dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 512 z 627
Pokaż wyniki od 10.221 do 10.240 z 12535
  1. #10221
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    adazie,
    Projekt wybrany przez Ciebie jest bardzo ładny, ale sądzę, że Marcin wskazując inny miał rację, gdyż Twoja działka jest zbyt mała na Honoratę. Moim zdaniem jest to dom a działkę 30x30m a nie 20x30m (nawet nie 20,3m x 30m). Duże domy na małych działkach wyglądają źle, a 4 metry od ściany domu do granicy działki to jest naprawdę niewiele, zwłaszcza przy dużych przeszkleniach jakie ma Honorata. Przy takiej odległości ma się wrażenie, że wystarczy wyciągnąć rękę i dotknie się ogrodzenia.
    Poszukaj domu, który zamiast 12m będzie miał 9m.

    DOPISEK:
    Co do skracania garażu...Nie zawsze jest to dobry pomysł, gdyż zdarzyć się może, że już nie wstawi się większego auta. Nie wiem, czy u Ciebie by tak było, bo nie znam wymiarów tego garażu.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 25-02-2016 o 16:06
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  2. #10222
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Marcin, piszesz że w Honoracie mały salon (35m), a sam podrzucasz linka do zx-63, w którym salon ma 18m.

    Jeśli chodzi o 6m od granicy, to pewnie masz na myśli odległość od drogi - być może jest taki zapis w planie, ale wcale nie musi być. Ale rzeczywiście, sprawdzić trzeba.

  3. #10223

    Domyślnie

    moniss,

    Wydaje mi się, że lepiej mieć wrażenie, że ogrodzenie jest blisko,ale mieć duży dom, niż mieszkać w klitce. Sam już nie wiem

    Szczerze mówiąc nie widziałem jakis fajnych domów o długości ok 9m

  4. #10224
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał adazie Zobacz post
    moniss,

    Wydaje mi się, że lepiej mieć wrażenie, że ogrodzenie jest blisko,ale mieć duży dom, niż mieszkać w klitce. Sam już nie wiem

    Szczerze mówiąc nie widziałem jakis fajnych domów o długości ok 9m
    Moim zdaniem, gdy człowiek wykosztuje się już na te duże przeszklenia, to warto mieć na co przez nie spojrzeć a nie tylko na płot sąsiada (w takim wypadku wystarczą zwykłe okna), bo brakuje miejsca nawet na kawałek ogrodu.
    Ja mam działkę 23m, a mój dom nie przekracza nawet 9m, a taki chudziutki dlatego, żeby mieć trochę przestrzeni na "oddech" i złapanie nieco słońca. Gdybym miała od domu do granic tylko ustawowe minimum czułabym się jak na blokowisku
    W wynajmowanym domu oraz u teściów tylko okna łazienek i pomieszczeń pomocniczych są 4m od granicy, a okna pomieszczeń, gdzie częściej się przebywa są oddalone min. 8-10m (okna salonu jeszcze dalej). I sądzę, że to jest dobry pomysł z takim rozmieszczeniem: pomocnicze blisko granic, a tym dalej im pomieszczenie bardziej reprezentacyjne (z większymi przeszkleniami).

    Jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniego projektu, to trzeba szukać, czasami coś zmienić (albo w gotowcu albo we własnych "chciejstwach"), a w ostateczności zdecydwać się na projekt indywidualny (tutaj najważniejsze ale też najtrudniejsze, to znaleźć dobrego architekta i konstruktora, którzy nie traktują klienta jak kolejnego do "odfajkowania")

    DOPISEK:
    Z jakiego kierunku masz wjazd na działkę? Czy wszędzie obok są działki budowlane, czy jest gdzieś trochę przestrzeni?
    Czy zrobiłeś sobie listę co w domu musi być (chodzi głównie o pomieszczenia i ich wielkość)?
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 25-02-2016 o 18:14
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  5. #10225
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    Cytat Napisał moniss Zobacz post
    Moim zdaniem, gdy człowiek wykosztuje się już na te duże przeszklenia, to warto mieć na co przez nie spojrzeć a nie tylko na płot sąsiada (w takim wypadku wystarczą zwykłe okna), bo brakuje miejsca nawet na kawałek ogrodu.
    Zgadzam się z tym,

    Należałoby jeszcze sprawdzić dopuszczalną powierzchnię zabudowy i biologicznie czynną.

  6. #10226

    Domyślnie

    Hej,

    maksymalna intensywność zabudowy na działce - 0,8
    minimalna powierzchnia biologicznie czynna - 50%

    nic o tych 6 m nie ma

    chciałbym zwrócić uwagę, że główny taras (czyli tam gdzie jest nawiększa ilość przeszkleń) znajduje się od strony głównego ogrodu - z tej strony odległość od domu do ogrodzenia będzie wynosiła 11m, więc ogród z tej strony byłby całkiem okej.

    Aha i dodam, że od strony frontowej okna na parterze są ok 5 m od ogrodzenia gdyż 4m liczone są od garażu który jest wysunięty

    Wjazd na działkę mam od północy, zachód i południe - salon, główna sypialnia od wschodu. Od strony południa jest pusta działka, od strony ulicy nie ma domu na przeciwko.
    Ostatnio edytowane przez adazie ; 25-02-2016 o 19:42

  7. #10227
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    A maksymalna powierzchnia zabudowy?

  8. #10228

    Domyślnie

    A możliwe jest, że takiej informacji nie ma w planie? Nie mogę tego znaleźć...

  9. #10229
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Jesli nie ma, to musisz sie z zabudowaniami, podjazdem, chodnikiem zmieścić w 50% powierzchni jak rozumiem, przy zschowaniu maksymalnej intensywnosci zabudowy.

  10. #10230

    Domyślnie

    powierzchnia zabudowy domu wynosi 162,4m2 przy działce ok 600m2. Chyba nawet po dodaniu podjazdu, chodnika itp, nie bedzie problemu zeby sie zmiescic w 50%?

  11. #10231
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    Adriana1291

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Brzeg
    Kod pocztowy
    49-300
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie, Bardzo proszę o opinie na temat projektu...

    http://www.tooba.pl/projekt-domu-Konwalia-1-PS-TBT-618

    Czy zmienilibyście coś w tym projekcie? Myślę że na pewno będzie zmieniana dachówka z cementowej na ceramiczną. I co sądzicie o kosztach budowy pod klucz czy jest to możliwe wybudowanie tego domu za kwotę podaną na stronię. Bardzo proszę o opinię i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

    Pozdrawiam, Adriana

  12. #10232

    Domyślnie

    Jeśli wszystko firmami to będzie moim zdaniem na styk. Dom podobny do Z13 ze studia Z500 - są dzienniki budowy w sieci.

  13. #10233

    Domyślnie

    Kurcze, nadal mam ogromny dylemat! Jaki dom byście wybrali: http://www.dobredomy.pl/projekt/honorataII/lustro/ o którym już wczesniej pisałem (wybierając go, nie wjade samochodem na posesje nie wjeżdżając do garażu - będą zachowane tylko wymagane 4m od domu do ogrodzenia), czy może wybrać projekt http://www.studioatrium.pl/projekty-...92,lustro.html który jest mniejszy, ale ma wycofany garaż dzięki czemu samochód się zmieści. Piszcie proszę co sądzicie

  14. #10234
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał adazie Zobacz post
    Kurcze, nadal mam ogromny dylemat! Jaki dom byście wybrali: http://www.dobredomy.pl/projekt/honorataII/lustro/ o którym już wczesniej pisałem (wybierając go, nie wjade samochodem na posesje nie wjeżdżając do garażu - będą zachowane tylko wymagane 4m od domu do ogrodzenia), czy może wybrać projekt http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/S-GL-618-Figaro,692,lustro.html który jest mniejszy, ale ma wycofany garaż dzięki czemu samochód się zmieści. Piszcie proszę co sądzicie
    Honorata jest bardzo ładnym domem/projektem, ale za dużym jak na Twoją działkę.
    Figaro jest koszmarny I nie chodzi mi tylko o wielką czapę dachu z ogromnymi okapami.
    Parter jest bardzo ciasny i nienajlepiej rozplanowany. Brakuje zaplecza gospodarczego (pom.gospodarcze jest za małe, ledwie może spełnić własne funkcje, a gdzie jeszcze pralnia?!?). Schody na piętro bardzo, bardzo niewygodne.
    Piętro byłoby dobre, gdyby nie schody i ten maleńki (10,5m) pokoik.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 03-03-2016 o 16:22
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  15. #10235

    Domyślnie

    moniss

    Dziękuję za odpowiedź! Też uważam, że honorata jest nieco za duża na działkę. To jest jedyny minus tego domu! dokładnie to jest brak możliwości wjazdu samochodem na działkę nie wjeżdżając nim do garażu. Cały czas się zastanawiam czy ta wada dyskwalifikuje ten projekt, ale wydaje mi się że nie!

    Ilość plusów tego domu jest tak duża, że chyba będę w stanie znieść to, że nie wjadę nim na posesje. Zawsze mogę stanąć wzdłuż spokojnej uliczki, wjechać do garażu czy od biedy wjechać na posesje tyłem, stająć równolegle do domu (np jak będę chciał umyć samochód).

    Może jeszcze ktoś się wypowie?

  16. #10236
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Bejaro
    Zarejestrowany
    Apr 2014
    Skąd
    śląsk
    Posty
    1.945

    Domyślnie

    A może Kasjopea III lub inna wersja pow zabudowy mniejsza

  17. #10237
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Netia09

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    21-100
    Posty
    31

    Domyślnie

    witam,

    Po długich poszukiwaniach zdecydowalismy sie na projekt domu ARTEO
    http://www.tooba.pl/projekt-domu-Arteo-TJV-122.

    Ale chcieliśmy wprowadzić pewne zmiany w projekcie.:
    1. pod częścią zabudowy robimy piwnicę ( schody do piwnicy będą znajdowały się w miejscu kotłowni)
    2. WC i częśc korytarza chcielismy zaadoptować na pomieszczenie techniczne do pracy
    3. rezygnujemy z łazienki wewnętrznej do sypialni na rzecz garderoby do pokoju 12 metrowego
    4. Powiekszamy duzą łazienkę i robimy w niej okno
    5. w miejsce schodów na oryginalnym projekcie robimy WC i schowek
    6. zwęzamy korytarz (aby uzyskac wiekszą łazenke i WC)
    7. Rezygnujemy ze spizarni przy kuchni i robimy garderobę z przesuwanymi drzwiami

    Proszę o opinie dot. poniższych zmian. Projekt będzie indywidualny ale w oparciu o projekt Arteo więc możemy wprowadzić kazda zmianę.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Arte_v2.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	12,9 KB
ID:	348820  

  18. #10238
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    kemot_p

    Zarejestrowany
    Jan 2014
    Skąd
    okolice Warszawy
    Posty
    4.359

    Domyślnie

    Netia09, oryginalnie te schody w projekcie gdzie prowadzą - na strych? Chcecie się ich całkowicie pozbyć, a schody do piwnicy zrobić w kotłowni? Wydaje mi się, że korzystanie z tych schodów nie bedzie zbyt wygodne. Żeby dostać się do piwnicy trzeba przejść przez garaż, więc z przodu przed samochodami też nic nie postawicie...

  19. #10239
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Netia09

    Zarejestrowany
    Mar 2016
    Skąd
    Lublin
    Kod pocztowy
    21-100
    Posty
    31

    Domyślnie

    Nie bedziemy robic strychu . zastanawiamy sie nad ulokowaniem tych schodow do piwnicy i praktycznie tylko tutaj jest ns nie miejsce. W piwnicy ma się znaleźć kotłownia pralnia i spiżarnia.

  20. #10240

    Domyślnie

    Bejaro,

    Kasjopeja odpada, wcale mi się nie podoba poza tym wjazd do garażu musi być od strony szerszego boku domu, a nie węższego

Strona 512 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony