dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 501 z 627
Pokaż wyniki od 10.001 do 10.020 z 12535
  1. #10001

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    Wiem, że polecacie projekty indywidualne ale po co mam przepłacać...Podczas budowy wybiorę grubsze docieplenie lub pustaki i mam mniejsze zapotrzebowanie na ciepło...Po co przepłacać jak bryła/układ pomieszczeń i powierzchnia w gotowym projekcie mi odpowiada?
    Przepłacać? Nie wiem czy można nazwać przepłacaniem dopasowanie budynku do własnych potrzeb i warunków lokalizacyjnych W wielu przypadkach projekt i jego adaptacja kosztuje tyle, co zlecenie indywidualnego.
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  2. #10002
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankes789 Zobacz post
    Po co przepłacać jak bryła/układ pomieszczeń i powierzchnia w gotowym projekcie mi odpowiada?
    skoro ci odpowiada.

    Przejrzyj projekt pod względem instalacji - np. jak planujesz rekuperację, to likwidujesz kominy wentylacyjne.

  3. #10003

    Domyślnie

    Nie dostałem tu wcześniej odpowiedzi na wstępną koncepcję naszego bliźniaka. Stanęło na tym, że będziemy rozwijać dalej tą koncepcję z architektem. I kolejna wersja. Budynek został rozszerzony o metr. Pomogło to zwiększyć powierzchnię mniejszego pokoju na piętrze oraz łazienki.
    Ponadto zrezygnowałem z łazienek na dole, na rzecz większego wspólnego PG.
    Wiadomo kompromisy, kompromisy. Kuchnia (a właściwie aneks ) musiała pójść do środka budynku. Nie wiem jak z przejściem pomiędzy stołem jadalnym a kuchnią. Ponadto chyba będę chciał rozszerzyć PG do 2m przynajmniej. Ponadto umywalka w PG też by się przydała.

    Rzut parteru
    https://picasaweb.google.com/1149417...28664194097218

    Rzut piętra
    https://picasaweb.google.com/1149417...28923085654226

    ps. wejście od zachodu, więc taras na wschód co mi odpowiada. Natomiast nie duża ilość okien od południa. Link do poprzedniej koncepcji http://forum.muratordom.pl/showthrea...=1#post7053007
    Ostatnio edytowane przez Darkat ; 29-01-2016 o 10:58

  4. #10004

    Domyślnie

    "Niestety, nie znaleziono strony."
    Budujemy "Cyprysa" (pracownia Horyzont)
    Dom 165 m2 p.u. Ściany: silikat. Dachówka Euronit. Okna 3-szyb. Schuco. WM+reku. Działka 1500 m2 Ważne daty: 28.03.2012 zakup działki 17.07.2012 PnB 24.10.2012 fundamenty 19.11.2012 stropy 09.01.2013 dach 11.01.2013 SSO 22.05.2013 SSZ 15.06.2013 instalacje 22.06.2013 tynki wewn. 26.06.2013 wylewki 27.07.2013 ocieplenie poddasza 22.08.2013 PnU 29.08.2013 MIESZKAMY! 04.2014 taras 09.2016 ogrodz. frontowe 07.2017 kominek 09.2019 założenie ogrodu

  5. #10005

    Domyślnie

    Nie wiem. Mi wchodzi
    Spróbuję tak



    Ostatnio edytowane przez Darkat ; 29-01-2016 o 11:05

  6. #10006
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darkat Zobacz post
    Nie dostałem tu wcześniej odpowiedzi na wstępną koncepcję naszego bliźniaka. Stanęło na tym, że będziemy rozwijać dalej tą koncepcję z architektem. I kolejna wersja. Budynek został rozszerzony o metr. Pomogło to zwiększyć powierzchnię mniejszego pokoju na piętrze oraz łazienki.
    Ponadto zrezygnowałem z łazienek na dole, na rzecz większego wspólnego PG.
    Wiadomo kompromisy, kompromisy. Kuchnia (a właściwie aneks ) musiała pójść do środka budynku. Nie wiem jak z przejściem pomiędzy stołem jadalnym a kuchnią. Ponadto chyba będę chciał rozszerzyć PG do 2m przynajmniej. Ponadto umywalka w PG też by się przydała.

    Rzut parteru
    https://picasaweb.google.com/114941783214225776141/29Stycznia201602#slideshow/6245128664194097218

    Rzut piętra
    https://picasaweb.google.com/114941783214225776141/29Stycznia201603#slideshow/6245128923085654226
    Nie otwierają mi się te strony, więc wypowiem się odnośnie poprzedniego Twojego projektu.
    Pierwsza myśl: dom na weekend a nie do codziennego mieszkania. Jeśli chciałbyś tam mieszkać przez cały rok i to nie sam lecz z rodziną, to cały projekt należałoby zmienić.
    Po pierwsze, jest tam aneks kuchenny jak w pokoju hotelu typu combo.
    Po drugie, brakuje miejsc magazynowych jak garderoba, spiżarka (zwłaszcza gdy kuchnia to tylko dwie szafki).
    Po trzecie, za małe pomieszczenie gospodarcze jeśli chciałbyś ogrzewaniać czymś innym niż prądem (także grzanie wody prądem w miejscach jej odbioru).

    Kilka tygodni temu pisałeś o tym, że Twój dom ma mieć ok. 100m2 i być piętrowy. Elfir zwróciła Ci uwagę, że to jest słaby pomysł i dla takiej powierzchni lepiej zdecydować się na parterówkę - ładniej, taniej i wygodniej. Teraz chcesz budować bliźniaka lub dom dwurodzinny (piętro/parter) każde mieszkanie ma mieć max. 70m2. Teraz powiększasz dom o 1 metr...
    I teraz pytania...
    - dlaczego bliźniak/dwurodzinny
    - ile osób ma tam mieszkać
    - jak dużą masz działkę
    - jaki typ domu możesz wybudować wg. tego co "mówi" plan zagospodarowania przestrzennego (lub warunki zabudowy), i jak dużą może zajmować powierzchnię

    Odnośnie Twojego ostatniego postu...
    Rezygnacja z wc na parterze, to nie jest najlepszy pomysł. Jak wyobrażasz sobie bieganie po schodach zabiegowych na piętro aby skorzystać z ubikacji? A gdy grilujecie ze znajomymi w ogrodzie?


    DOPISEK
    Gdy widać już nowe obrazki...
    Lepiej już to wygląda niż poprzednia wersja, ale szału nie ma.
    Kuchnię można powiększyć o przestrzeń pod schodami.
    Nie rezygnuj z wc na parterze!
    Nadal brakuje porządnej części magazynowej.
    Przedsionek spory ale mało ustawny. Do tego ciemny - no chyba że drzwi będą przeszklone.
    Komunikacja przez środek pokoju dziennego - trzeba by to zmienić, ale to już byłby inny projekt.
    Nie pokłócicie się o rzeczy we wspólnym pom. gospodarczym?
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 29-01-2016 o 11:19
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  7. #10007

    Domyślnie

    No niestety musimy z bratem patrzeć na portfel. Składamy się po połowie, więc taki bliźniak to dla nas najlepsze rozwiązanie. Mieszkania 70 m w zupełności nam wystarczą. Jasne, że dobrze by było gdybyśmy budowali osobno po np. 100 m2 parterówki. Dlatego musimy iść na kompromisy.
    PG będzie wspólne bo chcemy mieć je duże. Inaczej się się nie dało dla domu o wymiarach11x9m. Ogrzewanie będzie gazowe wspólne. Wyrzut przez ścianę planujemy. Pralki się mają tam zmieścić. Wypadało by jeszcze umywalkę umieścić. Najsłabszy punk to jak zauważyłeś kuchnia i brak WC. Nie wiem może zrobić jakieś wspólne awaryjne WC w PG
    Trzeba pamiętać że będzie to budynek z dachem płaskim, więc skosy nie będą nas martwić na górze.
    Dzięki za uwagi.

    ps. co do koncepcji. To rodzi się od roku i bardzo dobrze. Były rożne wyobrażenia co do tego co chcemy zbudować. Działka brata i moja (złączone ze sobą ) pozwala na większy budynek. Ale koszt. Zrezygnowaliśmy z kominków. Oprócz wyrzutu bocznego żadnych kominów. WM ma być od razu zaprojektowana.
    Ostatnio edytowane przez Darkat ; 29-01-2016 o 11:30

  8. #10008

    Domyślnie

    U mnie jest szkielet drewniany z pierwszym stropem drewnianym i pustką powietrzną pod nim o wys 130cm. Spiżarkę zrobiłem w kuchni... pod podłogą

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC9907.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	96,0 KB
ID:	345016

    Ma to około 3x3m, dookoła są półki 60cm głębokie. Pod resztą domu mam wolną przestrzeń na materiały wszelakie. Nie namawiam, pokazuję inne spojrzenie.

  9. #10009
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    CodeSnipper, wczoraj przeczytałam kilka ostatnich stron Twojego dziennika i bardzo spodbała mi się spiżarka oraz garderoba zrobiona z wykorzystaniem szafy

    Darkat, przejdź ze swoim indywidualnym projektem tutaj:
    http://forum.muratordom.pl/showthrea...t+indywidualny
    Będzie można dłużej się rozpisywać i stworzyć coś, co bardziej spełni Wasze oczekiwania nie tylko od strony finansowej. Bo sam koszt budowy i wykończenia to nie wszystko. Co z tego, że wybudujecie tanio, jeśli będzie wam brakować podstawowych wygód?
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  10. #10010
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a dlaczego nie możecie postawić parterowego bliźniaka?



    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-01-2016 o 12:37

  11. #10011

  12. #10012

    Domyślnie

    Bo brat chce piętrowy. Taki wymóg. No i kosztowo wyjdziemy na pewno na plus. Budynek będzie zwarty typu kostka. Będzie wyglądał jak nie bliźniak. Projekt nam się podoba, zdając sobie sprawę jakie daliśmy ograniczenia. Pisząc w tym wątku, miałem raczej na celu to czy widać tu jakieś rażące błędy, oprócz tego że mieszkania są małe jak na piętrowy budynek i zdajemy sobie sprawę że dwie klatki schodowe zajmują miejsce.


    ps. no i przede wszystkim chcemy wykorzystać możliwość budowy domu z dachem płaskim. Parterowy to nie za bardzo by wyglądał
    Ostatnio edytowane przez Darkat ; 29-01-2016 o 12:51

  13. #10013

    Domyślnie

    W łazience postarałbym się o zrobienie wc i umywalki na wspólnej ścianie - będzie wspólny odpływ, mniej roboty.

  14. #10014

    Domyślnie

    My przymierzamy się do budowy
    http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Skagen/#
    Moim zdaniem piękny, funkcjonalny dom. Fajnie rozwiązane piętro - brak skosów. Prostota formy, kształtu, czuć ducha skandynawskiego
    A do tego jeden z nielicznych projektów w których nie musze nic zmieniać (no może delikatne przesunięcie 1-2 ścian.)

    Szkoda że w Polsce nadal pasuje moda na pseudo dworki, kolumny, wykusze, balkony, itd. Okropne brrr!

  15. #10015
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    no mogliby już zrobić to przejście między garażem a kotłownią, by nie latać naokoło domu.

    spore przeszklenia od północy (zakładając wjazd od północy). zwłasczza bez sensu w sypialni - w polskich warunkach taki dom nie stoi na hektarowej działce, tylko na zwartym osiedlu. Czyli na wprost wielkiego okna w sypialni znajduje się drugi dom, co skutkuje, że bardzo kosztowne, wielkie przeszklenie i tak będzie non stop zasłonięte żaluzjami lub zasłoną.
    Innymi słowy - kupa pieniędzy wywalona tylko aby sąsiad pozachwycał się ładną elewacją.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 29-01-2016 o 16:54

  16. #10016

    Domyślnie

    garaż z natury jest pomieszczeniem brudnym i nieogrzewanym dlatego jest odizolowany od bryły domu.
    Typową graciarnię i pomieszczenie z rzeczami niezbędnymi czasami zapewnia. 1.7 pralnia c.o. Ile rzeczy niezbędnych do funkcjonowania domu trzymasz w garażu?

    Przeszklenie w sypialni standardowe szerokie na metr wysokość 232.
    Salon przeszklony z bezpośrednim wejściem na taras. Mamy wygodę i dużo światła.
    Jeżeli masz małą działkę ok może to być problem, my mamy taką 1200 m. oddzielona od sąsiadów żywopłotem także komfort sypialni / salonu zapewniony Nie mam również problemów z ciągłym zasłanianiem okien.
    Mamy w Polsce dziwny zwyczaj izolacji, bunkrowania się.
    Sypialnia na dole będzie i tak pełniła rolę biura także okno jej niestraszne.

    Projekt ma to coś, podoba się wszystkim firmą które proszę o wycenę.
    Nie oszukujmy się w Polsce popularne są parterówki, dworki, jakieś proste konstrukcje - prostopadłościan dach 2 spadowy ponieważ budujący raczej nie mają kasy, oszczędzają, jadą na kredytach.

    Jeżeli mam opcję spokojnie udźwignę to finansowo z pomocą małego kredytu który spłacę w 2-3 lata trzeba budować!

    cytują twoje słowa:
    Dziś podpisaliśmy w banku cyrograf na 30 lat :/

    Mi to nie grozi
    Ostatnio edytowane przez Sar.Adamus ; 29-01-2016 o 20:22

  17. #10017

    Domyślnie

    To jest projekt dla ludzi z dużą kasą. Bo żeby go zrobić ciepłym to albo drogie izolacje i okna, albo wywalanie hajsu na ogrzewanie. Jak może zauważyłeś, raczej mało w tym wątku takich.

    Jakbym miał duuuuużo hajsu, to mi się widzi. I też nie rozumiem przechodzenia z garażu do domu jakimś korytarzem. Nic tak nie budzi rano jak przebieżka 30m do garażu na mrozie.

  18. #10018
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    smolarz

    Zarejestrowany
    Jun 2015
    Skąd
    Rzeszów
    Kod pocztowy
    35-119
    Posty
    39

    Domyślnie

    Witam
    Przeglądam wiele projektów i zastanawiają mnie podawane na stronach orientacyjne.
    Przykład
    http://www.tooba.pl/projekt-domu-Kendra-TCD-389
    http://www.tooba.pl/projekt-domu-Tetyda-TJW-517 Wydaje się że Tetyda to dom mniejszy i prostszy w wykonaniu. A jednak podane ceny budowy są identyczne.
    Skąd to wynika? Z technologii wykonania. Czy w ogóle jest sens patrzeć na podawane kwoty? Czy te kwoty są niższe od realnych czy wyższe - czy jakieś uśrednione/

  19. #10019
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    z jakości wycen robionych przez kosztorysantów

    Kwoty najczęściej podawane są netto.

  20. #10020
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Sar.Adamus Zobacz post
    garaż z natury jest pomieszczeniem brudnym i nieogrzewanym dlatego jest odizolowany od bryły domu.
    Dlatego warto zrobić przejście przez część techniczną.
    Dla mnie projekty bez połączenia garażu z domem odpadają, jako niefunkcjonalne.
    W końcu nie wożę pickupem świniaka na farmie, by mieć jakoś szczególnie ufajdany samochód.

    A okno - chodziło mi o okno na piętrze od frontu. Żywopłotu nie masz na wysokości furtki i bramy wjazdowej - czyli wszystko co dzieje się w tak intymnym pomieszczeniu, jak sypialnia, jest widoczne jak na dłoni dla każdego przechodnia (bo okna do podłogi). Jak zimą palisz światło (a to pomieszczenie od północy, wiec z zasady najciemniejsze) rano i po południu to cię widać, jak na dłoni - w sypialni, garderobie i łazience. Może masz ekshibicjonistyczne zapędy, ale ja wolę robić kupę i uprawiać seks bez widowni. Nie jestem wyzwoloną Szwedką.
    Dlatego uważam, że przeszklenia frontowe to przerost formy nad treścią na przeciętnej działce budowlanej.

    Od przeszkleń od południa nic nie mam, poza tym, że latem będą niemiłosiernie nagrzewać pokoje na piętrze, więc znów - wielkie okna, które cały dzień trzeba przesłaniać żaluzjami.

    Jak napisał CodeSnipper - dom dla zamożnego inwestora, który wybuduje się na ogromnej działce, założy klimatyzację i sterowane inteligentnym systemem żaluzje.
    Tyle, ze ci zamożni nie muszą kupować gotowców, tylko zamawiają projekty indywidualne, dopasowane idealnie do swoich potrzeb.
    A na dużej działce lepiej wybudować dom parterowy.

    Rozplanowanie wnętrza jest interesujące, chociaż schody są niestety zabiegowe i w salonie, ale myślę, że dałoby się to skorygować.
    Brakuje mi stołu w części reprezentacyjnej domu.
    Stół w kuchni jest dobry na codzienne śniadanie, ale uroczysty obiad, wigilię, czy przyjęcie dla gości wolałabym urządzać poza kuchnią.

    A w Polsce nie buduje się tylko dworków. Całkiem sporo ludzi wybiera nowoczesną architekturę. Niestety w Polsce zapisy MZPZ często blokują inwestycje np. z płaskim dachem.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 30-01-2016 o 00:17

Strona 501 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony