dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 11 z 627
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 12535
  1. #201

    Domyślnie

    Cytat Napisał misia-28
    Ja słyszałam, że pomieszczenie gospodarcze, oczywiście w zależności czym będzie się ogrzewać, powinno mieć w moim przypadku wysokość 2,2 m wysokości i 8 m2
    Pomieszczenie gospodarcze w domku jednorodzinnym służy NIE TYLKO do przechowywania pieca c.o. i opału.

  2. #202

    Domyślnie

    Ewunia oczywiście, że wiem że pom.gospodarcze to nie tylko piec i opał. Ale przy moich stu metrach, które chcę wybudować raczej nie będzie miejsca na dwa pom.gospodarcze. Fakt, że chciałabym mieć pralnię osobnoale czy to będzie możliwe? Część rzeczy można przecież trzymać w garażu. Trzeba isć na kompromis.
    Pozdrawiam
    Małgośka

  3. #203

    Domyślnie

    Chyba znalazłam coś dla siebie http://www.projekty.murator.pl/rzuty.htm?IdProjektu=157
    wymaga kilku przeróbek tj.:
    -wc obok łazienki,
    -powiększenie pom. gospodarczego
    -no i przydałaby się jakaś garderoba
    Ogólnie rzecz biorąc bardzo mi się podoba.
    Małgośka

  4. #204

    Domyślnie

    Kto zgadnie o czym autorka Tematu zapomniała?


    pozdrawiam

  5. #205

    Domyślnie

    Miałem przerwę weekendową ale już jestem. Czasu mało więc prędziutko... .
    Dla mnie C 59 też wygląda OK, tylko ta ciemna łazienka !
    Trochę mała kuchnia i brak spiżarni.
    Pokój dzienny niby duży ale nieustawny (jak dla faceta, kobiety może mają na to sposób).
    Należałoby zrobić WC gdzieś w holu a łazienkę przy sypialni połączyłbym z pomieszczeniem gospodarczym w jedno duże (racja Ewuni).
    Tyle na razie.
    Pozdrawiam

  6. #206

    Domyślnie

    - Rzeczywiście ciemna łazienka to nie najlepiej. I to mnie martwi.
    - Spiżarnia jest koło kuchni 1,5 m. Kuchnia, no cóż nie najmniejsze ale też żaden kolos. Nie umiem i nie lubię gotować, więc większej nie potrzebuję.
    - Jesteś już którąś osobą która zwraca uwagę na nieustawny salon, chyba coś musi w tym być. Chociaż mnie to akurat nie przeszkadza. Ważne żeby zmieściła się kanapa i jakiś stolik a z tym chyba nie będę miała problemu.
    Pozdrowienia
    Małgośka

  7. #207

    Domyślnie Chyba ufunduję NAGRODĘ dla osoby która mi pomoże:)

    Chyba ufunduję NAGRODĘ

    Dla osoby która znajdzie najlepszy projekt na działkę o wymiarach szer.21.99 dłu.46.50 wjazd jest od strony południowej!!!!
    Zależy mi na
    1.Podwójnym garażu to jest tak aby się zmieściły 2 auta.
    2.Parter tak aby był pokój telewizyjny w miarę połączony z salonem ale żeby można było , jak będzie potrzeba głośnego oglądania "odciąć się od reszty domowników.
    3.Podcień przy wejściu do domu tak żeby listonosz nie zmókł jak mi za parę lat emeryturę przyniesie
    4.Wiatrołap taki żeby można było zrobić duuużą szafę żeby jak goście wchodzą
    a.nie wąchali moich butów
    b.mieli gdzie zostawić swoje pałatki
    5.Podcień albo jakieś zadaszenie nad częścią tarasu na dole ,żeby jak będzie padać w letnie wieczory żonka się kołysała na bujanym fotelu i spokojnie robiła sobie na drutach nie martwiąc się o deszcz.
    6.Jakieś pomieszczenie gospodarcze na dole.
    7.Kuchnia nie od strony południowej bo to podobno katastrofa!!i żeby było miejsce na spiżarnie przy niej
    8.Odpada dom parterowy!!!!bo dach wtedy jest podobno dużo droższy ze względu na ilość powierzchni.
    Cóż więcej "życzeń "już chyba nie mam.A teraz co do nagrody.Ktoś kto mi pomoże będzie miał zapisane w niebie że śpię już po nocach.Dostanie zaproszenie na parapetówkęi będzie miał tablicę pamiątkową na mojej posesji w widocznym miejscu
    Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

  8. #208

    Domyślnie

    przy rozbudowanej liście życzeń, polecam projekt indywidualny:
    poszukaj tutaj:
    http://www.architekci.pl/szukaj/baza.php
    pozdrawiam

  9. #209

    Domyślnie

    Dach jest droższy, ale strop tańszy itd. Z tym parterowym, to tak nie do końca jest prawda, że taki wiele droższy... Zawsze można doliczyć energię, którą zużywasz na chodzenie po schodach - musisz więcej zjeść

  10. #210

    Domyślnie

    Wiecie. Znalazłam lepszą wersję swojego projektu, na starej płycie z projektami. Domek nazywał się Sofia ARCHTIMU. Jednak teraz nie ma go w ofercie. Rozwiązanie było następujące: zamiast łazienki przy pokoju i pom.gosp. była łazienka 6,8 m, ciemnej łazienki nie byłoa na jej miejscu był korytarz i i wc dla gości. To rozwiązanie byłoby idealne gdyby jeszcze było pom. gosp.
    Zamiast Sofii teraz Archtim ma ulepszoną wersję - Sonatę
    - http://www.archtim.pl/index.php?pid=3&prid=168&what=0
    a dodatkowo znalazłam jeszcze http://www.archtim.pl/index.php?pid=3&prid=154&what=0 i http://www.archtim.pl/index.php?pid=3&prid=177&what=0
    Pozdrawiam
    Małgośka

  11. #211

    Domyślnie

    Wiecie. Znalazłam lepszą wersję swojego projektu, na starej płycie z projektami. Domek nazywał się Sofia ARCHTIMU. Jednak teraz nie ma go w ofercie. Rozwiązanie było następujące: zamiast łazienki przy pokoju i pom.gosp. była łazienka 6,8 m, ciemnej łazienki nie byłoa na jej miejscu był korytarz i i wc dla gości. To rozwiązanie byłoby idealne gdyby jeszcze było pom. gosp.
    Zamiast Sofii teraz Archtim ma ulepszoną wersję - Sonatę
    - http://www.archtim.pl/index.php?pid=3&prid=168&what=0
    a dodatkowo znalazłam jeszcze http://www.archtim.pl/index.php?pid=3&prid=154&what=0 i http://www.archtim.pl/index.php?pid=3&prid=177&what=0
    Pozdrawiam
    Małgośka

  12. #212

    Domyślnie

    Kiedyś "Cztery Kąty" wydały takie dwa zbiory projektów gotowych. Tam były projekty pani architekt Sylwi Strzeleckiej, która w jednym z projektów (bardzo mi się podobał) wydzieliła:
    1/ sypialnia z gabinetemi łazienką i garderobą dla gospodarzy,
    2/ kuchnię ze spiżarką, połaczoną z jadalnią,
    3/ garaż podwójny
    4/ poddasze uzytkowe

    i inne jej projekty są w podobnym stylu.
    Ja buduję co prawda w/g projektu MURATORA D009a - dom na 102 wariant II, ale gdybym miała większą działkę i trochę większy kredyt, to na pewno spróbowała bym albo któryś z projektów gotowych tej Pani albo zamówić u niej projekt gotowy. Pamiętaj,że większość projektów ma też wersje lustrzane.
    Miłych snów i pozdrawiam

    P.S. Pamiętam, że to była architekt z Warszawy

  13. #213

    Domyślnie

    Nie jest tak źle, są takie projekty np.
    http://www.apa-domy.com.pl
    projekt Korona II przy minimalnym zmniejszeniu szerokości
    A także Kalina II z pracowni Arex z Warszawy [email protected] www.arex.net.pl (strona w budowie)
    Powodzenia
    Pozdrawiam.
    Włodek

  14. #214

    Domyślnie

    No tak Korona II myślałem o niej ale chyba sie nie da tak jej zmniejszyć żeby weszła na działkę o szer 21.99 cm

  15. #215

    Domyślnie

    Zobacz ten arex, mają naprawdę fajne projekty, niestety niedostępne w sieci. Ja znalazłem je w katalogu "Najciekawsze projekty 2003", ale zawsze można poprosić żeby przysłali faksem lub ich odwiedzić -ul. Klaudyny 12 lok 189 Warszawa.
    Wszystkie projekty tej pracowni umieszczone w w/w katalogu spełniają Twoje wymagania. Kalina II wg. katalogu mieści się na działce 22,8 ale ma z boku bardzo duży taras więc można spokojnie zmniejszyć (bardzo ładny projekt).
    Pozdrawiam.
    Włodek

  16. #216
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie wjazd od poludnia

    zobacz projekt KOLOR : Extradom.pl

  17. #217
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie wjazd od poludnia

    nie pamietam teraz czy ma dwa miejsca w garazu, ojej.

  18. #218
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie wjazd od poludnia

    tak, sprawdzilam, ma 2 miejsca w garazu, piekny domek, tylko nasza dzialka jest za waska. zobacz: www.gazeta.pl/projekty.Pozdrowienia Gabi

  19. #219
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie wjazd od poludnia

    jeszcze raz: www.gazeta.pl/dom /projekty

  20. #220

    Domyślnie Projekt do 110 m z czterema sypialniami

    Tak się od jakiegoś czasu wożę z wyborem projektu, więc postanowiłem się podzielić wrażeniami. Może ktoś z Was ma przemyślenia na podobny temat.
    Szukam małego domu (z przyczyn finansowych) z dużą ilością pokoi (z przyczyn rodzinno-charakterologicznych). Wiem że to oznacza małe klitki, ale to mi akurat nie przeszkadza.
    Z lektury pism fachowych wynika, że ta sama powierzchnia jest tańsza w domu piętrowym niż parterowym. Więc ma być dom z poddaszem użytkowym. Poza tym dach prosty, dwuspadowy, bez lukarn, znowu ze względu na koszty.
    W sumie z tego rysuje się już dość jasny obraz. Na dole salon połączony z kuchnią, mała łazienka, gabinek i pom. gospodarcze. Na górze 3 sypialnie i łazienka.
    Ze zdjęć widziałem, że Kodi zbudował coś podobnego i chyba o zbliżonej wielkości, ale nigdzie nie widziałem jego projektu.
    Znalazłem już kilka projektów spełniających założenia, ostatecznie zostały mi dwa:
    * http://domek.home.pl/m_cieply.htm - ok. 110 m
    * Oleńka I z Archipelagu - ok. 97 m
    Jest jeszcze kilka zbliżonych domków z Archipelagu, ale w każdym jest coś nie tak. Moim faworytem jest Oleńka - nie ma tego projektu na necie, jest w nowym katalogu Archipelagu (takim wściekle różowym). Po prostu super domek.
    Mam tylko zastrzeżenia co do tego biura - na innych wątkach ludzie na nie narzekali. A w rzeczonym katalogu nie zgadza się połeżenie kominów na rzutach podłogi i elewacji!!! Ale i tak to jest dla mnie nr 1.
    Czu ktoś ma przemyslenia na podobny temat?
    Pozdrówka dla wszystkich forumowiczów.
    r.

Strona 11 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony