczej, lub czy cały projekt odpowiada.

    A i jeszcze jedno: ja uważam elewację ogrodowš Gemini za jeden z najładniejszych elementów projektu, żałuję,że nie mam gigantycznego ogrodu od tej strony,zeby jš właœciwie wyeksponować. Tak prosta i symetryczna, klasyczna.
    Najpiekniej by było,żeby dom stał na lekkim wzniesieniu, taras i szerokie schody na ogród...tja, nie tym razem

    No i znowu wylazło, mnie się mój do po prostu podoba

  19. #2159
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Ela_i_Maciek
    Zarejestrowany
    Feb 2006
    Posty
    999
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    134

    Domyślnie

    Pergola nie będzie chronić od deszczu. W deszczową pogodę będziemy palić w kominku i popijać herbatę na kanapie

    Pergola ma dać cień i pozwolić cieszyć się niedzielnym popołudniem przy herbacie na tarasie

    (MY UWIELBIAMY HERBATĘ!)

    Na strychu z kolei nie planujemy robić żadnych ścianek (tzn. obudujemy klatkę schodową, tak żeby było do czego drzwi przymocować. Ocieplimy te ścianki i drzwi wełną albo styropianem i na tym koniec. Cały strych będzie jedną wielką otwartą graciarnią. Mamy w planie zamontowanie 3 okien połaciowych (w tym jedno w charakterze wyłazu dachowego dla kominiarza).

    Pozdr.

    EiM

    p.s my mamy niestety maleńką działeczkę (800 mkw), więc wyeksponować domu wcale się nie da z żadnej strony. Na szczęście (albo nieszczęście, zależy jak na to patrzeć) nasza działka przylega "plecami" do niezabudowanej parceli o pow. 2000 m2. Póki co będziemy zatem mieli widok na "zieleń" (żeby nie powiedzieć "zielsko" ). O tamtą działkę już wiele lat toczą się boje w sądach i pewnie nieprędko się skończą.
    a jakby tak ukraść tych, co ukradli Księżyc?
    Gemini
    Dziennik
    Opinie

  20. #2160

    Domyślnie

    To przynajmniej macie szasnę na ten wielki ogród...
    U nas działka ma 1600 metrów, ale ja uważam, że Gemini potrzebuje jeszcze wiecej miejsca i duuużo zieleni.
    A u mnie łyse pole, byliœcie w Ksiazenicach, to wiecie. Troche potrwa, zanim cos naprawdę dużego wyroœnie.

Strona 108 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony