dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 518 z 627
Pokaż wyniki od 10.341 do 10.360 z 12535
  1. #10341
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mania 12

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    6

    Domyślnie

    Witam
    Jestem nowa na forum. W końcu zdecydowlismy sie wybudować dom. Nasza rodzinka to 2+1.
    Działkę już mamy 1400 m kw. szer. 32 i dł 44. No i tu zaczyna sie problem. Szukamy projektu domu.
    Najbardziej pasuje nam ten: https://www.e-domy.pl/e-131.html?lustro=1
    I pytanie do znawców budownictwa/ z szacunkiem/ Co o projekcie myślicie: ? Np czy to jest dom drogi w budowie, jakie ma niedoskonałości.
    Może znacie projekty domów podobnych do wyżej pokazanego. Chodzi nam wyłącznie o parterówkę.
    Z góry dziękuję za odp. Mam nadzieję, że jakieś bedą.
    Ogrzewanie na gaz, wjazd na działkę od strony wschodniej. Powierzchnia uzytkowa nie większa niż 120 m +garaż

  2. #10342
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar nikon
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Starogard Gdański
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam,

    Podobnie jak Mania 12 jestem nowa na forum. Zastanawiamy się z mężem nad kupnem projektu domu Heweliusz (http://www.domenadom.pl/produkty/195...mirror=1&tab=1).
    Na pierwszy rzut oka wydaje nam się, że spełnia większość naszych założeń:
    duża kotłownia/schowek,
    osobna pralnia na piętrze,
    łazienka przy sypialni i spora garderoba,
    powierzchnia użytkowa nie za duża (dla rodziców i 2 dzieci)
    ale po przejrzeniu wątku o błędach które wychodzą po budowie lub w trakcie, dodatkowo planuję:
    zrobić jeszcze jeden schowek pod schodami + wylać je z betonu zamiast ażurowych
    w całym domu ogrzewanie podłogowe, ogrzewać je pompą ciepła albo piecem kondensacyjnym (czy ktoś może mi doradzić co lepsze?)
    went. mechaniczną + reku
    z tego, co czytam na forum, przydałoby się też zadaszyć przynajmniej część tarasu, który chcę też powiększyć
    poszerzyć garaż
    zlikwidować małą spiżarnię, zrobić w tym miejscu szafę do sufitu i zabudować w niej lodówkę
    w łazience przy sypialni wykuć okno, bo w tej chwili w projekcie nie ma żadnego... podobnie w pralni
    to są spostrzeżenia, które nam przychodzą do głowy, ale byłabym wdzięczna, gdyby wypowiedział się w tym temacie ktoś bardziej doświadczony

  3. #10343
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mania 12 Zobacz post
    . Chodzi nam wyłącznie o parterówkę.

    Jak na parterówkę, ten dom ma ogromne poddasze - czyli koszty generuje dach i strop.

  4. #10344
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Mania,

    masz taką działkę, że wejdzie dowolny dom. Musisz wiedzieć czego chcesz. Nie powiększy Wam się rodzina?. Dwie sypialne to trochę mało. Nie potrzebujesz gabinetu, pokoju gościnnego? Poddasze będzie zagospodarowane? Bo to droga opcja tj. schody, strop w drewniany wzmocniony albo monolityczny i 8 okien dachowych to kilkadziesiąt tysięcy.
    Lepiej i taniej chyba wybrać większy dom parterowy bez opcji poddasza. W sypialniach od zachodu może być ciepło.
    Jedna łazienka trochę mało, jakby nie schody może zmieścił by się prysznic przy WC.
    Jakby nie schody można by przesunąć drzwi do prawej strony w wiatrołapie, żeby zmieściła się szafa na całej ścianie.

    Koszty - trzeba liczyć 2500 zł od metra powierzchni netto

  5. #10345
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    nikon,

    dużo zmian, jak chcesz poszerzyć garaż (cały dom) to poważne zmiany konstrukcyjne, to nie jest prosta adaptacja.
    Schody zabiegowe niewygodne, pralnia mega duża - prawie tak duża jak pokój.
    Bardzo niska ścianka kolankowa (75 cm), garderoba duża ale będzie za bardzo ustawna ze względu na skosy.
    U góry dwie łazienki, więc prysznic na dole chyba niepotrzebny

  6. #10346
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał nikon Zobacz post
    gdyby wypowiedział się w tym temacie ktoś bardziej doświadczony
    Jak macie gaz blisko, to odpuśćcie sobie pompy ciepła. Za drogie.

    Coś trzeba zrobić z łazienką otwierająca się na przestrzeń dzienną na parterze.
    W tym projekcie są trzy spore łazienki - licz wykończenie średniej półki po ok. 20 tyś za jedną.
    Okna w szczytach warto powiększyć, by zrezygnować z połaciówek. Zamiast port-fenetra, zwykłe okno - pokój będzie ustawniejszy.
    Jak powiększysz garaż od razu powiększy ci się poddasze (będzie naprawdę duże) - warto więc powiększyć sypialnię rodziców kosztem garderoby.
    Warto też przy okazji zamienić schody zabiegowe na dwubiegowe.


    tutaj zmiany bez poszerzania domu.

  7. #10347
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Mania 12

    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    kujawsko-pomorskie
    Posty
    6

    Domyślnie

    Marcin
    dzięki
    Rodzina nam się nie powiększy, jedna sypialnia będzie pełniła rolę gościnno- córkowego,
    Myslałamo takich zmianach:
    -poddasze nieuzytkowe - tylko jakies graty itd
    -schody przeniesione do garażu,
    zlikwidowane okna dachowe do 2?
    - mała łazienka powiekszona o prysznic/ w miejsce schodów/
    - zmniejszenie salony od strony tarasu o 70-80 cm,
    -od strony garażu i pokoju skrocić/zmniejszyć do o 0,5 m ?
    -powiększyć pomieszczenie techniczne kosztem garażu / żeby zmieściła się pralnia/
    - strop lżejszy, bo strych nieuzytkowy
    I to chyba wszystko. Nie chcemy za dużego domu, bo jak wiadomo - koszty, koszty...
    Na pewno wybierzemy się do projektanta z sugestiami - a forum jest baaaaardzo przydatne, z tego co czytam od 2 lat.
    Może będzie projekt indywidualny- zobaczymy.
    Co myslicie o zmianach?

  8. #10348
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar nikon
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Starogard Gdański
    Posty
    5

    Domyślnie

    Marcin,

    Masz rację, z poszerzania garażu chyba zrezygnuję - po szybkich obliczeniach wychodzi, że zostaje po 75 cm z każdej strony auta czyli chyba nie ma tragedii. To że pralnia duża to akurat mi się podoba, bo upchnę tam przy okazji inne graty, jakieś odkurzacze itp.
    Dolną łazienkę i tak chciałam zmniejszyć aby poszerzyć kuchnię, prysznic wywalić. Teraz muszę jeszcze przemyśleć kwestię podwyższenia ścianki kolankowej.

    Elfir,

    Do gazu mam koło 120 m, muszę się dopytać o warunki przyłączenia bo akurat biegnie na krawędzi gminy, nie wiem czy to nie będzie problemem. po mojej stronie granicy gazu blisko nie mam.
    Co sugerujesz z łazienką, zrobić wejście z korytarza?
    Podoba mi się pomysł z oknami, będzie gdzie postawić dzieciakom biurka.
    Schody na pewno zmienię na dwubiegowe, dzięki za podpowiedź. No i wg Twojego planu garderoba nie będzie miała tylu skosów, a w łazience nie będą tak przeszkadzać.
    Podoba mi się ta wersja

  9. #10349
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    nikon - ja bym nie rezygnowała z prysznica na dole. jak ktoś w rodzinie złamie nogę, to przecież nie będzie kicał na piętro tylko będzie spał w pokoju na parterze.

  10. #10350
    WITAJ, czytaj i pytaj... :) Avatar nikon
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Starogard Gdański
    Posty
    5

    Domyślnie

    O tym nie pomyślałam
    Zastanawiam się jeszcze jak i z której strony zrobić zadaszenie nad tarasem. Wejście i garaż będą od strony północno-wschodniej, salon od południowo-zachodniej. Jakoś nie umiem sobie tego wszystkiego wyobrazić, czytam o markizach, dachach z plexi albo z dachówki i sama nie wiem jakby to miało wyglądać. Czy warto robić taras w kształcie litery L, żeby w ciągu dnia chociaż jego część była w cieniu, czy lepiej zadaszyć?

  11. #10351
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    taras wcale nie musi przylegać do budynku. I najlepiej zrobić kilka tarasów o różnym nasłonecznieniu: przynajmniej jeden na stół i jeden na kanapy/leżaki
    Przecież z miejscem wypoczynkowym możesz "wyjść" na ogród

    tutaj tarasy na różnych poziomach - w tym miejsce z kanapą pod drzewem:


    tutaj pod domem wcale nie ma tarasu, jest odsunięty i pod drzewami:


    A tutaj widać, jak wiele różnych miejsc wypoczynku zaplanowano w ogrodzie. Oczywiście to duży ogród, więc tych miejsc też jest sporo:

  12. #10352
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    heteranthera

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    sd
    Kod pocztowy
    93-232
    Posty
    207

    Domyślnie

    Czesc

    Znalazłem pierwszą działkę z wszystkimi mediami, wymiar 25x40 ale się zastanawiam, czy da się tam postawić jakikolwiek projekt typu Tytan, bo ta działka jest dłuższym bokiem do ulicy.. Taką chyba nie warto się interesować?

    Dodatkowo na krańcu działki stoi mały murowany domeczek letniskowy, ciekawe ile by kosztowało jego wyburzenie.. Ma jakieś 15-20m2, na garaż będzie chyba za mały ale na drewutnię kto wie.. W sumie jej nie planuję
    Ostatnio edytowane przez heteranthera ; 02-05-2016 o 14:50

  13. #10353
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    od jakiej strony świata jest wjazd na działkę?

  14. #10354
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    heteranthera

    Zarejestrowany
    Jul 2011
    Skąd
    sd
    Kod pocztowy
    93-232
    Posty
    207

    Domyślnie

    Od zachodniej, zobacz też wiadomość na priva

  15. #10355

    Domyślnie

    Dzień dobry, a ja z pytaniem o ten projekt http://www.dobredomy.pl/projekt/lucjusz/ zdecydowanie potrzebuję domu gdzie dzieci są na górze. Mieszkam teraz w parterówce i ich obecność nie pomaga w wypoczynku- nastolatki! Co myslicie o tym projekcie. ja zmieniłabym tylko położenie kominka na bliższe drzwi tarasowych- aby nie latać z drzewem po salonie i czy jest możliwość zmiany schodów na schody ze spocznikiem-najlepiej na takie na konstrukcji stalowej z wypełnieniem z drzewa.
    Dom ma według mnie dużo zalet: mała powierzchnia zabudowy, mały dach, fajny wygląd i pokój sypialniany lub gościnny na dole. Może trochę za wąski garaż ale to można zmienić

    bardzo proszę o opinie
    Dla chcącego nic trudnego!

  16. #10356
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5 Zobacz post
    Dzień dobry, a ja z pytaniem o ten projekt http://www.dobredomy.pl/projekt/lucjusz/ zdecydowanie potrzebuję domu gdzie dzieci są na górze. Mieszkam teraz w parterówce i ich obecność nie pomaga w wypoczynku- nastolatki! Co myslicie o tym projekcie. ja zmieniłabym tylko położenie kominka na bliższe drzwi tarasowych- aby nie latać z drzewem po salonie i czy jest możliwość zmiany schodów na schody ze spocznikiem-najlepiej na takie na konstrukcji stalowej z wypełnieniem z drzewa.
    Dom ma według mnie dużo zalet: mała powierzchnia zabudowy, mały dach, fajny wygląd i pokój sypialniany lub gościnny na dole. Może trochę za wąski garaż ale to można zmienić

    bardzo proszę o opinie
    Rozumiem, że dzieci na górze, a wy na dole w tej małej klitce?
    Wypoczynkowi na pewno nei będą sprzyjały schody w salonie, zwłaszcza, gdy nastolatki spraszać będą znajomych (a to jak najbardziej naturalna rzecz) i ganiać będą po schodach, w czasie gdy zechcecie się relksować.

    Mieszkałam w piętowym domu - chodzenie po piętrze i głośną muzykę (u nastolatków zazwyczj taka) słychać na parterze idealnie
    Moim zdaniem najsensowniejsza byłaby jednak parterówka z osobnym skrzydłem dla dzieci i osobnym dla rodziców (sypialnia, łazienka, garderoba).
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


  17. #10357

    Domyślnie

    Sypialnia na dole dla jednej osoby czyli mnie, obecnie mam sypialnie obok pokoi dzieci i jest to fatalne-kiedys były mniejsze i wtedy pasowało.
    gorączki, żygawki wirusowe, ja się boję itp.
    Teraz -mamo nie budź mnie, dlaczego hałasujesz odkurzaczem, dlaczego chodzisz do pralni, dlaczego pies szczeka itp, czemu stukasz w kuchni itp.
    Marzy mi się CISZA ! bez tych tekstów.I nie chce oglądać ich bałaganu w pokojach.Obecny dom ma 210m2 i jest za duży, parterowy i rozległy.
    potrzebuje zmiany.
    Lucjusz wydaje się ok, oczywiście góra troche za duża ale jest to do zrobienia.
    Dla chcącego nic trudnego!

  18. #10358
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał acca5 Zobacz post
    Mieszkam teraz w parterówce i ich obecność nie pomaga w wypoczynku- nastolatki!
    No to szukaj projektu, gdzie klatka schodowa będzie zaraz przy wiatrołapie a nie w salonie

  19. #10359
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    albo indywidualny np. z taką organizacją przestrzeni:


  20. #10360

    Smile O rany

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    albo indywidualny np. z taką organizacją przestrzeni:

    O rany Elfir projekt prawie o takim marzę , ale jeszcze garaż -duży do tego koniecznie z miejscem na kosiarki, rowery itp, więc szukam dalej
    Dla chcącego nic trudnego!

Strona 518 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony