dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Zobacz wyniki ankiety: Który projekt wybrać ?

Głosujących
18. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Agnieszka

    8 44,44%
  • D88 Reprezentacyjny

    10 55,56%
Strona 558 z 627
Pokaż wyniki od 11.141 do 11.160 z 12535
  1. #11141

    Domyślnie

    Cytat Napisał CodeSnipper Zobacz post
    Jak widzę wizualizację to już wiem, że tam jest beton - zatem wilgoć nie grozi. EX7 bardzo fajny, zapomniałem, że dach może być płaski. Zatem wycofuję moje dyrdymały o wiatach. Uwagi Elfir i do roboty Jeśli warsztat ma być ogrzewany, drzwi przesuwne wyjdą drogo - jeśli ma być szczelnie.
    A to prawda, te przesuwne drzwi tam są nieco dyskusyjne. Nie wiem za to, czy otwierane skrzydło wejdzie. Sprawa do dyskutowania z architektem.
    Będę drążyć temat wiaty Gdybyśmy tam nie chcieli mieć betonu, ale bruk albo żwir, to warunki się zmieniają? Wbrew temu, co sugeruje ten projekt, my się wcale z betonem nie lubimy.
    Are you going to Scarborough Fair? Parsley, sage, rosemary, and thyme;
    Remember me to the one who lives there, for once he was a true love of mine.

  2. #11142
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie



    Dom oddzielony normalnymi ocieplanymi ścianami. Dach wyciągnięty na słupach (izolowanych). Składzik obudowany cienką ścianką szkieletową i otynkowany jak dom - plus , składzik jest ciut większy. Do tego butla gazowa z promiennikiem włączanym tylko na czas pracy, aby nie ciągnąć instalacji z domu.

  3. #11143
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Paweł1982

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Konstantynów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-050
    Posty
    18

    Domyślnie

    Cześć!
    Motam się od jakiegoś czasu po forum i koncepcję zmieniałem z 20 razy, ale ponoć to standard.
    Na dniach wyburzam budynek gospodarczy (pozwolenie już jest, ekipa też), przez który nie miałem dojazdu do działki - czyli jestem na etapie wyboru projektu...

    Na obecną chwilę najbliższy naszym oczekiwaniom jest projekt Fano E z pracowni Słoneczne Domy: http://www.slonecznedomy.pl/projekty/fano-e
    Projekt ma być tani w budowie, ok 110m2 powierzchni całkowitej, parterówka, strop teriva lub mono, kąt nachylenia dachu 30, 3 sypialnie (ich powierzchnię akceptuję), łazienka jedna jest OK, garderoba "musi być", grzejemy gazem.
    Po moich wstępnych zmianach rzut tego domu wygląda tak: https://zapodaj.net/419e1a812d34a.jpg.html
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	77,3 KB
ID:	382130
    Co o tym myślicie?

    Pozdrawiam

  4. #11144

    Domyślnie

    Sandwitch - sorry z tą wilgocią, wyjdzie na kostce ale tylko w garażu zamkniętym. Tu jest otwarta wiata. Czyli nawet jakby tam był goły grunt, nic nie będzie się działo.

  5. #11145
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Pierwsze co rzuca się w oczy do zmiany: zrobić wspólny komin dla pieca i kominka (w sensie konstrukcyjnym a nie kanału dymowego ). kominek dzięki temu będzie bliżej kącika wypoczynkowego


    A tak poza tym:
    Wydzieliłam dwie łazienki
    Zmieniłam wejście do pom. gospodarczego aby nie było konfliktu z drzwiami łazienek
    Dwa pokoje dzieci od nasłonecznionej strony domu.
    Zwróć uwagę, że w wiatrołapie jest trochę za wąsko na szafę normalnej głębokości. Wrysowałam normalną szafę i węższa komódkę

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-02-2017 o 16:11

  6. #11146
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Paweł1982

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Konstantynów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-050
    Posty
    18

    Domyślnie

    Dziękuję Elfir, szczególnie patent z garderobą ekstra, o tym nie pomyślałem...

    Co do dwóch łazienek to sam nie wiem - nie czujemy potrzeby... I chyba zrobimy jedną większą.

    Nie wiem co robić z kominkiem. Już prawie przekonałem Żonę, żeby nie robić kotłowni w salonie... Rozumiem, że jeden komin "w sensie konstrukcyjnym" z dwoma kanałami dymowymi to niższy koszt budowy niż dwa kominy?

    Co do pokojów dla dzieci są one od zachodu i tu nasuwa się pytanie... Wejście od wschodu, a z południowej strony będziemy mieć ogród - zostawić tak okna w salonie jak w projekcie?

  7. #11147
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Jak dzieciaki będą nastolatkami to zablokują łazienkę na godzinę. I gdzie wówczas skorzystać z toalety lub opłukać się pod prysznicem po pracy w ogrodzie?

    Komin musiałby mieć kanał dymowy do kominka i kanał spalinowy do pieca gazowego. Tańsze będą chociażby obróbki komina na dachu.

    Czy okno od południa ma widok na ogród czy na dom sąsiadów? Bo jak z boku ciągnie się działka i ogród to warto z tej strony powiększyć (i zrobić główne wyjście na taras). Ale z drugiej strony pomyśleć o cieniu latem (np. wyciągnąć połać dachu).
    Wówczas od zachodu te wcięcie w budynku wam jest niepotrzebne. Można powiększyć salon, kuchnię.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-02-2017 o 19:58

  8. #11148
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Paweł1982

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Konstantynów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-050
    Posty
    18

    Domyślnie

    Z łazienką rozumiem wszystkie za i przeciw.

    No właśnie od południa będzie widok na ogród, ale nie mam wizji jak to zrobić, żeby bryły nie szpeciło...

  9. #11149
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    na przykład tak:




    albo pergola/weranda jak w amerykańskich domach:






    swoją drogą czy ten dom, jak na parterówkę nie ma za wysokiej ścianki kolankowej?

    Bo może warto przy adaptacji go obniżyć (po co płacić za więcej bloczków, styropianu)?

    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 22-02-2017 o 21:58

  10. #11150

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post


    Dom oddzielony normalnymi ocieplanymi ścianami. Dach wyciągnięty na słupach (izolowanych). Składzik obudowany cienką ścianką szkieletową i otynkowany jak dom - plus , składzik jest ciut większy. Do tego butla gazowa z promiennikiem włączanym tylko na czas pracy, aby nie ciągnąć instalacji z domu.
    To brzmi nieźle. Chciałam się poradzić z jeszcze jedną rzeczą - podzielić składzik przy wejściu ścianką na spiżarnię i gospodarczy, co daje większą powierzchnię zabudowy, czy jednak połączyć w jedno pomieszczenie, co pozwoli wnosić zakupy od razu do spiżarni?

    Are you going to Scarborough Fair? Parsley, sage, rosemary, and thyme;
    Remember me to the one who lives there, for once he was a true love of mine.

  11. #11151
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Tylko wcale na tym nie zyskasz, bo w dużym pomieszczeniu środek będzie pusty - szafkami możesz zabudować tylko ściany. Policz sobie ile metrów bieżących zabudowy masz ze ścianką a ile bez ściany, za to z dwoma otworami drzwiowymi.

    można pomyśleć jeszcze w tym kierunku:

  12. #11152

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Tylko wcale na tym nie zyskasz, bo w dużym pomieszczeniu środek będzie pusty - szafkami możesz zabudować tylko ściany. Policz sobie ile metrów bieżących zabudowy masz ze ścianką a ile bez ściany, za to z dwoma otworami drzwiowymi.

    można pomyśleć jeszcze w tym kierunku:
    W takim układzie zakupy przeniosły się chyba jeszcze dalej od wejścia, a w kuchni zapanuje mrok, więc chyba zostaniemy przy podzielonej wersji i tyle.
    Are you going to Scarborough Fair? Parsley, sage, rosemary, and thyme;
    Remember me to the one who lives there, for once he was a true love of mine.

  13. #11153
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Paweł1982

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Konstantynów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-050
    Posty
    18

    Domyślnie

    Dziękuję jeszcze raz Elfir.
    O kolankowej myślałem, ale nie mam przekonania - są plusu dodatnie i ujemne Jesteś w stanie oszacować oszczędność na obniżonej ściance?
    Właśnie pergola przemawia do mnie bardziej. Domy z przedłużonym dachem zwyczajnie mi się nie podobają. Pergola daje dodatkowe możliwości zabawy tą przestrzenią i jest tak jakby przytulniej:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	charming-design-pergola-covers-entracing-pergola-covers.jpg
Wyświetleń:	51
Rozmiar:	47,8 KB
ID:	382192
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	d23cb64997587610c0b252acd4c97d45.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	69,3 KB
ID:	382193
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	valuable-design-pergola-designs-for-decks-contemporary-ideas-1000-images-about-deck-and-ideas-on.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	89,9 KB
ID:	382194

  14. #11154
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Kaizen
    Zarejestrowany
    Jun 2014
    Kod pocztowy
    05-540
    Posty
    24.321
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paweł1982 Zobacz post
    O kolankowej myślałem, ale nie mam przekonania - są plusu dodatnie i ujemne Jesteś w stanie oszacować oszczędność na obniżonej ściance?
    Jeżeli dzięki obniżonej ściance wieniec (może lekko przerobiony) będzie robił od razu za nadproża, to ze 3K zł tylko na nadprożach prefabrykowanych zyskujesz. Do tego mniej materiału na mur, ocieplenie, elewację. IMO gra warta świeczki.

  15. #11155

    Domyślnie

    Sandwitch - można byłoby jeszcze spróbować zrobić tam wyspę z półek pod sufit:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wyspa.jpg
Wyświetleń:	47
Rozmiar:	56,6 KB
ID:	382195

  16. #11156

    Domyślnie

    Paweł1982 - zmiany zaproponowane przez Elfir są super
    I na pewno dwie łazienki jak będą dzieci
    I garderoba z sypialni to wygoda. Polecam wtedy lustro na drzwiach od strony garderoby.
    Pozdrawiam - Ivo

  17. #11157

    Domyślnie

    Też planowałem drzwi do garderoby, z lustrem albo takie z deseczek, "amerykańskie". Drugi rok ich nie mamy i stwierdziliśmy, że dobrze. Jeden ruch rano mniej

  18. #11158
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    Paweł1982

    Zarejestrowany
    Nov 2016
    Skąd
    Konstantynów Łódzki
    Kod pocztowy
    95-050
    Posty
    18

    Domyślnie

    Jeszcze raz dziękuję wszystkim za pomoc.
    Kaizen - przyznaję się bez bicia, że nie mam wiedzy o tym etapie budowy, póki co zgłębiam temat do stanu zero + tematy ogólne. Masz może namiar na jakieś materiały, gdzie mógłbym na ten temat poczytać lub zobaczyć film?

    Elfir, analizuję jeszcze raz zaproponowane przez Ciebie zmiany: czemu nie ma mebli kuchennych pod oknem? W przypadku podziału łazienki, jak rozwiązać temat okien, żeby dom z przodu prezentował się atrakcyjnie?

  19. #11159
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    enterzbigi

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Grudziądz
    Kod pocztowy
    86-300
    Posty
    2

    Domyślnie Pomoc w doborze projektu

    Witam
    Zastanawiamy się nad rozpoczęciem budowy, nie posiadamy jeszcze działki więc na razie prosimy o podzieleniem się doświadczeniem. Naszym wymarzonym domkiem jest projekt Ariel 4, przemawia do nas podziałem pomieszczeń, mamy 2 dzieci. Z względów ekonomicznych dość tanim wyborem byłby projekt domza150tys. 150tys wg autora pomysłu to koszt materiałów a koszt robocizny powinien nie przekroczyć 35tys. Czytając opinie dom w 200tys pod klucz całkowicie systemem zleconym. Ariel 4 wg kosztów przybliżonych w projekcie zakup materiałów kosztuje ok 240 tys. No ok hmm garaż, filar, dachówka. I tu pojawia się cena za budowę ok 200tys (bez instalacji). I raczej na pewno nasze możliwości to przewyższa, nie będziemy dla domu rezygnować z fajnych wakacji z rodziną a dojdzie rata kredytu. Chcielibyśmy poprosić was o podpowiedz czy istnieje możliwość zaadoptowania tego układu pomieszczeń do domku tańszego w budowie, na pewno możemy zrezygnować z garażu 32m^2 w i filara także zmieni się dach, o taras tez możemy uszczuplić gdyby był to znaczący koszt.. A może narysować projekt na zamówienie. Prosimy o pomoc jak najtaniej można wybudować taki układ. Z góry dziękujemy pozdrawiamy M.Z.D.

  20. #11160
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    o domu można rozmawiać mając działkę.
    Bo potem się okaże , że się Ariel nie mieści, albo MPZP nie pozwala.

    Nie wybudujecie tego projektu za 200 tyś. ani za 240 tyś.


    Dom za 150 tyś - starczy chwytliwa nazwa i zaraz zainteresowanie. Biura projektowe powinny nazywać swoje projekty ""dom za grosze", "dom za bezcen", "wybudujesz za darmo".
    O tym projekcie i jego wadach było już tyle na forum, że nie chce mi się powtarzać.
    Ostatnio edytowane przez Elfir ; 24-02-2017 o 17:54

Strona 558 z 627

Tagi dla tego tematu

Edytuj Tagi
"dobredomy", "dom, (proszę, -opinie, 2"?, 5pokoi, adaptacja, adresy www biur projektowych, alabama, alabaster, albo, antka, ar-1, architektura, aslan 2, atrium, azalia, bardzo, będzie, budowa, budowa domu, budowa domu do 400 tys., budowa za 400 tys., budowie, budowie?, budowlany, budowy, budynek gospodarczy, budynki gospodarcze projekty, budżet, byście, bławatek, c117d, c221, c77 zręczny, cene, charakterem, codzienny, dach płaski, delicja, denver, dla, dn006, doborze, docelowo dla 4 osób, dole, dom, dom 100 m2, dom m42 przemyślany z muratora, dom parterowy, dom piętrowy, dom w jonagoldach, dom w rododendronach 6, dom z gabinetem, domek, domena, domku, domów, domowe, dompasja, domu, domu..., domy, domy forumowiczów, dużych, dwupokoleniowy., dwuspadowy, dylemat, dylematy, dylematy i zmagania inwestorów, działka, działkę, e-121, energooszczędny, essen, fachowców, forum budowlane, gabinet, gabinetem, garaż w piwnicy, gienia, groszek, grota, gryf, hektora, help!, igor, indygo, inwestprojekt, iskierka, jak dopasować dom do potrzeb rodziny, jak dopasować projekt domu, jak spełnić wymagania, jak wybierałeś projekt, jak wybierałeś projekt?, jak wybrać, jak wybrać dom odpowiadający warunkom działki i stronom świata, jak wybrałeś projekt, jaki, jaki projekt, jaspis, jednorodzinny, jest, jonatanach, kajtek, klaudiusz, kobeach, kontra, koszt budowy, kosztorys, kosztorys budowy domu, koszty, kotłownia, kryteriów:, kto buduje dom, który, kuchnia+, kupowany, kwitnąca jabłoń, lepszy, lepszy?, lipińskich, lk&159, lmb05, loft, lokalizaja budynku, lux?, m-131, m36 spokojna przystań, m42c, madera, maja 2, mandarynkach., mania?, masę, mała działka, małe domy, małe domy projekty, małego, mały, mały dom, mini, mnie, może...., możliwe?, muratora-, myślicie?, najczęściej, najtanszy, następujących, nietypowa, ocenic, oceny, odpowiedź), odszukaniu, ogrzewania., onyks, opal, opinie, orion, osobowej, osobwej, palermo, parter, parter południa dworek, parterowego, parterowy, parteru, pegaz, pierwszy, piwnica, poddaszem, poddaszem?, podobne, podziel się doświdczeniami, pokoi, polecicie, poliklet 2, pomieszczeń-, pomoc, pomoc., pomocy !!!, pomozcie, pomożecie, poradę, porównanie, poszukuję, potrzebna, położenie działki, pracowania domów, pracowni, pracownia, pracownie, praktyczneprojekty, praktyczny dom, problem, projekt, projekt domu, projekt domu atos, projekt i realizacja, projekt indywidualny, projekt z91, projekt:, projekt?, projektem, projektów, projektu, projektu., projekty, projekty budynków gospodarczych, projekty do 300 tys., projekty domów, projekty domów i architektura, projekty domów jednorodzinnych, projekty domów na wąską działkę, projekty domów z wejściem od południa, projekty małych domów, projekty tanich domów, projekut, propozycje, propozycje projektów, prośba, prosi, prosty, prosze, proton, przebudowy i remonty, przemyślany, przemyślany?, przy, pytań, pytania, pytanie, płaski dach, racjonalny, radę, rady, ralf-g1, referendum ws. projektu, remont, remonty, rodziny, rozkład, rysunku..., salon, salvador??, siebie, skarpie., sposobie, średni, stodoła, straszny, studio, stylu, świeżak, sypialniami, system gospodarczy, szukam, słonecznej, takich, tani, tani dom, tani projekt, tani:), tanie domy, taniego, taniej, tańszy, telimena, tola, topaz, tuluza, tych, usługa, użytkowym, w-0501, według, wejście, wielka, wielopokoleniowego, wjazd od południa, wrocław, wybieram projekt, wybiorze, wybór, wyborem, wyboru, wyborze, wybrać, wybrać?, wybrali?, wybudowanie, wykończenia, z10, z10?, z12, z128, z151, z152?, z205, z500, zachodu, zaraz, zdjęcia poliklet, znacie, znalezeniem, zoja, zrób to sam, zuzia, zx105, zx40, zx57, zx60, [poszukuję], łatwy w budowie

Tagi

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony