dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 127 z 627
Pokaż wyniki od 2.521 do 2.540 z 12535
  1. #2521
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    nie mogę go znaleźć

  2. #2522

    Domyślnie Dom w Macierzankach

    Witam,
    miałem okazję zobaczyć ten dom (w macierzankach), już wykończony i zamieszkany. Podzielę się z Wami uwagami, bo wiem z autopsji, ze są cenne, dla przeglądających to forum

    Domek wcale nie jest duży (jeśli chodzi o otwarte powierzchnie). Sklasyfikowałbym go jako średni, z powierzchniami raczej przytulnymi, do kameralnej aranżacji. Może się podobać Ale jak ktoś lubi duże salony, stylowe "ciężkie" meble i "nadmuchane" sofy - niech raczej rozejrzy się za innym projektem.

    Co mnie zaskoczyło na "plus":
    - wygodny wiatrołap (pomimo ustawienia 2 szaf, jak w projekcie)
    - przestronny hol góra i dół. wchodzac do tego domu czujesz sie swobodnie i napewno nie klaustrofobicznie
    - dom ten wydaje sie bardzo funkcjonalny, nie tylko na "papierze"
    - duży garaz (wewnatrz prawie 6x6)
    - jadalnia - na żywo wydawała mi sie większa niz na rysunku, jest wygodna dla 8 osobowego stołu (jak w projekcie), który ładnie wkomponowuje się w wykusz.
    - bardzo wygodne schody (tak sie zastanawialem czy nie za bardzo ).
    - ustawna i fajna lazienka na gorze, strych (suszarnia) większe niz sie spodziewałem
    - gabinet - wykusz to dobry pomysł

    Minusy:
    - schody (żelbetowe). W tym domu schody aby były realna ozdobą (a maja ku temu szanse, z racji usytuowania) musza byc "lżejsze" - najlepiej chyba ażurowe (chociaż i takie, które będą bez prześwitów, ale pod spodem zachowają kształt schodkowy powinny być ok).
    Schody te wchodzą do jadalni, ale to jeszcze ujdzie. Ingerują mocno w pokój na górze, psując go niestety (w pokoju tym obserwujemy przewężenie, które skutecznie odbiera urok pomieszczeniu).
    Wg mnie należałoby w tym domku rozwazyc takie schody, które bylyby widoczne z jadalni (integrując ją z holem, czyli brak sciany miedzy holem a jadalnia) oraz nie wchodziłyby w obszar jadalni/pokoju na górze. Chyba na wachlarzaowych dałoby się to "wykręcić"

    - pokoje na poddaszu mniejsze niz przypuszczalem, paradoksalnie najfajniejsze wydały mi sie te najmniejsze, w kwadracie (czyli ten od frontu oraz tylny, z dwoma jaskólkami)
    Jesli ktos zamiast garderob woli szafy - moze spokojnie nie robic scian. Pokoje wtedy wieksze, a dodatkowo fajnie doswietlone przez veluxy.


    - garderoba dostepna z holu - garderoba to za duzo powiedziane. To jest miejsce na odkurzacz albo koza dla niesfornych dzieci
    jednak jest to potrzebne


    - brak spiżarki na dole i nie bardzo można ją "odnaleźć". pozostaje tylko jakaś szafka w kotłowni - ta niestety jest dostepna tylko z garażu

    - kuchnia. troche malo miejsca na zabudowę. Raczej nie nalezy wstawiac zbyt duzo mebli - jednak to, co przewiduje aranzacja z projektu to za malo. Kuchnia wydaje sie mała, ale to chyba kwestia tego, ze na jej srodku stal stół. Dobrym pomysłem jest usunięcie ścianki (tej od jadalni).


    To chyba tyle. Generalnie jest to ładny domek. Chętnie zobaczyłbym jeszcze Orchidee, ale poki co nie udało mi sie takiego "wyczaić" w okolicy

  3. #2523

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pola_2
    zlikwidowaliśmy all lukarny, w zamian tego okna połaciowe, z przodu bawole oko, okno od jadalni "wyprostowaliśmy" i pociągnęliśmy do samego dołu, powiększyliśy okna tarasowe w salonie,
    my dopiero zaczynamy jeszcze żaden fachowiec nie widział dachu
    Dzieki za informację. Czy zmienialiście coś może odnośnie okna w spiżarni?
    Pozdrawiam.

  4. #2524

    Domyślnie

    Wiatm,

    Razem z żonką wybraliśmy projekt ( po przejrzeniu setek różnych gotowych projektów), który urzekł nas swoim stylem.

    http://www.domoweklimaty.pl/index.php?id=4&hid=784

    i nasza realizacja:












    pozdrawiam
    Darek
    A jeśli dom będę miał to będzie bukowy koniecznie, pachnący i słoneczny. Wieczorem usiądę wiatr gra a zegar na ścianie gwarzy.....

    Projekt Saga
    http://www.domoweklimaty.pl/index.ph...project_id=784

  5. #2525

    Domyślnie

    Cytat Napisał DorkaC
    Cześć Kris,

    Koszty, no cóż , szczerze mówiac nie pamietam jaka była wycena biura.
    Jedno jest pewne, materiały i robocizna znacznie podrożała. My w ogóle nie patrzylismy na wycenę, kosztorys z biura.

    Stan surowy zamknięty, czyli bez okien ,drzwi, bramy garażowej wyniósł nas 180 tys. Z czego 60 tys dach. No a teraz wykańczenie siebie i domu. I tu pieniądze idą jak woda. Nie da się ukryć ,że dom jest duży, ma powikłany dach i fachowcy się muszą trochę na biedzieć, a za tym chcą zarobić.

    Jutro będę na budowie zrobię kilka nowych zdjęć i przyślę. Jeśli chodzi o rysunki to może być to skomplikowane, ale może zeskanuję ci.

    narka
    Czy też mogę się uśmiechnąć o fotki Agnieszki? Z góry dziekuję :

  6. #2526

    Domyślnie

    nummer 3, Piasek Pustyni, ale bedzie on tez najdrozszy z tych 3 wiec trzeba wziazc pod uwage zasoby finansowe , sama dobrze wiesz

  7. #2527

    Domyślnie

    1. LMB 20a http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=53888&page=1


    Opinie zarowno pozytywne jak i negatywne mile widziane.

  8. #2528
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    vib

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    195

    Domyślnie

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic...light=#1464075

    powiem szczerze, ze za bardzo nie rozumiem tego - naprawde wynika na to, ze pragniesz, zeby osoby z forum za wszelka cene potwierdzily Twoj wybor

    Pzdr.
    vib

  9. #2529

    Domyślnie

    Cytat Napisał vib
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?p=1464075&highlight=#1464075

    powiem szczerze, ze za bardzo nie rozumiem tego - naprawde wynika na to, ze pragniesz, zeby osoby z forum za wszelka cene potwierdzily Twoj wybor

    Pzdr.
    vib
    co prawda lubie być przekorna, ale niekoniecznie tym razem
    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=84753

    menia - jak Ci sie podoba - buduj LMB20a - przecież to TY będziesz tam mieszkać

    odpowiedź na poniższy post (nie chcę zajmować miejsca na wypowiedzi innych osób ) -gdyby takie osoby były, to odezwałyby się, po kilku wewątkach, które założyłaś. Już zmykam i się zamykam pozdrawiam

  10. #2530

    Domyślnie

    Czlowiek szuka kogos, komu tez spodobal badz spodoba sie projekt a wytykaja mu ze szuka poparcia (i to wkolko te same osoby)

    Chetnie porozmawialabym z kims kto juz np. wybudowal ten dom, kto teraz tez zastanawia sie nad wyborem tak jak ja.

    Jest przeciez wiecej osob na tym forum niz vib, stasny czy ave, ktorych to zdanie juz poznalam i wcale nie zmuszam do jego zmiany.

    Jesli kogos temat nie wciaga przeciez nie zmuszam do wchodzenia i wypowiadania sie na sile.

    Moze jest tu jeszcze ktos na tym forum kto podzieli sie swoimi spotrzezeniami???

  11. #2531

    Domyślnie

    Ja się chętnie podzielę
    chociaż może nie życzyłabyś sobie moich spostrzeżeń.
    Ale tak mi się podobają dachy kopertowe.
    Tylko dlaczego mieszkanie pod nimi jest takie klaustrofobiczne

    powierzchnia zabudowy ma się kiepsko do powierzchni użytkowej, wszędzie skosy, okna dachowe w które wali deszcz i pada śnieg. Zamiast pięterka ma się stryszek.
    Wolę dom nie tak ładny, bo skorzystają na tym tylko sąsiedzi - zaspokoi ich poczucie estetyki, ale nie moje poczucie wygody.
    Mieszkamy od 21.04.2008 !

  12. #2532
    SYMPATYK FORUM (min. 10) Avatar Slash
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Wrocław
    Dzielnica
    Fabryczna
    Posty
    37

    Domyślnie

    Tukaj, akurat SAGA należy do zawężającego się grona moich faworytów, dlatego mam prośbę - jeżeli możesz, umieść na forum parę zdjęć ze środka + opis ew.przeróbek, na jakie się zdecydowałeś.

    Z góry dziękuję (thank you from the mountain )
    Pozdrawiam, Slash

  13. #2533

    Domyślnie

    Cytat Napisał Slash
    Tukaj, akurat SAGA należy do zawężającego się grona moich faworytów, dlatego mam prośbę - jeżeli możesz, umieść na forum parę zdjęć ze środka + opis ew.przeróbek, na jakie się zdecydowałeś.

    Z góry dziękuję (thank you from the mountain )
    Witam,

    Zapraszam do grona Sagowiczów. Najwięcej opinii, zdjęć i informacji w poście " poszukuję zdjęć domu Saga" http://forum.muratordom.pl/viewtopic...highlight=saga

    Tutaj też są dane o moich małych przeróbkach.

    pozdrawiam

    Darek
    A jeśli dom będę miał to będzie bukowy koniecznie, pachnący i słoneczny. Wieczorem usiądę wiatr gra a zegar na ścianie gwarzy.....

    Projekt Saga
    http://www.domoweklimaty.pl/index.ph...project_id=784

  14. #2534

    Domyślnie

    A ja wybór projektu mam już za sobą, dom stoi, właśnie dopracowujemy go w środku. Wszystko zaczęło się 7 lat temu. O tym, ze będziemy budować wiedzieliśmy od zawsze, ale na przeszkodzie stał permanentny brak gotówki. Fundamenty powstały w 2001 r. , póżniej powolutku, pomalutku...
    Wybraliśmy projekt Muratora D11 i wystarczyła chwila by zdecydować, ten, albo żaden ( a mielismy już "prawie" kupiony LK119 z pracowni LK&PROJEKT). Nadal jestem nim zachwycona. Żałuję tylko, że tak mało osób go buduje, chętnie podzieliłabym się wrażeniami.

  15. #2535

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiolasz
    nie mogę go znaleźć
    www.dom-parterowy.pl
    Kasia i Paweł

  16. #2536
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar wiolasz
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    15.211
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    460

    Domyślnie

    strone mam tylko nr projektu nie mogę go znaleźć, postaraj sie wkleić zdjecia pomieszczeń na forum jak mozesz

  17. #2537
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    kris19

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    839
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    118

    Domyślnie

    Cytat Napisał SONYA
    Cytat Napisał DorkaC
    Cześć Kris,

    Koszty, no cóż , szczerze mówiac nie pamietam jaka była wycena biura.
    Jedno jest pewne, materiały i robocizna znacznie podrożała. My w ogóle nie patrzylismy na wycenę, kosztorys z biura.

    Stan surowy zamknięty, czyli bez okien ,drzwi, bramy garażowej wyniósł nas 180 tys. Z czego 60 tys dach. No a teraz wykańczenie siebie i domu. I tu pieniądze idą jak woda. Nie da się ukryć ,że dom jest duży, ma powikłany dach i fachowcy się muszą trochę na biedzieć, a za tym chcą zarobić.

    Jutro będę na budowie zrobię kilka nowych zdjęć i przyślę. Jeśli chodzi o rysunki to może być to skomplikowane, ale może zeskanuję ci.

    narka
    Czy też mogę się uśmiechnąć o fotki Agnieszki? Z góry dziekuję :
    Przepraszam ale po awari windows straciłem dużo danych no i fotki także.

    Ale dziś podpisałem umowę na stan otwrty z ekipą i jestem zadowolony że udało mi się to zrobić.

  18. #2538

    Domyślnie

    Kris, jaka jest cena robocizny przy Agnieszce. Ja myślę o budowie wersji z powiększonym garażem ale trochę boję się rzeczywistych kosztów budowy, które ponoc ostatnimi czasy strasznie rosną.

    pozdrawiam
    SONYA[/code]

  19. #2539

    Domyślnie

    Cytat Napisał wiolasz
    strone mam tylko nr projektu nie mogę go znaleźć, postaraj sie wkleić zdjecia pomieszczeń na forum jak mozesz

    http://www.dom-parterowy.pl/rzuty.ph...ria=dg&id=dg25
    Kasia i Paweł

  20. #2540

    Domyślnie

    Nie rozumiem dlaczego eskimosa tak dziwi projekt D06, sama go buduję i znam parę osób między innymi z tego forum, które też popełnieją ten czyn.
    Dla mnie jest to alternatywa dla większego mieszkania, mam zamiar wybudować go za cenę mniejszą niż zapłaciłabym za podobne metrażowo mieszkanie, a na mieszkanie 77 m przecież nikt nie robi tak , tylko mówi, że jest to całkiem fajna powierzchnia, ja po prostu wybrałam ten projekt, bo nie sposób wziąć wielki kredyt i budować duży dom, tylko trzeba mierzyć siły na zamiary, osobiście nie mam nic przeciwko dużym domom, sama gdyby mnie było stać postawiłabym sobie taką 150 m parterówkę, ale na teraz w zupełności wystarczy mi d06. Należę do tej części osób, które uważają, że jeżeli nia mam odpowiedniej ilości kasy to nie porywam się z motyką na księżyc, zresztą później często nawet na tym forum można przeczytać, że przeszkadzają ludziom niewykończone domki, które latami straszą swoją brzydotą, bo ktoś się przeliczył.

    Jeśli chodzi w ogóle o małe domki to sama do niedawna analizowałam na różne sposoby co najlepiej i najtaniej postawić, odnośnie powyższych projektów ciężko mi się ustosunkować, ale z moich obserwacji wynika, że dom z poddaszem musi być trochę większy niż parterowy, bo schody zajmują jednak powierzchnię, a poza tym skosy zawsze pomniejszają powierzchnię więc 80m w parterze, to nie to samo, co 80m z poddaszem.

Strona 127 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony