dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 521 z 627
Pokaż wyniki od 10.401 do 10.420 z 12535
  1. #10401
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kemotxb Zobacz post
    Wyjdzie na to że jednak zrobię garaż normalnie, czyli ocieplony, z wylewkami itd i będę już miał z głowy. Ważne że będzie w bryle . Tylko z tym dachem kłopot, może jakieś odstępstwo się będzie dało zrobić. Płaski dach czy nawet taras podobno ciężej jest uszczelnić i powstaje kłopot z przeciekaniem.
    Jako posiadacz płaskiego dachu uważam, że te idiotyczne mity rozpowszechniają producenci dachówek. Nie ma łatwiejszego i tańszego rozwiązania niż płaski dach.

    Skoro chcesz ocieplać garaż, znaczy, ze nie masz co z kasą robić...

  2. #10402
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał octinvest Zobacz post
    Ja wiem jaki ten dom ma być, problem jest tylko w znalezieniu odpowiedniego projektu, dlatego zwracam się o pomoc. Może ktoś widział coś ciekawego?
    E193 wygląda lepiej, ma większe pokoje na poddaszu.

  3. #10403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Jako posiadacz płaskiego dachu uważam, że te idiotyczne mity rozpowszechniają producenci dachówek. Nie ma łatwiejszego i tańszego rozwiązania niż płaski dach.

    Skoro chcesz ocieplać garaż, znaczy, ze nie masz co z kasą robić...
    Spotkałem się i z przeciekającymi tarasami i z takimi co stoją już lata i nic. A płaski dach sam w sobie to faktycznie rozwiązanie jak najbardziej proste i tanie. Zobaczymy co powiedzą urzędnicy . Garaż chce ocieplić bo jak już będzie to chyba przeniosę tam kotłownię, jako drugie pomieszczenie na końcu. Bo jeśli dokleję do Pinii to ocieplić trzeba tylko ścianę szczytową

  4. #10404
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja nie pisałam o tarasie. Ja pisałam o płaskim dachu, który w projekcie zostałby ujęty jako "taras", jeśli MPZP zabraniałby łączenia różnych dachów w jednym budynku.

  5. #10405

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ja nie pisałam o tarasie. Ja pisałam o płaskim dachu, który w projekcie zostałby ujęty jako "taras", jeśli MPZP zabraniałby łączenia różnych dachów w jednym budynku.
    tak tak, wiem o co chodziło i to jest dobra myśl, bo kto mi zabroni przykryć projektowy "taras" jakimś prostym płaskim dachem żeby było szczelnie. Muszę popytać jakie metody zastosować żeby MPZP się nie czepiał. Może jednak będzie się dało zastosować jednospadawy i będzie z głowy

  6. #10406

    Domyślnie

    Hej,


    wraz z przyszła żona już wkrótce zostaniemy właścicielami działki. Działka o wymiarach 26x38x5m (10ar), media prąd oraz woda, gaz.
    Już kiedyś zadałem pytanie o projekt i już prawie byliśmy zdecydowani, ale pojawił się nowy, który odpowiada nam w stu procentach.

    https://www.extradom.pl/projekt-domu-e-143-WAX1040

    E-143 jest dla nas idealny, chciałbym poznać wasza opinie na jego temat.
    Na budowę będziemy mieli okolo 430tys (chcemy w tej kwocie sie wprowadzić).
    Planuje budowę systemem zleconym do stanu - nazwijmy go - deweloperskiego. Wykończenie w większości we własnym zakresie (sufity,płytki,panele itd).

    Co chciałbym mieć w domu e-143 i jakie zmiany w projekcie?
    -pompa ciepła PW
    -podłogówka w całym domu
    -wentylacja mechaniczna + rekuperacja
    -likwidacja kominu z kotłowni
    -nie oszczedzać na ilozacji

    Wiem, że dom ma duży dach itd i będzie to kosztowne, ale układ, funkcjonalność, ilość pokoi, garderoby, spiżarnie itd wszystko jest tak jak chcemy.

    Bardzo prosze o jakieś sugestie/uwagi co do tego projektu.

    Pozdrawiam

  7. #10407
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Marcin34_Śl
    Zarejestrowany
    Jul 2015
    Skąd
    Tarnowskie Góry
    Posty
    935

    Domyślnie

    Kynio,

    przemyśl to jeszcze:
    - bardzo skomplikowany dach
    - 12 okien dachowych
    - niska ścianka kolankowa + niski kąt dachu = mało powierzchni na piętrze. nigdzie nie wejdzie Wam wysoka szafa, a garderoby nie ma.

    Prosta "stodoła" z dwuspadowym dachem i oknami w ścianach szczytowych wg Mnie dwa razy praktyczniejsza i dużo tańsza od Waszego wyboru.

  8. #10408
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    a gdzie ustawicie w pokojach szafy? Pod skosami?

  9. #10409
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    piotr-agl

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    26-803
    Posty
    2

    Domyślnie

    A co myslicie o takim projekcie http://www.mgprojekt.com.pl/willa-parkowa-3 ? . Właśnie mamy zamiar się budować i jestesmy na etapie wyboru projektu i ten z MGprojekt, bardzo przypadł nam do gustu.

  10. #10410
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    przy budżecie ponad 600 tyś nie kupowałabym gotowca tylko projektowała indywidualnie

  11. #10411

    Domyślnie

    Witajcie,

    chciałabym się dowiedzieć co myślicie o projekcie https://www.extradom.pl/projekt-domu...gienka-BBA1028

    edit: wersja bez garażu

    Działkę mamy z wjazdem od południa i powoli przekonujemy się do decyzji, że kuchnia powinna być z tyłu (od północy). Jakoś zawsze myślałam, że kuchnia to tylko od frontu, ale teraz widzę same plusy kuchni z widokiem na ogród szczególnie jak ma się dzieci

    w załączeniu rzuty domu - nasze przeróbki. Nie wiem czy da się tak pozmieniać, ale to rozkład dla nas idealny.
    Widzicie w tym domu jakieś mankamenty, które warto przemyśleć?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom1.jpg
Wyświetleń:	79
Rozmiar:	20,7 KB
ID:	359761Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	dom3.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	21,2 KB
ID:	359762


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez corale ; 01-07-2016 o 21:03

  12. #10412
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja mam kuchnię od północnego wschodu, od strony ogrodu, z wyjściem na taras. W upały na takim północnym tarasie siedzi się idealnie. Wejście z ogrodu do kuchni pełni rolę nieformalnych drzwi wejściowych do domu - wchodzimy od tyłu, bliscy goście również
    Mam też taras od południa, do siedzenia wiosna i jesienią.

    Przy kuchennym oknie z tyłu domu masz wgląd na dzieci bawiące się w ogrodzie

    Twoje zmiany ingerują w ścianę nośną, co wymaga przeprojektowania konstrukcji domu.
    Ten dom ma też bardzo wysoki strych, przewidziany na adaptację. Macie narzucony kąt dachu?
    Wada projektu jest brak połączenia garażu z domem

  13. #10413

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    ja mam kuchnię od północnego wschodu, od strony ogrodu, z wyjściem na taras. W upały na takim północnym tarasie siedzi się idealnie. Wejście z ogrodu do kuchni pełni rolę nieformalnych drzwi wejściowych do domu - wchodzimy od tyłu, bliscy goście również
    Mam też taras od południa, do siedzenia wiosna i jesienią.

    Przy kuchennym oknie z tyłu domu masz wgląd na dzieci bawiące się w ogrodzie

    Twoje zmiany ingerują w ścianę nośną, co wymaga przeprojektowania konstrukcji domu.
    Ten dom ma też bardzo wysoki strych, przewidziany na adaptację. Macie narzucony kąt dachu?
    Wada projektu jest brak połączenia garażu z domem
    Bardzo dziękuję za odpowiedź

    zapomniałam dopisać, że nasz dom będzie bez garażu (gapa )

    mamy narzucony kąt dachu -> 35-45 stopni

    my mamy taras od południa w tej chwili i jeszcze się dobrze lato nie zaczęło, a już go nienawidzę

  14. #10414
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    35 to lepsze rozwiązanie dla parterówki

    taras od południa jest ok, kiedy jest ocieniony drzewami, pergolą.

  15. #10415

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    35 to lepsze rozwiązanie dla parterówki

    taras od południa jest ok, kiedy jest ocieniony drzewami, pergolą.
    Elfir, dziękuję!

    no w jagience jest 37 stopni

    my mamy taras pod balkonem, ale nie jest ocieniony

    do czego można się jeszcze" przyczepić" w tym projekcie?

    chcemy zbudować prosty dom, koniecznie parterowy (ok 100m2) tani w budowie bez żadnych udziwnień =zbędnych kosztów.

  16. #10416
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    37? Wygląda na wizualizacjach na bardzo stromy, miałam wrażenie, że to co najmniej 40 stopni.

    Wasze poprawki - nie wiem czy beda mozliwe do wprowadzenia z powodu tej ściany nośnej. Zanim kupicie projekt, upewnijcie się czy ta zmiana jest mozliwa.

  17. #10417

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    37? Wygląda na wizualizacjach na bardzo stromy, miałam wrażenie, że to co najmniej 40 stopni.

    Wasze poprawki - nie wiem czy beda mozliwe do wprowadzenia z powodu tej ściany nośnej. Zanim kupicie projekt, upewnijcie się czy ta zmiana jest mozliwa.
    oczywiście, sprawdzimy. To takie nasze poprawki, stworzyliśmy wymarzony rozkład pomieszczeń
    mi się najbardziej podoba dach 30 stopni
    coś takiego http://www.dobredomy.pl/projekt/blanka/

    dzięki!

  18. #10418
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sandri5

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Grodzisk Wielkopolski
    Kod pocztowy
    62-065
    Posty
    3

    Domyślnie Pomoc w wyborze projektu potrzebna od zaraz

    Witam wszystkich bardzo serdecznie Na wiosnę planujemy rozpocząć budowę domu. Jesteśmy na etapie wyboru projektu, niestety ciężko się zdecydować wśród takiej ilości możliwości i tu liczymy na Waszą pomoc i rady Na pewno ma być to domek parterowy, bez poddasza, z dachem dwuspadowym. metraz ok 100 m -120 m. Nie ukrywamy, że liczą się także koszta budowy, na pewno mały kredyt bedziemy dobierać ale nie chcielibyśmy się zbyt mocno zadłużyć. Mamy wstępnie wybrane dwa projekty:
    - http://z500.pl/projekt/255/Zx17,funk...ne-ogolne.html
    tu wprowadzilismy kilka zmian związanych z ukladem pomieszczeń, kotłownia zamiast lazienki, z wyjsciem na zewnatrz, a łazienka zaraz przy przedsionku, no a przedsionek bliżej salonu. No i marz nam się szersza ta wneka wejsciowa z zewnatrz. Chcielibyśmy, żeby przypominal dom z tego dziennika: http://forum.muratordom.pl/showthrea...Zx-17-na-start!
    - http://pracownia-projekty.dom.pl/tp_endo_ce.htm
    tu chcielibyśmy salon i taras zrobić jak w projekcie wyżej, bez tej wnęki no i kotlownia też z boku, zamiast lazienki.

    Liczymy na Wasze porady... Co sądzicie o tych projektach? Który lepszy? Wydaje mi się, że Zx17 bedzie tanszy w wykonaniu, ale z kolei wizualnie może wypaść gorzej.. A może macie jakieś inne ciekawe projekty na oku ?

    Czekam na Wasze opinie I z góry dziekuje!
    Pozdrawiam,
    Sandra
    Ostatnio edytowane przez sandri5 ; 06-07-2016 o 09:59

  19. #10419
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Czym chcecie ogrzewać?

    Obydwa projekty mają drogie krycie blachą na rąbek stojący.
    funkcjonalnie chyba lepszy byłby Endo, ale jest też większy, ma więcej uskoków i okien - a więc droższy.
    Poza tym mam wrażenie, że tam jest strop monolityczny.

    Zetka niestety ma nieciekawie rozplanowane wejście do domu.

  20. #10420
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    sandri5

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Grodzisk Wielkopolski
    Kod pocztowy
    62-065
    Posty
    3

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję za opinie. Ogrzewanie na paliwo stałe, niestety na gaz nie mamy co liczyć w tej okolicy. Blacha na rąbek bardzo nam się podoba, tu taka nutka nowoczesności stąd takie projekty, ale ostatecznej decyzji co do pokrycia jeszcze nie podjeliśmy. W Endo jest zaplanowany strop drewniany. Niestety dziś dostaliśmy warunki zabudowy.. Stety, niestety, długo oczekiwane, ale przewróciły nasze plany do góry nogami. Szerokość elewacji frontowej max 14,5 m. No i tu się robi problem, żeby ciekawą parterówke z dachem dwuspadowym znaleźć. Myśleliśmy, żeby skrócić Endo, ale nie wiadomo co na to powiedzą przy adaptacji. Gdyby była możliwość skrócenia to rzucił nam się też ten projekt: http://projekty.muratordom.pl/projek...y,3124,0,0.htm i wtedy kotłownia dobudowana do domu.

Strona 521 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony