dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 51 z 627
Pokaż wyniki od 1.001 do 1.020 z 12535
  1. #1001

    Domyślnie

    http://www.wm.com.pl/katalog/domy/W11g.html
    w muratorze znany jako "jaskółka" tyle ze bez garazu.
    sie nad nim zastanawialam ,ale wybralam mniejszy "zimorodek"

    pozdrawiam, Gloria

  2. #1002
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    gosć 12

    Zarejestrowany
    Mar 2005
    Posty
    8

    Domyślnie Re: Szukam projektu

    Cytat Napisał AxLe
    Czy ktoś zna url strony, na której są projekty pod nazwami, (pamiętam dwie)
    np. "Dom poety", "Dom kierowcy". Kiedyś przypadkowo trafiłem na tą stronę ale nie pamiętam adresu.

    ja znam
    www.buraczany-domek.pl

    w sam raz dla cię

  3. #1003

    Domyślnie Szmaragd

    Dziękuję za opinię, proszę o jeszcze. Pozdrawiam.

  4. #1004
    krab
    Guest
    krab

    Domyślnie

    Witam,
    Zobacz Żuczek ładna stodoła ale 300 bez problemu
    www.archeton.pl
    Będzie mi miło jak zobaczysz też Kraba-2 tak dla poszerzenia horyzontów

  5. #1005

    Domyślnie

    Ponawiam prośbę. Proszę o opinie na temat projektów. Pozdrawiam.

  6. #1006

    Domyślnie

    Cześć Wojtek, popatrzyłeś trochę na projekt? Może masz jakies spostrzezenia? Co myslisz o braku ściany kolankowej? Z jednej strony jest to obnizenie kosztów i komplikacji, a z drugiej funkcjonalność poddasza znacząco spada. Mam z tym trochę do przemyslenia. Inna sprawa, to z rysunków, które otrzymałem z biura projektowego wynika, że brak jest kominów wentylacyjnych w kuchni, nabliższe są w spiżarni. Nie mam pojecia, czy wynika to z niedokładności rysunku, czy tak po prostu jest. Zadzwonie jutro i postaram się wybadać ten temat. Jest jeszcze mały problemik wykonawczy w trakcie realizacji, mianowicie ten balkonik nad jadalnią, może byc problematyczny w wykonaniu, chodzi mi o dokładne zaizolowanie. Tutaj łatwo o fuszerkę i trzeba bardzo uważać na ten element. Jest to jedyny fragment sufitu w domu, który tak naprawdę nie jest pod ocieplonym dachem.
    To tylko garstka moich spostrzeżeń w temacie "Szmaragda", trochę brakuje mi czasu na zgłębienie tematu, niestety. A decyzji odnosnie wyboru tego, czy innego projektu jeszcze nie podjąłem.

    Pozdrawiam
    Piotr
    Mieszkam w domu!

  7. #1007

    Domyślnie Marianna czy Paprotka czekamy na Wasze opinie

    Jako ekspertom przedstawiamy Wam dwa projekty nad którymi się zastanawiamy. Czekamy na Wasze opinie. Napewno pomogą nam w podjęciu decyzji.
    http://www.domnahoryzoncie.pl/3/proj...&proj=PAPROTKA lub http://www.archipelag.pl/domek.php?K...500&ProjID=118 . Z góry dziękujemy

  8. #1008
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Irma
    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Skąd
    mazowsze
    Posty
    9.312
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    255

    Domyślnie

    z zewnatrz bardziej podoba mi sie domek Archipelagu tylko
    moim zdniem Marianna ma niewygodne wyjscie z kuchni za bardzo zasłania je stol

  9. #1009

    Domyślnie

    Cytat Napisał Irma
    z zewnatrz bardziej podoba mi sie domek Archipelagu tylko
    moim zdniem Marianna ma niewygodne wyjscie z kuchni za bardzo zasłania je stol
    to akuram można będzie zmienić wstawiając zamiast ścian nośnych filary lub specjalne stalowe belki nośne. Chciałabym żeby cały dół był otwarty, bo cenię sobie przestrzeń. Dziękuję i czekam na więcej opini.

  10. #1010

    Domyślnie

    Cześć. Pisałem do pracowni Krajobrazy, przysłali mi rysunki techniczne ale bardzo nieczytelne. Dzwoniłem do nich, obiecali, że przyślą coś bardziej dokładnego. Chciałbym wprowadzic kilka zmian, ale bez dokładnych rysunków jest to niemozliwe. Jak będę miał coś więcej to napiszę.
    Proszę jeszcze forumowiczów o ocenę projektu. Pozdrawiam.

  11. #1011

    Domyślnie Ola II czy Słoneczko z Horyzontu

    Waham się pomiędzy wyborem projektu Ola II a Słoneczko z Horyzontu. Nie ukrywam, że decydujące w dużej mierze będą koszty budowy.Czy możecie mi coś doradzić w tym względzie?

  12. #1012

    Domyślnie

    Ola II wydaje się być domem o bardziej urozmaiconej bryle, ale myślę, że koszty budowy obu tych domów byłyby bardzo zbliżone, dlatego niech nie będzie to decydujący czynnik..
    w Oli trochę dziwny jest garaż, ale zawsze można to zmienić..

    ja sam zdecydowałem się na Słoneczko..
    Please allow me to introduce myself, I'm a man of wealth and taste..

  13. #1013

    Domyślnie

    Pierwsze spostrzezenia:
    - horyzont: zeby napic sie wody, wziac sok z lodowki musisz przejsc caly dom, przejsc przez salon aby dostac sie do kuchni,
    jesli nie masz dzieci to na razie nie ma problemu, ale pomysl,z e za jakis czas, gdzy bedziesz wydawac przyjecie, bedziesz miala nasiadowke z kolezankami, przyjaciolmi to partner, dzieci beda musialy 'przeszkodzic' w rozmowie, zeby pojsc po picie, kanapke, nastawic sobie wode na herbate,

    - archipelag - tu jest korzystniej polozona kuchnia, kazdy kto nie uczestniczy w imprezie moze skorzystac z kuchni, np w pizamie i nikomu nie bedzie przeszkadzac,

    - horyzont - lazienka jest tak korzystnie polozona, ze nikt nie widzi wchodzacego, wychodzacego z wc, nikt nie ma widoku na kibelek przy otwartych drzwiach,
    - archipelag - wc powinien miec drzwi otwierane tak, aby w oczy nie rzucal sie kibelek _tym ktorzy spozywaja posilek przy stole w kuchni - poniewaz otwieranie nie byloby wygodne ja przesunelabym kibelek na przeciwna scianke,

    To byly spostrzezenia na goraco, i oczywiscie sa subiektywne.
    Pozdrawiam

  14. #1014

    Domyślnie

    Kolejne: w horyzoncie masz 2 funkcjonalne lazienki, w archipelagu 1 lazienke i wc - czy to wystarczy na wszystkich mieszkancow? W archipelagu mozna by zrobic jeszcze prysznic na parterze - przyda sie jak beda goscie - nie trzeba bedzie stac w kolejce na poddaszu, tylko ze wtedy najlepiej byloby przeniesc wejscie do przedpokoju na przeciw szafy, wtedy prysznic moglby byc we 'wnece' po schodami - nie wiem czy obrazowo to napisalam
    Oczywiscie wszystko jest subiektywne.

  15. #1015

    Domyślnie

    Cytat Napisał agniesia
    Kolejne: w horyzoncie masz 2 funkcjonalne lazienki, w archipelagu 1 lazienke i wc - czy to wystarczy na wszystkich mieszkancow? W archipelagu mozna by zrobic jeszcze prysznic na parterze - przyda sie jak beda goscie - nie trzeba bedzie stac w kolejce na poddaszu, tylko ze wtedy najlepiej byloby przeniesc wejscie do przedpokoju na przeciw szafy, wtedy prysznic moglby byc we 'wnece' po schodami - nie wiem czy obrazowo to napisalam
    Oczywiscie wszystko jest subiektywne.
    Dzięki. Bez dwóch zdań wejście do wc na dole musi być zmienione od korytarza. Pomijając powyższe wnioski nasuwają się kolejne. Jak się wraza z dworu to idzie się myć ręce więc umywalka musi być blisko drzwi, a nie od strony salonu gdzie prawdopodobnie będzie drewniana podłoga. Nie chcę, żeby mi mąż i dzieciaki w butach do łazienki wchodzili i niszczyli np. deski. Pozdrawiam

  16. #1016

    Domyślnie

    No tak, bardzo dobry argument, u nas tez: wracamy z dworu, zdejmujemy buty i idziemy myc rece. A potem dzieciatko do zabaw, my do obowiazkow

    Jeszcze mi sie nasunal problem: czy nie bedzie Ci przeszkadzac ten komin powietrzny przy schodach - archipelag ?

  17. #1017

    Domyślnie

    Cytat Napisał agniesia
    No tak, bardzo dobry argument, u nas tez: wracamy z dworu, zdejmujemy buty i idziemy myc rece. A potem dzieciatko do zabaw, my do obowiazkow

    Jeszcze mi sie nasunal problem: czy nie bedzie Ci przeszkadzac ten komin powietrzny przy schodach - archipelag ?
    Dopiero teraz to zauważyłam Wylejemy w tym miejscu posadzkę i postawimy małą komódkę na dodatkowe ręczniki (żeby nie zagracać łazienki) i telefon.

  18. #1018

    Domyślnie

    Mi bardziej sie podoba szmaragd
    Te dwa projekty maja taras na calkem inna strone ktora strona tobie bardziej odpowiada? ale to nie problem, zawsze mozna tarasik zmienic.
    W kazdym badz razie ja jestem za szmaragden - i z elewacji i z wewnatrz

  19. #1019
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Jagna
    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    4.123
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    354

    Domyślnie

    Tu mnie jeszcze nie było....
    Najpierw próbowaliśmy robić projekt indywidualny. Miał to być dom parterowy z dużym salonem. Potem szukaliśmy projektu gotowego i te już przeglądaliśmy z poddaszem. Dla nas najważniejsze było to, żeby sypialnia rodziców była na dole a pokoje dzieci na górze. Chodziło o to, żeby dorastające dzieci nie przeszkadzały rodzicom i odwrotnie, a po ich wyprowadzce (dzieci nie rodziców ) rodzice zostają tylko na parterze. Drugim kryterium był zadaszony taras. I tak po przejrzeniu miliona projektów i tendencjami ku D12b, w końcu wybraliśmy D20a, ale po przeliczeniu wydatków i potrzeb zrezygnowaliśmy z poddasza i została parterówka D20, ale z pokojami zamiast garażu i zadaszonym tarasem.
    Bardzo cieszymy się z takiego rozwiązania. Dom bez schodów bardzo nam odpowiada.

  20. #1020

    Domyślnie

    A u mnie to bylo tak:
    Przez jakies 5 lat przegladalem katalogi i projekty w internecie, aby wyrobic sobie jakies zdanie. Kolega mial mi i tak zrobic projekt indywidualny za darmo.
    Poczatkowo rozgladalem sie tylko za parterowkami (wieloletnim faworytem byl Dom na 102, czyli chyba 9tka z Muratora). Z czasem jednak coraz przychylniejszym okiem spogladalem na domki z uzytkowym poddaszem (przesadzila mozliwosc etapowania budowy). W koncu stanelo na tym drugim.
    Wybralem dwa projekty i zrobilem dla nich modele 3D, oraz kosztorysy. Zwycieski projekt posluzyl jako baza do "mojego" projektowania. Zmienilem calkowicie uklad pomieszczen na parterze jak i na poddaszu. Dodalem wykusz, wydluzylem budynek, zmienilem dach, itd. Jednak ciagle cos mi nie gralo. Najlepszy kumpel - architekt troche sie ze mnie podsmiewywal, ze chce mi sie w to bawic. Ale dzieki tej mojej "zabawie" mogl sobie wyrobic zdanie czego chce. Bawilem sie w to jeszcze pare miesiecy, az w koncu we "Wlasnym domu" zobaczylem dokladnie to czego szukalem. Byl to projekt domu "Cieply" z pracowni z Lodygowic (Domek). Dom bardzo prosty, funkcjonalny i tani w budowie. Szybko zrobilem dla niego model i kosztorys i okazalo sie ze ma bardzo dobry wspolczynnik kosztow budowy do uzyskanej powierzchni uzytkowej (budynek ma wszystkie 3 wymiary podobne, przez co uzyskujemy tez relatywnie duza kubature w stosunku do przegrod zewnetrznych). Zakupilem projekt, a kolega go zaadoptowal do moich potrzeb (byly niezbedne male zmiany).

    pozdrawiam
    Konrad

Strona 51 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony