dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 113 z 627
Pokaż wyniki od 2.241 do 2.260 z 12535
  1. #2241
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    dendziu

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    8

    Domyślnie Zmiany ROZETA

    Zmiany jakie mam zamiar dokonać
    - likwiduje pokój na dole
    - cofam kuchnie i jadalnie
    - powiękrzam taras
    -przenosze pomieszczenie gospodarcze za garaż
    Pomysły dostałem od projektanta przesłał mi kilka rozwiązań, niestety projekt jest tylko w wersji podstawowej.

  2. #2242
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DorkaC

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    Witam wszystkich. My jesteśmy prawie na ukończeniu Agnieszki. Aktualnie działamy w środku ( kafelki, almatura,zakładanie kotła, kaloryferów), na zewnatrz zostało nam ocieplenie budynku. Zrobiliśmy wiele zmian np.:
    poszerzenie klatki schodowej, pomniejszenie kotłowni,
    wyższy salon -3,15 m,
    łazienki górne zmienione,
    sypialnia nad garażem z oddzielną łazienką,
    obniżenie garażu,
    zmiana wygladu wykusza ( okna od podłogi , z możliwością wyjścia)

    Mogę przesłać zdjęcia jeśli ktoś będzie zainteresowany. Budujemy się pod Wrocławiem.

    DorkaC

  3. #2243
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kris19

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    839
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał DorkaC
    Witam wszystkich. My jesteśmy prawie na ukończeniu Agnieszki. Aktualnie działamy w środku ( kafelki, almatura,zakładanie kotła, kaloryferów), na zewnatrz zostało nam ocieplenie budynku. Zrobiliśmy wiele zmian np.:
    poszerzenie klatki schodowej, pomniejszenie kotłowni,
    wyższy salon -3,15 m,
    łazienki górne zmienione,
    sypialnia nad garażem z oddzielną łazienką,
    obniżenie garażu,
    zmiana wygladu wykusza ( okna od podłogi , z możliwością wyjścia)

    Mogę przesłać zdjęcia jeśli ktoś będzie zainteresowany. Budujemy się pod Wrocławiem.

    DorkaC
    Witam
    No to super. Prosze o wiecej informacji:
    koszty jakie i na ile odbiegają od kosztorysu MGPROJEKT
    czy są jakies błedy w projekcie.
    No i poproszę o dużo duzo zdjęć

    Zmiany ciekawe (może Macie jakiś rysunek)

    Ja narazie jestem w fazie strzelania do urzędników.
    Pozdrawiam KRIS1970
    [email protected]

  4. #2244
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DorkaC

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    Cześć Kris,

    Koszty, no cóż , szczerze mówiac nie pamietam jaka była wycena biura.
    Jedno jest pewne, materiały i robocizna znacznie podrożała. My w ogóle nie patrzylismy na wycenę, kosztorys z biura.

    Stan surowy zamknięty, czyli bez okien ,drzwi, bramy garażowej wyniósł nas 180 tys. Z czego 60 tys dach. No a teraz wykańczenie siebie i domu. I tu pieniądze idą jak woda. Nie da się ukryć ,że dom jest duży, ma powikłany dach i fachowcy się muszą trochę na biedzieć, a za tym chcą zarobić.

    Jutro będę na budowie zrobię kilka nowych zdjęć i przyślę. Jeśli chodzi o rysunki to może być to skomplikowane, ale może zeskanuję ci.

    narka

  5. #2245
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kris19

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    839
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał DorkaC
    Cześć Kris,

    Koszty, no cóż , szczerze mówiac nie pamietam jaka była wycena biura.
    Jedno jest pewne, materiały i robocizna znacznie podrożała. My w ogóle nie patrzylismy na wycenę, kosztorys z biura.

    Stan surowy zamknięty, czyli bez okien ,drzwi, bramy garażowej wyniósł nas 180 tys. Z czego 60 tys dach. No a teraz wykańczenie siebie i domu. I tu pieniądze idą jak woda. Nie da się ukryć ,że dom jest duży, ma powikłany dach i fachowcy się muszą trochę na biedzieć, a za tym chcą zarobić.

    Jutro będę na budowie zrobię kilka nowych zdjęć i przyślę. Jeśli chodzi o rysunki to może być to skomplikowane, ale może zeskanuję ci.

    narka
    Witam

    Super dzięki za info.

    Mgprojekt podaje swoją wycenę na stronie www

    144,800.00 PLN stan surowy otwarty
    191,200.00 PLN stan surowy zamknięty
    157,440.00 PLN roboty wykończeniowe (tu się można wykończyć)

    Więc moze ten kosztorys nie jest tak do końca zły ?
    Ale zycie pokaże jaka jest prawda.
    Znowu ktoś nie zapłaci VAT- u

    Kurcze ale wam zazdroszczę. Swięta pewnie juz w nowym domku.?

    Przesyłajcie wszystko, co Wam w ręce wpadnie.
    Szkoda że dzieli nas parę kilometróm, bo bym wpadł i obejrzał budowe na zywo (ale nigdy nic nie wiadomo).

    Pozdrawiam i połamania łopaty

  6. #2246

    Domyślnie LETYCJA z Archipelagu vs ANDROMEDA z Dobre domy

    Może mi ktoś pomóc i powiedzieć pare słów porównujących te dwa domy a szczególnie szukam informacji na temat Letycji .
    Bardzo poważnie zastanawiam sie nad tymi domami, prosze o wszelkie uwagi i porady

  7. #2247

  8. #2248
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DorkaC

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    Kris,

    wysłyłam ci kilka zdjęć na prywatną skrzynkę, bo tu nie umiem jeszcze.

    Dorka

  9. #2249
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    DorkaC

    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Posty
    7

    Domyślnie

    Kris,

    wysłyłam ci kilka zdjęć na prywatną skrzynkę, bo tu nie umiem jeszcze.

    Dorka

  10. #2250
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kris19

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    839
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał DorkaC
    Kris,

    wysłyłam ci kilka zdjęć na prywatną skrzynkę, bo tu nie umiem jeszcze.

    Dorka
    Dziekuję za zdjęcia.

  11. #2251

    Domyślnie

    Jestem na etapie scian. Buduje takze Agnieszke na Dolnym Śląsku i byłbym wdzieczny za zdjecia Waszej. Pozdrawiam.

  12. #2252

    Domyślnie Re: Zmiany ROZETA

    Cytat Napisał dendziu
    Zmiany jakie mam zamiar dokonać
    - likwiduje pokój na dole
    - cofam kuchnie i jadalnie
    - powiękrzam taras
    -przenosze pomieszczenie gospodarcze za garaż
    Pomysły dostałem od projektanta przesłał mi kilka rozwiązań, niestety projekt jest tylko w wersji podstawowej.
    te pomysły powstały przy okazji moich negocjacji z architektem w zeszłym roku - kupowałam Hermes (ma prawie identyczny układ pomieszczeń)
    wtedy pan Marcin mi mówił, że nie chce ich dać w wersji standardowej - widzę, że jednak bardziej się sprawdzają zmiany niż standard.

  13. #2253
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    czesc przyhylam sie do 1 tylko zlikwiduj stemple w pokojah a jak to ci muraz powie poprostu sprawdz czy sie da zmienic sciany dzialowe na konstrukcyjne z podparciem od parteru czyli zeby sie wiazaly z tymi na dole jeszcze mu sie przyjze temu projektowi dokladniej ale jak bede mial czas a jak masz jeszcze jakies pytanko to smialo
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

  14. #2254

    Domyślnie

    Tak tylko dla przypomnienia....
    Proszę was o jakies opnie....

  15. #2255

    Domyślnie

    Cześć, Witam wszystkich,
    Projekt Agnieszka tez wpadl mi w oko i dosyc powaznie go rozwazam. Jest tylko jedno ale: jest o 20 cm za wysoki a wiec nie jest zgodny z moimi warunkami zabudowy. Moze ktos tez mial taki problem i wie jak go rozwiazac?

    I jeszcze prosba do DorkiC - jesli mozesz przeslij mi zdjecia z budowy tego domku. Bede wdzieczna

    pozdrawiam,
    Kowala

  16. #2256

    Domyślnie Proszę pomózcie, projekty do oceny

    Witam
    mam już dość oglądania projektów, muszę się w końcu na coś zdecydować a pojęcie w temacie malutkie, pomóżcie wybrać, działka jest wąska więc możliwości ograniczone:
    http://www.mgprojekt.com.pl/all/przytulny.jpg
    http://www.mgprojekt.com.pl/domki/solidny/solidny.html
    http://www.e-projektydomow.pl/projekt/1136
    bardzo proszę o wszelkie opinie, bo sama po obejrzeniu setek projektów mam już tylko mętlik i napewno coś przeoczę

  17. #2257
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kris19

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    839
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowala
    Cześć, Witam wszystkich,
    Projekt Agnieszka tez wpadl mi w oko i dosyc powaznie go rozwazam. Jest tylko jedno ale: jest o 20 cm za wysoki a wiec nie jest zgodny z moimi warunkami zabudowy. Moze ktos tez mial taki problem i wie jak go rozwiazac?

    I jeszcze prosba do DorkiC - jesli mozesz przeslij mi zdjecia z budowy tego domku. Bede wdzieczna

    pozdrawiam,
    Kowala
    Może wystarczy go niżej posadowić.

  18. #2258

    Domyślnie

    Cytat Napisał kris19
    Cytat Napisał kowala
    Cześć, Witam wszystkich,
    Projekt Agnieszka tez wpadl mi w oko i dosyc powaznie go rozwazam. Jest tylko jedno ale: jest o 20 cm za wysoki a wiec nie jest zgodny z moimi warunkami zabudowy. Moze ktos tez mial taki problem i wie jak go rozwiazac?

    I jeszcze prosba do DorkiC - jesli mozesz przeslij mi zdjecia z budowy tego domku. Bede wdzieczna

    pozdrawiam,
    Kowala
    Może wystarczy go niżej posadowić.

    Kris,
    Dzieki za porade, moze jest to jakies rozwiązanie

  19. #2259
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    Samuel&Mysia

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    224
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    46

    Domyślnie

    Na samym poczatku obejrzelismy "Nigdy w zyciu" I nas olsnilo, ze dom za granicami Warszawy wychodzi taniej niz mieszkanie w tymze miescie. Oraz, ze domek drewniany buduje sie sporo szybciej od murowanego. No i ma swoj styl
    Pozniej z jednej strony zaczelismy szacowac na co nas stac (jaki moge wziac kredyt, oraz ile bedziemy mogli przeznaczyc gotowki na to, co bedzie trzeba kupic przed wzieciem kredytu), a z drugiej - czego potrzebujemy. I metoda kolejnych przyblizen dotarlismy do projektu firmy Wasco, "Chata 47"
    Podstawowe zalozenia:
    1. Zmiescic sie ze wszyskkim (czyli razem z dzialka) w mniej niz 200000zl
    2. Maly dom (50-75 metrow powierzchni uzytkowej), ale za to z duzym tarasem i balkonem.
    3. Poddasze uzytkowe, aby tym bardziej oszczedzic powierzchnie dzialki.
    4. Trzy-cztery pokoje. W zalozeniu w domu maja mieszczac tylko dwie osoby, wiec nawet cztery pokoje to troche za duzo.

  20. #2260

    Domyślnie

    Witam
    oj wiem co czujesz sami mamy metlik w glowie bo tyle projektow z tych co zostaly pokazane podoba mi sie ten drugi -solidny- ale jak dla mnie to za duzo okien ma w garazu , i powiekszylabym salon o ten pokoj gabinetowy reszta jest fajna
    ale niestety decyzje musimy podejmowac sami ))

Strona 113 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony